Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Zwemmer Kamminga neemt revanche op Corbeau in Rotterdam

Zwemmer Kamminga neemt revanche op Corbeau in Rotterdam

ROTTERDAM (ANP) - Arno Kamminga en Caspar Corbeau hebben bij limietwedstrijden zwemmen in Rotterdam er op de 100 meter schoolslag een mooi gevecht van gemaakt. Kamminga won in een tijd van 59,26 seconden. Dat was onder de limiet (59,49) voor deelname aan de Spelen, een grens die hij in oktober in Boedapest al had geslecht.

Kamminga nam revanche voor de 200 meter schoolslag van zaterdag, toen Corbeau hem aftroefde. De in de Verenigde Staten geboren Corbeau gaf nu 0,17 seconde toe op Kamminga. Ook hij had eerder in een wereldbekerwedstrijd al voldaan aan de eis voor deelname aan de Spelen.

Er dienden zich in Rotterdam bij de zogenoemde Rotterdam Qualification Meet geen nieuwe WK-gangers of kanshebbers op deelname aan de Spelen aan. Op de 50 meter vrije slag voegde zich niemand bij Kenzo Simons die in april al aan de olympische limiet had voldaan. Tes Schouten won de 100 meter schoolslag in 1.06,31. Ook zij had in april al de richttijd voor de Spelen van Parijs gezwommen. Imani de Jong won de 400 meter in 4.14,42, ver boven de olympische eis. De Jong was al wel zeker van deelname aan de WK in februari in Doha.

Valerie van Roon

Valerie van Roon slaagde er niet in alsnog een ticket voor de WK op de 50 meter vrije slag te veroveren. Daarvoor had ze sneller moeten zijn dan eerder Marrit Steenbergen en Kim Busch op de sprintafstand. Van Roon bleef in 24,94 weliswaar onder de WK-limiet (25,04) maar haar concurrentes waren in april al sneller geweest.

Steenbergen en Busch hadden toen al de nog scherpere OS-limiet (24,70) geslecht. Van Roon krijgt onder meer in april in Eindhoven nog een kans om een ticket voor Parijs te verdienen. Van de Nederlandse deelneemsters in de finale was Steenbergen in 24,82 de snelste.

Meer uit Sport

Bokslegenden Mayweather en Pacquiao keren terug in de ring

LAS VEGAS (ANP/RTR) - De Amerikaan Floyd Mayweather en Filipijn Manny Pacquiao treffen elkaar in september voor een professionele bokswedstrijd in Las Vegas. Dat maakte Netflix maandag bekend.

2 uur geleden
Skilegende Vonn: dokter heeft mijn been gered

BERLIJN (ANP/DPA) - Skilegende Lindsey Vonn heeft dokter Tom Hackett van de Amerikaanse ploeg voor de Winterspelen bedankt voor het redden van haar been. "Hij heeft voorkomen dat mijn been geamputeerd moest worden", zegt de Amerikaanse in een video op Instagram.

7 uur geleden
NOC*NSF tegen deelname sporters Paralympics onder Russische vlag

ARNHEM (ANP) - NOC*NSF betreurt het als Russische en Belarussische sporters onder hun eigen vlag meedoen aan de Paralympische Spelen. Dat heeft een woordvoerder van de Nederlandse sportkoepel aan het ANP laten weten. NOC*NSF wacht vooralsnog verdere besluitvorming over de kwestie af voordat ze een eventuele bestuurlijke boycot aankondigen. "Tegen deelname onder een neutrale vlag hebben wij geen bezwaar", aldus een woordvoerster. "Maar dan wel onder voorwaarden die ook golden bij de Olympische Spelen. Dus zonder deelname van ex-militairen."

7 uur geleden
Bergsma: olympisch schaatsen van 2030 in Thialf mooie kans

AMSTERDAM (ANP) - Jorrit Bergsma vindt het een mooie kans voor Nederland om het olympisch schaatstoernooi van 2030 in Thialf te organiseren. Dat zei de 40-jarige schaatser na aankomst op Schiphol. Samen met een groot deel van de Nederlandse olympische ploeg arriveerde hij daar maandagmiddag vanuit Milaan, waar hij op de Olympische Spelen goud op de massastart en brons op de 10 kilometer veroverde.

9 uur geleden
Shorttracker Van 't Wout verbaasd door ontvangst op Schiphol

AMSTERDAM (ANP) - Shorttracker Jens van 't Wout was na zijn aankomst op Schiphol verbaasd door de ontvangst. "Volgens mij heeft het hier heel erg geleefd", zei de 24-jarige shorttracker in een aankomsthal van Schiphol waar de Nederlandse olympische sporters maandagmiddag juichend werden onthaald door zeker honderd mensen.

9 uur geleden
Tennisser Etcheverry verovert in Rio de Janeiro eerste ATP-titel

RIO DE JANEIRO (ANP) - Tomás Martín Etcheverry heeft op het tennistoernooi van Rio de Janeiro zijn eerste ATP-titel veroverd. De 26-jarige Argentijn versloeg in de finale de Chileen Alejandro Tabilo met 3-6 7-6 (3) 6-4.

15 uur geleden
Olympische vlam uit, Milaan geeft Spelen over aan Franse Alpen

VERONA (ANP) - De 25e editie van de Winterspelen van Milaan is voorbij. De olympische vlam in de historische Arena di Verona, een Romeins amfitheater, werd even voor 23.00 uur gedoofd.

1 dag geleden