Zwemmers De Boer en Van Roon plaatsen zich voor Spelen
ROTTERDAM (ANP) - Zwemmer Thom de Boer heeft zich op de 50 meter vrije slag verzekerd van deelname aan de Olympische Spelen. In de ochtendsessie van het olympisch kwalificatietoernooi in Rotterdam bracht hij het Nederlands record op 21,74 seconden. Ook met zijn tijd in de finale (21,75) bleef hij in de avond ruim onder de olympische limiet. Die staat op 21,91. Het oude record stond op naam van Jesse Puts: 21,82.
Nyls Korstanje zwom naar de tweede plek, maar bleef met 21,98 boven de limiet. Daardoor zijn De Boer en Puts, die vorig jaar in 21,91 als twaalfde eindigde op de WK, geplaatst voor de Spelen van Tokio.
Bij de vrouwen was Ranomi Kromowidjojo de snelste op de 50 vrij in 24,38. Ze was vorig jaar bij de WK al ruim (24,35) onder de limiet voor de Spelen gebleven. Die staat op 24,77. In Rotterdam bleef ook Valerie van Roon onder die richttijd. Ze deed dat in 24,63. Daarmee was ze sneller dan de afwezige Femke Heemskerk, die vorig jaar in 24,71 onder de limiet dook. Van Roon mag nu samen met Kromowidjojo uitkomen op de 50 meter vrij in Tokio.
Arno Kamminga
In Rotterdam gaan de Nederlandse topzwemmers tot en met zondag op jacht naar limieten voor de Olympische en Paralympische Spelen volgend jaar in Tokio. Ook zijn er in Rotterdam tickets te verdienen voor de EK langebaan, die in mei 2021 worden gehouden in Boedapest en Madeira (parazwemmen).
Arno Kamminga zwom in de ochtenduren een Nederlands record op de 50 meter schoolslag: 26,88. De oude toptijd op het niet-olympische onderdeel (26,90) stond ook op zijn naam.
Meer uit Sport
DORTMUND (ANP) - Titelverdediger Gian van Veen is al vroeg uitgeschakeld op het EK darts in Dortmund. In de achtste finales was de Engelsman Luke Woodhouse te sterk: 6-10. Vorig jaar pakte Van Veen op het EK zijn eerste hoofdprijs door de Engelsman Luke Humphries te verslaan in de finale.
3 uur geledenAUSTIN (ANP) - Max Verstappen heeft de tweede tijd gereden in de derde en laatste vrije training voor de Grote Prijs van de Verenigde Staten. De viervoudig wereldkampioen in de Formule 1 kwam op het Circuit of the Americas in Austin (Texas) tot een snelste ronde van 1.35,061. De Brit Lewis Hamilton was in zijn Ferrari een kleine twee tienden van een seconde sneller dan de 29-jarige Nederlander van Red Bull, die regelmatig zijn onvrede uitte over zijn auto.
5 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor heeft zaterdag voor de tweede keer dit jaar de finale van een ATP-toernooi bereikt. In de halve finale van het European Open in Brussel was de Nederlander in drie sets te sterk voor de Argentijnse nummer 21 van de wereld Francisco Cerúndolo: 2-6 6-3 7-6 (4). In de finale staat Griekspoor zondag tegenover de winnaar van het duel tussen de Fransman Arthur Fils en de Duitser Jan-Lennard Struff.
7 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Turnster Naomi Visser (25) is in de brugfinale bij de WK in Rotterdam buiten de medailles geëindigd. Visser kwam na een gedegen oefening tot 14,366 punten, goed voor de vijfde plaats. Dat is haar beste brugresultaat ooit op een WK.
8 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Zevenvoudig olympisch turnkampioene Simone Biles (29) is zaterdag te gast bij de eerste dag van de toestelfinales bij de WK turnen in Rotterdam. De Amerikaanse werd vlak voor de finales het podium opgeroepen en gepresenteerd aan het publiek.
11 uur geledenAUSTIN (ANP) - Max Verstappen heeft nog problemen met het hobbelige asfalt op het circuit van Austin, maar de viervoudig wereldkampioen in de Formule 1 was niet ontevreden over zijn resultaten in de vrije trainingen bij de Grote Prijs van de Verenigde Staten. De coureur van Red Bull reed de tweede tijd in de eerste training en de derde in de tweede sessie.
16 uur geledenPHILLIP ISLAND (ANP) - MotoGP-coureur Jorge Martín heeft zijn pols gebroken tijdens de sprintrace bij de Grote Prijs van Australië. De Spaanse wegracer kan zodoende zondag niet meedoen aan de hoofdrace.
17 uur geleden