Zwemmers Corbeau en Korstanje naar WK kortebaan in Boedapest
NIEUWEGEIN (ANP) - Acht Nederlandse zwemmers, onder wie Caspar Corbeau en Nyls Korstanje, nemen deel aan de WK kortebaan die in december plaatsvinden in Boedapest. De vier vrouwen en vier mannen voldeden volgens zwembond KNZB bij de kwalificatiewedstrijd in Drachten of een van de drie World Cup-wedstrijden aan de richttijden.
Naast Corbeau en Korstanje komen ook Kira Toussaint, Maaike de Waard, Tessa Giele, Milou van Wijk, Koen de Groot en Thomas Verhoeven in actie. Of de zwemmers op meer dan een afstand starten, wordt in een later stadium beslist. Datzelfde geldt ook voor de beslissing om in estafetteverband aan te treden.
Marrit Steenbergen, Tes Schouten en Arno Kamminga hadden al in een eerder stadium aangegeven de WK kortebaan over te slaan. Zij hebben na de Olympische Spelen in Parijs van afgelopen zomer gekozen voor een langere rustperiode.
"De WK kortebaan is een serieus titeltoernooi waarbij we voor de selectie hebben gekozen voor de acht hoogst geklasseerde Nederlandse zwemmers", zegt technisch directeur Sjors Lommerts.
Meer uit Sport
MIAMI (ANP) - Formule 1-coureur Kimi Antonelli heeft poleposition veroverd in de Grote Prijs van Miami. De leider in het kampioenschap was in zijn Mercedes iets sneller dan Max Verstappen, die verrassend de tweede tijd noteerde. Het was opnieuw zeer warm rondom het Hard Rock Stadium, maar dit keer stond er ook een stevige wind.
1 uur geledenMIAMI (ANP) - Lando Norris was na afloop van zijn gewonnen sprintrace bij de Grote Prijs van Miami tevreden met zijn start van het raceweekend. "Het is fijn om weer op de hoogste trede te staan, ook al is het maar een sprintrace", zei de wereldkampioen van McLaren na zijn eerste zege van het seizoen.
3 uur geledenMADRID (ANP) - De Oekraïense Marta Kostjoek heeft het tennistoernooi van Madrid op haar naam geschreven. Op het gravel in de Spaanse hoofdstad versloeg ze in de finale Mirra Andrejeva uit Rusland in twee sets: 6-3 7-5.
4 uur geledenMIAMI (ANP) - Max Verstappen is alsnog een plaats opgeschoven bij de sprintrace van de Grote Prijs van Miami. De Nederlander eindigde als zesde, maar klom naar de vijfde plaats na een tijdstraf voor Kimi Antonelli.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Xan de Waard stopt na dit seizoen met hockeyen. De 30-jarige tophockeyster heeft via Instagram haar afscheid aangekondigd. "Het is mooi geweest", schrijft De Waard, die in haar loopbaan twee keer tot beste hockeyster van de wereld werd verkozen.
5 uur geledenMIAMI (ANP) - Max Verstappen is als zesde geëindigd in de sprintrace bij de Grote Prijs van Miami. De viervoudig wereldkampioen van Red Bull was de race over 100 kilometer op de vijfde positie begonnen. Na een matige start wist hij nog een plek terug te winnen. De winst ging naar Lando Norris van McLaren. Het was de vierde sprintzege uit zijn carrière.
5 uur geledenGABORONE (ANP) - Lieke Klaver heeft zich in Gaborone (Botswana) met de Nederlandse estafettevrouwen op de 4x400 meter geplaatst voor de finale van de World Relays. De formatie, zonder Femke Broeders-Bol, plaatste zich op basis van tijd en stelde daarmee ook een ticket veilig voor de WK atletiek van volgend jaar in Beijing. Ook de Nederlandse estafettemannen op de 4x400 meter en de 4x100 meter slaagden hierin.
6 uur geleden