Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Zwemmer Kamminga naar olympische finale 200 meter schoolslag

Zwemmer Kamminga naar olympische finale 200 meter schoolslag

TOKIO (ANP) - Zwemmer Arno Kamminga kan donderdag zijn tweede medaille veroveren op de Olympische Spelen. De 25-jarige Katwijker plaatste zich op overtuigende wijze voor de finale van de 200 meter schoolslag. Kamminga won maandag zilver op de 100 school.

De houder van het Nederlands record (2.06,85) tikte in de eerste halve finale als eerste aan in 2.07,99, iets minder snel dan in de series (2.07,37). Net als de avond ervoor lag Kamminga in het eerste deel van de race voor op het schema van het wereldrecord van de Rus Anton Tsjoepkov (2.06,12), maar na ruim 100 meter moest hij dat schema loslaten.

In de tweede halve finale waren de Australiƫr Isaac Stubblety-Cook (2.07,35) en de Brit James Wilby (2.07,91) sneller dan Kamminga, die zich zo als derde plaatste voor de strijd om de medailles. De finale van de 200 school staat in de Nederlandse nacht van woensdag op donderdag om 03.44 uur op het programma.

Adam Peaty, de Brit die al jaren de 100 meter schoolslag domineert en maandag ook zijn olympische titel prolongeerde, doet niet mee aan de dubbele afstand. Het belooft een open strijd om het goud te worden tussen heel wat kanshebbers, onder wie Kamminga. De olympisch kampioen van Rio 2016, Dmitri Balandin uit Kazachstan, wist zich niet bij de beste acht te zwemmen. Balandin eindigde in de halve finales op de elfde plaats in 2.09,22.

Meer uit Sport

De Jong niet naar tweede ronde Australian Open

MELBOURNE (ANP) - Jesper de Jong is in de eerste ronde van de Australian Open uitgeschakeld. De 25-jarige Nederlander verloor in drie sets (7-5 6-2 7-6 (2)) van de Rus Daniil Medvedev.

3 uur geleden
Shorttracker Knegt krijgt bij emotioneel afscheid gouden speld

TILBURG (ANP) - Sjinkie Knegt heeft zondag bij zijn afscheid als shorttracker van de KNSB de gouden speld ontvangen. De bond eert daarmee schaatsers die een bijzondere prestatie hebben geleverd.

14 uur geleden
Nederlands podium bij 500 meter vrouwen op EK shorttrack

TILBURG (ANP) - De 500 meter bij de Europese kampioenschappen shorttrack in Tilburg heeft een volledig Nederlands podium opgeleverd. Xandra Velzeboer won en schreef daarmee naast de 1000 meter ook de kortste afstand op haar naam.

15 uur geleden
Van 't Wout verzekert zich bij EK ook van goud op 1000 meter

TILBURG (ANP) - Shorttracker Jens van 't Wout heeft bij de EK in Tilburg alle individuele afstanden gewonnen. De 24-jarige Nederlander was zondag in de finale van de 1000 meter oppermachtig en schaatste van begin tot eind aan de leiding. Zaterdag schreef Van 't Wout al de 500 en 1500 meter op zijn naam en zondag pakte hij ook goud op de gemengde aflossing. Later op zondag kan hij er met de mannenaflossingsploeg een vijfde gouden plak aan toevoegen.

16 uur geleden
Shorttrackster Fontana wint op EK 1500 meter, zilver voor Deltrap

TILBURG (ANP) - Arianna Fontana heeft bij de Europese kampioenschappen shorttrack de 1500 meter op haar naam gebracht. De Italiaanse bleef in Tilburg de Nederlandse Zoƫ Florence Deltrap (zilver) en haar landgenote Arianna Sighel (brons) voor.

17 uur geleden
Venus Williams (45) als oudste deelnemer snel klaar in Melbourne

MELBOURNE (ANP) - Venus Williams heeft tennishistorie geschreven als oudste deelnemer ooit aan de Australian Open. Het verblijf van de 45-jarige Amerikaanse op het grandslamtoernooi in Melbourne was van korte duur, want ze werd in de eerste ronde uitgeschakeld. Williams beet wel stevig van zich af tegen de 24-jarige Servische Olga Danilovic; ze verloor na twee uur en zeventien minuten in drie sets: 7-6 (5) 3-6 4-6.

18 uur geleden
Nederlandse shorttrackers pakken op EK goud op gemengde aflossing

TILBURG (ANP) - De Nederlandse shorttrackers hebben bij de Europese kampioenschappen in Tilburg goud gewonnen op de gemengde aflossing. Xandra Velzeboer, Teun Boer, Michelle Velzeboer en Jens van 't Wout wisten het Italiaanse team, dat steeds op de tweede positie lag, in het slot van de race ook van zich af te houden.

18 uur geleden