Zwemmer Weertman: ik ging voor vier op rij, niet voor vierde plek
BOEDAPEST (ANP) - De teleurstelling was groot bij zwemmer Ferry Weertman na de 10 kilometer in het open water op de EK in Boedapest. De olympisch kampioen greep in het Lupameer net naast de medailles: vierde. "Ik kwam hier naartoe om er vier op een rij van te maken, niet voor de vierde plaats", zei Weertman.
De 28-jarige zwemmer had bij de EK's van 2014, 2016 en 2018 goud gepakt op de 10 kilometer. In het koude Hongaarse meer nabij Boedapest zwom Weertman gedurende de race steeds verder naar voren. Hij had echter geen antwoord op de versnelling van de Italiaan Gregorio Paltrinieri, die Weertman afloste als Europees kampioen.
"Vierde is natuurlijk balen. Hier kom ik niet voor. Ik race altijd om te winnen", zei de Nederlander. "Ik heb wel het idee dat ik richting de Spelen op de goede weg ben. We werken met een jaarplanning en een heel duidelijke opbouw richting het einde van het jaar. Ik heb er vertrouwen in dat ik in Tokio in betere doen ben dan nu. Het wordt dan een heel andere race dan nu. Hier zwommen we in een wetsuit, daar niet. Nu was het koud, daar warm. En hier zwommen we in zoet water, daar in zout water. In Tokio is het een ochtendrace in plaats van een middagrace. Dus ja, veel is dan anders. We zullen zien hoe iedereen er dan voor staat."
Meer uit Sport
VANCOUVER (ANP) - Atlete Mikky Keetels heeft de marathon van Vancouver gewonnen. De 27-jarige Nederlands kampioene op de marathon legde de 42,195 kilometer af in een tijd van 2.33.01, ruim onder het oude parcoursrecord van 2.34,27. Daarmee was ze 24 seconden sneller dan Dayna Pidhoresky uit Canada, die de marathon een jaar eerder had gewonnen.
9 uur geledenMIAMI (ANP) - Max Verstappen is bij de Grote Prijs van Miami in de Formule 1 op de vijfde plaats geëindigd. De viervoudig wereldkampioen van Red Bull viel al in de eerste bocht ver terug, maar herstelde zich daarna knap. De overwinning op het stratencircuit rondom het Hard Rock Stadium ging naar WK-leider Kimi Antonelli van Mercedes.
11 uur geledenMADRID (ANP) - Tennisser Jannik Sinner (24) heeft de Madrid Open op zijn naam geschreven. De Italiaanse nummer 1 van de wereldranglijst won in de finale van het masterstoernooi in twee sets van de 29-jarige Duitser Alexander Zverev: 6-1 6-2.
13 uur geledenDOESJANBE (ANP) - Judoka Yael van Heemst heeft bij de Grand Slam in Doesjanbe in Tadzjikistan zilver veroverd in de klasse tot 78 kilogram. De 24-jarige judoka verloor met ippon in de finale van Jelizaveta Litvinenko, die uitkomt voor de Verenigde Arabische Emiraten. Marit Kamps greep in dezelfde klasse brons.
14 uur geledenLEYSIN (ANP) - Tadej Pogacar heeft de Ronde van Romandië op zijn naam geschreven. De wereldkampioen van UAE Team Emirates won de slotrit van Lucens naar Leysin en boekte zo zijn vierde etappezege in de Zwitserse rittenkoers.
15 uur geledenSALVATERRA DE MIÑO (ANP) - Wielrenster Noemi Rüegg heeft de eerste etappe van de Vuelta Femenina op haar naam geschreven. De Zwitserse van EF Education - Oatly kwam na 113 kilometer door de Spaanse regio Galicië als eerste over de finish in Salvaterra de Miño, nabij de Portugese grens. In een sprint bleef ze de Belgische Lotte Kopecky voor. De Duitse Franziska Koch werd derde.
16 uur geledenMIAMI (ANP) - De Grote Prijs van Miami begint zondag drie uur eerder dan gepland vanwege de weersverwachtingen. De race zal om 13.00 uur (lokale tijd) beginnen, omdat er rond de oorspronkelijke starttijd extreem weer wordt verwacht, waaronder zware onweersbuien.
1 dag geleden