Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Zwemmer Kamminga met veel debutanten naar wereldbeker in Berlijn

Zwemmer Kamminga met veel debutanten naar wereldbeker in Berlijn

BERLIJN (ANP) - Zwemmer Arno Kamminga doet komend weekeinde mee aan de eerste wereldbekerwedstrijd van het seizoen in Berlijn. De schoolslagspecialist, die op de Olympische Spelen van Tokio zilver pakte op de 100 en 200 meter, voert de Nederlandse ploeg aan die bestaat uit maar liefst 33 zwemmers. Zwembond KNZB stuurt een groot aantal talenten naar de Duitse hoofdstad, die daar debuteren op internationaal seniorenniveau. De World Cup in het 25-meterbad in Berlijn is de laatste mogelijkheid voor kwalificatie voor de EK kortebaan van begin november in het Russische Kazan.

Kamminga deed de afgelopen weken in Napels mee aan de International Swimming League, een competitie waarin topzwemmers het in teamverband tegen elkaar opnemen. Onder anderen Ranomi Kromowidjojo en Femke Heemskerk kwamen in de Italiaanse stad ook in actie. De twee routiniers slaan de wereldbekers in Berlijn (1 tot en met 3 oktober) en Boedapest (7-9 oktober) over. In de Hongaarse stad komen zeven Nederlanders in actie, onder wie Kamminga en Kira Toussaint.

Meer uit Sport

Visser snelt naar zilver op 60 meter horden bij WK indoor

TORUN (ANP) - Nadine Visser heeft op de WK indooratletiek in het Poolse Torun de zilveren medaille behaald op de 60 meter horden. De 31-jarige atlete was in een spannende finale net iets langzamer dan Devynne Charlton van de Bahama's. De Poolse Pia Skrzyszowska greep het brons.

48 minuten geleden
Motorcrosser Herlings tweede in Grote Prijs van Andalusië

ALMONTE (ANP) - Motorcrosser Jeffrey Herlings heeft bij de Grote Prijs van Andalusië in de MXGP genoegen moeten nemen met de tweede plaats. Herlings eindigde in beide manches op het circuit in het Spaanse Almonte als tweede achter de Belg Lucas Coenen.

53 minuten geleden
Dokter bekroont snelle opkomst met wereldtitel op de vijfkamp

TORUN (ANP) - Sofie Dokter heeft haar opmars in de meerkamp onverwacht snel bekroond met de wereldtitel op de vijfkamp. De pas 23-jarige Groningse atlete presteerde in de atletiekhal van het Poolse Torun indrukwekkend op vrijwel alle nummers en behaalde het goud met een Nederlands record van 4888 punten. Ze verbeterde de 4830 punten, waarmee Nadine Broersen in 2014 de wereldtitel veroverde.

1 uur geleden
Chapple vijfde in finale 1500 meter op WK indooratletiek

TORUN (ANP) - De Nederlandse atleet Samuel Chapple heeft naast een medaille gegrepen op de 1500 meter bij de WK indooratletiek in het Poolse Torun. De regerend Europees kampioen indoor op de 800 meter kwam wel in de buurt van het brons, maar hij passeerde in de finale de finish als vijfde. Hij kreeg met 3.40,59 dezelfde tijd als de nummer vier, de Zweed Samuel Pihlström. De Australiër Adam Spencer pakte het brons in 3.40,26.

2 uur geleden
Visser wint weer een race en bereikt WK-finale 60 meter horden

TORUN (ANP) - Nadine Visser heeft op de WK indooratletiek in het Poolse Torun de finale van de 60 meter horden bereikt. De Nederlandse troef voor een medaille won haar heat in de halve finales in een tijd van 7,82 seconden. Diezelfde tijd liep ze eerder op de dag ook in de series.

2 uur geleden
Motorcoureur Veijer in GP Brazilië achtste in Moto2

GOIÁS (ANP) - Motorcoureur Collin Veijer is als achtste geëindigd in de Grote Prijs van Brazilië in de Moto2. De 21-jarige coureur van Red Bull KTM Ajo zag de zege op het Autódromo Internacional Ayrton Senna in Goiás gaan naar de Spanjaard Daniel Holgado. Met Daniel Muñoz als tweede en Manuel González als derde was het podium geheel Spaans.

2 uur geleden
Judoka's Catharina en Spijkers grijpen brons in Tbilisi

TBILISI (ANP) - Judoka's Simeon Catharina en Jur Spijkers hebben brons overgehouden aan de Grand Slam in Tbilisi. Het zijn de tweede en derde Nederlandse medailles bij het toernooi in Georgië. Eerder won Joanne van Lieshout zilver.

4 uur geleden