Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Zwemmers moeten op waterkwaliteit en veiligheid letten

Zwemmers moeten op waterkwaliteit en veiligheid letten

UTRECHT (ANP) - Mensen die het aanstaande warme weekend willen zwemmen in natuurwater, moeten op de waterkwaliteit en de veiligheid letten. Ze moeten water mijden dat niet fris ruikt, waarop een troebele laag drijft of dat er niet schoon uit ziet. En zwemmen in kanalen, bij sluizen, in vaarwegen, bij havens of in de buurt van een veerpont is altijd verboden en kan een boete van 150 euro opleveren.

Daarvoor waarschuwen de waterbeheerders donderdag in de aanloop naar een weekeinde met mogelijk tropische temperaturen. In alle provincies behalve Limburg zijn zwemwaterlocaties waarvoor een gezondheidswaarschuwing geldt. Die informatie is te vinden op zwemwater.nl, de site waarop waterbeheerders en Rijkswaterstaat de kwaliteit van alle natuurwateren melden in het zwemseizoen.

Er zijn ook al plassen waarin blauwalg groeit, zoals bijvoorbeeld in Borculo in Gelderland. Blauwalg is geen alg maar een bacterie die voor ernstige gezondheidsklachten kan zorgen. Waterschap Scheldestromen in Zeeland ziet dat er door de warmte en de droogte veel algen bloeien. Algen zorgen voor zuurstoftekort in het water, dat daardoor gaat stinken. Vissen kunnen er door sterven. Het is een natuurlijk proces, aldus het schap, dat weer verdwijnt als het koeler wordt of gaat regenen.

Rijkswaterstaat raadt zwemmen en zelfs pootjebaden in de rivieren af. In de grote rivieren staat een sterke stroming en passerende binnenvaart maakt die stroming nog sterker. Door scheepvaart ontstaat tussen de kribben een soort eb en vloed, waarin zwemmers meegezogen kunnen worden. De rivierbodem kan dicht bij de oever ook ineens sterk aflopen. Springen van een brug is levensgevaarlijk volgens de dienst, omdat in troebel water niet zichtbaar is wat er op de rivierbodem ligt.

Meer uit Binnenland

Een gewonde agent Overasselt weer thuis, andere van ic af

OVERASSELT (ANP) - Een van de twee agenten die eerder deze week gewond raakten bij de schietpartij in Overasselt heeft het ziekenhuis verlaten en herstelt momenteel thuis van de verwondingen. De andere agent ligt nog in het ziekenhuis, maar is wel van de intensive care af. Dat zei Sara Cremers, hoofd operatiën van de politie Oost-Nederland in de talkshow Renze. Hoe zijn herstel verder zal gaan, is volgens haar onzeker.

14 minuten geleden
Irritatie in Limburgse politiek om geldproblemen vliegveld

MAASTRICHT (ANP) - De aanhoudend slechte financiële situatie van het vliegveld Maastricht Aachen Airport (MAA) leidde vrijdagavond in de Limburgse provinciale politiek tot flinke irritatie tussen gedeputeerde Stephan Satijn (economie) en de Partij voor de Dieren (PvdD). In de provincie bestaan grote zorgen over de miljoenenverliezen van de luchthaven, waarvan de provincie met 60 procent de grootste aandeelhouder is.

54 minuten geleden
Tweede dode na bedrijfsongeluk in Zwaag

ZWAAG (ANP) - De persoon die zwaargewond raakte bij een bedrijfsongeval in Zwaag, is overleden. Het gaat om een 40-jarige man uit de Noord-Hollandse plaats, meldt de politie vrijdagavond. Eerder overleed al een andere medewerker van het coatingbedrijf.

1 uur geleden
Burgemeester begrijpt zorgen Overasselt, gaat niet in op kritiek

OVERASSELT (ANP) - Tijdens de inloopbijeenkomst in het Verenigingsgebouw in Overasselt hebben vrijdagavond "hele goede gesprekken" plaatsgevonden. Dat zei burgemeester Joerie Minses na afloop in een korte reactie aan de pers. Op vragen over kritiek van bewoners en op de zorgen die bij hen leven, wilde de burgemeester niet ingaan.

2 uur geleden
Veel meer winkels moeten gebruikte statiegeldflessen aannemen

DEN HAAG (ANP) - In veel meer winkels moet het mogelijk worden om gebruikte blikjes en plastic flessen waar statiegeld op zit in te leveren. Klimaatminister Stientje van Veldhoven denkt aan een grens ergens tussen de 43 en 50 vierkante meter aan verkoopoppervlakte, schrijft ze aan de Tweede Kamer. Kleinere winkels worden uitgezonderd.

3 uur geleden
Politie: Donderdag 9 huiszoekingen in onderzoek geweld Overasselt

OVERASSELT (ANP) - De politie heeft donderdag negen huiszoekingen verricht in verband met het geweld in Overasselt. De politie wil niet zeggen waar deze waren, of er wat is gevonden en of er mensen hierbij zijn aangehouden.

3 uur geleden
Dinsdag gesprek tussen minister en algemeen directeur ON!

DEN HAAG (ANP) - Peter Vlemmix, de directeur van omroep Ongehoord Nederland (ON!), spreekt aankomende dinsdag met minister Rianne Letschert (Media, D66). Dat bevestigt het ministerie van Onderwijs, Cultuur en Wetenschap.

4 uur geleden