Zwemmers derde op 4x50 wissel op EK kortebaan
KAZAN (ANP) - De zwemmers Stan Pijnenburg, Arno Kamminga, Jesse Puts en Thom de Boer hebben bij de Europese kampioenschappen kortebaan in Kazan op de 4x50 meter wisselslag de bronzen medaille veroverd. Oranje finishte in 1.32,16. Italië won in 1.30,14, een wereldrecord, voor gastland Rusland.
Arno Kamminga bereikte de finale van de 100 meter schoolslag. De tweevoudig winnaar van zilver op de Olympische Spelen van Tokio zwom in de halve finale de tweede tijd, 55,82. Dat was een evenaring van zijn eigen nationale record, dat hij vorige week in Kazan won. Alleen Ilya Sjimanovitsj uit Belarus was sneller, 55,45.
Thom de Boer en Jesse Puts bereikten de finale van de 50 meter vrije slag. Beiden tikten in hun serie als tweede aan in dezelfde tijd, 21,00. De Rus Vladimir Morozov was de snelste, 20,98.
De Hongaar Szebasztian Szabo zorgde in de tweede halve finale voor de snelste tijd, 20,87. De Boer en Puts wonnen eerder op de openingsdag met de estafette op de 4x50 meter vrij al een gouden medaille.
Toussaint
Kira Toussaint drong op de 200 meter rugslag eveneens door tot de eindstrijd. Zij was met 2.03,90 de snelste van het veld in de halve finale.
In de finale van de 50 meter vrij was er geen hoofdrol weggelegd voor de Nederlandse deelneemsters. Maaike de Waard (24,10) werd zesde, Kim Busch (24,35) zevende. De Zweedse Sarah Sjöström won, 23,12.
Steenbergen
Marrit Steenbergen drong door tot de finale van de 100 meter wisselslag. Met 58,41 noteerde ze in de halve finales de tweede tijd, achter de Zweedse favoriete Sjöström.
Op de openingsdag waren er drie medailles voor Nederland. Luc Kroon won goud op de 400 meter vrije slag, de Nederlandse mannen wonnen de estafette op de 4x50 meter vrij, voor de vrouwen was er zilver op de 4x50 vrij.
Meer uit Sport
WARSCHAU (ANP) - De Nederlandse 3x3-basketbalsters hebben op het WK in Warschau de kwartfinales bereikt. De regerend wereldkampioen won ook de derde en vierde groepswedstrijd van respectievelijk Kazachstan en Polen en is zo groepswinnaar in groep A.
2 uur geledenTURKU (ANP) - Atlete Minke Bisschops heeft bij de Paavo Nurmi Games in Finland de 100 meter op haar naam geschreven. De 23-jarige sprintster won op de atletiekwedstrijd in Turku in 11,25 seconden.
3 uur geledenSANTO STEFANO DI CADORE (ANP) - Demi Vollering heeft de vijfde etappe in de Giro d'Italia gewonnen. De 29-jarige wielrenster van FDJ United-Suez was in de etappe van Longarone naar Santo Stefano di Cadore na 146 kilometer net iets sneller dan landgenote Anna van der Breggen. Antonia Niedermaier uit Duitsland werd derde.
5 uur geledenPARIJS (ANP) - Aryna Sabalenka is verrassend uitgeschakeld in de kwartfinales van Roland Garros. De 28-jarige Belarussische gaf een ruime voorsprong weg en verloor onder winderige omstandigheden in drie sets van de Russische Diana Sjnajder: 6-3 5-7 0-6. De nummer 1 van de wereld won het grandslamtoernooi in Parijs nog nooit.
7 uur geledenPARIJS (ANP) - Maja Chwalińska heeft gezorgd voor een nieuwe stunt op Roland Garros. De 24-jarige Poolse, die begon als qualifier aan het grandslamtoernooi in de Franse hoofdstad, versloeg in de kwartfinale de Russische Anna Kalinskaja in twee sets: 7-6 (3) 6-3.
10 uur geledenMARANELLO (ANP) - Formule 1-coureur Charles Leclerc heeft zijn contract bij Ferrari verlengd. Daardoor blijft de huidige nummer 3 van de WK-stand ook de komende seizoenen voor het Italiaanse team rijden. De 28-jarige Monegask debuteerde in 2018 in de hoogste raceklasse en heeft sinds 2019 een vast stoeltje bij Ferrari, waar hij nu zevenvoudig wereldkampioen Lewis Hamilton als teamgenoot heeft.
14 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennisser Jakub Menšík heeft zich op Roland Garros voor het eerst geplaatst voor de halve finales van een grandslamtoernooi. De mondiale nummer 27 uit Tsjechië was in Parijs met 6-4 6-3 7-6 (3) te sterk voor de Braziliaan João Fonseca. Hij speelt tegen de Duitser Alexander Zverev om een plaats in de finale.
22 uur geleden