Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Zwemmers krijgen nog maar één kans op plaatsing grote toernooien

Zwemmers krijgen nog maar één kans op plaatsing grote toernooien

EINDHOVEN (ANP) - Nederlandse zwemmers krijgen voortaan nog maar één kans om zich te plaatsen voor grote toernooien, zoals WK's en de Olympische Spelen. Die "extreem belangrijke" verandering heeft voormalig succescoach Jacco Verhaeren ingevoerd, kort na zijn terugkeer als topadviseur bij zwembond KNZB.

"Zo willen we niet alleen mensen selecteren die hard kunnen zwemmen, maar die dat ook kunnen wanneer het moet. Daar ontbrak het aan in het Nederlandse zwemmen", zegt Verhaeren tijdens een persmoment in het nationale trainingscentrum in Eindhoven. De oud-coach van onder anderen Pieter van den Hoogenband, Inge de Bruijn en Ranomi Kromowidjojo keerde na de afgelopen Spelen van Parijs terug bij de KNZB als 'Performance Strateeg'.

Verhaeren erkent dat de wijziging spannend is voor de zwemmers. "We maken het opzettelijk wat lastiger, maar in Amerika hebben ze hier al jarenlang goede ervaringen mee en ik zelf uiteraard ook uit mijn tijd in Frankrijk en Australië. Dat hopen we hier door te zetten", aldus Verhaeren, verwijzend naar zijn periodes bij de zwembonden van die twee landen.

De eerste zogeheten 'trials' zijn half juni tijdens de NK in Amersfoort, waar de zwemmers zich moeten plaatsen voor de WK in Singapore eind juli. Tot nu toe konden zwemmers in een lange periode meerdere keren een tijd klokken om aan de kwalificatie-eisen te voldoen.

Meer uit Sport

Seixas (19) wint Ronde van Baskenland, slotrit voor August

BERGARA (ANP) - Paul Seixas heeft met de zege van de Ronde van Baskenland als eerste Franse wielrenner in negentien jaar een etappekoers in de WorldTour gewonnen. De zelf pas 19-jarige Fransman van Decathlon CMA CGM zag zijn leidende positie in de slotrit van Goizper-Antzuola naar Bergara niet meer in gevaar komen. De ritzege ging naar de Amerikaan Andrew August van Ineos Grenadiers, Frank van den Broek eindigde als derde.

13 minuten geleden
Waterpoloërs verliezen in World Cup opnieuw van Servië

ALEXANDROUPOLIS (ANP) - De Nederlandse waterpoloërs hebben in de World Cup hun vijfde nederlaag geleden. De ploeg van bondscoach Branko Mitrovic wist voor de tweede keer dit toernooi niet van Servië te winnen. In de 'verliezerspoule' werd het 16-12.

1 uur geleden
Sinner laat Zverev kansloos en bereikt finale masters Monte Carlo

MONTE CARLO (ANP) - Jannik Sinner heeft zich op overtuigende wijze geplaatst voor de finale van het masterstoernooi van Monte Carlo. De Italiaanse tennisser was in de halve finale veel te sterk voor Alexander Zverev. Sinner rekende binnen anderhalf uur in twee sets af met de Duitse nummer drie van de wereld: 6-1 6-4.

3 uur geleden
Marathon Parijs vestigt record met 60.000 deelnemers

PARIJS (ANP) - De marathon van Parijs verwelkomt zondag een recordaantal van 60.000 deelnemers. De Franse hoofdstad kan wedijveren met de marathons van New York en Londen, die ook zulke aantallen tellen. Opmerkelijk is dat er steeds meer vrouwelijke deelnemers zijn; van 25 procent in 2022 naar 33 procent in de komende editie.

5 uur geleden
NBA-vedette James bereikt nieuwe mijlpaal met 12.000 assists

LOS ANGELES (ANP) - De Amerikaanse basketballer LeBron James heeft een nieuwe mijlpaal bereikt in zijn imposante carrière. De 41-jarige forward van Los Angeles Lakers passeerde in de NBA-wedstrijd tegen Phoenix Suns de grens van 12.000 assists. Hij is daarmee de vierde speler in de historie van de NBA die dat is gelukt.

8 uur geleden
Golfer McIlroy neemt historisch grote voorsprong in Masters

AUGUSTA (ANP) - Titelverdediger Rory McIlroy staat na een indrukwekkende tweede ronde met een ruime voorsprong aan de leiding in de negentigste editie van de Masters. De Noord-Ierse golfer sloeg na een tweede ronde van 65 slagen een gat van zes slagen met zijn eerste concurrenten. Niet eerder in de historie van de Masters nam een speler zo'n grote voorsprong na 36 van de 72 holes.

9 uur geleden
Tennissters voorkomen degradatie in Billie Jean King Cup

OEIRAS (ANP) - De Nederlandse tennissters hebben degradatie uit groep 1 van de Europees-Afrikaanse zone in de Billie Jean King Cup voorkomen. Het team van captain Kiki Bertens won in het Portugese Oeiras met 2-0 van Noorwegen.

20 uur geleden