Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Zwemmers Kamminga en Corbeau maken indruk in series EK kortebaan

Zwemmers Kamminga en Corbeau maken indruk in series EK kortebaan

OTOPENI (ANP) - Zwemmers Arno Kamminga en Caspar Corbeau hebben zich op de Europese kampioenschappen kortebaan in Roemenië op indrukwekkende wijze geplaatst voor de halve finales op de 100 meter schoolslag. De Nederlanders klokten de twee snelste tijden in de series.

Kamminga tikte aan in 56,63, waarmee hij Corbeau (57,26) nog ruim voor bleef. Koen de Groot (58,00) en Bram Zwetsloot (58,16) waren eveneens snel genoeg voor kwalificatie, maar er mogen slechts twee zwemmers per land naar de halve finales waardoor zij moeten toekijken. De 28-jarige Kamminga, tweevoudig winnaar van zilver op de Spelen van Tokio in 2021, pakte afgelopen zomer ook de zilveren medaille op de WK langebaan.

Op de 50 meter vrije slag kwalificeerden Kenzo Simons en Jesse Puts zich voor de halve finales. Simons (21,30) zwom de achtste tijd in de series, Puts tikte aan in 21,33. De Engelsman Benjamin Proud (20,97) was de enige onder de 21 seconden.

200 meter rugslag

Kira Toussaint en Lotte Hosper drongen in Otopeni door tot de halve finales op de 200 meter rugslag. De 29-jarige Toussaint klokte 2.07,56, waarmee ze de vijftiende tijd in de series had. Hosper (21) ging als 6e door met een tijd van 2.06,07. De Engelse Medi Harris (2.03,77) zette de snelste tijd op de klok.

Tessa Giele kwalificeerde zich op de 200 meter vlinderslag voor de halve finales. De 21-jarige zwemster zwom een tijd van 2.10,88 en had daarmee de vijftiende tijd in de series.

4 x 50 meter wisselslag

Op de 4 x 50 meter wisselslag bij de mannen gingen Puts, Corbeau, Sean Niewold en Thom de Boer met de derde tijd door naar de finale (1.34,89). Italië klokte met 1.34,07 de snelste tijd.

De halve finales en finales staan woensdagmiddag vanaf 17.00 uur Nederlandse tijd op het programma in Otopeni.

Meer uit Sport

LeBron James verbreekt record voor meeste NBA-duels

LOS ANGELES (ANP/AFP) - LeBron James heeft zaterdag het NBA-record voor meeste gespeelde wedstrijden in het reguliere seizoen gebroken. Hij kwam in actie voor zijn 1612e duel toen zijn Los Angeles Lakers het opnamen tegen de Orlando Magic. Hij passeerde daarmee het aantal van 1611 wedstrijden dat sinds 1997 op naam stond van Robert Parish.

6 uur geleden
Atlete Klaver beloont sterk WK indoor met brons op 400 meter

TORUN (ANP) - Atlete Lieke Klaver heeft haar optreden op de 400 meter bij de WK indoor in het Poolse Torun kunnen belonen met een bronzen medaille. In de finale over twee races zette de regerend Europees kampioene een tijd neer van 51,02 seconden en die bleek uiteindelijk goed voor een medaille.

11 uur geleden
Ehammer wint goud zevenkamp met wereldrecord, Tesselaar zevende

TORUN (ANP) - Simon Ehammer heeft zijn tweede wereldtitel op de zevenkamp veroverd met een wereldrecord in punten. De 26-jarige Zwitser kwam uit op 6670 punten en verbrak daarmee het oude puntenrecord van 6645, in 2012 gevestigd door de Amerikaan Ashton Eaton.

13 uur geleden
Snowboardster Dekker pakt brons in laatste wereldbekerwedstrijd

WINTERBERG (ANP) - Snowboardster Michelle Dekker heeft bij de laatste wereldbekerwedstrijd van het seizoen in Winterberg brons gepakt op de parallelslalom. De 30-jarige snowboardster won in de strijd om de derde plaats van tweevoudig wereldkampioene Julie Zogg uit Zwitserland. De zege ging naar Lucia Dalmasso uit Italië.

13 uur geleden
Judoka Van Lieshout pakt zilver op Grand Slam van Tbilisi

TBILISI (ANP) - Judoka Joanne van Lieshout heeft een zilveren medaille overgehouden aan de Grand Slam van Tbilisi. De 23-jarige oud-wereldkampioene verloor de finale in de klasse tot 63 kilogram van de Japanse Haruka Kaju op straffen. Het was de tweede medaille van het jaar voor de Brabantse, na het brons op de Grand Slam van Parijs in februari.

13 uur geleden
Verstappen wint ook zijn tweede GT3-race op Nürburgring

NÜRBURGRING (ANP) - Max Verstappen heeft ook zijn tweede GT3-race op de Nürburgring gewonnen. De viervoudig wereldkampioen in de Formule 1 finishte, met zijn teamgenoten Daniel Juncadella en Jules Gounon, de vier uur durende race met ongeveer een minuut voorsprong op Jordan Pepper en Dan Harper in de BMW. De race was lang spannend, maar in het laatste deel maakte Verstappen het verschil in de Mercedes.

16 uur geleden
Handballers verliezen in Golden League van Noorwegen

KOPENHAGEN (ANP) - De Nederlandse handballers hebben in de Golden League met 38-31 verloren van Noorwegen. Het was de tweede wedstrijd van Nederland in het oefentoernooi in Kopenhagen, waar ook Denemarken en de Verenigde Staten aan deelnemen. Oranje won het eerste duel met 39-30 van de VS.

17 uur geleden