Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Zwemmer Van Westering (20) plaatst zich op WK voor eerste Spelen

Zwemmer Van Westering (20) plaatst zich op WK voor eerste Spelen

DOHA (ANP) - De voor Nederland zwemmende Amerikaan Kai van Westering heeft zich op de WK in Doha op de 200 meter rugslag geplaatst voor de Olympische Spelen van Parijs. De in Frankrijk opgegroeide zwemmer kwam in de series tot de tweede tijd (1.57,29), ruim onder de olympische limiet (1.57,50). Op de 100 rug miste de WK-debutant nog de kans op zijn eerste Spelen.

De Griek Apostolos Siskos was de snelste in de series. De halve finales zijn donderdagavond, de finale is vrijdag. Van Westering (20) sloot een medaille niet uit. "Je weet het nooit", zei hij in het Engels.

Van Westering zit sinds vorig jaar bij het Nederlandse team, nadat hij er een jaar eerder bij trainingswedstrijden in Frankrijk was achtergekomen dat hij het niveau had om internationaal te zwemmen. "Daar had ik nooit rekening mee gehouden, omdat ik in mijn jeugd nooit aan de limieten voldeed. Toen ik toch beter werd, heeft mijn vader in het Nederlands een mail gestuurd naar de zwembond om te vragen of ik erbij mocht. Want ik heb wel een Nederlands paspoort, maar geen Franse."

Volgende Spelen

"Het betekent alles" voor de zoon van een Nederlandse vader om met de Oranje-zwemselectie naar Parijs te gaan. "Ik ken ze nu een jaar en ze hebben me zo goed opgevangen, dus ik ben blij dat ik met ze mee mag." Dat de Spelen dit jaar ook nog eens in het land zijn waar hij opgroeide, zorgt ervoor dat er wat vrienden en familie zullen komen kijken. "Maar in 2028 in de Verenigde Staten zijn dat er hopelijk nog meer", keek Van Westering al vooruit naar de volgende Spelen in Los Angeles.

De enige mannelijke Nederlandse rugslagspecialist in Doha studeert nu aan de Amerikaanse universiteit van Indiana, maar had niet voor de Verenigde Staten willen zwemmen. "Na mijn studie wil ik weer terug naar Europa", aldus Van Westering, die zich niet het meest thuis voelt bij één bepaalde nationaliteit. "Ik ben een zwemmer", lachte hij.

Meer uit Sport

Atlete Keetels wint 3 weken na 'Rotterdam' marathon van Vancouver

VANCOUVER (ANP) - Atlete Mikky Keetels heeft de marathon van Vancouver gewonnen. De 27-jarige Nederlands kampioene op de marathon legde de 42,195 kilometer af in een tijd van 2.33.01, ruim onder het oude parcoursrecord van 2.34,27. Daarmee was ze 24 seconden sneller dan Dayna Pidhoresky uit Canada, die de marathon een jaar eerder had gewonnen.

7 uur geleden
Verstappen na inhaalrace vijfde in GP Miami, zege Antonelli

MIAMI (ANP) - Max Verstappen is bij de Grote Prijs van Miami in de Formule 1 op de vijfde plaats geëindigd. De viervoudig wereldkampioen van Red Bull viel al in de eerste bocht ver terug, maar herstelde zich daarna knap. De overwinning op het stratencircuit rondom het Hard Rock Stadium ging naar WK-leider Kimi Antonelli van Mercedes.

8 uur geleden
Sinner wint masterstoernooi van Madrid voor het eerst

MADRID (ANP) - Tennisser Jannik Sinner (24) heeft de Madrid Open op zijn naam geschreven. De Italiaanse nummer 1 van de wereldranglijst won in de finale van het masterstoernooi in twee sets van de 29-jarige Duitser Alexander Zverev: 6-1 6-2.

11 uur geleden
Zilver en brons voor judoka's Van Heemst en Kamps bij Grand Slam

DOESJANBE (ANP) - Judoka Yael van Heemst heeft bij de Grand Slam in Doesjanbe in Tadzjikistan zilver veroverd in de klasse tot 78 kilogram. De 24-jarige judoka verloor met ippon in de finale van Jelizaveta Litvinenko, die uitkomt voor de Verenigde Arabische Emiraten. Marit Kamps greep in dezelfde klasse brons.

12 uur geleden
Pogacar wint Ronde van Romandië met zege in slotrit

LEYSIN (ANP) - Tadej Pogacar heeft de Ronde van Romandië op zijn naam geschreven. De wereldkampioen van UAE Team Emirates won de slotrit van Lucens naar Leysin en boekte zo zijn vierde etappezege in de Zwitserse rittenkoers.

13 uur geleden
Wielrenster Rüegg wint openingsetappe Vuelta Femenina, Vos valt

SALVATERRA DE MIÑO (ANP) - Wielrenster Noemi Rüegg heeft de eerste etappe van de Vuelta Femenina op haar naam geschreven. De Zwitserse van EF Education - Oatly kwam na 113 kilometer door de Spaanse regio Galicië als eerste over de finish in Salvaterra de Miño, nabij de Portugese grens. In een sprint bleef ze de Belgische Lotte Kopecky voor. De Duitse Franziska Koch werd derde.

14 uur geleden
GP Miami begint drie uur eerder door verwachting extreem weer

MIAMI (ANP) - De Grote Prijs van Miami begint zondag drie uur eerder dan gepland vanwege de weersverwachtingen. De race zal om 13.00 uur (lokale tijd) beginnen, omdat er rond de oorspronkelijke starttijd extreem weer wordt verwacht, waaronder zware onweersbuien.

1 dag geleden