Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Zwemmer Kamminga wint ook 200 meter schoolslag in China

Zwemmer Kamminga wint ook 200 meter schoolslag in China

SHENZHEN (ANP) - Arno Kamminga heeft op de FINA Champions Swim Series in het Chinese Shenzhen ook de 200 meter schoolslag gewonnen. De Katwijkse zwemmer tikte aan in 2.09,00 en bleef de Duitse nummer twee Marco Koch 0,81 seconde voor. Kamminga won dinsdag ook de 100 meter schoolslag in een Nederlandse record van 58,61.

"De 200 meter was best zwaar zo kort na de vakantie. Het was een mooie tijd en een mooie race tegen Koch", zei Kamminga, die op de 50 meter school als derde eindigde in 24,40. "Ik ga met een tevreden gevoel naar Peking, waar dit weekeinde weer wedstrijden zijn."

Kira Toussaint was de snelste op de 100 rugslag (59,52). Ranomi Kromowidjojo zegevierde op de 50 vlinder (25,78) en finishte als tweede op de 50 vrij (24,42). Femke Heemskerk werd derde op de 50 vrij (24,70) en diezelfde klassering behaalde ze op de 200 vrij (1.58,23).

Toussaint tevreden

Toussaint was tevreden over haar race op de 100 rug. "In zo’n eerste wedstrijd is het lastig inkomen. Het is mijn vijfde tijd ooit", aldus de houdster van het Nederlands record (59,12). "Mijn doel was de tweede 50 meter goed te zwemmen. Dat lukte niet omdat ik harder weg ging dan gedacht."

Kromowidjojo noemde haar winnende 25,78 op de 50 vlinder een "lekkere tijd". De drievoudig olympisch kampioene was ook content ook over de tweede plaats op de 50 vrije slag (24,42). Alleen de Chinese Xiang Liu was sneller (24,04). "Natuurlijk had ik graag willen winnen, maar de manier waarop ik mijn race zwom en de tijd waren gewoon goed."

Meer uit Sport

Verstappen gaat midden in F1-seizoen racen op Nürburgring

NÜRBURG (ANP) - Max Verstappen gaat in mei deelnemen aan de 24-uursrace op de Nürburgring. Dat doet de coureur van Red Bull in een Mercedes, de fabrikant die in de Formule 1 een van zijn concurrenten is. Zijn deelname aan de race in Duitsland wordt volgens een persbericht gesteund door zijn vaste sponsor Red Bull, wat ook te zien is aan het uiterlijk van de auto waarmee hij gaat deelnemen.

1 uur geleden
Voorbeeld Bogaerts kijkt al uit naar de volgende Baseball Classic

MIAMI (ANP) - Xander Bogaerts wil ook aan de volgende editie van de World Baseball Classic (WBC) deelnemen. "Ik zie dat we zoveel talent hebben" , zegt de 33-jarige aanvoerder van de honkballers van het Nederlands Koninkrijksteam. "Ik wil ze helpen."

1 uur geleden
Bondscoach Jones wil WBC waardig afsluiten met honkballers

MIAMI (ANP) - Voor bondscoach Andruw Jones van de Nederlandse honkballers telde alleen de eindzege van de World Baseball Classic. Maar na de zware nederlaag tegen de Dominicaanse Republiek (12-1) kan het bijna niet anders dan dat het officieuze WK voor Oranje na de laatste groepswedstrijd van dinsdag tegen Israël voorbij is. "Dat lijkt er wel op", erkende hij. "We gaan toch een plan maken om dat duel te winnen. En dan zien we wel. We willen het toernooi sowieso goed afsluiten."

14 uur geleden
Honkballers bijna uitgeschakeld na zware nederlaag op WBC: 12-1

MIAMI (ANP) - De honkballers van het Nederlandse Koninkrijksteam hebben niet kunnen stunten tegen de Dominicaanse Republiek op de World Baseball Classic (WBC). De ploeg van bondscoach Andruw Jones verloor in een met zo'n 35.000 toeschouwers bijna uitverkocht stadion van Miami Marlins in zeven innings kansloos van een van de kandidaten voor de eindzege van het officieuze WK: 12-1. Oranje is daardoor nagenoeg kansloos voor een plek in de kwartfinale.

14 uur geleden
Cricketers India veroveren voor de derde keer wereldtitel T20

AHMEDABAD (ANP) - De cricketers van India hebben voor de derde keer het WK T20 gewonnen. Het gastland was in de finale in Ahmedabad te sterk voor Nieuw-Zeeland. India maakte in de eerste inning 255 runs voor het verlies van 5 wickets. Nieuw-Zeeland kwam niet verder dan 159 runs.

15 uur geleden
Noorse schaatser Eitrem verovert wereldtitel allround

HEERENVEEN (ANP) - Sander Eitrem is voor het eerst in zijn carrière wereldkampioen allround geworden. De 24-jarige Noorse schaatser hield met de winst op de 10 kilometer Jordan Stolz van zijn tweede wereldtitel allround af. Chris Huizinga eindigde als beste Nederlander op de zevende plaats. Stijn van de Bunt sloot zijn eerste WK allround af als achtste.

17 uur geleden
Amerikaan Lamperti sprint naar winst in openingsrit Parijs-Nice

CARRIÈRES-SOUS-POISSY (ANP) - De Amerikaan Luke Lamperti heeft de eerste etappe van de achtdaagse rittenkoers Parijs-Nice gewonnen. De 23-jarige wielrenner van EF Education - EasyPost sprintte in Carrières-sous-Poissy na 171 grotendeels vlakke kilometers naar de zege na goed voorbereidend werk van zijn Nederlandse ploeggenoot Marijn van den Berg. De Belg Vito Braet werd tweede, voor Orluis Aular uit Venezuela.

17 uur geleden