Zwemmers Corbeau en De Groot naar halve finale op EK kortebaan
OTOPENI (ANP) - Caspar Corbeau en Koen de Groot zwemmen zaterdag de halve finale op de 50 meter schoolslag bij de EK kortebaan. Bij de series in het Roemeense Otopeni kwalificeerden zij zich met respectievelijk de derde en de vijfde tijd.
Bij de 100 meter vrije slag haalde Sean Niewold de halve finales bij de mannen. Hij klokte een tijd van 47,74 en had daaraan genoeg om zich te kwalificeren. Thom de Boer en Kenzo Simons startten niet omdat zij zich willen focussen op de estafette.
Tessa Giele plaatste zich voor de halve eindstrijd op de 50 meter vlinderslag bij de vrouwen. Zij werd tweede bij de series met een tijd van 25,45.
Bij de 4 x 50 meter vrije slag mixed bereikte het Nederlandse team de finale. Het viertal, dat bestaat uit Jesse Puts, Brandon van den Berg, Kira Toussaint en Valerie van Roon, kwalificeerde zich met de vijfde tijd.
Zaterdagmiddag zijn de halve finales en de finales.
Meer uit Sport
DETROIT (ANP/AFP) - Formule 1-renstal Red Bull Racing heeft in Detroit de auto onthuld waarmee Max Verstappen en Isack Hadjar in 2026 gaan rijden in het wereldkampioenschap. Het betrof een zogenoemde dummy, want de daadwerkelijke RB22 zal pas voor het eerst te zien zijn tijdens de besloten testdagen op het circuit van Barcelona, die 26 januari beginnen. Qua kleurstelling is sprake van een andere tint blauw en de bolide is glanzender.
6 uur geledenSHEFFIELD (ANP) - Michel Tsiba en Daria Danilova zijn op het EK kunstschaatsen in het Engelse Sheffield als vijftiende geëindigd bij het paarrijden. Het Nederlandse koppel stond na de korte kür op woensdag al op die positie en wist in de vrije kür geen plaats te stijgen. Hun totaalscore kwam uit op 149,33.
15 uur geledenCOLMAR (ANP) - De Franse tweevoudig olympisch zwemkampioen Yannick Agnel moet terechtstaan voor vermeende verkrachting en aanranding van de minderjarige dochter van zijn coach. Agnel won op de Olympische Spelen van 2012 in Londen twee keer goud: op de 200 meter vrije slag en op de estafette 4x100 meter vrije slag.
16 uur geledenBENIDORM (ANP/BELGA) - Mathieu van der Poel doet zondag niet mee aan de wereldbekerwedstrijd veldrijden in Benidorm. De rit past niet in het schema van de 30-jarige Nederlander, meldt zijn team Alpecin-Premier Tech.
20 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Belgische atlete Nafissatou Thiam, drievoudig olympisch kampioene op de zevenkamp, zal in maart niet deelnemen aan de WK indooratletiek in Torun (Polen). Haar management liet in een korte mededeling weten dat de 31-jarige Thiam "niet heeft voldaan aan de kwalificatiecriteria".
21 uur geledenWOKING (ANP) - Formule 1-team McLaren heeft de 21-jarige Italiaan Leonardo Fornaroli aangesteld als reservecoureur in 2026. Fornaroli veroverde vorig jaar de titel in de Formule 2. De Mexicaan Pato O'Ward, actief in de Amerikaanse Indycars, is de andere reserve bij het Britse team, dat vorig jaar de constructeurstitel won en met Lando Norris de wereldkampioen bij de coureurs leverde.
22 uur geledenARNHEM (ANP) - Een geboren Cubaan heeft een sleutelpositie gekregen bij de Nederlandse handballers op het EK handbal. Reinier Taboada, sinds september speelgerechtigd voor Oranje, krijgt de positie centraal in de verdediging.
1 dag geleden