Zwemmer Schoeman geschorst wegens doping
LONDEN (ANP) - De Zuid-Afrikaanse zwemmer Roland Schoeman is wegens het gebruik van doping voor een jaar geschorst. De overkoepelende instantie FINA nam de maatregel nadat de olympisch kampioen van 2004 vorig jaar mei positief had getest op een verboden middel.
Aangezien de 39-jarige zwemmer al voorwaardelijk was gestraft, is de schorsing op 17 mei van dit jaar afgelopen.
Schoeman won in Athene 2004 goud met de estafette op de 4x 100 meter. Individueel behaalde hij nog een zilveren en bronzen medaille in de Griekse hoofdstad. Schoeman nam ook deel aan de Spelen van 2000, 2008 en 2012.
De drievoudig wereldkampioen slaagde er niet in zich te kwalificeren voor de Olympische Spelen van 2016 in Rio de Janeiro, maar is van plan nog zeker een keer aan het evenement mee te doen.
Meer uit Sport
LONDEN (ANP) - De Keniaanse wereldkampioene marathonlopen Peres Jepchirchir (33) is voorlopig geschorst. Dat meldt persbureau AFP op basis van informatie van de Athletics Integrity Unit (AIU). Er zijn sporen van epo in haar bloed gevonden.
3 uur geledenAUSTIN (ANP) - Max Verstappen heeft de verwachtingen voor de Grote Prijs van de Verenigde Staten dit weekend getemperd. De viervoudig wereldkampioen in de Formule 1 won de afgelopen twee grands prix, in Maleisië en Singapore. "We hebben twee hele goede weekenden gehad, waar we natuurlijk erg blij mee zijn, maar dat is geen garantie dat de komende races ook zo zullen verlopen", aldus de Limburger in aanloop naar het raceweekend in Austin, Texas.
7 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Belgische tennisser David Goffin heeft zijn laatste enkelpartij als proftennisser gespeeld. De 35-jarige Goffin verloor donderdag in het ATP-toernooi van Brussel in de tweede ronde in twee sets van de Amerikaan Alex Michelsen: 6-3 6-4.
23 uur geledenMONACO (ANP) - De Ethiopische atlete Ruti Aga is door de Athletics Integrity Unit (AIU) voor zes jaar geschorst. De winnares van de marathon van Tokio in 2019 is gestraft voor het gebruik van het verboden middel methylprednisolon en het manipuleren van een dopingcontrole, zo meldt de antidopingautoriteit.
23 uur geledenPARIJS (ANP/BELGA) - Wielerploeg Red Bull-Bora-hansgrohe ziet door het hoge aantal tijdritkilometers veel kansen voor de Belgische renner Remco Evenepoel in de komende Tour de France. Ook zijn er maar drie aankomsten bergop, wat ook in het voordeel van de nummer 2 van afgelopen editie zou moeten zijn. "Over het geheel genomen is het een parcours dat onze sterke punten benadrukt en ons alle reden geeft om voor de gele trui te gaan", reageerde sportief manager Zak Dempster.
1 dag geledenHELSINKI (ANP) - De Europese kampioenschappen atletiek vinden in 2030 plaats in het Finse Helsinki. Dat heeft de Europese atletiekfederatie European Athletics donderdag bekendgemaakt.
1 dag geledenPARIJS (ANP) - De starttijden van de Tour de France worden vooralsnog niet gewijzigd, zei koersdirecteur Christian Prudhomme donderdag tijdens de presentatie van het parcours van de Ronde van Frankrijk in Parijs tegen persbureau AFP. Dat idee werd tijdens de afgelopen Tour geopperd toen er drie etappes vanwege de hitte werden aangepast. Volgens Prudhomme is het geen goed idee om op voorhand vroeger te beginnen. "Als we om 10.00 uur zouden starten, zouden de renners drie uur eerder moeten opstaan. En dan gaan we er nog vanuit dat ze allemaal vlak bij de startlocatie verblijven, wat nooit het geval is."
1 dag geleden