Zwemmer Korstanje als zevende naar WK-finale 100 meter vlinderslag
DOHA (ANP) - Zwemmer Nyls Korstanje heeft zich als zevende geplaatst voor de WK-finale van de 100 meter vlinderslag. De Nijmegenaar werd in zijn halve finale vijfde in een tijd van 51,75.
Korstanje leidde halverwege nog, maar bij het keerpunt verloor hij te veel snelheid. Zijn eindtijd bleek toch voldoende voor plaatsing voor de eindstrijd. In de series zwom hij nog de derde tijd (51,70).
De nummer 5 van vorig jaar heeft in Doha een uitgelezen kans op zijn eerste wereldtitel, nu de gehele top 4 niet aanwezig is in Doha.
Kenzo Simons
Op de 50 meter vrije slag kwalificeerde Kenzo Simons zich als zesde voor de finale. Hij tikte in zijn halve finale als vierde aan in een tijd van 21,73. Voor Simons een verbetering van zijn persoonlijk record.
Maaike de Waard en Kim Busch wisten bij de vrouwen met tijden van respectievelijk 26,05 en 26,25 geen finaleplaats af te dwingen op de 50 meter vlinderslag.
Meer uit Sport
HEERENVEEN (ANP) - Schaatsbond KNSB moet na het olympisch kwalificatietoernooi (OKT) in Heerenveen in beraad over de samenstelling van de selectie voor de Olympische Spelen in Milaan.
1 uur geledenLONDEN (ANP) - Darter Michael van Gerwen is er niet in geslaagd zich te plaatsen voor de kwartfinale van het wereldkampioenschap. De drievoudig wereldkampioen uit Nederland ging in Londen in de vierde ronde onderuit tegen de Schot Gary Anderson. Het werd 4-1.
1 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Tijmen Snel heeft met de tweede plaats op de 1500 meter op het olympisch kwalificatietoernooi een herhaling van zijn sportieve drama van vier jaar eerder voorkomen. De schaatser van Team Essent eindigde toen als derde op de 1500 meter, maar raakte zijn plaats voor de Spelen kwijt ten gunste van een schaatser voor de ploegenachtervolging.
2 uur geledenDIEGEM (ANP/BELGA) - Puck Pieterse heeft dinsdag haar eerste zege van dit seizoen als veldrijdster geboekt. De 23-jarige Nederlandse kampioene van Fenix-Deceuninck was de beste in het Vlaams-Brabantse Diegem. Lucinda Brand, die maandag voor de twaalfde keer op rij een veldrit won, deed niet mee.
3 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Joep Wennemars heeft zijn derde olympische ticket veroverd. De 23-jarige schaatser van Team Essent was op de laatste dag van het olympisch kwalificatietoernooi in Heerenveen de beste in 1.43,43. Hij was eerder op het OKT als derde geƫindigd op de 500 meter en als tweede op de 1000 meter.
3 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Kjeld Nuis heeft op het olympisch kwalificatietoernooi naast een startbewijs voor de Spelen van Milaan gegrepen. De tweevoudig olympisch kampioen op deze afstand kwam tot 1.45,18 en eindigde daarmee als vierde.
4 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Merel Conijn heeft op de 5000 meter op het olympisch kwalificatietoernooi haar tweede olympisch ticket veroverd. De 26-jarige Nederlands kampioene van Team AH-Zaanlander won in 6.43,46. Haar ploeggenote Bente Kerkhoff eindigde als tweede in 6.46,72.
5 uur geleden