Zwemmers Kamminga en Steenbergen winnen in Barcelona
BARCELONA (ANP) - Zwemmers Arno Kamminga en Marrit Steenbergen hebben woensdag tijdens de Mare Nostrum-wedstrijden in Barcelona goud behaald. In het zwembad van Club Natació Sant Andreu won Kamminga de 200 meter schoolslag in een tijd van 2.08,65. Steenbergen was in 54,16 seconden de beste op de 100 meter vrije slag.
"Het ging weer lekker", zei Kamminga. "Ik had plezier in deze 200 meter. Dat laat de tijd wel zien. Die was een stuk beter dan afgelopen weekend in Monaco." Kamminga deed in Monaco 2.10,91 over zijn race. De 26-jarige Katwijker bleef in Barcelona de Japanners Ryuya Mura en Yu Hanaguruma voor. "Zij gaan allebei naar het wereldkampioenschap volgende maand. Het niveau is hier heel hoog."
De tijd van Steenbergen was goed voor een WK-limiet. "Ik ben er heel blij mee. Het is mijn beste tijd sinds december 2021", zei de Nederlandse.
Donderdag staan er opnieuw Mare Nostrum-wedstrijden op het programma in Barcelona. Komend weekend wordt het drieluik van deze zwemwedstrijden afgesloten in het Franse Canet-en-Roussillon.
Meer uit Sport
TBILISI (ANP) - Naomi van Krevel heeft op de EK judo in het Georgische Tbilisi naast een bronzen medaille gegrepen in de klasse tot 52 kilogram. De 25-jarige judoka verloor in de strijd om het brons van de Spaanse Ariane Toro Soler, die eerder werd uitgeschakeld in de halve finale.
1 uur geledenBRISBANE (ANP/RTR) - De organisatie van de Olympische Spelen van 2032 in het Australische Brisbane ziet geen reden om te kijken naar een alternatieve locatie voor het olympische roeitoernooi. De roeiwedstrijden moeten plaatsvinden in de rivier de Fitzroy in de deelstaat Queensland, die bekendstaat om sterke getijden en als leefgebied van krokodillen.
6 uur geledenSTUTTGART (ANP/AFP) - Iga Swiatek is overtuigend begonnen aan haar gravelseizoen. De Poolse tennisster boekte in Stuttgart in de achtste finales een duidelijke zege op de Duitse Laura Siegemund: 6-2 6-3.
19 uur geledenPEGEIA (ANP) - Schaker Anish Giri is als tweede geëindigd op het Kandidatentoernooi op Cyprus. De 31-jarige Nederlandse grootmeester versloeg in de veertiende en laatste ronde in Pegeia de Duitser Matthias Blübaum.
22 uur geledenBARCELONA (ANP/AFP) - Carlos Alcaraz doet deze week niet mee aan het ATP-tennistoernooi van Barcelona. De Spanjaard heeft een polsblessure, meldt de organisatie.
23 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Tennisser Jamie Murray beëindigt zijn topsportloopbaan. De 40-jarige Schot, de broer van de al eerder gestopte Andy Murray, heeft dat woensdag gemeld.
23 uur geledenTONGEREN-BORGLOON (ANP) - Tim Merlier heeft de Ronde van Limburg gewonnen. De Belgische wielrenner van Soudal Quick-Step was veruit de beste in de sprint in Tongeren-Borgloon in Belgisch Limburg. De Colombiaan Fernando Gaviria werd op meerdere fietslengtes tweede, voor Floris van Tricht uit België. Merlier won de Ronde van Limburg voor de tweede keer in zijn carrière. Een week geleden schreef hij ook al de Scheldeprijs op zijn naam.
23 uur geleden