Zwemmer Korstanje verovert brons op WK kortebaan
BOEDAPEST (ANP) - Zwemmer Nyls Korstanje heeft Nederland de eerste medaille bezorgd op de WK kortebaan in Boedapest. De 25-jarige Nederlander veroverde brons op de 50 meter vlinderslag.
Korstanje, die als eerste het keerpunt bereikte, eindigde met een tijd van 21,68. De Zwitser Noè Ponti greep het goud in een wereldrecord: 21,32. De Canadees Ilya Kharun legde beslag op de zilveren medaille met 21,67.
Korstanje had in de series met 21,62 een Nederlands record gezwommen. Die tijd was ruim een tiende van een seconde onder zijn toptijd van vorige maand (21,74).
Bij de vrouwen konden Tessa Giele en Maaike de Waard zich niet mengen in de strijd om de medailles op de 50 meter vlinderslag. Giele eindigde op de vijfde plaats met een tijd van 24,87. De Waard zwom 24,98, goed voor de zevende plek. De Amerikaanse Gretchen Walsh won de gouden medaille met een tijd van 24,01.
De Nederlandse estafetteploeg op de 4x50 meter wisselslag gemengd speelde geen rol van betekenis in de finale. Het team, bestaande uit De Waard, Caspar Corbeau, Giele en Korstanje, eindigde als achtste en laatste met een tijd van 1.37,47.
Corbeau plaatste zich eerder op de avond nipt voor de finale van de 100 meter schoolslag. De 23-jarige Amerikaans-Nederlandse zwemmer zwom in de halve eindstrijd 56,60, de gedeelde zevende tijd. De finale staat donderdag op het programma.
Meer uit Sport
BELGRADO (ANP) - De Nederlandse waterpoloërs hebben op het EK in Belgrado verloren van dertienvoudig Europees kampioen Hongarije. De ploeg van bondscoach Branko Mitrovic bood goed partij tegen nummer 3 van de wereld en wist een aantal keren een achterstand goed te maken, maar in de vierde periode maakten de sterke Hongaren het verschil. Mede door een man minder bij Oranje liep Hongarije uit van 11-10 naar 16-11.
1 uur geledenSHEFFIELD (ANP) - Het Nederlandse ijsdanspaar Chelsea Verhaegh en Sherim van Geffen is op de EK kunstschaatsen in het Engelse Sheffield als 23e geëindigd in de ritmische dans. Die klassering was te laag voor een optreden zaterdag in de vrije dans. De eerste twintig kwalificeerden zich voor het onderdeel, waarin de medailles worden verdeeld.
1 uur geledenTILBURG (ANP) - Shorttrackster Xandra Velzeboer is de eerste dag van de Europese kampioenschappen in Tilburg zonder problemen doorgekomen. De kopvrouw van de Nederlandse ploeg plaatste zich, net als haar zus Michelle Velzeboer en Selma Poutsma, op zowel de 500 als 1000 meter voor de kwartfinales.
3 uur geledenALTENBERG (ANP) - Skeletonster Kimberley Bos heeft ook bij de laatste wereldbekerwedstrijd van het seizoen naast een medaille gegrepen. De wereldkampioene van 2025 finishte als vierde in het Duitse Altenberg.
5 uur geledenYANBU (ANP) - Trucker Mitchel van den Brink heeft de twaalfde etappe van de Dakar Rally in Yanbu gewonnen. De Nederlander behaalde zijn vierde etappezege van dit jaar.
5 uur geledenDETROIT (ANP/AFP) - Formule 1-renstal Red Bull Racing heeft in Detroit de auto onthuld waarmee Max Verstappen en Isack Hadjar in 2026 gaan rijden in het wereldkampioenschap. Het betrof een zogenoemde dummy, want de daadwerkelijke RB22 zal pas voor het eerst te zien zijn tijdens de besloten testdagen op het circuit van Barcelona, die 26 januari beginnen. Qua kleurstelling is sprake van een andere tint blauw en de bolide is glanzender.
12 uur geledenSHEFFIELD (ANP) - Michel Tsiba en Daria Danilova zijn op het EK kunstschaatsen in het Engelse Sheffield als vijftiende geëindigd bij het paarrijden. Het Nederlandse koppel stond na de korte kür op woensdag al op die positie en wist in de vrije kür geen plaats te stijgen. Hun totaalscore kwam uit op 149,33.
21 uur geleden