Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Zwemmers krijgen nog maar één kans op plaatsing grote toernooien

Zwemmers krijgen nog maar één kans op plaatsing grote toernooien

EINDHOVEN (ANP) - Nederlandse zwemmers krijgen voortaan nog maar één kans om zich te plaatsen voor grote toernooien, zoals WK's en de Olympische Spelen. Die "extreem belangrijke" verandering heeft voormalig succescoach Jacco Verhaeren ingevoerd, kort na zijn terugkeer als topadviseur bij zwembond KNZB.

"Zo willen we niet alleen mensen selecteren die hard kunnen zwemmen, maar die dat ook kunnen wanneer het moet. Daar ontbrak het aan in het Nederlandse zwemmen", zegt Verhaeren tijdens een persmoment in het nationale trainingscentrum in Eindhoven. De oud-coach van onder anderen Pieter van den Hoogenband, Inge de Bruijn en Ranomi Kromowidjojo keerde na de afgelopen Spelen van Parijs terug bij de KNZB als 'Performance Strateeg'.

Verhaeren erkent dat de wijziging spannend is voor de zwemmers. "We maken het opzettelijk wat lastiger, maar in Amerika hebben ze hier al jarenlang goede ervaringen mee en ik zelf uiteraard ook uit mijn tijd in Frankrijk en Australië. Dat hopen we hier door te zetten", aldus Verhaeren, verwijzend naar zijn periodes bij de zwembonden van die twee landen.

De eerste zogeheten 'trials' zijn half juni tijdens de NK in Amersfoort, waar de zwemmers zich moeten plaatsen voor de WK in Singapore eind juli. Tot nu toe konden zwemmers in een lange periode meerdere keren een tijd klokken om aan de kwalificatie-eisen te voldoen.

Meer uit Sport

Colombiaan Tejada bezorgt XDS Astana tweede zege in Parijs-Nice

APT (ANP) - Wielrenner Harold Tejada uit Colombia heeft de zesde etappe in Parijs-Nice op zijn naam geschreven. De Colombiaan van XDS Astana ontsnapte in de rit van Barbentane naar Apt over 179,3 kilometer in de slotkilometers uit de groep met favorieten en bleef die voor. Dorian Godon uit Frankrijk werd tweede en de Brit Lewis Askey kwam als derde binnen.

1 uur geleden
Sky: Formule 1 schrapt races in Bahrein en Saudi-Arabië

BERLIJN (ANP/DPA) - De Formule 1-races in Bahrein en Saudi-Arabië zijn geannuleerd. Dat stelt de Duitse betaalzender Sky volgens DPA. De GP's stonden voor 12 en 19 april op de kalender, maar gaan vanwege de oorlog in het Midden-Oosten niet door.

1 uur geleden
Judobond met tien judoka's naar EK in Georgië

NIEUWEGEIN (ANP) - De judobond (JBN) gaat met tien judoka's naar het Europees kampioenschap, dat plaatsvindt van 16 tot en met 19 april in de Georgische hoofdstad Tbilisi. Het team bestaat uit zeven vrouwen en drie mannen.

1 uur geleden
Team Essent legt schaatsster Daleman vast tot zomer 2028

HEERENVEEN (ANP) - Team Essent heeft schaatsster Angel Daleman tot de zomer van 2028 vastgelegd. De ploeg van Sven Kramer en Jac Orie heeft het contract van de 18-jarige schaatsster, dat nog liep tot 2027, opengebroken en verlengd.

2 uur geleden
Zitskiër De Langen wint zilveren medaille op de reuzenslalom

CORTINA D'AMPEZZO (ANP) - Zitskiër Niels de Langen (27) heeft vrijdag een zilveren medaille gewonnen op de reuzenslalom bij de Paralympische Winterspelen in Milaan en Cortina d'Ampezzo. Het goud was voor de Italiaan René de Silvestro. Thijn Speksnijder werd elfde.

3 uur geleden
Skiër Odermatt wint wereldbeker voor vijfde keer op rij

COURCHEVEL (ANP/AFP/DPA) - Skiër Marco Odermatt heeft zich vrijdag voor de vijfde achtereenvolgende keer verzekerd van de algemene wereldbekertitel. De Zwitser eindigde op de afdaling in Courchevel als derde. De zege ging naar de Oostenrijker Vincent Kriechmayr.

4 uur geleden
Snowboardster Bunschoten-Vos pakt zilver op Paralympics

CORTINA D'AMPEZZO (ANP) - Snowboardster Lisa Bunschoten-Vos heeft bij de Paralympische Winterspelen een zilveren medaille behaald. De 30-jarige Nederlandse noteerde op het onderdeel banked slalom een beste tijd van 1.03,53. Het goud ging met 1.02,99 naar de Amerikaanse Kate Delson. Haar landgenote Brenna Huckaby eindigde in 1.03,98 als derde.

6 uur geleden