Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Zwemmers Kamminga en Corbeau maken indruk in series EK kortebaan

Zwemmers Kamminga en Corbeau maken indruk in series EK kortebaan

OTOPENI (ANP) - Zwemmers Arno Kamminga en Caspar Corbeau hebben zich op de Europese kampioenschappen kortebaan in Roemenië op indrukwekkende wijze geplaatst voor de halve finales op de 100 meter schoolslag. De Nederlanders klokten de twee snelste tijden in de series.

Kamminga tikte aan in 56,63, waarmee hij Corbeau (57,26) nog ruim voor bleef. Koen de Groot (58,00) en Bram Zwetsloot (58,16) waren eveneens snel genoeg voor kwalificatie, maar er mogen slechts twee zwemmers per land naar de halve finales waardoor zij moeten toekijken. De 28-jarige Kamminga, tweevoudig winnaar van zilver op de Spelen van Tokio in 2021, pakte afgelopen zomer ook de zilveren medaille op de WK langebaan.

Op de 50 meter vrije slag kwalificeerden Kenzo Simons en Jesse Puts zich voor de halve finales. Simons (21,30) zwom de achtste tijd in de series, Puts tikte aan in 21,33. De Engelsman Benjamin Proud (20,97) was de enige onder de 21 seconden.

200 meter rugslag

Kira Toussaint en Lotte Hosper drongen in Otopeni door tot de halve finales op de 200 meter rugslag. De 29-jarige Toussaint klokte 2.07,56, waarmee ze de vijftiende tijd in de series had. Hosper (21) ging als 6e door met een tijd van 2.06,07. De Engelse Medi Harris (2.03,77) zette de snelste tijd op de klok.

Tessa Giele kwalificeerde zich op de 200 meter vlinderslag voor de halve finales. De 21-jarige zwemster zwom een tijd van 2.10,88 en had daarmee de vijftiende tijd in de series.

4 x 50 meter wisselslag

Op de 4 x 50 meter wisselslag bij de mannen gingen Puts, Corbeau, Sean Niewold en Thom de Boer met de derde tijd door naar de finale (1.34,89). Italië klokte met 1.34,07 de snelste tijd.

De halve finales en finales staan woensdagmiddag vanaf 17.00 uur Nederlandse tijd op het programma in Otopeni.

Meer uit Sport

Baanwielrenner Lavreysen wint op NK keirin voor zevende keer

APELDOORN (ANP) - Baanwielrenner Harrie Lavreysen heeft in Apeldoorn voor de zevende keer de nationale titel op het onderdeel keirin gewonnen. Dat meldt wielerbond KNWU. De vijfvoudig olympisch kampioen versloeg in de finale in Omnisport Daan Kool. Het brons ging naar Jeffrey Hoogland, die vorig jaar nog tweede werd.

13 uur geleden
Schaatser De Boo grijpt olympisch ticket op 500 meter

HEERENVEEN (ANP) - Schaatser Jenning de Boo heeft zich bij het olympisch kwalificatietoernooi (OKT) in Heerenveen verzekerd van een ticket voor de 500 meter op de Olympische Spelen. De 21-jarige regerend wereldkampioen van Reggeborgh zorgde met 33,96 seconden voor de beste tijd na twee omlopen.

15 uur geleden
Groenewoud blijft op het OKT op 3000 meter Beune en Conijn voor

HEERENVEEN (ANP) - Schaatsster Marijke Groenewoud heeft op het olympisch kwalificatietoernooi in Heerenveen de 3000 meter op haar naam geschreven. De 26-jarige Friezin van Team AH Zaanlander was met 3.54,73 sneller dan Joy Beune en Merel Conijn. Beune werd met 3.56,80 tweede, Conijn derde met 3.57,36.

16 uur geleden
Schaatser Diniz snelste op eerste 500 meter op OKT

HEERENVEEN (ANP) - Sebas Diniz heeft bij het olympisch kwalificatietoernooi (OKT) in Heerenveen de beste tijd gereden op de eerste 500 meter. De 23-jarige schaatser van Team IKO X2O was met 34,14 sneller dan Jenning de Boo en Merijn Scheperkamp.

17 uur geleden
Tennislegende King sceptisch over nieuwe 'Battle of the Sexes'

DUBAI (ANP/AFP) - De komende 'Battle of the Sexes' in het tennis tussen Aryna Sabalenka en Nick Kyrgios is pure show en lijkt in niets op de historische tennispartij tussen een man en een vrouw in 1973 tussen Billie Jean King en Bobby Riggs. "Het is niet hetzelfde. Bij ons ging het om sociale verandering. Mijn strijd was politiek", zei King in aanloop naar de demonstratiewedstrijd op zondag tussen Sabalenka en Kyrgios in Dubai.

23 uur geleden
KNSB: geen tweede marathon op natuurijs

UTRECHT (ANP) - Meer marathons op natuurijs komen er niet. De KNSB laat weten dat het deze korte vorstperiode blijft bij de marathon die op tweede kerstdag is verreden op de ijsbaan De Witte Poorte in Winterswijk.

23 uur geleden
Britse tennisser Draper zegt af voor Australian Open

LONDEN (ANP/AFP) - De Britse tennisser Jack Draper mist de Australian Open, het eerste grandslamtoernooi van het jaar. Draper, de nummer 10 van de wereld, komt al niet meer in actie sinds hij zich in augustus terugtrok voor de tweede ronde van de US Open vanwege een armblessure.

1 dag geleden