Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Zwemmer Van Westering (20) plaatst zich op WK voor eerste Spelen

Zwemmer Van Westering (20) plaatst zich op WK voor eerste Spelen

DOHA (ANP) - De voor Nederland zwemmende Amerikaan Kai van Westering heeft zich op de WK in Doha op de 200 meter rugslag geplaatst voor de Olympische Spelen van Parijs. De in Frankrijk opgegroeide zwemmer kwam in de series tot de tweede tijd (1.57,29), ruim onder de olympische limiet (1.57,50). Op de 100 rug miste de WK-debutant nog de kans op zijn eerste Spelen.

De Griek Apostolos Siskos was de snelste in de series. De halve finales zijn donderdagavond, de finale is vrijdag. Van Westering (20) sloot een medaille niet uit. "Je weet het nooit", zei hij in het Engels.

Van Westering zit sinds vorig jaar bij het Nederlandse team, nadat hij er een jaar eerder bij trainingswedstrijden in Frankrijk was achtergekomen dat hij het niveau had om internationaal te zwemmen. "Daar had ik nooit rekening mee gehouden, omdat ik in mijn jeugd nooit aan de limieten voldeed. Toen ik toch beter werd, heeft mijn vader in het Nederlands een mail gestuurd naar de zwembond om te vragen of ik erbij mocht. Want ik heb wel een Nederlands paspoort, maar geen Franse."

Volgende Spelen

"Het betekent alles" voor de zoon van een Nederlandse vader om met de Oranje-zwemselectie naar Parijs te gaan. "Ik ken ze nu een jaar en ze hebben me zo goed opgevangen, dus ik ben blij dat ik met ze mee mag." Dat de Spelen dit jaar ook nog eens in het land zijn waar hij opgroeide, zorgt ervoor dat er wat vrienden en familie zullen komen kijken. "Maar in 2028 in de Verenigde Staten zijn dat er hopelijk nog meer", keek Van Westering al vooruit naar de volgende Spelen in Los Angeles.

De enige mannelijke Nederlandse rugslagspecialist in Doha studeert nu aan de Amerikaanse universiteit van Indiana, maar had niet voor de Verenigde Staten willen zwemmen. "Na mijn studie wil ik weer terug naar Europa", aldus Van Westering, die zich niet het meest thuis voelt bij één bepaalde nationaliteit. "Ik ben een zwemmer", lachte hij.

Meer uit Sport

Selectiecommissie schaatsbond is aan zet over ploeg voor Milaan

HEERENVEEN (ANP) - Schaatsbond KNSB moet na het olympisch kwalificatietoernooi (OKT) in Heerenveen in beraad over de samenstelling van de selectie voor de Olympische Spelen in Milaan.

9 uur geleden
Darter Van Gerwen verliest in achtste finales WK van Anderson

LONDEN (ANP) - Darter Michael van Gerwen is er niet in geslaagd zich te plaatsen voor de kwartfinale van het wereldkampioenschap. De drievoudig wereldkampioen uit Nederland ging in Londen in de vierde ronde onderuit tegen de Schot Gary Anderson. Het werd 4-1.

10 uur geleden
Schaatser Snel deze keer definitief naar de Spelen op 1500 meter

HEERENVEEN (ANP) - Tijmen Snel heeft met de tweede plaats op de 1500 meter op het olympisch kwalificatietoernooi een herhaling van zijn sportieve drama van vier jaar eerder voorkomen. De schaatser van Team Essent eindigde toen als derde op de 1500 meter, maar raakte zijn plaats voor de Spelen kwijt ten gunste van een schaatser voor de ploegenachtervolging.

10 uur geleden
Veldrijdster Pieterse boekt bij afwezigheid Brand eerste zege

DIEGEM (ANP/BELGA) - Puck Pieterse heeft dinsdag haar eerste zege van dit seizoen als veldrijdster geboekt. De 23-jarige Nederlandse kampioene van Fenix-Deceuninck was de beste in het Vlaams-Brabantse Diegem. Lucinda Brand, die maandag voor de twaalfde keer op rij een veldrit won, deed niet mee.

12 uur geleden
Wennemars pakt op 1500 meter derde olympisch ticket, Nuis vierde

HEERENVEEN (ANP) - Joep Wennemars heeft zijn derde olympische ticket veroverd. De 23-jarige schaatser van Team Essent was op de laatste dag van het olympisch kwalificatietoernooi in Heerenveen de beste in 1.43,43. Hij was eerder op het OKT als derde geëindigd op de 500 meter en als tweede op de 1000 meter.

12 uur geleden
Nuis kwalificeert zich op OKT op 1500 meter niet voor de Spelen

HEERENVEEN (ANP) - Kjeld Nuis heeft op het olympisch kwalificatietoernooi naast een startbewijs voor de Spelen van Milaan gegrepen. De tweevoudig olympisch kampioen op deze afstand kwam tot 1.45,18 en eindigde daarmee als vierde.

12 uur geleden
Conijn en Kerkhoff veroveren olympische tickets op 5000 meter

HEERENVEEN (ANP) - Merel Conijn heeft op de 5000 meter op het olympisch kwalificatietoernooi haar tweede olympisch ticket veroverd. De 26-jarige Nederlands kampioene van Team AH-Zaanlander won in 6.43,46. Haar ploeggenote Bente Kerkhoff eindigde als tweede in 6.46,72.

14 uur geleden