Zwemmer Schoeman geschorst wegens doping
LONDEN (ANP) - De Zuid-Afrikaanse zwemmer Roland Schoeman is wegens het gebruik van doping voor een jaar geschorst. De overkoepelende instantie FINA nam de maatregel nadat de olympisch kampioen van 2004 vorig jaar mei positief had getest op een verboden middel.
Aangezien de 39-jarige zwemmer al voorwaardelijk was gestraft, is de schorsing op 17 mei van dit jaar afgelopen.
Schoeman won in Athene 2004 goud met de estafette op de 4x 100 meter. Individueel behaalde hij nog een zilveren en bronzen medaille in de Griekse hoofdstad. Schoeman nam ook deel aan de Spelen van 2000, 2008 en 2012.
De drievoudig wereldkampioen slaagde er niet in zich te kwalificeren voor de Olympische Spelen van 2016 in Rio de Janeiro, maar is van plan nog zeker een keer aan het evenement mee te doen.
Meer uit Sport
SEPANG (ANP) - De startprocedure bij de Grote Prijs van Bahrein is afgebroken, omdat tal van coureurs problemen hadden met hun Formule 1-auto tijdens de opwarmronden. Het leek erop alsof software in de half-elektrische auto's niet functioneerde in de regen. Onder anderen Max Verstappen en Lewis Hamilton ervoeren problemen bij het intrappen van het gaspedaal.
28 minuten geledenBEIJING (ANP) - Tennisster Aryna Sabalenka is al vroeg uitgeschakeld in het China Open, een masterstoernooi bij de vrouwen. De nummer 2 van de wereld ging in Beijing in de derde ronde onderuit tegen de Tsjechische Nikola Bartůňková. De nummer 34 van de wereld won in twee sets: 6-4 6-3.
1 uur geledenSEPANG (ANP) - De Grote Prijs van Bahrein in Maleisië start veel later dan de geplande aanvangstijd van 09.00 uur. Er is lang oponthoud door zware regenval op het circuit van Sepang, met ook donder en bliksem erbij.
1 uur geledenMOTEGI (ANP) - Marc Márquez heeft de titelstrijd in de MotoGP bijzonder spannend gemaakt met zijn zesde zege van het seizoen. De Spaanse motorracer, regerend wereldkampioen, won de GP van Japan en verkleinde het verschil met kampioenschapsleider Jorge Martín tot 2 punten. Het seizoen telt nog zes ronden.
2 uur geledenCARDIFF (ANP/AFP) - De Britse bokser Tyson Fury (36) wil voor het langverwachte gevecht met zijn landgenoot Anthony Joshua (38) samen met de Amerikaanse president Donald Trump de ring oplopen. Het gevecht tussen de twee Britse voormalige wereldkampioenen in het zwaargewicht staat gepland op 11 december in Cardiff.
13 uur geledenHAVELTE (ANP) - Marathonschaatser Jan Roelof Kruithof is op 89-jarige leeftijd overleden. Dat melden RTV Drenthe en de NOS op basis van de familie.
14 uur geledenSENCUR (ANP) - Wielrenster Demi Vollering vindt het jammer dat haar "gouden jaar" er bijna op zit na haar titelprolongatie op het Europees kampioenschap. "Ik rijd woensdag alleen nog de tijdrit en dan is het alweer voorbij. Maar ik kan niet wachten om heel volgend jaar in de regenboogtrui te rijden en dan hopelijk weer een mooi seizoen te hebben", zei de winnares van onder meer de Tour de France, Giro d'Italia en het WK van dit jaar.
17 uur geleden