Zwemmer Kamminga verbetert Nederlands record 100 meter schoolslag
SHENZHEN (ANP) - Arno Kamminga heeft in China het Nederlands record op de 100 meter schoolslag verbeterd. De Nederlander noteerde bij de FINA Champions Swim Series een tijd van 58,61 seconden, goed voor goud. Kamminga had het record al in handen. Halverwege december kwam hij bij de Swim Cup in Amsterdam tot 58,65.
Kamminga sprake van een 'geniale race'. "En dat na een weekje trainen met behoorlijk wat spierpijn. Ik ging ervoor. Dat dit dan op de klokken komt, geloof ik bijna niet."
Kira Toussaint behaalde twee medailles in Shenzhen. Op de 50 meter rugslag behaalde ze zilver met een tijd van 28,07 en op de 200 meter rugslag werd ze derde (2.18,78). Femke Heemskerk won zilver op de 100 meter vrije slag (53,83) en Ranomi Kromowidjojo pakte brons op de 100 meter vlinderslag (59,99). Op de 100 meter vrije slag finishte ze als vierde.
Rugslag
"Het was mijn tweede tijd ooit. De laatste 50 meter waren wel pittig", zei Toussaint over de 200 meter rugslag. Over de 50 meter rugslag was ze minder tevreden. "Het was wat slordig."
Heemskerk kon goed leven met zilver. "Het ging precies zoals ik het wilde doen. Ik hoop richting de volgende wedstrijd in Peking nog wat stappen te maken in de tijd."
Kromowidjojo won samen met Jacob Pebley, Andrii Govorov en Siobhan Haughey goud op de 4x100 meter vrij slag mixed in een tijd van 3.28,40. Heemskerk eindigde met haar team als tweede (3.31,48).
Meer uit Sport
LAUSANNE (ANP/RTR) - De dopingautoriteit ITIA is een onderzoek gestart naar de Tsjechische tennisster Marketa Vondrousova. De voormalige winnares van Wimbledon zou in december vorig jaar een dopingtest bij haar huis hebben geweigerd. In afwachting van het onderzoek geldt geen voorlopige schorsing, meldt ITIA.
1 uur geledenTBILISI (ANP) - Judoka Joanne van Lieshout had niet verwacht dat haar EK-finale binnen een minuut voorbij zou zijn. Dat zei de 23-jarige judoka na haar eerste Europese titel in het Georgische Tbilisi. Ze besliste de wedstrijd tegen de Franse Manon Deketer binnen een minuut met ippon dankzij een sterke houdgreep.
3 uur geledenBOEKAREST (ANP) - Estavana Polman heeft haar afscheid van het handbal aangekondigd. De voormalige vedette van het Nederlands vrouwenteam stopt ermee aan het einde van dit seizoen. Dat meldt de 33-jarige speelster op Instagram. Op 23 mei speelt ze haar laatste wedstrijd.
5 uur geledenTBILISI (ANP) - Joanne van Lieshout heeft in het Georgische Tbilisi goud veroverd op het EK judo. De 23-jarige judoka versloeg de Franse Manon Deketer in de klasse tot 63 kilogram binnen een minuut met ippon en zorgde zo voor de eerste Nederlandse medaille van het toernooi.
8 uur geledenOVERIJSE (ANP) - Wielrenster Célia Gery uit Frankrijk heeft Mischa Bredewold afgetroefd in de Brabantse Pijl. De 20-jarige Franse renster van FDJ United - Suez was na 125,7 kilometer de beste in de sprint in Overijse voor Bredewold en de Italiaanse Silvia Persico.
8 uur geledenUTRECHT (ANP) - Volleyballer Michaël Parkinson (34) heeft zijn carrière op het hoogste niveau beëindigd tijdens zijn revalidatieperiode van een kruisbandblessure. Dat meldde de volleybalbond bij de bekendmaking van de 'longlist' voor de wedstrijden van Oranje voor de European League deze zomer.
10 uur geledenMADRID (ANP/RTR) - De Servische tennisser Novak Djokovic heeft zich afgemeld voor het masterstoernooi van Madrid. De nummer 4 van de wereldranglijst kampt al enige tijd met een schouderblessure.
11 uur geleden