Zwemmer Kamminga ook beste op 100 meter schoolslag
BARCELONA (ANP) - Op de tweede dag van de Mare Nostrum Tour in Barcelona bleek zwemmer Arno Kamminga in de aanloop naar de wereldkampioenschappen opnieuw in goede vorm. Na het goud op de 200 meter schoolslag was de 26-jarige Katwijker ook op de 100 meter (59,24) de snelste in het zwembad van Club Natació Sant Andreu.
Het was voor Kamminga de tweede 'dubbel' op de 100 en 200 schoolslag. In Monaco presteerde hij dat vorig weekeinde ook al.
Op de 100 meter bleef hij de Italiaan Nicolò Martinenghi (59,66) en de Japanner Ryuya Mura (1.00,26) voor. "Het was nog even zoeken, maar ik ben blij", reageerde Kamminga. "Zeker in dit veld met Nicolò erbij. Ik won ook de overall prijs voor de beste prestatie bij de mannen, dat is mooi meegenomen."
Valerie van Roon en Kim Busch zwommen beiden de finale op de 50 meter vrije slag. De Britse Anna Hopkin (24,65) won het goud voor van Van Roon (24,84). Busch (24,95) werd derde op de sprintafstand.
Meer uit Sport
MONTREAL (ANP) - Remco Evenepoel zag tijdens de WK wielrennen in Montreal precies gebeuren waar hij op hoopte. De Belgische olympisch kampioen veroverde met overmacht als eerste renner ooit zijn vierde wereldtitel op rij in het tijdrijden. "Dat was mijn doel hier en dat gaf me veel motivatie. Ik ben heel blij, dit is een prachtige ervaring", zei de 26-jarige Evenepoel in zijn eerste reactie.
2 uur geledenMONTREAL (ANP) - Remco Evenepoel is als eerste wielrenner ooit voor de vierde keer op rij wereldkampioen tijdrijden geworden. De Belgische olympisch kampioen maakte in het Canadese Montreal zijn favorietenrol waar en rekende overtuigend af met tweevoudig wereldkampioen Filippo Ganna. De 30-jarige Italiaan moest na 39 grotendeels vlakke kilometers bijna een minuut toegeven op zijn vier jaar jongere rivaal. De Franse revelatie Paul Seixas werd derde.
3 uur geledenMONTREAL (ANP) - Bondscoach Laurens ten Dam overweegt zich met de wielrensters in de toekomst intensiever voor te bereiden op de wereldkampioenschappen. Dat zei de oud-wielrenner na de teleurstellende tijdrit in Montreal, waar podiumkandidaten Demi Vollering en Lieke Nooijen als achtste en twaalfde eindigden.
4 uur geledenMONTREAL (ANP) - Wielrensters Demi Vollering en Lieke Nooijen zijn niet in de buurt gekomen van een medaille op het wereldkampioenschap tijdrijden in Montreal. De Zwitserse Marlen Reusser maakte haar favorietenrol waar en prolongeerde haar titel overtuigend, Vollering werd achtste en Nooijen twaalfde. Met name Vollering gold als kandidate voor het podium na haar eerdere WK-zilver (2024) en -brons (2025).
6 uur geledenLUXEMBURG (ANP) - Mathieu van der Poel heeft zondag de vijfde en laatste etappe in de Ronde van Luxemburg gewonnen. De 31-jarige Nederlandse wielrenner deed dat na een lange solo in een rit over 175 kilometer van Mersch naar Luxembourg-Limpertsberg.
7 uur geledenSPIELBERG (ANP/AFP) - Motorcoureur Pedro Acosta heeft bij de Grote Prijs van Oostenrijk zijn eerste zege in de MotoGP geboekt. De 22-jarige Spanjaard van KTM liet op de Red Bull Ring in Spielberg zijn landgenoot Jorge Martín en de Italiaan Marco Bezzecchi achter zich.
8 uur geledenKOPENHAGEN (ANP) - De Nederlandse atleet Filmon Tesfu is bij de tweede editie van de wereldkampioenschappen wegatletiek op de dertigste plaats geëindigd op de halve marathon. De Zweed Andreas Almgren veroverde in Kopenhagen de wereldtitel.
12 uur geleden