Zwemmers Kamminga en Steenbergen winnen in Barcelona
BARCELONA (ANP) - Zwemmers Arno Kamminga en Marrit Steenbergen hebben woensdag tijdens de Mare Nostrum-wedstrijden in Barcelona goud behaald. In het zwembad van Club Natació Sant Andreu won Kamminga de 200 meter schoolslag in een tijd van 2.08,65. Steenbergen was in 54,16 seconden de beste op de 100 meter vrije slag.
"Het ging weer lekker", zei Kamminga. "Ik had plezier in deze 200 meter. Dat laat de tijd wel zien. Die was een stuk beter dan afgelopen weekend in Monaco." Kamminga deed in Monaco 2.10,91 over zijn race. De 26-jarige Katwijker bleef in Barcelona de Japanners Ryuya Mura en Yu Hanaguruma voor. "Zij gaan allebei naar het wereldkampioenschap volgende maand. Het niveau is hier heel hoog."
De tijd van Steenbergen was goed voor een WK-limiet. "Ik ben er heel blij mee. Het is mijn beste tijd sinds december 2021", zei de Nederlandse.
Donderdag staan er opnieuw Mare Nostrum-wedstrijden op het programma in Barcelona. Komend weekend wordt het drieluik van deze zwemwedstrijden afgesloten in het Franse Canet-en-Roussillon.
Meer uit Sport
MONACO (ANP) - Tennisser Alexander Zverev heeft zich als eerste geplaatst voor de halve finales van het masterstoernooi van Monte Carlo. De Duitse nummer 3 van de wereldranglijst boekte een zege in drie sets op de Braziliaan João Fonseca: 7-5 6-7 (3) 6-3.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - Volleybalster Celeste Plak heeft zich niet beschikbaar gesteld voor de wedstrijden van Oranje deze zomer. Dat meldde de volleybalbond op de eigen website. De 30-jarige diagonaalspeelster ontbreekt op de 'longlist' van bondscoach Felix Koslowski voor de komende periode, waarin Nederland speelt op de Four Nations Cup en de Volleyball Nations League.
2 uur geledenAUGUSTA (ANP) - Golfer Rory McIlroy is uitstekend begonnen aan zijn jacht op titelprolongatie op de Masters. De 36-jarige Noord-Ier deelt na een eerste ronde van 67 slagen (5 onder par) de leiding met de Amerikaan Sam Burns.
7 uur geledenBRIGHTON (ANP) - Darter Michael van Gerwen heeft in de tiende speelronde van de Premier League de finale bereikt. De Nederlander knokte zich in de halve finale in Brighton tegen de Engelsman Stephen Bunting terug van een achterstand van 4-2 en won met 6-5.
16 uur geledenBRIGHTON (ANP) - Darter Michael van Gerwen heeft in de tiende speelronde van de Premier League Gian van Veen verslagen. De 36-jarige Brabander zette zijn landgenoot in Brighton met 6-4 aan de kant.
17 uur geledenPEGEIA (ANP) - Schaker Anish Giri is er bij het Kandidatentoernooi op Cyprus niet in geslaagd voor de derde keer op rij te winnen. Na zeges op Rameshbabu Praggnanandhaa uit India en de Amerikaan Fabiano Caruana, moest de 31-jarige Nederlander donderdag in de tiende speelronde tegen de Amerikaan Hikaru Nakamura genoegen nemen met een remise.
20 uur geledenMONACO (ANP) - De Spaanse tennisser Carlos Alcaraz (22) heeft zich met enige moeite bij de laatste acht van de Monte Carlo Masters geschaard. De nummer 1 van de wereldranglijst won op het gravel van de Country Club in de achtste finales in drie sets van de 26-jarige Argentijn Tomás Etcheverry: 6-1 4-6 6-3. Alcaraz stuit nu op Aleksandr Boeblik uit Kazachstan.
21 uur geleden