Zwemmers krijgen nog maar één kans op plaatsing grote toernooien
EINDHOVEN (ANP) - Nederlandse zwemmers krijgen voortaan nog maar één kans om zich te plaatsen voor grote toernooien, zoals WK's en de Olympische Spelen. Die "extreem belangrijke" verandering heeft voormalig succescoach Jacco Verhaeren ingevoerd, kort na zijn terugkeer als topadviseur bij zwembond KNZB.
"Zo willen we niet alleen mensen selecteren die hard kunnen zwemmen, maar die dat ook kunnen wanneer het moet. Daar ontbrak het aan in het Nederlandse zwemmen", zegt Verhaeren tijdens een persmoment in het nationale trainingscentrum in Eindhoven. De oud-coach van onder anderen Pieter van den Hoogenband, Inge de Bruijn en Ranomi Kromowidjojo keerde na de afgelopen Spelen van Parijs terug bij de KNZB als 'Performance Strateeg'.
Verhaeren erkent dat de wijziging spannend is voor de zwemmers. "We maken het opzettelijk wat lastiger, maar in Amerika hebben ze hier al jarenlang goede ervaringen mee en ik zelf uiteraard ook uit mijn tijd in Frankrijk en Australië. Dat hopen we hier door te zetten", aldus Verhaeren, verwijzend naar zijn periodes bij de zwembonden van die twee landen.
De eerste zogeheten 'trials' zijn half juni tijdens de NK in Amersfoort, waar de zwemmers zich moeten plaatsen voor de WK in Singapore eind juli. Tot nu toe konden zwemmers in een lange periode meerdere keren een tijd klokken om aan de kwalificatie-eisen te voldoen.
Meer uit Sport
ROTTERDAM (ANP) - De Nederlandse handbalsters hebben de derde en laatste groepswedstrijd op het WK in eigen land gewonnen. Oranje was in een goed gevulde handbalarena in Ahoy Rotterdam na een prima tweede helft met 34-22 te sterk voor Oostenrijk. Door de overwinning heeft Nederland de groepsfase met het maximale aantal punten als groepswinnaar afgesloten.
6 uur geledenLUBLIN (ANP) - De Nederlandse zwemsters hebben bij de Europese kampioenschappen kortebaan in het Poolse Lublin de titel veroverd op de 4x50 meter vrije slag. Milou van Wijk, Marrit Steenbergen, Tessa Giele en Valerie van Roon kwamen tot een tijd van 1.33,85 en bleven daarmee Italië en Polen voor.
8 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - Voormalig tennisster Serena Williams heeft de dopinginstantie International Tennis Integrity Agency (ITIA) van de tennisfederatie verzocht weer opgenomen te worden op de lijst voor dopingcontroles.
9 uur geledenABU DHABI (ANP) - Formule 1-team Red Bull Racing heeft Isack Hadjar bevestigd als de nieuwe teamgenoot van Max Verstappen in 2026. De 21-jarige Frans-Algerijnse autocoureur vervangt de Japanner Yuki Tsunoda, die wel als testrijder verbonden blijft aan het team.
12 uur geledenMATTIGHOFEN (ANP) - Vijfvoudig wereldkampioen motorcross Jeffrey Herlings vertrekt bij Red Bull KTM Factory Racing. Op de website van het MXGP-team wordt de 31-jarige Brabander uitgezwaaid met mooie woorden.
14 uur geledenROME (ANP/AFP) - De Giro d'Italia start komend jaar in Bulgarije, waar de eerste drie etappes worden gereden. Dat meldt de organisatie RCS. Het is voor het eerst dat de wielerronde in het Oost-Europese land begint. Sinds 2010 zijn er zeven starts in het buitenland geweest.
1 dag geledenDOHA (ANP) - Het Formule 1-team van Red Bull betuigt spijt voor de opmerkingen die door topadviseur Helmut Marko zijn gemaakt over Mercedes-rijder Kimi Antonelli na de door Max Verstappen gewonnen Grote Prijs van Qatar.
1 dag geleden