Zwemmer Kamminga onder 58 seconden op 100 meter schoolslag
EINDHOVEN (ANP) - Zwemmer Arno Kamminga heeft zijn eigen Nederlands record op de 100 schoolslag voor de tweede keer op een dag verbeterd, ditmaal zelfs met een halve seconde. Tijdens de HPC-testwedstrijden in Eindhoven tikte de Katwijker aan na een razendsnelle race van slechts 57,90.
Alleen de Brit Adam Peaty zwom ooit sneller op de 100 meter schoolslag lange baan. Hij heeft het wereldrecord in handen (56,88) en zwom 6 jaar geleden als eerste zwemmer onder de grens van 58 seconden (57,92). Die tijd heeft hij de afgelopen jaren vaak verbeterd.
Kamminga verbrak eerder op vrijdag al zijn Nederlandse record met 0,01 seconde (58,42). De vorige toptijd zwom de pupil van bondscoach Mark Faber begin maart in Antwerpen.
"Drie weken geleden zwom ik bij de Eindhoven Qualification Meet nog niet top", reageerde de pupil van trainer Mark Faber. "Toen kwam ik net terug van trainingskamp en zocht ik naar controle in mijn slag. Nu was ik gretig om een persoonlijk record te zwemmen. En dat is gelukt."
Meer uit Sport
DEN HAAG (ANP) - Koning Willem-Alexander, koningin Máxima en prinses Amalia hebben dinsdagmiddag de olympische medaillewinnaars geëerd tijdens een ontvangst op Paleis Noordeinde. Tijdens de huldiging werd een traditionele groepsfoto gemaakt aan de voorzijde van het Haagse paleis.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De nieuwe olympische kampioenen zijn dinsdag geridderd in de Orde van Oranje-Nassau. Schaatssters Jutta Leerdam, Femke Kok, Antoinette Rijpma-de Jong en Marijke Groenewoud kregen een lintje, net als shorttrackers Jens van 't Wout, Melle van 't Wout, Teun Boer, Friso Emons en Itzhak de Laat.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Schaatsster Femke Kok hoopt dat ze "een motivatie is voor kinderen". Dat zei de winnares van olympisch goud en zilver bij de huldiging van de medaillewinnaars in Den Haag.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Premier Rob Jetten hoopt dat jonge mensen meer gaan sporten en bewegen. "Dan zijn dat misschien de olympische toppers van de toekomst", zei Jetten voor de huldiging van de olympische medaillewinnaars in Den Haag.
9 uur geledenARNHEM (ANP) - Nederlandse officials zullen geen bijeenkomsten bijwonen op de Paralympische Spelen waar de Russische of Belarussische vlag zichtbaar is of waar het volkslied van een van beide landen klinkt. Dat heeft NOC*NSF in een verklaring bekendgemaakt. Dat betekent dat er geen Nederlandse sportbestuurders bij de openingsceremonie in Italië op 6 maart aanwezig zullen zijn.
9 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Shorttrackbroers Jens en Melle van 't Wout hopen dat hun succes op de Olympische Spelen een stimulans is voor hun sport. "Ik denk dat deze Spelen een hele mooie stap waren voor die ontwikkeling", zei Jens van 't Wout voor de huldigingen door minister-president Rob Jetten en koning Willem-Alexander en koningin Máxima in Den Haag.
10 uur geledenACAPULCO (ANP) - Alex de Minaur is meteen in de eerste ronde van het tennistoernooi van Acapulco gestrand. De als tweede geplaatste Australiër, die onlangs het ABN AMRO Open in Rotterdam won, ging in Mexico onderuit tegen de Amerikaan Patrick Kypson. Het werd 1-6 7-6 (4) 6-7 (4).
13 uur geleden