Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Zwemmer Korstanje verovert brons op WK kortebaan

Zwemmer Korstanje verovert brons op WK kortebaan

BOEDAPEST (ANP) - Zwemmer Nyls Korstanje heeft Nederland de eerste medaille bezorgd op de WK kortebaan in Boedapest. De 25-jarige Nederlander veroverde brons op de 50 meter vlinderslag.

Korstanje, die als eerste het keerpunt bereikte, eindigde met een tijd van 21,68. De Zwitser Noè Ponti greep het goud in een wereldrecord: 21,32. De Canadees Ilya Kharun legde beslag op de zilveren medaille met 21,67.

Korstanje had in de series met 21,62 een Nederlands record gezwommen. Die tijd was ruim een tiende van een seconde onder zijn toptijd van vorige maand (21,74).

Bij de vrouwen konden Tessa Giele en Maaike de Waard zich niet mengen in de strijd om de medailles op de 50 meter vlinderslag. Giele eindigde op de vijfde plaats met een tijd van 24,87. De Waard zwom 24,98, goed voor de zevende plek. De Amerikaanse Gretchen Walsh won de gouden medaille met een tijd van 24,01.

De Nederlandse estafetteploeg op de 4x50 meter wisselslag gemengd speelde geen rol van betekenis in de finale. Het team, bestaande uit De Waard, Caspar Corbeau, Giele en Korstanje, eindigde als achtste en laatste met een tijd van 1.37,47.

Corbeau plaatste zich eerder op de avond nipt voor de finale van de 100 meter schoolslag. De 23-jarige Amerikaans-Nederlandse zwemmer zwom in de halve eindstrijd 56,60, de gedeelde zevende tijd. De finale staat donderdag op het programma.

Meer uit Sport

Sterk optreden geeft Kok vertrouwen voor 500 én 1500 meter

MILAAN (ANP) - Femke Kok heeft na haar sterke optreden op de olympische 1000 meter niet alleen nog meer vertrouwen in de 500 meter, maar ook in de 1500 meter. Dat vertelde de schaatsster in het Milano Speed Skating Stadium, waar ze ondanks een olympisch record toch genoegen moest nemen met zilver achter haar landgenote Jutta Leerdam.

15 minuten geleden
Kok dacht dat haar tijd goed genoeg was voor olympisch goud

MILAAN (ANP) - Femke Kok kon maandag in het Milano Speed Skating Stadium kort na afloop van de 1000 meter nog niet helemaal blij zijn met haar zilveren medaille. De 25-jarige Nederlandse schaatsster dacht dat haar olympische record van 1.12,59 genoeg was voor goud. Haar landgenote Jutta Leerdam was in de slotrit met 1.12,31 toch nog sneller.

53 minuten geleden
Emotionele Leerdam blij dat ze haar hart heeft gevolgd

MILAAN (ANP) - Jutta Leerdam was na haar gouden olympische medaille op de 1000 meter op de Spelen van Milaan trots op zichzelf en bedankte haar team. "Ik heb zo'n goed team. Zo zie je maar, als je je hart volgt, sta je hier met olympisch goud", zei een emotionele Leerdam bij de NOS over haar keuze een eigen team te beginnen.

1 uur geleden
Leerdam bezorgt Nederland eerste goud op Spelen, zilver voor Kok

MILAAN (ANP) - Jutta Leerdam heeft Nederland het eerste goud bezorgd op de Olympische Spelen van Milaan. De 27-jarige schaatsster won in het Milano Speed Skating Stadium de 1000 meter in een olympisch record van 1.12,31. Het zilver ging naar landgenote Femke Kok in 1.12,59. Titelverdedigster Miho Takagi uit Japan greep het brons.

2 uur geleden
Schulting ontevreden na 1000 meter: dit was niet goed genoeg

MILAAN (ANP) - Schaatsster Suzanne Schulting stapte maandag na haar 1000 meter op de Olympische Spelen met een slecht gevoel van het ijs af. "Het was niet goed genoeg, daarom ben ik ontevreden", sprak de Friezin in de catacomben van het Milano Speed Skating Stadium.

2 uur geleden
Skiester Vonn ondergaat tweede operatie aan gebroken been

TREVISO (ANP) - De Amerikaanse skiester Lindsey Vonn heeft een tweede operatie ondergaan om een breuk in haar linkerbeen te stabiliseren. Dat heeft het Italiaanse nieuwsagentschap ANSA bekendgemaakt.

3 uur geleden
Zwitserse skiër Von Allmen pakt ook goud op teamcombinatie

BORMIO (ANP/RTR) - De Zwitserse skiër Franjo von Allmen heeft op de Olympische Spelen zijn tweede gouden medaille veroverd. Hij won maandag samen met Tanguy Nef de teamcombinatie. Zaterdag schreef hij de afdaling al op zijn naam.

5 uur geleden