Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Zwemmer Tjon-A-Joe blijft hopen op Nederlandse nationaliteit

Zwemmer Tjon-A-Joe blijft hopen op Nederlandse nationaliteit

AMERSFOORT (ANP) - Renzo Tjon-A-Joe hoopte volgend jaar bij de Olympische Spelen in Parijs voor Nederland uit te komen. De naturalisatie van de in Suriname geboren zwemmer is een aantal weken geleden echter afgewezen. De teleurgestelde Tjon-A-Joe heeft bij de IND bezwaar aangetekend.

"Ik heb aan alle regels voldaan en heb de steun van de zwembond en NOC*NSF. Niemand snapt waarom het is afgewezen", zei de 27-jarige specialist op de 50 meter vrij na zijn optreden bij de nationale titelstrijd in Amersfoort. "Ik kan Nederland van dienst zijn bij de Spelen in Parijs. Ik hoop echt dat het nog gaat lukken."

Tjon-A-Joe eindigde bij de NK in een tijd van 22,45 als vierde achter winnaar Nyls Korstanje (22,20). Een goede race zwemmen lukte hem niet echt na het slechte nieuws over de naturalisatie. "Het speelt toch mee in je hoofd. Ik voel mij al zo goed als opgenomen in de Nederlandse ploeg. Ik heb de afgelopen periode enorme stappen gemaakt en heb hier twee jaar lang alles voor opzij gezet. Dit is enorm frustrerend."

Geen trainingsmogelijkheden

Bij de Spelen twee jaar geleden in Tokio was Tjon-A-Joe nog trotse vlaggendrager van de bescheiden Surinaamse afvaardiging. Maar hij had geen trainingsmogelijkheden meer in zijn geboorteland. In een land in crisis was sport geen prioriteit. Hij besloot daarom na de Spelen naar Nederland te gaan. Hij kon met steun van de KNZB trainen bij de vereniging De Dolfijn in Amsterdam en kreeg daarbij ook hulp van bondscoach Mark Faber, die faciliteiten voor hem beschikbaar stelde.

Bij de kwalificatiewedstrijden in april in Eindhoven voldeed Tjon-A-Joe op de 50 meter vrij aan de olympische eis. Maar zonder de Nederlandse nationaliteit heeft deze tijd geen waarde. De reden van de afwijzing is dat hij niet de juiste verblijfsvergunning heeft. Maar volgens Tjon-A-Joe is hij daar nooit van op de hoogte gebracht.

Ook bondscoach Faber betreurt gang van zaken. "Het gaat helaas erg stroperig. We hebben hem samen met NOC*NSF proberen te helpen, maar helaas nog zonder resultaat. Hij zou zeker een aanvulling zijn op de ploeg, zeker met het oog op de estafette op de 100 meter vrij. Ik hoop met hem dat het toch nog gaat lukken voor de Spelen in Parijs", aldus Faber.

Meer uit Sport

Hondema verbetert Nederlands record verspringen van Schippers

KORTRIJK (ANP) - Pauline Hondema heeft bij atletiekwedstrijden in het Belgische Kortrijk het Nederlands record verspringen verbeterd. Ze kwam tot een afstand van 6,91 meter en dat was 13 centimeter verder dan de 6,78 van Dafne Schippers uit 2014. De 25-jarige atlete uit Assendelft had voordeel van rugwind, maar die was volgens de regels toelaatbaar. Hondema won ook de wedstrijd met haar recordafstand.

6 uur geleden
Tennisster Anisimova zegt sorry voor mislukte finale op Wimbledon

LONDEN (ANP) - Amanda Anisimova kon haar tranen niet bedwingen in haar speech na de verloren finale (6-0 6-0) tegen Iga Swiatek op Wimbledon. De 23-jarige Amerikaanse maakte excuses voor haar mislukte finale. "Hoewel de tank een beetje leeg was vandaag en ik had gewild dat ik een betere prestatie had neergezet voor jullie, hebben jullie me gesteund", bedankte ze het Londense publiek.

7 uur geleden
Titel Wimbledon voelde altijd ver weg voor winnares Swiatek

LONDEN (ANP) - Tennisser Iga Swiatek droomde nooit eerder van een titel op Wimbledon, omdat die volgens haar zo ver weg was. "Dit voelt een beetje surrealistisch. Ik voel me al een ervaren speelster na het winnen van grand slams, maar ik had deze echt niet verwacht", zei de 24-jarige Poolse na haar zesde grandslamtitel, maar de eerste in Londen.

7 uur geleden
Tennisster Swiatek gunt Anisimova geen game in finale Wimbledon

LONDEN (ANP) - Iga Swiatek heeft voor het eerst in haar carrière Wimbledon op haar naam geschreven. De 24-jarige Poolse tennisster versloeg in een eenzijdige finale de Amerikaanse Amanda Anisimova: 6-0 6-0. Nog nooit eerder in het professionele tijdperk sinds 1968 won een tennisster de finale zonder een game te verliezen.

8 uur geleden
Van der Poel heeft vertrouwen in sprinterskwaliteiten Groves

LAVAL (ANP) - Wielrenner Mathieu van der Poel speelde een hoofdrol tijdens de meest recente ritten in de Tour de France, maar de Nederlander van Alpecin-Deceuninck was tijdens de achtste etappe weer de ideale gangmaker voor zijn ploeggenoot Kaden Groves. Mede dankzij Van der Poel eindigde de Australiër in Laval op de derde plaats, achter Jonathan Milan en Wout van Aert.

8 uur geleden
Milan trots op eerste Italiaanse zege in Tour sinds 2019

LAVAL (ANP) - Wielrenner Jonathan Milan was trots op zijn zege in de achtste etappe van de Tour de France. De sprinter van Lidl-Trek werd de eerste Italiaan sinds 2019 die een rit wist te winnen in de Franse rittenkoers. "Het betekent veel voor mij en voor mijn land", aldus Milan.

8 uur geleden
Italiaan Milan sprint naar zege in achtste etappe Tour de France

LAVAL (ANP) - Wielrenner Jonathan Milan heeft na een massasprint de achtste etappe in de Tour de France op zijn naam geschreven. Na een saaie rit over 171 kilometer over een grotendeels vlak parcours was de Italiaan van Lidl-Trek de snelste in de straten van Laval.

9 uur geleden