Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Zwemmers derde op 4x50 wissel op EK kortebaan

Zwemmers derde op 4x50 wissel op EK kortebaan

KAZAN (ANP) - De zwemmers Stan Pijnenburg, Arno Kamminga, Jesse Puts en Thom de Boer hebben bij de Europese kampioenschappen kortebaan in Kazan op de 4x50 meter wisselslag de bronzen medaille veroverd. Oranje finishte in 1.32,16. Italië won in 1.30,14, een wereldrecord, voor gastland Rusland.

Arno Kamminga bereikte de finale van de 100 meter schoolslag. De tweevoudig winnaar van zilver op de Olympische Spelen van Tokio zwom in de halve finale de tweede tijd, 55,82. Dat was een evenaring van zijn eigen nationale record, dat hij vorige week in Kazan won. Alleen Ilya Sjimanovitsj uit Belarus was sneller, 55,45.

Thom de Boer en Jesse Puts bereikten de finale van de 50 meter vrije slag. Beiden tikten in hun serie als tweede aan in dezelfde tijd, 21,00. De Rus Vladimir Morozov was de snelste, 20,98.

De Hongaar Szebasztian Szabo zorgde in de tweede halve finale voor de snelste tijd, 20,87. De Boer en Puts wonnen eerder op de openingsdag met de estafette op de 4x50 meter vrij al een gouden medaille.

Toussaint

Kira Toussaint drong op de 200 meter rugslag eveneens door tot de eindstrijd. Zij was met 2.03,90 de snelste van het veld in de halve finale.

In de finale van de 50 meter vrij was er geen hoofdrol weggelegd voor de Nederlandse deelneemsters. Maaike de Waard (24,10) werd zesde, Kim Busch (24,35) zevende. De Zweedse Sarah Sjöström won, 23,12.

Steenbergen

Marrit Steenbergen drong door tot de finale van de 100 meter wisselslag. Met 58,41 noteerde ze in de halve finales de tweede tijd, achter de Zweedse favoriete Sjöström.

Op de openingsdag waren er drie medailles voor Nederland. Luc Kroon won goud op de 400 meter vrije slag, de Nederlandse mannen wonnen de estafette op de 4x50 meter vrij, voor de vrouwen was er zilver op de 4x50 vrij.

Meer uit Sport

Handballers verliezen op EK van Zweden ondanks sterk begin

MALMÖ (ANP) - De Nederlandse handbalmannen hebben hun eerste duel op het EK verloren van Zweden. Ondanks het verlies liet de ploeg van bondscoach Staffan Olsson zich van zijn beste kant zien. Tegen de recordwinnaar van het EK en medegastland van dit toernooi werd het 36-31.

6 uur geleden
Atlete Kieft verbetert Nederlands record polsstokhoogspringen

ZOETERMEER (ANP) - Atlete Marijn Kieft heeft bij een indoorgala in Zoetermeer het Nederlands record polsstokhoogspringen verbeterd. De 19-jarige atlete van de Alphense club AAV'36 sprong over 4,60 meter en daarmee sprong ze hoger dan de 4,52 van Femke Pluim in 2021. Kieft ging ook over het Nederlands outdoorrecord heen, dat Pluim in 2015 op 4,55 zette.

8 uur geleden
Giri begint schaaktoernooi Wijk aan Zee met nederlaag

WIJK AAN ZEE (ANP) - Anish Giri is het internationale schaaktoernooi in Wijk aan Zee begonnen met een nederlaag. De Nederlandse winnaar van 2023 verloor in de eerste ronde van de Duitser Vincent Keymer, die met wit speelde. Giri gaf op na 23 zetten.

10 uur geleden
Volledig Nederlands podium op 500 meter bij EK shorttrack

TILBURG (ANP) - De Nederlandse shorttrackers hebben gedomineerd op de 500 meter bij de Europese kampioenschappen in Tilburg. Er was sprake van goud, zilver en brons voor de mannen van bondscoach Niels Kerstholt op de kortste afstand. Jens van 't Wout veroverde het goud, Teun Boer behaalde het zilver en Melle van 't Wout pakte het brons.

12 uur geleden
Xandra Velzeboer grijpt goud op 1000 meter bij EK shorttrack

TILBURG (ANP) - Shorttrackster Xandra Velzeboer heeft op de EK in Tilburg het goud veroverd op de 1000 meter. De kopvrouw van de Nederlandse ploeg finishte voor haar zus Michelle Velzeboer, die het zilver bemachtigde. De Italiaanse Elisa Confortola pakte het brons. Selma Poutsma, de derde Nederlandse in de finale, kwam als vijfde over de finish.

12 uur geleden
Odermatt voor de vierde keer op rij de snelste in afdaling Wengen

WENGEN (ANP) - De Zwitserse skiër Marco Odermatt heeft voor de vierde achtereenvolgende keer de afdaling op de fameuze Lauberhorn in Wengen op zijn naam geschreven. De topfavoriet voor olympisch goud volgende maand in Cortina was veruit de snelste op de piste in de Zwitserse Alpen. Hij was 0,79 seconde sneller dan de Oostenrijker Vincent Kriechmayr. De Italiaan Giovanni Franzoni noteerde de derde tijd; hij gaf 0,90 seconde toe op Odermatt, die zijn 52e wereldbekerzege boekte.

13 uur geleden
Van 't Wout prolongeert titel 1500 meter op EK shorttrack

TILBURG (ANP) - Jens van 't Wout heeft zijn titel geprolongeerd op de 1500 meter bij de Europese kampioenschappen shorttrack in Tilburg. De kopman van de Nederlandse ploeg was de sterkste in de finale. Hij nam vier ronden voor het einde de koppositie in en stond die niet meer af.

14 uur geleden