Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Zwemmer Korstanje verovert brons op WK kortebaan

Zwemmer Korstanje verovert brons op WK kortebaan

BOEDAPEST (ANP) - Zwemmer Nyls Korstanje heeft Nederland de eerste medaille bezorgd op de WK kortebaan in Boedapest. De 25-jarige Nederlander veroverde brons op de 50 meter vlinderslag.

Korstanje, die als eerste het keerpunt bereikte, eindigde met een tijd van 21,68. De Zwitser Noè Ponti greep het goud in een wereldrecord: 21,32. De Canadees Ilya Kharun legde beslag op de zilveren medaille met 21,67.

Korstanje had in de series met 21,62 een Nederlands record gezwommen. Die tijd was ruim een tiende van een seconde onder zijn toptijd van vorige maand (21,74).

Bij de vrouwen konden Tessa Giele en Maaike de Waard zich niet mengen in de strijd om de medailles op de 50 meter vlinderslag. Giele eindigde op de vijfde plaats met een tijd van 24,87. De Waard zwom 24,98, goed voor de zevende plek. De Amerikaanse Gretchen Walsh won de gouden medaille met een tijd van 24,01.

De Nederlandse estafetteploeg op de 4x50 meter wisselslag gemengd speelde geen rol van betekenis in de finale. Het team, bestaande uit De Waard, Caspar Corbeau, Giele en Korstanje, eindigde als achtste en laatste met een tijd van 1.37,47.

Corbeau plaatste zich eerder op de avond nipt voor de finale van de 100 meter schoolslag. De 23-jarige Amerikaans-Nederlandse zwemmer zwom in de halve eindstrijd 56,60, de gedeelde zevende tijd. De finale staat donderdag op het programma.

Meer uit Sport

Márquez wint na val alsnog sprintrace MotoGP in Jerez

JEREZ (ANP) - Marc Márquez heeft een spectaculaire sprintrace gewonnen bij de Grote Prijs van Spanje. De regerend wereldkampioen in de MotoGP leek kansloos na een val op een door de regen nat geworden baan, maar wist na een motorwissel alsnog als eerste over de finish te rijden op het circuit van Jerez. Francesco Bagnaia, zijn Italiaanse teamgenoot bij Ducati, eindigde als tweede en de Italiaan Franco Morbidelli werd derde.

10 uur geleden
Motorracer Veijer verovert zijn eerste pole position in Moto2

JEREZ (ANP) - Collin Veijer heeft voor het eerst in zijn carrière poleposition veroverd in de Moto2. De Nederlandse wegracer was de snelste in de kwalificatie voor de Grote Prijs van Spanje op het circuit van Jerez. Hij was nipt sneller dan thuisrijders Álex Escrig en Manuel González.

11 uur geleden
Wielrenner Alaphilippe mist Luik-Bastenaken-Luik om gezondheid

LUIK (ANP/BELGA) - Julian Alaphilippe staat zondag niet aan de start van de 112e editie van Luik-Bastenaken-Luik. De 33-jarige Fransman mist de Ardennenklassieker om "medische redenen", meldt zijn ploeg Tudor Pro Cycling Team via sociale media. De tweevoudig wereldkampioen laat om die reden volgende week vrijdag ook Eschborn-Frankfurt aan zich voorbijgaan.

13 uur geleden
MotoGP-kampioen Márquez pakt in Spanje eerste pole van dit jaar

JEREZ (ANP) - Wegracer Marc Márquez heeft zijn eerste poleposition van dit jaar in de MotoGP te pakken. De regerend wereldkampioen was op zijn Ducati de snelste in de kwalificatie voor de Grote Prijs van Spanje op het circuit van Jerez. De Fransman Johann Zarco reed de tweede tijd en de Italiaan Fabio Di Giannantonio klokte de derde tijd.

14 uur geleden
Sinner moeizaam naar derde ronde masterstoernooi Madrid

MADRID (ANP) - De Italiaanse tennisser Jannik Sinner heeft zich met de nodige moeite geplaatst voor de derde ronde van het masterstoernooi in Madrid. De nummer 1 van de wereld had bijna 2,5 uur nodig om de Fransman Benjamin Bonzi in drie sets te verslaan: 6-7 (6) 6-1 6-4.

1 dag geleden
Alcaraz kan door polsblessure titel Roland Garros niet verdedigen

MADRID (ANP) - Tennisser Carlos Alcaraz heeft zich afgemeld voor Roland Garros. De winnaar van de laatste twee edities van het grandslamtoernooi in Parijs kan niet meedoen vanwege de polsblessure die hem al een tijdje kwelt.

1 dag geleden
EK atletiek van 2028 in Poolse Chorzow

CHORZOW (ANP) - Het EK atletiek wordt in 2028 georganiseerd in de Poolse regio Silezië. Dat maakte de Europese atletiekbond bekend. Het toernooi vindt plaats in het Slaski Stadion in de stad Chorzow.

1 dag geleden