Zwemmer Kamminga onder 58 seconden op 100 meter schoolslag
EINDHOVEN (ANP) - Zwemmer Arno Kamminga heeft zijn eigen Nederlands record op de 100 schoolslag voor de tweede keer op een dag verbeterd, ditmaal zelfs met een halve seconde. Tijdens de HPC-testwedstrijden in Eindhoven tikte de Katwijker aan na een razendsnelle race van slechts 57,90.
Alleen de Brit Adam Peaty zwom ooit sneller op de 100 meter schoolslag lange baan. Hij heeft het wereldrecord in handen (56,88) en zwom 6 jaar geleden als eerste zwemmer onder de grens van 58 seconden (57,92). Die tijd heeft hij de afgelopen jaren vaak verbeterd.
Kamminga verbrak eerder op vrijdag al zijn Nederlandse record met 0,01 seconde (58,42). De vorige toptijd zwom de pupil van bondscoach Mark Faber begin maart in Antwerpen.
"Drie weken geleden zwom ik bij de Eindhoven Qualification Meet nog niet top", reageerde de pupil van trainer Mark Faber. "Toen kwam ik net terug van trainingskamp en zocht ik naar controle in mijn slag. Nu was ik gretig om een persoonlijk record te zwemmen. En dat is gelukt."
Meer uit Sport
MADRID (ANP) - Alexander Zverev heeft op het masterstoernooi van Madrid een einde gemaakt aan de opmars van de Belgische tennisser Alexander Blockx. De als tweede geplaatste Duitser won met 6-2 7-5 en treft in de finale de als eerste geplaatste Italiaan Jannik Sinner.
8 minuten geledenORBE (ANP) - Wielrenner Dorian Godon heeft zijn tweede zege geboekt in de Ronde van Romandië. De Franse kampioen van Ineos Grenadiers was na 176 kilometer de beste in een sprint van een uitgedund peloton. Hij versloeg Finn Fisher-Black uit Nieuw-Zeeland en Valentin Paret-Peintre uit Frankrijk. De Sloveense wereldkampioen en geletruidrager Tadej Pogacar werd vierde.
4 uur geledenMADRID (ANP) - Jannik Sinner staat voor het eerst in de finale van het tennistoernooi van Madrid. In de halve finale was de Italiaanse nummer 1 van de wereld in twee sets te sterk voor de Fransman Arthur Fils: 6-2 6-4.
4 uur geledenMIAMI (ANP) - Kimi Antonelli ziet de recente aanpassingen in het motorreglement van de Formule 1 als een stap vooruit. Dat zei de 19-jarige leider in de WK-stand bij een persmoment in aanloop naar de Grote Prijs van Miami van zondag.
1 dag geledenVUCHERENS (ANP) - Tadej Pogacar heeft na de eerste ook de tweede etappe van de Ronde van Romandië gewonnen. De wereldkampioen uit Slovenië was de snelste in de sprint van een uitgedund peloton na een heuvelachtige rit naar Vucherens. Hij versloeg de Fransman Dorian Godon, die dinsdag de proloog won. Finn Fisher-Black uit Nieuw-Zeeland werd derde.
1 dag geledenMADRID (ANP) - De Belgische tennisser Alexander Blockx heeft titelverdediger Casper Ruud uitgeschakeld in de kwartfinale van het masterstoernooi van Madrid. De 21-jarige Blockx, 69e op de wereldranglijst, had aan twee sets genoeg tegen de Noorse nummer 15 van de wereld: 6-4 6-4.
1 dag geledenBENIMANTELL (ANP) - Mathieu van der Poel rijdt deze zomer de Tour de France. Dat zei de Nederlandse wielrenner in een interview met de Spaanse sportkrant AS. Ook is het volgens Van der Poel "zeer goed mogelijk" dat hij eind augustus in actie komt op het wereldkampioenschap mountainbike.
1 dag geleden