Zwemmers derde op 4x50 wissel op EK kortebaan
KAZAN (ANP) - De zwemmers Stan Pijnenburg, Arno Kamminga, Jesse Puts en Thom de Boer hebben bij de Europese kampioenschappen kortebaan in Kazan op de 4x50 meter wisselslag de bronzen medaille veroverd. Oranje finishte in 1.32,16. Italië won in 1.30,14, een wereldrecord, voor gastland Rusland.
Arno Kamminga bereikte de finale van de 100 meter schoolslag. De tweevoudig winnaar van zilver op de Olympische Spelen van Tokio zwom in de halve finale de tweede tijd, 55,82. Dat was een evenaring van zijn eigen nationale record, dat hij vorige week in Kazan won. Alleen Ilya Sjimanovitsj uit Belarus was sneller, 55,45.
Thom de Boer en Jesse Puts bereikten de finale van de 50 meter vrije slag. Beiden tikten in hun serie als tweede aan in dezelfde tijd, 21,00. De Rus Vladimir Morozov was de snelste, 20,98.
De Hongaar Szebasztian Szabo zorgde in de tweede halve finale voor de snelste tijd, 20,87. De Boer en Puts wonnen eerder op de openingsdag met de estafette op de 4x50 meter vrij al een gouden medaille.
Toussaint
Kira Toussaint drong op de 200 meter rugslag eveneens door tot de eindstrijd. Zij was met 2.03,90 de snelste van het veld in de halve finale.
In de finale van de 50 meter vrij was er geen hoofdrol weggelegd voor de Nederlandse deelneemsters. Maaike de Waard (24,10) werd zesde, Kim Busch (24,35) zevende. De Zweedse Sarah Sjöström won, 23,12.
Steenbergen
Marrit Steenbergen drong door tot de finale van de 100 meter wisselslag. Met 58,41 noteerde ze in de halve finales de tweede tijd, achter de Zweedse favoriete Sjöström.
Op de openingsdag waren er drie medailles voor Nederland. Luc Kroon won goud op de 400 meter vrije slag, de Nederlandse mannen wonnen de estafette op de 4x50 meter vrij, voor de vrouwen was er zilver op de 4x50 vrij.
Meer uit Sport
PALMA MALLORCA (ANP/RTR) - Remco Evenepoel is niet de enige kopman van Red Bull-BORA-hansgrohe in de Tour de France. De Belg deelt zijn beschermde status met de Duitser Florian Lipowitz.
2 uur geledenAIGLE (ANP) - Wielerploeg Picnic PostNL heeft bij de toekenning van de licenties voor de WorldTour voor de komende drie jaar alleen een licentie voor het komende seizoen gekregen. De Nederlandse ploeg van Iwan Spekenbrink moet van de licentiecommissie van wielerfederatie UCI aan voorwaarden betreffende financiële criteria voldoen om ook in aanmerking te komen voor de licentie voor 2027 en 2028.
4 uur geledenOBERHOFEN AM THUNERSEE (ANP/AFP) - Negen skiërs uit Rusland en Belarus hebben van de internationale skifederatie FIS toestemming gekregen om zich te mogen kwalificeren voor de Olympische Spelen in Milaan en Cortina. De skiërs nemen deel onder neutrale vlag.
5 uur geledenMEERKERK (ANP) - Judoka Tornike Tsjakadoea heeft zijn judocarrière beëindigd. De 29-jarige Nederlander van Georgische afkomst meldt op Instagram dat hij met trots terugkijkt op wat hij heeft bereikt.
6 uur geledenSANTIAGO DEL ESTERO (ANP) - De hockeyers hebben de eerste wedstrijd in de Pro League met 5-2 gewonnen van Pakistan. In Santiago del Estero in Argentinië was de ploeg van bondscoach Jeroen Delmee in de tweede helft sterker en maakte met drie treffers in het derde kwart het verschil.
10 uur geledenSANTIAGO DEL ESTERO (ANP) - De Nederlandse hockeysters zijn de Pro League begonnen met een zege op Duitsland. In Santiago del Estero in Argentinië won de ploeg van bondscoach Raoul Ehren met 2-0. Yibbi Jansen en Joosje Burg zorgden voor de doelpunten.
10 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV-trainer Peter Bosz vond dat Atlético Madrid dinsdag in de Champions League een verdiende zege (2-3) boekte in Eindhoven. "Het begin was voor ons, daarna namen zij het heft in handen", zei Bosz.
16 uur geleden