Zwemmer Kamminga ook beste op 100 meter schoolslag
BARCELONA (ANP) - Op de tweede dag van de Mare Nostrum Tour in Barcelona bleek zwemmer Arno Kamminga in de aanloop naar de wereldkampioenschappen opnieuw in goede vorm. Na het goud op de 200 meter schoolslag was de 26-jarige Katwijker ook op de 100 meter (59,24) de snelste in het zwembad van Club Natació Sant Andreu.
Het was voor Kamminga de tweede 'dubbel' op de 100 en 200 schoolslag. In Monaco presteerde hij dat vorig weekeinde ook al.
Op de 100 meter bleef hij de Italiaan Nicolò Martinenghi (59,66) en de Japanner Ryuya Mura (1.00,26) voor. "Het was nog even zoeken, maar ik ben blij", reageerde Kamminga. "Zeker in dit veld met Nicolò erbij. Ik won ook de overall prijs voor de beste prestatie bij de mannen, dat is mooi meegenomen."
Valerie van Roon en Kim Busch zwommen beiden de finale op de 50 meter vrije slag. De Britse Anna Hopkin (24,65) won het goud voor van Van Roon (24,84). Busch (24,95) werd derde op de sprintafstand.
Meer uit Sport
ROTTERDAM (ANP) - Turnster Naomi Visser (25) heeft zich bij de WK in Rotterdam geplaatst voor de meerkamp- en brugfinale. Visser was in Rotterdam de enige Nederlandse vrouw die zich voor de finales wist te plaatsen.
4 minuten geledenNYON (ANP/DPA) - De Europese voetbalbond UEFA wil nadere opheldering van FIFA-voorzitter Gianni Infantino over zijn inmiddels ingetrokken plannen om aan private investeerders commerciële rechten te verkopen. De bond heeft 42 gedetailleerde vragen opgesteld en de onder druk staande voorzitter tot 2 november de tijd gegeven om de vragen te beantwoorden. Persbureau DPA kreeg een kopie van de brief.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Turnster Sanne Wevers (35) heeft maandag bij de WK in Rotterdam haar afscheid aangekondigd. De olympisch balkkampioene van 2016 slaagde er in Ahoy niet in om zich te plaatsen voor de individuele balkfinale en ook de teamfinale (top-acht) bleek onhaalbaar.
3 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De Nederlandse turnsters zijn als team definitief uitgeschakeld bij de WK in Rotterdam. Na de achtste van tien startgroepen (subdivisies) bezetten Sanne Wevers, Naomi Visser, Sanna Veerman, Vera van Pol en Vera Ubbink de negende plek in het klassement. De top acht plaatst zich voor de finale.
3 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De Nederlandse turnsters moeten vrezen dat hun score van 158,029 punten niet voldoende is voor een plaats in de landenfinale bij de WK in Rotterdam. Na de zevende van tien startgroepen (subdivisies) bezetten Sanne Wevers, Naomi Visser, Sanna Veerman, Vera van Pol en Vera Ubbink de zevende plek in het klassement. De top acht stroomt door naar de teamfinale.
5 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Turnster Sanne Wevers (35) is individueel op het onderdeel balk al vroeg uitgeschakeld bij de WK in Rotterdam.
5 uur geledenLONDEN (ANP) - Botic van de Zandschulp heeft een kleine sprong gemaakt op de wereldranglijst. De beste tennisser van Nederland steeg drie plekken en is nu de nummer 38 van de wereld.
12 uur geleden