Zwemmer Kamminga met veel debutanten naar wereldbeker in Berlijn
BERLIJN (ANP) - Zwemmer Arno Kamminga doet komend weekeinde mee aan de eerste wereldbekerwedstrijd van het seizoen in Berlijn. De schoolslagspecialist, die op de Olympische Spelen van Tokio zilver pakte op de 100 en 200 meter, voert de Nederlandse ploeg aan die bestaat uit maar liefst 33 zwemmers. Zwembond KNZB stuurt een groot aantal talenten naar de Duitse hoofdstad, die daar debuteren op internationaal seniorenniveau. De World Cup in het 25-meterbad in Berlijn is de laatste mogelijkheid voor kwalificatie voor de EK kortebaan van begin november in het Russische Kazan.
Kamminga deed de afgelopen weken in Napels mee aan de International Swimming League, een competitie waarin topzwemmers het in teamverband tegen elkaar opnemen. Onder anderen Ranomi Kromowidjojo en Femke Heemskerk kwamen in de Italiaanse stad ook in actie. De twee routiniers slaan de wereldbekers in Berlijn (1 tot en met 3 oktober) en Boedapest (7-9 oktober) over. In de Hongaarse stad komen zeven Nederlanders in actie, onder wie Kamminga en Kira Toussaint.
Meer uit Sport
GIZEH (ANP) - Rico Verhoeven is er niet in geslaagd in korte tijd geschiedenis te schrijven als bokser. De voormalige kickbokser bood Oleksandr Usyk meer dan goed partij, maar kon de onbetwiste zwaargewichtkampioen niet onttronen in hun gevecht om de wereldtitel van de prestigieuze bond WBC. Vlak bij de verlichte piramiden van Gizeh ging hij in de elfde van twaalf ronden naar de grond, waarna de scheidsrechter het gevecht beëindigde.
3 uur geledenMONTREAL (ANP) - Max Verstappen is in de kwalificatie voor de Grote Prijs van Canada als zesde geëindigd. Mercedes-coureur George Russell veroverde poleposition op het circuit Gilles Villeneuve in Montreal, na eerder op de dag ook al de sprintrace te hebben gewonnen. De Brit was met 1.12,578 nipt sneller dan teamgenoot en WK-leider Kimi Antonelli, die op zijn beurt weer net wereldkampioen Lando Norris achter zich hield.
5 uur geledenAPELDOORN (ANP) - De Nederlandse volleybalsters hebben de tweede wedstrijd in de Four Nations Cup gewonnen van Frankrijk. In Apeldoorn zegevierde de ploeg van bondscoach Felix Koslowski met 3-1 in sets: 25-17 25-16 23-25 25-23.
9 uur geledenPILA (ANP) - Jonas Vingegaard heeft de roze leiderstrui veroverd in de veertiende etappe van de Giro d'Italia. De Deen van Visma - Lease a Bike reed solo naar de winst in de bergrit van Aosta naar Pila. De Oostenrijker Felix Gall eindigde na 133 kilometer als tweede en Jai Hindley uit Australië werd derde.
11 uur geledenMEDINA DE POMAR (ANP) - Mischa Bredewold heeft de derde etappe van de Ronde van Burgos gewonnen. De 25-jarige renster van SD Worx-Protime versloeg na 126 kilometer in Medina de Pomar medevluchtster Mireia Benito uit Spanje.
12 uur geledenRABAT (ANP/BELGA) - Tennisster Petra Marcinko heeft voor het eerst een titel op het hoogste niveau gewonnen. De 20-jarige Kroatische was in de finale van het WTA-toernooi van Rabat te sterk voor Anjelina Kalinina. Bij een stand van 6-2 3-0 staakte de Oekraïense de strijd met een voetblessure.
12 uur geledenAMSTELVEEN (ANP) - De eerste wedstrijd in de finale van de play-offs om de landstitel tussen de hockeysters van Amsterdam en Den Bosch heeft geen winnaar opgeleverd. In het Wagener Stadion in Amstelveen werd het 2-2.
14 uur geleden