Zwemmer Kroon als tweede naar finale 400 vrij op EK kortebaan
KAZAN (ANP) - Zwemmer Luc Kroon heeft zich op de eerste dag van de Europese kampioenschappen kortebaan in de Russische stad Kazan geplaatst voor de finale van de 400 meter vrije slag. De 20-jarige Kroon kwalificeerde zich in 3.40,78 als tweede voor de strijd om de medailles van dinsdagavond. Maarten Brzoskowski ligt dan ook in het water, hij schaarde zich met 3.42,30 als laatste bij de acht finalisten.
De Italiaan Marco De Tullio was in de series een fractie sneller dan Kroon (3.40,77). De Volendammer tikte in de laatste heat als eerste aan. Hij versloeg onder anderen de Duitser Florian Wellbrock, de olympisch kampioen van Tokio op de 10 kilometer in het open water. Kroon heeft met 3.39,69 het Nederlands record op de 400 vrij in het 25-meterbad op zijn naam staan.
Op de 50 vrij plaatsten Kim Busch (vijfde in 24,15) en Maaike de Waard (negende in 24,32) zich voor de halve finales. Marrit Steenbergen eindigde met 24,60 als veertiende in de series, maar werd uitgeschakeld omdat per land slechts twee zwemsters door mogen. De Zweedse Sarah Sjöström was met 23,32 een klasse apart in de heats.
Metz en Schouten uitgeschakeld
Imani de Jong lukte het net niet om zich te plaatsen voor de finale van de 800 vrij. De 19-jarige zwemster zette met 8.32,28 de negende tijd neer. Ze bleef 0,23 seconde verwijderd van een plek in de finale van woensdag. De Jong is wel de eerste reserve.
Op de 100 meter schoolslag werden Rosey Metz (1.07,03) en Tes Schouten (1.07,38) uitgeschakeld in de series. De 20-jarige Metz lag in haar race halverwege op kop, maar zakte tijdens de laatste twee baantjes ver terug. Leeftijdsgenote Schouten, de houdster van het Nederlands record op de 100 en 200 school op de langebaan, stelde teleur met de 27e tijd. Thomas Verhoeven bleef met 52,02 steken in de series van de 100 vlinder.
Meer uit Sport
NUVALI (ANP) - Beachvolleybalsters Emi van Driel en Mila Konink hebben bij het Challenge-toernooi in Nuvali op de Filipijnen een bronzen medaille behaald. Het Nederlandse duo was in de strijd om de derde plaats te sterk voor Valentyna Davidova en Anhelina Chmil uit Oekraïne: 22-20 21-18.
2 uur geledenLAUSANNE (ANP) - De Europese turnbond European Gymnastics laat binnenkort weer atleten uit Rusland en Belarus toe op internationale toernooien. Daarmee wordt het voorbeeld van de internationale turnbond World Gymnastics gevolgd. Dat meldt European Gymnastics in een verklaring.
2 uur geledenCLEVELAND (ANP/RTR/BELGA) - De basketballers van de New York Knicks zijn in de NBA dicht bij een finale van de play-offs. Het team van coach Mike Brown versloeg in de eindstrijd van de Eastern Conference de Cleveland Cavaliers met 121-108 en nam in de best-of-seven-serie een voorsprong van 3-0 in wedstrijden. De New York Knicks zijn daarmee nog één zege verwijderd van hun eerste finale in de NBA sinds 1999.
5 uur geledenCAÏRO (ANP) - Rico Verhoeven legt zich niet neer bij zijn nederlaag tegen Oleksandr Usyk in een gevecht om de wereldtitel van boksbond WBC. "We hebben bezwaar aangetekend bij de Middle East Professional Boxing Commission, waaronder de scheidsrechters vallen", laat manager Karim Erja weten op het vliegveld in Caïro voor de terugvlucht naar Amsterdam.
5 uur geledenGIZEH (ANP) - Rico Verhoeven is er niet in geslaagd in korte tijd geschiedenis te schrijven als bokser. De voormalige kickbokser bood Oleksandr Usyk meer dan goed partij, maar kon de onbetwiste zwaargewichtkampioen niet onttronen in hun gevecht om de wereldtitel van de prestigieuze bond WBC. Vlak bij de verlichte piramiden van Gizeh ging hij in de elfde van twaalf ronden naar de grond, waarna de scheidsrechter het gevecht beëindigde.
12 uur geledenMONTREAL (ANP) - Max Verstappen is in de kwalificatie voor de Grote Prijs van Canada als zesde geëindigd. Mercedes-coureur George Russell veroverde poleposition op het circuit Gilles Villeneuve in Montreal, na eerder op de dag ook al de sprintrace te hebben gewonnen. De Brit was met 1.12,578 nipt sneller dan teamgenoot en WK-leider Kimi Antonelli, die op zijn beurt weer net wereldkampioen Lando Norris achter zich hield.
14 uur geledenAPELDOORN (ANP) - De Nederlandse volleybalsters hebben de tweede wedstrijd in de Four Nations Cup gewonnen van Frankrijk. In Apeldoorn zegevierde de ploeg van bondscoach Felix Koslowski met 3-1 in sets: 25-17 25-16 23-25 25-23.
18 uur geleden