Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Zwemmers De Boer en Van Roon plaatsen zich voor Spelen

Zwemmers De Boer en Van Roon plaatsen zich voor Spelen

ROTTERDAM (ANP) - Zwemmer Thom de Boer heeft zich op de 50 meter vrije slag verzekerd van deelname aan de Olympische Spelen. In de ochtendsessie van het olympisch kwalificatietoernooi in Rotterdam bracht hij het Nederlands record op 21,74 seconden. Ook met zijn tijd in de finale (21,75) bleef hij in de avond ruim onder de olympische limiet. Die staat op 21,91. Het oude record stond op naam van Jesse Puts: 21,82.

Nyls Korstanje zwom naar de tweede plek, maar bleef met 21,98 boven de limiet. Daardoor zijn De Boer en Puts, die vorig jaar in 21,91 als twaalfde eindigde op de WK, geplaatst voor de Spelen van Tokio.

Bij de vrouwen was Ranomi Kromowidjojo de snelste op de 50 vrij in 24,38. Ze was vorig jaar bij de WK al ruim (24,35) onder de limiet voor de Spelen gebleven. Die staat op 24,77. In Rotterdam bleef ook Valerie van Roon onder die richttijd. Ze deed dat in 24,63. Daarmee was ze sneller dan de afwezige Femke Heemskerk, die vorig jaar in 24,71 onder de limiet dook. Van Roon mag nu samen met Kromowidjojo uitkomen op de 50 meter vrij in Tokio.

Arno Kamminga

In Rotterdam gaan de Nederlandse topzwemmers tot en met zondag op jacht naar limieten voor de Olympische en Paralympische Spelen volgend jaar in Tokio. Ook zijn er in Rotterdam tickets te verdienen voor de EK langebaan, die in mei 2021 worden gehouden in Boedapest en Madeira (parazwemmen).

Arno Kamminga zwom in de ochtenduren een Nederlands record op de 50 meter schoolslag: 26,88. De oude toptijd op het niet-olympische onderdeel (26,90) stond ook op zijn naam.

Meer uit Sport

Giro-winnaar Simon Yates stopt per direct als wielrenner

DEN BOSCH (ANP) - De Brit Simon Yates (33) stopt per direct als wielrenner. De winnaar van de afgelopen Giro d'Italia vindt het, na een succesvol jaar met ook een ritzege in de Tour de France, het goede moment om zijn carrière te beëindigen. Dat meldt zijn ploeg Visma - Lease a Bike, waar hij nog een jaar onder contract stond.

1 uur geleden
Oud-wielrenner Dumoulin nieuwe koersdirecteur Amstel Gold Race

MAASTRICHT (ANP) - Tom Dumoulin is vanaf volgend jaar de nieuwe koersdirecteur van de Amstel Gold Race. De 35-jarige voormalig wielrenner wordt de opvolger van Leo van Vliet, die in april na dertig edities stopt.

4 uur geleden
Tennissers uitgeschakeld in United Cup na nederlaag tegen Polen

SYDNEY (ANP) - De Nederlandse tennissers zijn na een nederlaag tegen Polen uitgeschakeld in de groepsfase van de United Cup, het Australische toernooi voor gemengde landenteams. Tallon Griekspoor en Suzan Lamens verloren in het enkelspel van Hubert Hurkacz en Iga Swiatek, allebei in twee sets. In het gemengd dubbelspel waren Katarzyna Kawa en Jan Zielinski te sterk voor Demi Schuurs en David Pel.

7 uur geleden
Olympische vlam bereikt Bologna maand voor Spelen

BOLOGNA (ANP/RTR) - De olympische vlam is een maand voor het begin van de Winterspelen in Milaan aangekomen in Bologna. De fakkeltocht begon een maand geleden vanuit Rome aan zijn reis en heeft de eilanden Sardinië en Sicilië aangedaan, net als de steden Napels en Bari, als onderdeel van een tocht van 12.000 kilometer die op 6 februari eindigt in het San Siro-stadion in Milaan.

17 uur geleden
Klassementsleider Van den Brink wint derde etappe Dakar Rally

AL-ULA (ANP) - Klassementsleider Mitchel van den Brink heeft de derde etappe in de Dakar Rally in de categorie Truck op zijn naam geschreven. De Nederlandse chauffeur, die wordt bijgestaan door navigator Bart van Heun en mecanicien Jarno van de Pol, was in Saudi-Arabië de snelste over 666 kilometer van Yanbu naar Al-Ula. Van den Brink heeft zijn voorsprong in het algemeen klassement uitgebreid van ruim drie minuten naar ruim acht minuten op de nummer 2.

22 uur geleden
Australian Open keert in 2026 recordbedrag aan prijzengeld uit

MELBOURNE (ANP/DPA) - De Australian Open keert een recordbedrag aan prijzengeld uit voor de editie van 2026. In totaal is er 74,9 miljoen Amerikaanse dollar te verdelen, zo'n 64 miljoen euro. Dat is een toename van 16 procent in vergelijking met vorig jaar, meldt de organisatie.

1 dag geleden
Tennisster Williams verliest in voorbereiding op Australian Open

AUCKLAND (ANP) - Tennisster Venus Williams is uitgeschakeld in de eerste ronde van het tennistoernooi van Auckland. De 45-jarige Amerikaanse verloor in drie sets van de Poolse Magda Linette: 4-6 6-4 2-6.

1 dag geleden