
Zwemmer Kamminga pakt ticket Tokio op 100 school
AMSTERDAM (ANP) - Zwemmer Arno Kamminga heeft bij de Swim Cup in Amsterdam voldaan aan de limiet voor de Olympische Spelen van Tokio op de 100 meter schoolslag. De 24-jarige Katwijker zwom in het Sloterparkbad in de series 59,00 en was daarmee ruim sneller dan de limiet van 59,38 seconden.
Kamminga had een dag eerder ook al twee keer onder de limiet voor de 200 meter gezwommen. Op die afstand had hij zich op de WK al van deelname aan de Spelen verzekerd door als tiende te eindigen. Op de 100 meter schoolslag eindigde hij op de WK als dertiende en greep daarmee toen nog net naast een olympisch ticket.
Later zaterdag zwemt Kamminga nog de finale van de 100 meter.
Meer uit Sport
MADRID (ANP) - De organisatie van de Vuelta hoopt dat de rittenkoers door Spanje zondag zoals gepland in Madrid eindigt. "Natuurlijk is het verschrikkelijk wat er in Palestina gebeurt en willen we allemaal dat er vrede komt. Maar wij willen onze sport ook verdedigen", zei directeur Javier Guillen van de Ronde van Spanje op een persconferentie. "Je kan de wielrenners niet blijven hinderen. Uit respect voor de renners, het publiek en onze sport: laat ons gewoon fietsen. Meer vragen we niet."
5 uur geledenO PORIÑO (ANP) - Klassementsleider Jonas Vingegaard van de Nederlandse ploeg Visma - Lease a Bike betreurt dat hij de zestiende etappe van de Ronde van Spanje niet heeft kunnen uitrijden. De organisatie schrapte de slotklim omdat de situatie op de berg door pro-Palestijnse protesten niet veilig was.
7 uur geledenO PORIÑO (ANP) - De Ronde van Spanje is opnieuw verstoord door pro-Palestijnse protesten. De slotklim van de zestiende etappe naar Castro de Herville is geschrapt. De Colombiaan Egan Bernal is als etappewinnaar aangewezen. Hij won in een sprint van de Spanjaard Mikel Landa.
10 uur geledenZANDVOORT (ANP) - De belangstelling voor de laatste Dutch GP, volgend jaar in Zandvoort, is overweldigend. Volgens de organisatie is er sprake van "een zeer grote hoeveelheid" aanvragen. De komende dagen worden alle verzoeken verwerkt en deze week vinden de toewijzingen plaats. De periode waarin belangstellenden een aanvraag konden doen voor toegangsbewijzen voor de Formule 1 werd op maandag 8 september afgesloten.
13 uur geledenPOIO (ANP) - Wielerploeg Visma - Lease a Bike vervolgt de Vuelta dinsdag zonder Victor Campenaerts. De Belgische helper van klassementsleider Jonas Vingegaard is ziek, meldt de Nederlandse ploeg op X. Na de rustdag volgt dinsdag de zestiende etappe in de Ronde van Spanje, een heuvelrit van Poio naar Castro de Herville.
16 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Reinier Taboada heeft van de internationale handbalbond toestemming gekregen om voor Nederland uit te komen. De 27-jarige linkeropbouwer debuteert volgende maand mogelijk tijdens de Golden League en mag ook aan het EK in Malmö deelnemen.
1 dag geledenROTTERDAM (ANP) - Raemon Sluiter gaat aan de slag als trainer van Botic van de Zandschulp. De nummer 82 van de wereldranglijst beëindigde in juni de samenwerking met coach Peter Lucassen.
1 dag geleden