Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Zwemmer Van Westering (20) plaatst zich op WK voor eerste Spelen

Zwemmer Van Westering (20) plaatst zich op WK voor eerste Spelen

DOHA (ANP) - De voor Nederland zwemmende Amerikaan Kai van Westering heeft zich op de WK in Doha op de 200 meter rugslag geplaatst voor de Olympische Spelen van Parijs. De in Frankrijk opgegroeide zwemmer kwam in de series tot de tweede tijd (1.57,29), ruim onder de olympische limiet (1.57,50). Op de 100 rug miste de WK-debutant nog de kans op zijn eerste Spelen.

De Griek Apostolos Siskos was de snelste in de series. De halve finales zijn donderdagavond, de finale is vrijdag. Van Westering (20) sloot een medaille niet uit. "Je weet het nooit", zei hij in het Engels.

Van Westering zit sinds vorig jaar bij het Nederlandse team, nadat hij er een jaar eerder bij trainingswedstrijden in Frankrijk was achtergekomen dat hij het niveau had om internationaal te zwemmen. "Daar had ik nooit rekening mee gehouden, omdat ik in mijn jeugd nooit aan de limieten voldeed. Toen ik toch beter werd, heeft mijn vader in het Nederlands een mail gestuurd naar de zwembond om te vragen of ik erbij mocht. Want ik heb wel een Nederlands paspoort, maar geen Franse."

Volgende Spelen

"Het betekent alles" voor de zoon van een Nederlandse vader om met de Oranje-zwemselectie naar Parijs te gaan. "Ik ken ze nu een jaar en ze hebben me zo goed opgevangen, dus ik ben blij dat ik met ze mee mag." Dat de Spelen dit jaar ook nog eens in het land zijn waar hij opgroeide, zorgt ervoor dat er wat vrienden en familie zullen komen kijken. "Maar in 2028 in de Verenigde Staten zijn dat er hopelijk nog meer", keek Van Westering al vooruit naar de volgende Spelen in Los Angeles.

De enige mannelijke Nederlandse rugslagspecialist in Doha studeert nu aan de Amerikaanse universiteit van Indiana, maar had niet voor de Verenigde Staten willen zwemmen. "Na mijn studie wil ik weer terug naar Europa", aldus Van Westering, die zich niet het meest thuis voelt bij één bepaalde nationaliteit. "Ik ben een zwemmer", lachte hij.

Meer uit Sport

Coach Meuwly: zonder grootste concurrent is het goud voor Bol

TOKIO (ANP) - Coach Laurent Meuwly gaat ervan uit dat Femke Bol op de WK in Tokio de gouden medaille wint op de 400 meter horden. De afwezigheid van olympisch kampioene Sydney McLaughlin-Levrone sterkt hem in die verwachting. "Als je weet dat je grootste concurrent er niet bij is, dan is het werk gedaan", zei Meuwly in aanloop naar de finale op vrijdag.

2 uur geleden
Tennisster Lamens bereikt kwartfinales in Seoul

SEOUL (ANP) - Tennisster Suzan Lamens heeft donderdag de kwartfinales bereikt van het WTA-toernooi in Seoul. De speelster uit Berkel en Rodenrijs was op het hardcourt in de Zuid-Koreaanse hoofdstad in twee sets te sterk voor de Russische Diana Sjnaider: 6-4 6-4.

2 uur geleden
Topsprinter Kerley wil record Bolt aanvallen op Enhanced Games

NEW YORK (ANP) - De Amerikaanse topsprinter Fred Kerley neemt deel aan de eerste Enhanced Games, sportwedstrijden waar doping en andere hulpmiddelen zijn toegestaan. De wereldkampioen op de 100 meter van 2022 wil het wereldrecord van Usain Bolt aanvallen, liet hij weten via de organisatie van het evenement, dat voor het eerst wordt gehouden in mei 2026 in Las Vegas.

6 uur geleden
Keniaan Polo nieuwe directeur tennisbond ATP

LONDEN (ANP/Belga) - De voormalige Keniaanse tennisspeler Eno Polo is de nieuwe algemeen directeur van de ATP, de overkoepelende organisatie in het mannentennis. De 58-jarige Polo volgt de Italiaan Massimo Calvelli op, die in juni aftrad.

14 uur geleden
Verstappen wil vorm van Monza meenemen naar GP van Azerbeidzjan

BAKOE (ANP) - Max Verstappen wil de goede vorm van de laatste race in het Italiaanse Monza meenemen naar de Grote Prijs van Azerbeidzjan. Op het stratencircuit in de hoofdstad Bakoe hoopt de viervoudige wereldkampioen die ook te laten zien en mee te strijden om de zege.

15 uur geleden
Laros mist op WK atletiek in Tokio medaille op 1500 meter

TOKIO (ANP) - Hardlooptalent Niels Laros heeft geen medaille kunnen bemachtigen op de wereldkampioenschappen atletiek in Tokio. De 20-jarige Oosterhouter ging als een van de favorieten van start op de 1500 meter, maar hij eindigde in de finale als vijfde in 3.34,52.

19 uur geleden
Bol raast naar finale 400 meter horden op WK in Tokio

TOKIO (ANP) - Femke Bol is hard op weg haar wereldtitel op de 400 meter horden te prolongeren. De Nederlandse topatlete plaatste zich op de WK atletiek in Tokio voor de finale door haar serie in de halve finales overtuigend te winnen. Bol klokte 52,31. De Amerikaanse Dalilah Muhammad, die Bol als haar grootste concurrente beschouwt, finishte achter haar als tweede in 53,14. De finale staat vrijdag om 14.27 uur op het programma in het grote atletiekstadion van Tokio.

20 uur geleden