Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Zwemmer Dressel verbetert twee wereldrecords in uur tijd

Zwemmer Dressel verbetert twee wereldrecords in uur tijd

BOEDAPEST (ANP) - De Amerikaanse zwemmer Caeleb Dressel heeft op de eerste finaledag van de International Swimming League (ISL) in Boedapest twee wereldrecords op de kortebaan verbeterd. In amper een uur tijd zette de 24-jarige Dressel recordtijden neer op de 100 meter vlinderslag en de 50 meter vrije slag.

De Amerikaan verbeterde met 47,78 seconden eerst het wereldrecord van de Zuid-Afrikaan Chad Le Clos uit 2016 (48,08). De onttroonde Le Clos lag vlak naast Dressel in het water en tikte als tweede aan in 48,45. Zo'n drie kwartier later scherpte de Amerikaan zijn eigen wereldrecord op de 50 vrij aan, van 20,24 naar 20,16.

Dressel, die als estafettezwemmer twee olympische titels pakte bij de Spelen van Rio 2016 en ook al dertien wereldtitels op de langebaan veroverde, had aan het begin van deze week al het wereldrecord op de 100 wissel op zijn naam gezet. Hij dook als eerste zwemmer ooit onder de 50 seconden op deze afstand: 49,88.

De Rus Kliment Kolesnikov zette als startzwemmer op de 4x100 wissel een wereldrecord neer op de 100 meter rugslag. Kolesnikov legde de vier baantjes af in 48,58 seconden. De 20-jarige Rus verbeterde daarmee het mondiale record van de Chinees Xu Jiayu uit 2018 (48,88).

In de finale van de ISL strijden vier teams om de eindzege. Kira Toussaint, die voor Londen Roar uitkomt en vorige week een wereldrecord zwom op de 50 rug, eindigde zaterdag als vierde op de 200 rug in 2.03,95. Femke Heemskerk, onderdeel van Energy Standard, tikte als tweede aan op de 50 vrij: 23,82. Ze won met haar team de 4x100 vrij. Zondag valt de beslissing in Boedapest.

Meer uit Sport

Swiatek begint goed aan jacht op vijfde tennistitel Roland Garros

PARIJS (ANP) - De Poolse tennisster Iga Swiatek heeft zich eenvoudig geplaatst voor de tweede ronde van Roland Garros. De viervoudig winnares van het grandslamtoernooi in Parijs was met 6-1 6-2 te sterk voor Emerson Jones uit Australië.

26 minuten geleden
Tennisser Griekspoor speelt dinsdag om 11.00 uur tegen Arnaldi

PARIJS (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor begint dinsdag om 11.00 uur aan zijn wedstrijd tegen Matteo Arnaldi in de eerste ronde van Roland Garros. Het duel tussen de Nederlander en de Italiaan is de eerste partij van de dag op baan 7.

45 minuten geleden
Klassementsleider Vingegaard wil in de Giro nog een etappe winnen

MILAAN (ANP/BELGA) - Klassementsleider Jonas Vingegaard wil zich in de laatste week van de Ronde van Italië niet alleen focussen op het behoud van zijn roze trui, maar ook nog minstens een etappe winnen. Dat zei de Deen van Visma - Lease a Bike maandag tijdens een online persconferentie op de laatste rustdag.

2 uur geleden
Uitvalbeurt zorgt voor frustratie bij Formule 1-coureur Russell

MONTREAL (ANP/RTR) - Formule 1-coureur George Russell hield veel frustraties over aan de Grote Prijs van Canada. De 28-jarige Brit startte in Montreal voor het derde jaar op rij vanaf poleposition, maar viel met zijn Mercedes in de dertigste ronde uit. Zijn jonge Italiaanse ploeggenoot Kimi Antonelli behaalde zijn vierde achtereenvolgende zege dit seizoen en vergrootte zijn voorsprong op Russell in de WK-stand tot 43 punten.

3 uur geleden
Basketballer Wembanyama brengt Spurs langszij in play-offs NBA

SAN ANTONIO (ANP/RTR/BELGA) - De basketballers van San Antonio Spurs zijn in de finale van de Western Conference in de NBA tegen regerend kampioen Oklahoma City Thunder langszij gekomen. Dankzij uitblinker Victor Wembanyama won het team van trainer Mitch Johnson met 103-82. Na vier wedstrijden is de stand nu 2-2.

4 uur geleden
Verstappen tevreden met eerste podiumplaats in 2026

MONTREAL (ANP) - Max Verstappen was tevreden met zijn eerste podiumplaats dit seizoen in de Formule 1. De viervoudig wereldkampioen eindigde in de Grote Prijs van Canada als derde achter winnaar Kimi Antonelli in de Mercedes en Ferrari-coureur Lewis Hamilton. "Om hier op het podium te staan is heel positief. Ik ben daar erg blij mee", zei hij in het interview na afloop.

13 uur geleden
Verstappen derde in Grote Prijs van Canada, zege Antonelli

MONTREAL (ANP) - Max Verstappen is bij de Grote Prijs van Canada als derde geëindigd. De viervoudig wereldkampioen moest de zege laten aan Kimi Antonelli in de Mercedes, die zijn vierde zege op rij boekte. Lewis Hamilton werd in de Ferrari tweede.

13 uur geleden