Zwemmer Kamminga geeft dag na zilver weer een signaal af
TOKIO (ANP) - Een dag na zijn zilveren race op de 100 meter schoolslag heeft zwemmer Arno Kamminga in de series van de 200 meter op de Olympische Spelen een duidelijk signaal afgegeven. De 25-jarige Katwijker lag ruim 150 meter onder het schema van het wereldrecord. Kamminga moest uiteindelijk toegeven ten opzichte van het wereldrecord, maar met 2.07,37 zette hij samen met de Australiër Izaac Stubblety-Cook wel veruit de beste tijd neer.
De Katwijker en de Australiër zwommen naast elkaar in de vierde van vijf series. Kamminga, die maandag achter de Brit Adam Peaty olympisch zilver pakte op de 100 meter, lag halverwege de race 1,28 seconde voor op het schema van het wereldrecord van de Rus Anton Tsjoepkov uit 2019 (2.06,12). Pas op de laatste 50 meter moest hij dat schema loslaten.
"Ik ging er gewoon voor", zei Kamminga, hevig nahijgend in de catacomben van het Tokyo Aquatics Centre. "Ik heb gelijk een statement afgegeven. Zo van: luister, hier ben ik."
Meer uit Sport
PORT CHARLOTTE (ANP) - De Nederlandse honkballers hebben twee dagen voor de start van de World Baseball Classic (WBC) het laatste oefenduel met Tampa Bay Rays gewonnen. Het Koninkrijksteam was in Port Charlotte, in Florida, met 11-8 te sterk voor het team uit de Amerikaanse Major League.
4 uur geledenDUBAI (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor heeft Dubai verlaten, nadat hij daar vast was komen te zitten door de oorlog in het Midden-Oosten. De beste tennisser van Nederland is samen met zijn broer Scott geland in Milaan, meldt zijn coach Marc Dijkhuizen, die zelf nog probeert naar zijn woning in Bahrein te komen.
17 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Het maakt de Amerikaanse president Donald Trump "helemaal niets uit" of Iran meedoet aan het WK voetbal van komende zomer. "Het is een verslagen land, ze lopen op hun laatste benen", zei Trump tegen nieuwssite Politico.
19 uur geledenGDANSK (ANP) - De Nederlandse voetbalsters zijn de kwalificatie voor het WK voetbal van 2027 begonnen met een gelijkspel tegen Polen. In Gdansk gaf de ploeg van bondscoach Arjan Veurink een voorsprong uit handen en eindigde het duel in 2-2.
1 dag geledenSARASOTA (ANP) - Honkbalinternational Jurickson Profar (33) is uit de opstelling van het Nederlands team gehaald vanwege berichten over een positieve dopingtest. De outfielder van Atlanta Braves stond al in de basis bij een oefenduel dat het Koninkrijksteam op dinsdag speelt tegen Baltimore Orioles.
1 dag geledenATLANTA (ANP) - Honkbalinternational Jurickson Profar (33) is opnieuw positief getest op prestatieverhogende middelen. Dat melden verschillende Amerikaanse media op basis van een bericht van ESPN. De outfielder van Atlanta Braves en het Koninkrijksteam hangt een schorsing van 162 wedstrijden boven het hoofd. Profar is met Nederland in voorbereiding op de World Baseball Classic.
1 dag geledenMILAAN (ANP) - Sommige deelnemers aan de Paralympische Winterspelen ondervinden hinder bij hun reis naar Milaan en Cortina d'Ampezzo vanwege de sluiting van het luchtruim in het Midden-Oosten. Dat blijkt uit een verklaring van het Internationaal Paralympisch Comité (IPC). Door de oorlog in Iran en Iraanse aanvallen op omliggende landen is het luchtruim boven Iran, diverse Golfstaten en elders in het Midden-Oosten gesloten.
1 dag geleden