Zwemmer Popovici verovert opnieuw goud op 100 meter vrije slag
SINGAPORE (ANP) - Zwemmer David Popovici uit Roemenië heeft de wereldtitel op de 100 meter vrije slag veroverd. Op de WK in Singapore tikte hij aan in 46,51 en bleef daarmee de Amerikaan Jack Alexy en de Australiër Kyle Chalmers voor.
Popovici won eerder op deze WK ook al het goud op de 200 meter vrije slag. Op de WK in 2022 won hij ook beide nummers. Titelverdediger, olympisch kampioen en wereldrecordhouder Pan Zhanle uit China werd uitgeschakeld in de halve finales van de 100 meter vrij.
Léon Marchand werd voor de derde keer wereldkampioen op de 200 meter wisselslag. De Franse olympisch kampioen veroverde het goud in 1.53,68. Dat was langzamer dan het wereldrecord dat hij een dag eerder in de halve finales op 1.52,69 had gezet.
Summer McIntosh veroverde op de 200 meter vlinderslag haar derde goud op deze WK. Met 2.01,99 bleef de 18-jarige Canadese net boven het wereldrecord. De 12-jarige Chinese Yu Zidi greep met een vierde plaats opnieuw net naast een medaille.
Meer uit Sport
MENDUKILO KOBAZULOA (ANP) - Wielrenner Paul Seixas heeft op knappe wijze ook de tweede etappe van de Ronde van Baskenland op zijn naam geschreven. De Franse klassementsleider van Decathlon CMA CGM kwam na een bergrit over 164 kilometer solo aan in Mendukilo Kobazuloa.
15 uur geledenANTWERPEN (ANP/BELGA) - De Belgische politie heeft 54 renners herkend die zondag tijdens de Ronde van Vlaanderen een rood licht bij een spoorovergang negeerden. Dat meldt het parket Oost-Vlaanderen, dat moet beslissen over de verdere strafrechtelijke vervolging van de overtreders die mogelijk een boete krijgen of voor de rechtbank van Dendermonde moeten verschijnen.
15 uur geledenMONACO (ANP) - De Spanjaard Carlos Alcaraz (22) staat in de achtste finales van het tennistoernooi de Monte Carlo Masters. De nummer 1 van de wereld won dinsdagmiddag in twee sets van de Argentijn Sebastián Báez: 6-1 6-3. Alcaraz treft nu de Argentijn Tomás Etcheverry.
18 uur geledenMONACO (ANP) - Jannik Sinner heeft in de tweede ronde van het tennistoernooi van Monaco gewonnen van de Fransman Ugo Humbert. De Italiaanse nummer 2 van de wereld zegevierde eenvoudig in twee sets: 6-3 6-0.
19 uur geledenMONACO (ANP) - De marathon wordt een op zichzelf staand kampioenschap. De discipline maakt in 2027 en 2029 nog onderdeel uit van de wereldkampioenschappen atletiek, maar gaat daarna verder als los onderdeel. Dat meldt de mondiale atletiekbond World Athletics.
21 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - De hockeyers van Kampong hebben de Euro Hockey League gewonnen. De club uit Utrecht was in de finale ook te sterk voor titelverdediger Gantoise uit België: 3-2.
1 dag geledenBILBAO (ANP) - Paul Seixas heeft de eerste etappe van de Ronde van Baskenland gewonnen. Het Franse wielertalent was de snelste in een tijdrit over 13,8 kilometer met start en aankomst in Bilbao.
1 dag geleden