Zwemmers Corbeau en Korstanje naar WK kortebaan in Boedapest
NIEUWEGEIN (ANP) - Acht Nederlandse zwemmers, onder wie Caspar Corbeau en Nyls Korstanje, nemen deel aan de WK kortebaan die in december plaatsvinden in Boedapest. De vier vrouwen en vier mannen voldeden volgens zwembond KNZB bij de kwalificatiewedstrijd in Drachten of een van de drie World Cup-wedstrijden aan de richttijden.
Naast Corbeau en Korstanje komen ook Kira Toussaint, Maaike de Waard, Tessa Giele, Milou van Wijk, Koen de Groot en Thomas Verhoeven in actie. Of de zwemmers op meer dan een afstand starten, wordt in een later stadium beslist. Datzelfde geldt ook voor de beslissing om in estafetteverband aan te treden.
Marrit Steenbergen, Tes Schouten en Arno Kamminga hadden al in een eerder stadium aangegeven de WK kortebaan over te slaan. Zij hebben na de Olympische Spelen in Parijs van afgelopen zomer gekozen voor een langere rustperiode.
"De WK kortebaan is een serieus titeltoernooi waarbij we voor de selectie hebben gekozen voor de acht hoogst geklasseerde Nederlandse zwemmers", zegt technisch directeur Sjors Lommerts.
Meer uit Sport
MIAMI (ANP) - Max Verstappen kijkt met een goed gevoel terug op de eerste racedag bij de Grote Prijs van Miami. Na de verbeteringen aan zijn Red Bull tijdens de onderbreking van het Formule 1-seizoen reed hij de tweede tijd in de vrije training en eindigde hij als vijfde in de sprintkwalificatie.
1 uur geledenMIAMI (ANP) - Coureur Lando Norris van McLaren was blij dat de verbeteringen die de renstal doorvoerde tijdens de pauze in het Formule 1-seizoen zich in Miami uitbetaalden met de beste tijd in sprintkwalificatie. "Het is een mooie beloning voor het team, dat hard heeft gewerkt aan de auto", zei de regerend wereldkampioen.
1 uur geledenMIAMI (ANP) - Max Verstappen heeft zijn goede vrije training een redelijk vervolg gegeven in de sprintkwalificatie bij de Grote Prijs van Miami. De viervoudig wereldkampioen van Red Bull tekende op het zeer warme stratencircuit rondom het Hard Rock Stadium voor de vijfde tijd. Lando Norris van McLaren was de snelste in de sprintkwalificatie en start zaterdag vanaf poleposition.
1 uur geledenMADRID (ANP) - Alexander Zverev heeft op het masterstoernooi van Madrid een einde gemaakt aan de opmars van de Belgische tennisser Alexander Blockx. De als tweede geplaatste Duitser won met 6-2 7-5 en treft in de finale de als eerste geplaatste Italiaan Jannik Sinner.
6 uur geledenORBE (ANP) - Wielrenner Dorian Godon heeft zijn tweede zege geboekt in de Ronde van Romandië. De Franse kampioen van Ineos Grenadiers was na 176 kilometer de beste in een sprint van een uitgedund peloton. Hij versloeg Finn Fisher-Black uit Nieuw-Zeeland en Valentin Paret-Peintre uit Frankrijk. De Sloveense wereldkampioen en geletruidrager Tadej Pogacar werd vierde.
10 uur geledenMADRID (ANP) - Jannik Sinner staat voor het eerst in de finale van het tennistoernooi van Madrid. In de halve finale was de Italiaanse nummer 1 van de wereld in twee sets te sterk voor de Fransman Arthur Fils: 6-2 6-4.
10 uur geledenMIAMI (ANP) - Kimi Antonelli ziet de recente aanpassingen in het motorreglement van de Formule 1 als een stap vooruit. Dat zei de 19-jarige leider in de WK-stand bij een persmoment in aanloop naar de Grote Prijs van Miami van zondag.
1 dag geleden