Zwemmer Korstanje verovert brons op WK kortebaan
BOEDAPEST (ANP) - Zwemmer Nyls Korstanje heeft Nederland de eerste medaille bezorgd op de WK kortebaan in Boedapest. De 25-jarige Nederlander veroverde brons op de 50 meter vlinderslag.
Korstanje, die als eerste het keerpunt bereikte, eindigde met een tijd van 21,68. De Zwitser Noè Ponti greep het goud in een wereldrecord: 21,32. De Canadees Ilya Kharun legde beslag op de zilveren medaille met 21,67.
Korstanje had in de series met 21,62 een Nederlands record gezwommen. Die tijd was ruim een tiende van een seconde onder zijn toptijd van vorige maand (21,74).
Bij de vrouwen konden Tessa Giele en Maaike de Waard zich niet mengen in de strijd om de medailles op de 50 meter vlinderslag. Giele eindigde op de vijfde plaats met een tijd van 24,87. De Waard zwom 24,98, goed voor de zevende plek. De Amerikaanse Gretchen Walsh won de gouden medaille met een tijd van 24,01.
De Nederlandse estafetteploeg op de 4x50 meter wisselslag gemengd speelde geen rol van betekenis in de finale. Het team, bestaande uit De Waard, Caspar Corbeau, Giele en Korstanje, eindigde als achtste en laatste met een tijd van 1.37,47.
Corbeau plaatste zich eerder op de avond nipt voor de finale van de 100 meter schoolslag. De 23-jarige Amerikaans-Nederlandse zwemmer zwom in de halve eindstrijd 56,60, de gedeelde zevende tijd. De finale staat donderdag op het programma.
Meer uit Sport
ARNHEM (ANP) - De olympische sporters Kimberley Bos (skeleton) en Jens van 't Wout (shorttrack) zijn aangewezen als de Nederlandse vlaggendragers bij de Winterspelen. Dat heeft chef de mission Carl Verheijen van TeamNL zondag bekendgemaakt. De openingsceremonie van de Olympische Spelen in Milaan en Cortina d'Ampezzo vindt vrijdag 6 februari plaats.
40 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De Nederlandse springruiters zijn er niet in geslaagd de Grote Prijs van Jumping Amsterdam te winnen. Kim Emmen eindigde in de barrage van de wereldbekerwedstrijd in de Amsterdamse RAI als beste Nederlandse ruiter als zevende. De zege ging naar de Fransman Julien Épaillard, die met een tijd van 39,87 seconden sneller was dan de Zwitser Alain Jufer en de Belg Niels Bruynseels.
59 minuten geledenINZELL (ANP) - De Nederlandse schaatssters hebben de laatste wereldbeker van het seizoen afgesloten met een overwinning op de teamsprint. Marrit Fledderus, Naomi Verkerk en Isabel Grevelt waren in Inzell met 1.25,52 sneller dan de teams van Canada en Duitsland.
2 uur geledenHOOGERHEIDE (ANP) - Mathieu van der Poel heeft voor eigen publiek in het Brabantse Hoogerheide ook de laatste wereldbekerwedstrijd van het veldritseizoen gewonnen. In zijn thuisrace zette de zevenvoudig wereldkampioen al in de derde ronde aan, waarna zijn concurrentie wederom het nakijken had. Van der Poel verzekerde zich zo van zijn tweede eindzege in de wereldbeker.
2 uur geledenINZELL (ANP) - Jorrit Bergsma heeft het eindklassement van de wereldbeker op de massastart dit seizoen gewonnen. De zege in de laatste wedstrijd in het Duitse Inzell ging naar Metodej Jilek uit Tsjechië. Die voltooide een lange solo en bleef het peloton voor. Mathieu Belloir uit Frankrijk werd tweede en Andrea Giovannini uit Italië derde.
3 uur geledenINZELL (ANP) - Marijke Groenewoud heeft bij de wereldbekerwedstrijden in Inzell de laatste massastart voor de Olympische Spelen gewonnen. De regerend wereldkampioene was na zestien ronden oppermachtig in de sprint. Valérie Maltais uit Canada werd tweede en de Amerikaanse Mia Manganello werd derde.
3 uur geledenINZELL (ANP) - Jenning de Boo is bij de laatste test voor de Olympische Spelen als vierde geëindigd op de 500 meter bij de laatste wereldbeker in Inzell. De regerend wereldkampioen kwam tot 34,37 en moest daarmee Jordan Stolz en de Polen Damian Zurek en Marek Kania voor zich dulden. Zurek klopte Stolz in een baanrecord van 34,06 tegen 34,10 voor Stolz.
3 uur geleden