Zwemmer Kamminga geeft dag na zilver weer een signaal af
TOKIO (ANP) - Een dag na zijn zilveren race op de 100 meter schoolslag heeft zwemmer Arno Kamminga in de series van de 200 meter op de Olympische Spelen een duidelijk signaal afgegeven. De 25-jarige Katwijker lag ruim 150 meter onder het schema van het wereldrecord. Kamminga moest uiteindelijk toegeven ten opzichte van het wereldrecord, maar met 2.07,37 zette hij samen met de Australiër Izaac Stubblety-Cook wel veruit de beste tijd neer.
De Katwijker en de Australiër zwommen naast elkaar in de vierde van vijf series. Kamminga, die maandag achter de Brit Adam Peaty olympisch zilver pakte op de 100 meter, lag halverwege de race 1,28 seconde voor op het schema van het wereldrecord van de Rus Anton Tsjoepkov uit 2019 (2.06,12). Pas op de laatste 50 meter moest hij dat schema loslaten.
"Ik ging er gewoon voor", zei Kamminga, hevig nahijgend in de catacomben van het Tokyo Aquatics Centre. "Ik heb gelijk een statement afgegeven. Zo van: luister, hier ben ik."
Meer uit Sport
MILAAN (ANP) - Nederland staat met nog twee dagen te gaan stevig op de vierde plaats in het medailleklassement van de Olympische Spelen in Milaan en Cortina d'Ampezzo. Vrijdag bezorgden langebaanschaatsster Antoinette Rijpma-de Jong (1500 meter) en de shorttrackmannen (aflossing) TeamNL de zevende en achtste gouden medaille.
3 uur geledenMILAAN (ANP) - Voor Suzanne Schulting zat het olympisch shorttracktoernooi er ineens op in de halve finale van de 1500 meter. De 28-jarige Friezin ging halverwege haar halve finale in een duel met de Italiaanse Elisa Confortola plots onderuit. "Ik viel uit het niets, ik brak gewoon weg op mijn linkerschaats en that's it", zei de drievoudig olympisch kampioene. Landgenote Xandra Velzeboer kwam in dezelfde halve finale ook ten val.
4 uur geledenMILAAN (ANP) - De Nederlandse deelnemers aan de Winterspelen in Milaan en Cortina d'Ampezzo hebben vrijdag een record geëvenaard. De Nederlandse shorttrackmannen zorgden met hun zege op de aflossing voor de achtste gouden medaille.
4 uur geledenMILAAN (ANP) - Nederland heeft bij de Olympische Spelen in Milaan meer medailles behaald dan tijdens de vorige Winterspelen in Beijing. De shorttrackmannen wonnen de aflossing en zorgden daarmee voor de achttiende plak voor TeamNL. Langebaanschaatsster Antoinette Rijpma-de Jong won eerder op vrijdag verrassend de 1500 meter.
4 uur geledenMILAAN (ANP) - De Nederlandse shorttrackers hebben het olympische toernooi in Milaan afgesloten met een recordaantal van zeven medailles, waarvan vijf gouden.
4 uur geledenMILAAN (ANP) - De shorttrackmannen hebben Nederland op de Olympische Spelen in Milaan en Cortina d'Ampezzo de achtste gouden medaille bezorgd. Kopman Jens van 't Wout, Melle van 't Wout, Teun Boer en Friso Emons eindigden in de finale van de aflossing als eerste.
4 uur geledenMILAAN (ANP) - Shorttrackster Xandra Velzeboer gaat in Milaan geen derde olympische titel winnen. De 24-jarige Nederlandse ging in de halve finale onderuit, net als haar landgenote Suzanne Schulting.
5 uur geleden