Zwemmer Kamminga verbetert Nederlands record 100 meter schoolslag
SHENZHEN (ANP) - Arno Kamminga heeft in China het Nederlands record op de 100 meter schoolslag verbeterd. De Nederlander noteerde bij de FINA Champions Swim Series een tijd van 58,61 seconden, goed voor goud. Kamminga had het record al in handen. Halverwege december kwam hij bij de Swim Cup in Amsterdam tot 58,65.
Kamminga sprake van een 'geniale race'. "En dat na een weekje trainen met behoorlijk wat spierpijn. Ik ging ervoor. Dat dit dan op de klokken komt, geloof ik bijna niet."
Kira Toussaint behaalde twee medailles in Shenzhen. Op de 50 meter rugslag behaalde ze zilver met een tijd van 28,07 en op de 200 meter rugslag werd ze derde (2.18,78). Femke Heemskerk won zilver op de 100 meter vrije slag (53,83) en Ranomi Kromowidjojo pakte brons op de 100 meter vlinderslag (59,99). Op de 100 meter vrije slag finishte ze als vierde.
Rugslag
"Het was mijn tweede tijd ooit. De laatste 50 meter waren wel pittig", zei Toussaint over de 200 meter rugslag. Over de 50 meter rugslag was ze minder tevreden. "Het was wat slordig."
Heemskerk kon goed leven met zilver. "Het ging precies zoals ik het wilde doen. Ik hoop richting de volgende wedstrijd in Peking nog wat stappen te maken in de tijd."
Kromowidjojo won samen met Jacob Pebley, Andrii Govorov en Siobhan Haughey goud op de 4x100 meter vrij slag mixed in een tijd van 3.28,40. Heemskerk eindigde met haar team als tweede (3.31,48).
Meer uit Sport
BERLIJN (ANP/DPA/RTR) - Het Internationaal Olympisch Comité (IOC) wil dat jeugdatleten en jeugdteams uit Rusland en Belarus weer zonder beperkingen onder eigen vlag en volkslied mogen deelnemen aan internationale wedstrijden. De aanbeveling is een volgende stap in de herintegratie van beide landen, die sinds de inval van Rusland in Oekraïne worden geweerd in de internationale sportwereld.
10 uur geledenHAMAR (ANP) - Schaatser Joep Wennemars gaat vrijdag bij de wereldbekerwedstrijden in het Noorse Hamar van start op de 500 meter, maar zal die race niet uitrijden. De 23-jarige schaatser heeft last van een liesblessure, maar start omdat hij met de punten die hij verdient in de top 21 van het wereldbekerklassement blijft. Dat is voor de Nederlandse schaatsbond KNSB belangrijk om met het maximale aantal van negen schaatsers te mogen deelnemen aan de Olympische Spelen van Milaan in februari.
12 uur geledenPARIJS (ANP) - Wielrenner Olav Kooij gaat bij zijn ploeg Decathlon CMA CGM rijden voor de groene trui tijdens de Tour de France. Dat meldt de Franse wielerformatie.
14 uur geledenST. MORITZ (ANP/DPA) - Tweevoudig olympisch kampioene alpineskiën Michelle Gisin heeft tijdens een training in het Zwitserse St. Moritz een ernstige val gemaakt.
15 uur geledenKELOWNA (ANP) - De Nederlandse curlingmannen ontbreken in februari bij de Olympische Spelen in Milaan. Het team van skip Wouter Gösgens en Laurens Hoekman, Jaap van Dorp en Tobias van den Hurk eindigde bij het olympisch kwalificatietoernooi in Kelowna in Canada als vijfde en had bij de eerste drie landen moeten eindigen om in aanmerking te komen voor de twee olympische startbewijzen.
1 dag geledenLAUSANNE (ANP) - Nederland mag in februari met het maximale aantal shorttrackers meedoen aan de Olympische Spelen in Milaan. Dat heeft de internationale schaatsbond ISU laten weten.
1 dag geledenROTTERDAM (ANP) - De Nederlandse handbalsters hebben op het WK in eigen land de halve finale bereikt. In Ahoy in Rotterdam versloeg de ploeg van bondscoach Henrik Signell in de kwartfinale Hongarije onder het toeziend oog van koning Willem-Alexander: 28-23.
1 dag geleden