Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Zwemmer Weertman: ik ging voor vier op rij, niet voor vierde plek

Zwemmer Weertman: ik ging voor vier op rij, niet voor vierde plek

BOEDAPEST (ANP) - De teleurstelling was groot bij zwemmer Ferry Weertman na de 10 kilometer in het open water op de EK in Boedapest. De olympisch kampioen greep in het Lupameer net naast de medailles: vierde. "Ik kwam hier naartoe om er vier op een rij van te maken, niet voor de vierde plaats", zei Weertman.

De 28-jarige zwemmer had bij de EK's van 2014, 2016 en 2018 goud gepakt op de 10 kilometer. In het koude Hongaarse meer nabij Boedapest zwom Weertman gedurende de race steeds verder naar voren. Hij had echter geen antwoord op de versnelling van de Italiaan Gregorio Paltrinieri, die Weertman afloste als Europees kampioen.

"Vierde is natuurlijk balen. Hier kom ik niet voor. Ik race altijd om te winnen", zei de Nederlander. "Ik heb wel het idee dat ik richting de Spelen op de goede weg ben. We werken met een jaarplanning en een heel duidelijke opbouw richting het einde van het jaar. Ik heb er vertrouwen in dat ik in Tokio in betere doen ben dan nu. Het wordt dan een heel andere race dan nu. Hier zwommen we in een wetsuit, daar niet. Nu was het koud, daar warm. En hier zwommen we in zoet water, daar in zout water. In Tokio is het een ochtendrace in plaats van een middagrace. Dus ja, veel is dan anders. We zullen zien hoe iedereen er dan voor staat."

Meer uit Sport

Kickbokser Kromah verdedigt in juni voor het eerst wereldtitel

ROTTERDAM (ANP) - Kickbokser Mory Kromah verdedigt op 13 juni in het Rotterdamse Ahoy voor het eerst zijn wereldtitel bij de zwaargewichten van Glory. De 26-jarige geboren Amsterdammer volgde in februari Rico Verhoeven na twaalf jaar op door een toernooi met acht mannen te winnen in het Arnhemse GelreDome. De Serviër Milos Cvjeticanin moest toen opgeven voor de finale tegen Kromah vanwege een gebroken teen, maar krijgt op 13 juni een nieuwe kans op de wereldtitel.

4 uur geleden
Chicago Bulls ontslaat guard Ivey om 'schadelijk' gedrag

CHICAGO (ANP) - NBA-club Chicago Bulls heeft guard Jaden Ivey ontslagen. De 24-jarige basketballer plaatste video's op zijn sociale media waarin homofobe sentimenten doorklonken. Zo uitte hij kritiek op de steun van de NBA aan de LGBTQ+-gemeenschap. De Bulls maakten in een korte persmededeling bekend dat Ivey is ontslagen om "gedrag dat schadelijk is voor het team".

5 uur geleden
Eerste kaarten Olympische Spelen van LA op 9 april in de verkoop

LOS ANGELES (ANP/RTR) - De eerste toegangsbewijzen voor de Olympische Spelen van 2028 in Los Angeles gaan op 9 april voor het grote publiek in de verkoop. Een voorverkoop voor inwoners van Los Angeles en Oklahoma City, waar ook olympische onderdelen plaatsvinden, begint op 2 april.

18 uur geleden
Tennisser De Jong uitgeschakeld in eerste ronde Marrakech

MARRAKECH (ANP) - Tennisser Jesper de Jong is uitgeschakeld op het ATP-toernooi van Marrakech. In de eerste ronde van de Grand Prix Hassan II, zoals het toernooi volledig heet, was de Duitser Yannick Hanfmann in twee sets te sterk voor de Nederlander: 7-6 (6) 6-4.

19 uur geleden
Keniaanse atleet Korir vijf jaar geschorst om doping

MONACO (ANP/AFP) - De Keniaanse atleet Albert Korir, oud-winnaar van de marathon van New York, heeft een dopingschorsing van vijf jaar gekregen. Dat maakte de Athletics Integrity Unit (AIU) maandag bekend.

1 dag geleden
Tennisser De Jong nog net in top 100 wereldranglijst

LONDEN (ANP) - Tennisser Jesper de Jong is acht plaatsen gezakt op de wereldranglijst. De 25-jarige Nederlander bezet nu de 99e plaats.

1 dag geleden
Tennisser Sinner wint in Miami derde masterstoernooi op rij

MIAMI (ANP) - Tennisser Jannik Sinner heeft voor de tweede keer het masterstoernooi van Miami gewonnen. De 24-jarige nummer 2 van de wereld versloeg in de strijd om de titel de verrassende finalist Jiri Lehecka, de Tsjechische nummer 22 van de wereld: 6-4 6-4. Sinner won zijn derde masterstoernooi op rij, iets wat alleen Novak Djokovic en Rafael Nadal eerder deden.

1 dag geleden