Zwemmer Korstanje grijpt nipt naast medaille op 100 meter vlinder
DOHA (ANP) - Zwemmer Nyls Korstanje heeft op de WK zwemmen bij de slecht bezette 100 meter vlinderslag niet kunnen profiteren met een medaille. De 25-jarige Nijmegenaar leidde halverwege, maar werd uiteindelijk vierde in 51,41. Daarmee bleef hij ruim boven zijn tijd van vorig jaar (51,05), toen hij vijfde werd. De hele top 4 van afgelopen zomer ontbrak in Doha.
De wereldtitel ging naar de 19-jarige Portugees Diogo Matos Ribeiro in 51,17, voor Simon Bucher uit Oostenrijk (51,28). Jakub Majerski uit Polen pakte het brons (51,32).
Korstanje leek eerder in het toernooi op de 50 meter vlinderslag al in vorm met de eerste tijd in de series, maar greep door kramp vervolgens op één honderdste van een seconde naast een plek in de finale.
In de voorrondes van de dubbele afstand verloor Korstanje ook al met name in het tweede deel van de race veel snelheid. Na zijn vierde plek sprak de in Eindhoven trainende zwemmer van een "pechtoernooi".
Meer uit Sport
LOS ANGELES (ANP/RTR) - De eerste toegangsbewijzen voor de Olympische Spelen van 2028 in Los Angeles gaan op 9 april voor het grote publiek in de verkoop. Een voorverkoop voor inwoners van Los Angeles en Oklahoma City, waar ook olympische onderdelen plaatsvinden, begint op 2 april.
5 uur geledenMARRAKECH (ANP) - Tennisser Jesper de Jong is uitgeschakeld op het ATP-toernooi van Marrakech. In de eerste ronde van de Grand Prix Hassan II, zoals het toernooi volledig heet, was de Duitser Yannick Hanfmann in twee sets te sterk voor de Nederlander: 7-6 (6) 6-4.
6 uur geledenMONACO (ANP/AFP) - De Keniaanse atleet Albert Korir, oud-winnaar van de marathon van New York, heeft een dopingschorsing van vijf jaar gekregen. Dat maakte de Athletics Integrity Unit (AIU) maandag bekend.
12 uur geledenLONDEN (ANP) - Tennisser Jesper de Jong is acht plaatsen gezakt op de wereldranglijst. De 25-jarige Nederlander bezet nu de 99e plaats.
16 uur geledenMIAMI (ANP) - Tennisser Jannik Sinner heeft voor de tweede keer het masterstoernooi van Miami gewonnen. De 24-jarige nummer 2 van de wereld versloeg in de strijd om de titel de verrassende finalist Jiri Lehecka, de Tsjechische nummer 22 van de wereld: 6-4 6-4. Sinner won zijn derde masterstoernooi op rij, iets wat alleen Novak Djokovic en Rafael Nadal eerder deden.
22 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Amnesty International waarschuwt dat het WK voetbal van 2026 "ernstige mensenrechtenrisico's" met zich meebrengt. Het toernooi vindt van 11 juni tot en met 19 juli plaats in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Het Nederlands elftal is een van de 48 deelnemers.
1 dag geledenAUSTIN (ANP) - Moto2-coureur Collin Veijer is tijdens de Grote Prijs van de Verenigde Staten twee keer gecrasht. Eerst ging het in de eerste ronde mis voor een grote groep, onder wie de 21-jarige Staphorster. Daarop volgde na enige tijd een herstart, waarna Veijer in de vierde ronde opnieuw onderuit schoof en de race definitief moest staken.
1 dag geleden