Zwemmer Korstanje overtuigend naar eerste olympische finale
PARIJS (ANP) - Vlinderslagspecialist Nyls Korstanje heeft zich in de zwemarena van Parijs voor het eerst in zijn carrière geplaatst voor de olympische finale. Op de 100 meter vlinderslag zwom de 25-jarige Nijmegenaar een nieuw Nederlands record: 50,59 seconden. Korstanje verbeterde in de halve finale zijn eigen toptijd met bijna twee tienden.
De snelste tijd in de La Défense Arena op de 100 vlinder werd geklokt door de Hongaar Kristof Milak (50,38) vóór de Fransman Maxime Grousset (50,41). Korstanje was goed voor de vierde tijd. De finale is zaterdagavond.
Korstanje reageerde na afloop bij de NOS opgetogen over zijn eerste finaleplek op de Olympische Spelen. "Ik heb de laatste tijd dikke stappen gemaakt en het moest een keer op zijn plek vallen. Ik ben heel blij dat het nu gelukt is", zei de zwemmer die drie jaar geleden in Tokio op de 100 vlinder strandde in de halve finales. "In de finale heb ik niks te verliezen. Een olympische finale.... zo vet."
Korstanje trainde jarenlang in de Verenigde Staten. Eind vorig jaar sloot hij in Eindhoven aan bij de trainingsgroep van coach Patrick Pearson met wie hij eerder lange tijd samenwerkte.
Meer uit Sport
DEN BOSCH (ANP) - De hockeyers van Kampong hebben de Euro Hockey League gewonnen. De club uit Utrecht was in de finale ook te sterk voor titelverdediger Gantoise uit België: 3-2.
2 uur geledenBILBAO (ANP) - Paul Seixas heeft de eerste etappe van de Ronde van Baskenland gewonnen. Het Franse wielertalent was de snelste in een tijdrit over 13,8 kilometer met start en aankomst in Bilbao.
2 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - De hockeysters van SCHC (De Stichtsche) hebben in Den Bosch voor het eerst in het bestaan van de club de Euro Hockey League gewonnen. De ploeg uit Bilthoven verraste in de finale titelverdediger Den Bosch: 1-0.
4 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - De volleybalsters van Sliedrecht Sport hebben voor de achtste keer in de clubgeschiedenis de nationale beker veroverd. De ploeg versloeg in de sfeervolle Maaspoort van Den Bosch in de finale Apollo 8 in vijf sets: 3-2 (20-25 25-17 20-25 25-20 15-12).
5 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Belgische wielrenner Remco Evenepoel ziet alsnog af van deelname aan Parijs-Roubaix komende zondag. De olympisch kampioen hield die mogelijkheid open na zijn sterke debuut in de Ronde van Vlaanderen, maar zijn ploeg Red Bull-Bora-hansgrohe bevestigde aan de Belgische sportzender Sporza dat hij zijn eerste optreden in de kasseienklassieker uitstelt.
5 uur geledenLONDEN (ANP) - Tennisser Botic van de Zandschulp is tien plaatsen gestegen op de wereldranglijst. Hij klom op de laatste ranking van de ATP van de 62e naar de 52e plaats. Dat is nog wel ver verwijderd van zijn hoogste positie ooit; de 22e in augustus 2022.
10 uur geledenOUDENAARDE (ANP) - Parijs-Roubaix komt nog te vroeg voor Demi Vollering, zei de winnares van de Ronde van Vlaanderen zondag na afloop van die wedstrijd. "We hebben voor nu ons plan gemaakt en we houden Roubaix in ons achterhoofd voor een ander jaar."
1 dag geleden