Zwemmer Kamminga met veel debutanten naar wereldbeker in Berlijn
BERLIJN (ANP) - Zwemmer Arno Kamminga doet komend weekeinde mee aan de eerste wereldbekerwedstrijd van het seizoen in Berlijn. De schoolslagspecialist, die op de Olympische Spelen van Tokio zilver pakte op de 100 en 200 meter, voert de Nederlandse ploeg aan die bestaat uit maar liefst 33 zwemmers. Zwembond KNZB stuurt een groot aantal talenten naar de Duitse hoofdstad, die daar debuteren op internationaal seniorenniveau. De World Cup in het 25-meterbad in Berlijn is de laatste mogelijkheid voor kwalificatie voor de EK kortebaan van begin november in het Russische Kazan.
Kamminga deed de afgelopen weken in Napels mee aan de International Swimming League, een competitie waarin topzwemmers het in teamverband tegen elkaar opnemen. Onder anderen Ranomi Kromowidjojo en Femke Heemskerk kwamen in de Italiaanse stad ook in actie. De twee routiniers slaan de wereldbekers in Berlijn (1 tot en met 3 oktober) en Boedapest (7-9 oktober) over. In de Hongaarse stad komen zeven Nederlanders in actie, onder wie Kamminga en Kira Toussaint.
Meer uit Sport
MILAAN (ANP) - Sommige deelnemers aan de Paralympische Winterspelen ondervinden hinder bij hun reis naar Milaan en Cortina d'Ampezzo vanwege de sluiting van het luchtruim in het Midden-Oosten. Dat blijkt uit een verklaring van het Internationaal Paralympisch Comité (IPC). Door de oorlog in Iran en Iraanse aanvallen op omliggende landen is het luchtruim boven Iran, diverse Golfstaten en elders in het Midden-Oosten gesloten.
8 uur geledenPAPENDAL (ANP) - Claire Petit en Jeroen Kampschreur zijn op 6 maart de vlaggendragers voor Nederland tijdens de openingsceremonie in Verona van de Paralympische Spelen in Milaan en Cortina d'Ampezzo.
8 uur geledenDUBAI (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor zit nog altijd in Dubai nadat hij daar de finale van het ATP-toernooi had bereikt. Door de oorlog in Iran en de aanvallen van Iran op omliggende landen, waaronder de Verenigde Arabische Emiraten, gaan er geen vluchten vanaf het vliegveld van Dubai. "We krijgen er wel wat van mee", zegt zijn coach Marc Dijkhuizen tegen het ANP. Dijkhuizen zit samen met Griekspoor en diens broer Scott nog altijd in het spelershotel, op enkele kilometers afstand van het vliegveld.
1 dag geledenARNHEM (ANP) - Handbalinternational Kay Smits is door bondscoach Staffan Olsson opgeroepen voor de Golden League. Dat toernooi, waaraan verder Noorwegen, Denemarken en de Verenigde Staten meedoen, wordt van donderdag 19 tot en met zondag 22 maart in Denemarken gespeeld.
1 dag geledenUTRECHT (ANP) - Olympiërs Suzanne Schulting en Itzhak de Laat zijn niet opgenomen in de selectie van de shorttrackers voor het WK, dat van 13 tot en met 15 maart in de Canadese stad Montreal plaatsvindt. Dat blijkt uit de selectie die de KNSB maandag heeft bekendgemaakt.
1 dag geledenMELBOURNE (ANP/DPA) - De eerste race van het Formule 1-seizoen, zondag 8 maart in Melbourne, komt voorlopig niet in de problemen vanwege de oorlog in Iran. Dat zegt Travis Auld, directeur van de Grote Prijs van Australië.
1 dag geledenHEERENVEEN (ANP) - Schaatser Janno Botman heeft zich als nationaal kampioen geplaatst voor het WK sprint van volgende week in Heerenveen. Hij hield na vier afstanden Tim Prins en Kayo Vos achter zich.
2 dagen geleden