Zwemmers Corbeau en Korstanje naar WK kortebaan in Boedapest
NIEUWEGEIN (ANP) - Acht Nederlandse zwemmers, onder wie Caspar Corbeau en Nyls Korstanje, nemen deel aan de WK kortebaan die in december plaatsvinden in Boedapest. De vier vrouwen en vier mannen voldeden volgens zwembond KNZB bij de kwalificatiewedstrijd in Drachten of een van de drie World Cup-wedstrijden aan de richttijden.
Naast Corbeau en Korstanje komen ook Kira Toussaint, Maaike de Waard, Tessa Giele, Milou van Wijk, Koen de Groot en Thomas Verhoeven in actie. Of de zwemmers op meer dan een afstand starten, wordt in een later stadium beslist. Datzelfde geldt ook voor de beslissing om in estafetteverband aan te treden.
Marrit Steenbergen, Tes Schouten en Arno Kamminga hadden al in een eerder stadium aangegeven de WK kortebaan over te slaan. Zij hebben na de Olympische Spelen in Parijs van afgelopen zomer gekozen voor een langere rustperiode.
"De WK kortebaan is een serieus titeltoernooi waarbij we voor de selectie hebben gekozen voor de acht hoogst geklasseerde Nederlandse zwemmers", zegt technisch directeur Sjors Lommerts.
Meer uit Sport
MIAMI (ANP) - Tennisster Suzan Lamens is er niet in geslaagd het hoofdschema van het tennistoernooi van Miami te bereiken. De 26-jarige Zuid-Hollandse verloor in de eerste ronde van de kwalificaties in Florida in drie sets van Bianca Andreescu uit Canada: 6-4 1-6 5-7.
5 uur geledenINDIAN WELLS (ANP/AFP) - Jannik Sinner heeft het tennistoernooi van Indian Wells gewonnen. De Italiaan, de nummer 2 van de wereld, versloeg in de finale de Rus Daniil Medvedev in twee sets: 7-6 (6) 7-6 (4). Het is voor Sinner de eerste keer dat hij het toernooi in Indian Wells wint.
20 uur geledenCORTINA D'AMPEZZO (ANP) - De Paralympische Spelen van Milaan en Cortina zijn beëindigd met de sluitingsceremonie in Cortina d'Ampezzo. Jeroen Kampschreur en Lisa Bunschoten-Vos droegen de Nederlandse vlag het Cortina Curling Olympic Stadium binnen.
1 dag geledenMIAMI (ANP/AFP) - Tennisser Novak Djokovic heeft zich teruggetrokken van het masterstoernooi van Miami. De 38-jarige Serviër heeft last van een schouderblessure, meldden de organisatoren.
1 dag geledenMONTREAL (ANP) - Shorttrackster Xandra Velzeboer is voor de vierde keer wereldkampioen op de 500 meter geworden. De 24-jarige olympisch kampioene was bij de WK in Montreal de beste in de finale. Selma Poutsma greep het zilver. Chiara Betti uit Italië pakte het brons.
1 dag geledenMONTREAL (ANP) - Jens van 't Wout heeft bij de WK shorttrack in Montreal zilver gegrepen op de 1000 meter. De olympisch kampioen eindigde als derde achter de Canadees William Dandjinou en Rim Jong-un uit Zuid-Korea. De Canadees werd echter gediskwalificeerd, waardoor Van 't Wout als tweede eindigde. Het brons ging naar de Brit Niall Treacy.
1 dag geledenMONTREAL (ANP) - Xandra Velzeboer heeft op de 1500 meter bij de WK shorttrack haar tweede zilveren medaille gegrepen. De tweevoudig olympisch kampioene moest alleen Kim Gilli uit Zuid-Korea, de olympisch kampioene op deze afstand, voor zich dulden. Het brons ging naar de Amerikaanse Corinne Stoddard. Michelle Velzeboer eindigde als vijfde.
1 dag geleden