Zwemmer Kamminga ook beste op 100 meter schoolslag
BARCELONA (ANP) - Op de tweede dag van de Mare Nostrum Tour in Barcelona bleek zwemmer Arno Kamminga in de aanloop naar de wereldkampioenschappen opnieuw in goede vorm. Na het goud op de 200 meter schoolslag was de 26-jarige Katwijker ook op de 100 meter (59,24) de snelste in het zwembad van Club Natació Sant Andreu.
Het was voor Kamminga de tweede 'dubbel' op de 100 en 200 schoolslag. In Monaco presteerde hij dat vorig weekeinde ook al.
Op de 100 meter bleef hij de Italiaan Nicolò Martinenghi (59,66) en de Japanner Ryuya Mura (1.00,26) voor. "Het was nog even zoeken, maar ik ben blij", reageerde Kamminga. "Zeker in dit veld met Nicolò erbij. Ik won ook de overall prijs voor de beste prestatie bij de mannen, dat is mooi meegenomen."
Valerie van Roon en Kim Busch zwommen beiden de finale op de 50 meter vrije slag. De Britse Anna Hopkin (24,65) won het goud voor van Van Roon (24,84). Busch (24,95) werd derde op de sprintafstand.
Meer uit Sport
HEERENVEEN (ANP) - Schaatsster Jutta Leerdam komt dit seizoen niet in actie op de ijsbaan. Dat heeft de olympisch kampioene op de 1000 meter maandag bekendgemaakt via haar eigen YouTubekanaal. De 27-jarige Leerdam wil zich voorlopig richten op andere aspecten van haar leven.
2 uur geledenMADRID (ANP) - Teambaas Toto Wolff van Mercedes wil George Russell nog niet afschrijven voor de wereldtitel in de Formule 1. De Brit staat tweede in het kampioenschap, maar inmiddels wel met 81 punten achterstand op zijn teamgenoot Kimi Antonelli. "Het is een mechanische sport; je kunt crashen of uitvallen. En zolang het in punten mathematisch gezien nog kan, verdient George alle steun van het team", zei Wolff op de website van de Formule 1.
2 uur geledenWARSCHAU (ANP/AFP) - Radosław Piesiewicz, de voorzitter van het Pools Olympisch Comité (PKOl), is ontslagen op verdenking van corruptie. Dat maakte interim-voorzitter Marian Kmita, die voorlopig de voorzitterstaken overneemt, maandag bekend.
3 uur geledenMADRID (ANP) - De organisatie van de Grote Prijs van Spanje in de Formule 1 is bereid om het nieuwe Madring-circuit in Madrid aan te passen, zodat er betere inhaalmogelijkheden komen. Ze reageert hiermee op de kritiek van de coureurs.
4 uur geledenBRØNDBY (ANP) - De Deense wielrenner Mattias Skjelmose (25) heeft zich afgemeld voor de wereldkampioenschappen, die van 20 tot en met 27 september plaatsvinden in de Canadese stad Montréal. Anthon Charmig is opgeroepen als zijn vervanger. Dat heeft de Deense wielerunie maandag bekendgemaakt.
7 uur geledenLYON (ANP/RTR) - Vincent Roberti is maandag benoemd tot interim-voorzitter van het organisatiecomité voor de Olympische Winterspelen van 2030 in de Franse Alpen. Hij is de opvolger van Edgar Grospiron, die donderdag achttien maanden na zijn aanstelling vertrok.
9 uur geledenNEW YORK (ANP) - Botic van de Zandschulp behoort weer tot de beste veertig tennissers van de wereld. De 30-jarige Nederlander bereikte afgelopen week de kwartfinales op de US Open en steeg daardoor dertig posities op de wereldranglijst, van de 70e naar de 40e.
12 uur geleden