Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Zwemmer Van Westering (20) plaatst zich op WK voor eerste Spelen

Zwemmer Van Westering (20) plaatst zich op WK voor eerste Spelen

DOHA (ANP) - De voor Nederland zwemmende Amerikaan Kai van Westering heeft zich op de WK in Doha op de 200 meter rugslag geplaatst voor de Olympische Spelen van Parijs. De in Frankrijk opgegroeide zwemmer kwam in de series tot de tweede tijd (1.57,29), ruim onder de olympische limiet (1.57,50). Op de 100 rug miste de WK-debutant nog de kans op zijn eerste Spelen.

De Griek Apostolos Siskos was de snelste in de series. De halve finales zijn donderdagavond, de finale is vrijdag. Van Westering (20) sloot een medaille niet uit. "Je weet het nooit", zei hij in het Engels.

Van Westering zit sinds vorig jaar bij het Nederlandse team, nadat hij er een jaar eerder bij trainingswedstrijden in Frankrijk was achtergekomen dat hij het niveau had om internationaal te zwemmen. "Daar had ik nooit rekening mee gehouden, omdat ik in mijn jeugd nooit aan de limieten voldeed. Toen ik toch beter werd, heeft mijn vader in het Nederlands een mail gestuurd naar de zwembond om te vragen of ik erbij mocht. Want ik heb wel een Nederlands paspoort, maar geen Franse."

Volgende Spelen

"Het betekent alles" voor de zoon van een Nederlandse vader om met de Oranje-zwemselectie naar Parijs te gaan. "Ik ken ze nu een jaar en ze hebben me zo goed opgevangen, dus ik ben blij dat ik met ze mee mag." Dat de Spelen dit jaar ook nog eens in het land zijn waar hij opgroeide, zorgt ervoor dat er wat vrienden en familie zullen komen kijken. "Maar in 2028 in de Verenigde Staten zijn dat er hopelijk nog meer", keek Van Westering al vooruit naar de volgende Spelen in Los Angeles.

De enige mannelijke Nederlandse rugslagspecialist in Doha studeert nu aan de Amerikaanse universiteit van Indiana, maar had niet voor de Verenigde Staten willen zwemmen. "Na mijn studie wil ik weer terug naar Europa", aldus Van Westering, die zich niet het meest thuis voelt bij één bepaalde nationaliteit. "Ik ben een zwemmer", lachte hij.

Meer uit Sport

Tennisser Zverev in drie sets naar halve finales Monte Carlo

MONACO (ANP) - Tennisser Alexander Zverev heeft zich als eerste geplaatst voor de halve finales van het masterstoernooi van Monte Carlo. De Duitse nummer 3 van de wereldranglijst boekte een zege in drie sets op de Braziliaan João Fonseca: 7-5 6-7 (3) 6-3.

1 uur geleden
Volleybalster Plak stelt zich niet beschikbaar voor Oranje

UTRECHT (ANP) - Volleybalster Celeste Plak heeft zich niet beschikbaar gesteld voor de wedstrijden van Oranje deze zomer. Dat meldde de volleybalbond op de eigen website. De 30-jarige diagonaalspeelster ontbreekt op de 'longlist' van bondscoach Felix Koslowski voor de komende periode, waarin Nederland speelt op de Four Nations Cup en de Volleyball Nations League.

2 uur geleden
Golfer McIlroy begint goed aan jacht op titelprolongatie Masters

AUGUSTA (ANP) - Golfer Rory McIlroy is uitstekend begonnen aan zijn jacht op titelprolongatie op de Masters. De 36-jarige Noord-Ier deelt na een eerste ronde van 67 slagen (5 onder par) de leiding met de Amerikaan Sam Burns.

7 uur geleden
Van Gerwen klopt Bunting na achterstand en bereikt finale

BRIGHTON (ANP) - Darter Michael van Gerwen heeft in de tiende speelronde van de Premier League de finale bereikt. De Nederlander knokte zich in de halve finale in Brighton tegen de Engelsman Stephen Bunting terug van een achterstand van 4-2 en won met 6-5.

16 uur geleden
Van Gerwen klopt Van Veen in kwartfinale Premier League

BRIGHTON (ANP) - Darter Michael van Gerwen heeft in de tiende speelronde van de Premier League Gian van Veen verslagen. De 36-jarige Brabander zette zijn landgenoot in Brighton met 6-4 aan de kant.

17 uur geleden
Schaker Giri speelt remise en ziet koploper Sindarov uitlopen

PEGEIA (ANP) - Schaker Anish Giri is er bij het Kandidatentoernooi op Cyprus niet in geslaagd voor de derde keer op rij te winnen. Na zeges op Rameshbabu Praggnanandhaa uit India en de Amerikaan Fabiano Caruana, moest de 31-jarige Nederlander donderdag in de tiende speelronde tegen de Amerikaan Hikaru Nakamura genoegen nemen met een remise.

20 uur geleden
Alcaraz met moeite ten koste van Etcheverry door in Monaco

MONACO (ANP) - De Spaanse tennisser Carlos Alcaraz (22) heeft zich met enige moeite bij de laatste acht van de Monte Carlo Masters geschaard. De nummer 1 van de wereldranglijst won op het gravel van de Country Club in de achtste finales in drie sets van de 26-jarige Argentijn Tomás Etcheverry: 6-1 4-6 6-3. Alcaraz stuit nu op Aleksandr Boeblik uit Kazachstan.

21 uur geleden