Zwemmers Corbeau en De Groot naar halve finale op EK kortebaan
OTOPENI (ANP) - Caspar Corbeau en Koen de Groot zwemmen zaterdag de halve finale op de 50 meter schoolslag bij de EK kortebaan. Bij de series in het Roemeense Otopeni kwalificeerden zij zich met respectievelijk de derde en de vijfde tijd.
Bij de 100 meter vrije slag haalde Sean Niewold de halve finales bij de mannen. Hij klokte een tijd van 47,74 en had daaraan genoeg om zich te kwalificeren. Thom de Boer en Kenzo Simons startten niet omdat zij zich willen focussen op de estafette.
Tessa Giele plaatste zich voor de halve eindstrijd op de 50 meter vlinderslag bij de vrouwen. Zij werd tweede bij de series met een tijd van 25,45.
Bij de 4 x 50 meter vrije slag mixed bereikte het Nederlandse team de finale. Het viertal, dat bestaat uit Jesse Puts, Brandon van den Berg, Kira Toussaint en Valerie van Roon, kwalificeerde zich met de vijfde tijd.
Zaterdagmiddag zijn de halve finales en de finales.
Meer uit Sport
TORONTO (ANP) - De Amerikaanse basketballer Chris Paul heeft zijn professionele carrière afgesloten. Op Instagram meldt de 40-jarige point guard dat hij na 21 jaar stopt met spelen. Paul stond sinds vorige week na een ruil met de Los Angeles Clippers onder contract bij de Toronto Raptors, maar kwam niet in actie voor het Canadese team.
5 minuten geledenMILAAN (ANP) - Jenning de Boo komt zaterdag op de Olympische Spelen in Milaan in de dertiende rit van de 500 meter in actie tegen zijn Amerikaanse rivaal Jordan Stolz. Een rit later treft Sebas Diniz de Poolse Europese kampioen Damian Zurek. De Boo trof Stolz eerder op de Spelen ook al op de 1000 meter.
7 minuten geledenMILAAN (ANP) - Nederland staat bij de Olympische Spelen in Milaan en Cortina d'Ampezzo op de negende positie in het medailleklassement. Langebaanschaatser Jorrit Bergsma eindigde vrijdag als derde op de 10.000 meter. Het betekende voor TeamNL de zevende medaille van deze Spelen en de eerste bronzen.
8 minuten geledenCORTINA D'AMPEZZO (ANP) - Skeletonster Kimberley Bos lijkt kansloos voor een medaille op de Olympische Spelen. De 32-jarige Nederlandse noteerde in het Cortina Sliding Centre in haar eerste twee runs tijden van 57,88 en 57,98 seconden en staat met een totaaltijd van 1.55,86 slechts dertiende. De derde en vierde run zijn zaterdag.
1 uur geledenSAKHIR (ANP) - Max Verstappen was na de derde testdag van de Formule 1 in Bahrein wat positiever over de RB22. "We hebben veel zaken kunnen testen met de motor en de auto en zo hebben we de auto beter leren kennen. We hebben veel ontdekt en veel geleerd", zei de viervoudig wereldkampioen in een persbericht van Red Bull.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Tennisser Botic van de Zandschulp is in de kwartfinale van het ABN AMRO Open uitgeschakeld na een nederlaag in drie sets tegen Alex de Minaur: 3-6 7-6 (4) 7-5. Van de Zandschulp won de eerste set van de Australiër, maar moest toch zijn meerdere erkennen in de nummer 8 van de wereld.
2 uur geledenMILAAN (ANP) - Jorrit Bergsma heeft bij de Olympische Spelen in Milaan brons veroverd op de 10 kilometer. De 40-jarige schaatser moest in het Milano Speed Skating met 12.40,48 het goud laten aan Metodej Jilek uit Tsjechië in een tijd van 12.33,43. Vladimir Semirunniy uit Polen veroverde met 12.39,08 het zilver.
2 uur geleden