Zwemmers krijgen nog maar één kans op plaatsing grote toernooien
EINDHOVEN (ANP) - Nederlandse zwemmers krijgen voortaan nog maar één kans om zich te plaatsen voor grote toernooien, zoals WK's en de Olympische Spelen. Die "extreem belangrijke" verandering heeft voormalig succescoach Jacco Verhaeren ingevoerd, kort na zijn terugkeer als topadviseur bij zwembond KNZB.
"Zo willen we niet alleen mensen selecteren die hard kunnen zwemmen, maar die dat ook kunnen wanneer het moet. Daar ontbrak het aan in het Nederlandse zwemmen", zegt Verhaeren tijdens een persmoment in het nationale trainingscentrum in Eindhoven. De oud-coach van onder anderen Pieter van den Hoogenband, Inge de Bruijn en Ranomi Kromowidjojo keerde na de afgelopen Spelen van Parijs terug bij de KNZB als 'Performance Strateeg'.
Verhaeren erkent dat de wijziging spannend is voor de zwemmers. "We maken het opzettelijk wat lastiger, maar in Amerika hebben ze hier al jarenlang goede ervaringen mee en ik zelf uiteraard ook uit mijn tijd in Frankrijk en Australië. Dat hopen we hier door te zetten", aldus Verhaeren, verwijzend naar zijn periodes bij de zwembonden van die twee landen.
De eerste zogeheten 'trials' zijn half juni tijdens de NK in Amersfoort, waar de zwemmers zich moeten plaatsen voor de WK in Singapore eind juli. Tot nu toe konden zwemmers in een lange periode meerdere keren een tijd klokken om aan de kwalificatie-eisen te voldoen.
Meer uit Sport
SCHOTEN (ANP) - Charlotte Kool heeft de Scheldeprijs gewonnen. In het Belgische Schoten sprintte de Nederlandse wielrenster van Fenix-Deceuninck naar de zege voor haar landgenoot Nienke Veenhoven en de Italiaanse Elisa Balsamo. De afgelopen drie jaar werd Kool telkens tweede in de Scheldeprijs, een keer achter Balsamo en twee keer achter Lorena Wiebes.
1 uur geledenMONACO (ANP) - De Russische tennisser Daniil Medvedev is na zijn eerste partij op het tennistoernooi de Monte Carlo Masters uitgeschakeld. In de tweede ronde verloor de mondiale nummer 10 kansloos van de Italiaan Matteo Berrettini, nummer 90 op de wereldranglijst. In nog geen uur was de wedstrijd voorbij: 6-0 6-0.
3 uur geledenHONG KONG (ANP/RTR) - De Chinese zwembond start een onderzoek naar cyberpesten aan het adres van drievoudig olympisch schoonspringkampioene Hongchan Quan (19). Quan heeft aangifte gedaan bij de politie.
4 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - Rusland gaat 116 sporters die dit jaar niet konden deelnemen aan de Winterspelen van Milaan-Cortina een geldbedrag geven. De hoogte ervan werd niet bekendgemaakt.
6 uur geledenMENDUKILO KOBAZULOA (ANP) - Wielrenner Paul Seixas heeft op knappe wijze ook de tweede etappe van de Ronde van Baskenland op zijn naam geschreven. De Franse klassementsleider van Decathlon CMA CGM kwam na een bergrit over 164 kilometer solo aan in Mendukilo Kobazuloa.
22 uur geledenANTWERPEN (ANP/BELGA) - De Belgische politie heeft 54 renners herkend die zondag tijdens de Ronde van Vlaanderen een rood licht bij een spoorovergang negeerden. Dat meldt het parket Oost-Vlaanderen, dat moet beslissen over de verdere strafrechtelijke vervolging van de overtreders die mogelijk een boete krijgen of voor de rechtbank van Dendermonde moeten verschijnen.
23 uur geledenMONACO (ANP) - De Spanjaard Carlos Alcaraz (22) staat in de achtste finales van het tennistoernooi de Monte Carlo Masters. De nummer 1 van de wereld won dinsdagmiddag in twee sets van de Argentijn Sebastián Báez: 6-1 6-3. Alcaraz treft nu de Argentijn Tomás Etcheverry.
1 dag geleden