Zwemmers Corbeau en Korstanje naar WK kortebaan in Boedapest
NIEUWEGEIN (ANP) - Acht Nederlandse zwemmers, onder wie Caspar Corbeau en Nyls Korstanje, nemen deel aan de WK kortebaan die in december plaatsvinden in Boedapest. De vier vrouwen en vier mannen voldeden volgens zwembond KNZB bij de kwalificatiewedstrijd in Drachten of een van de drie World Cup-wedstrijden aan de richttijden.
Naast Corbeau en Korstanje komen ook Kira Toussaint, Maaike de Waard, Tessa Giele, Milou van Wijk, Koen de Groot en Thomas Verhoeven in actie. Of de zwemmers op meer dan een afstand starten, wordt in een later stadium beslist. Datzelfde geldt ook voor de beslissing om in estafetteverband aan te treden.
Marrit Steenbergen, Tes Schouten en Arno Kamminga hadden al in een eerder stadium aangegeven de WK kortebaan over te slaan. Zij hebben na de Olympische Spelen in Parijs van afgelopen zomer gekozen voor een langere rustperiode.
"De WK kortebaan is een serieus titeltoernooi waarbij we voor de selectie hebben gekozen voor de acht hoogst geklasseerde Nederlandse zwemmers", zegt technisch directeur Sjors Lommerts.
Meer uit Sport
MADRID (ANP/AFP) - Tennisster Venus Williams heeft dinsdag bij haar rentree op gravel niet voor een verrassing kunnen zorgen. De 45-jarige Amerikaanse verloor bij het Madrid Open van de 20-jarige Spaanse Kaitlin Quevedo. Het werd 6-2 6-4.
6 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - Schaatsster Suzanne Schulting heeft haar contract bij Team Essent met twee jaar verlengd en vervolgt daarmee haar carrière in het langebaanschaatsen. De 28-jarige Groningse blijft tot medio 2028 verbonden aan de ploeg die onder leiding staat van Sven Kramer en Jac Orie.
16 uur geledenMADRID (ANP) - De Spaanse tennisser Carlos Alcaraz heeft maandag tijdens een gala in Madrid voor het eerst de Laureus Award voor sportman van het jaar gekregen. De prijs voor sportvrouw van het jaar ging voor de eerste keer naar de Belarussische tennisster Aryna Sabalenka. De onderscheiding geldt als de Oscar van de sport. Er waren geen Nederlandse sporters genomineerd.
1 dag geledenLONDEN (ANP) - De Tour de France Femmes krijgt in 2027 voor het eerst een ploegentijdrit. Dat maakte de organisatie maandag in Londen bekend bij de presentatie van de eerste drie etappes. In voorlopers van de huidige uitvoering van de Ronde van Frankrijk bij de vrouwen werd wel al vaker een ploegentijdrit verreden.
1 dag geledenBOSTON (ANP) - De Keniaan John Korir heeft voor het tweede jaar op rij de marathon van Boston gewonnen, een van de zeven majors. De 29-jarige atleet won de 130e editie van de 42,195 kilometer lange wedstrijd in een parcoursrecord van 2.01.52. Korir verpulverde het vijftien jaar oude parcoursrecord van de Keniaan Geoffrey Mutai met meer dan een minuut (2.03.02 in 2011).
1 dag geledenLONDEN (ANP/RTR) - Teambaas Toto Wolff van Mercedes is onder de indruk van de manier waarop Kimi Antonelli met de druk omgaat. De 19-jarige Italiaan won de laatste twee grands prix (China en Japan) in de Formule 1 en is de jongste leider ooit in het kampioenschap.
1 dag geledenHUY (ANP/BELGA) - De Belgische schaatsster Sandrine Tas (30) maakt woensdag haar WorldTour-debuut als wielrenster in de Waalse Pijl. Tas werd in februari op de Olympische Winterspelen van Milaan vierde op de 5000 meter schaatsen, op slechts 0,3 seconde van de Italiaanse olympisch kampioen Francesca Lollobrigida. Merel Conijn pakte het zilver op die afstand namens Nederland.
1 dag geleden