Zwemmer Dorsman wint goud in Tokio op 400 meter vrij
TOKIO (ANP) - De Nederlandse zwemmer Rogier Dorsman heeft bij de Paralympische Spelen in Tokio goud gewonnen op de 400 meter vrije slag. Hij tikte aan in een tijd van 4 minuten en 28,47 seconden. Debutant Dorsman, die een visuele beperking heeft, had een voorsprong van ruim 3 seconden op de Japanner Uchu Tomita (4.31,69). De Chinees Dongdong Hua pakte brons met een tijd van 4.34,89.
Dorsman had zijn race in de voorronde gewonnen met een tijd van 4.30,23. Hij behaalde twee jaar geleden tijdens de WK in Dublin tweemaal goud en tweemaal zilver.
Dorsman zorgde voor de derde gouden medaille voor Oranje bij de Paralympische Spelen in Japan.
Liesette Bruinsma veroverde in Tokio zilver op de 400 meter vrije slag. De blinde zwemster finishte in 5.05,34. De Amerikaanse Anastasia Pagonis pakte goud met een wereldrecord: 4.54,49. Bruinsma won op 16-jarige leeftijd vijf medailles bij Rio 2016, waaronder twee gouden plakken. Op het Sportgala werd ze destijds uitgeroepen tot Paralympiër van het jaar.
Meer uit Sport
HEERENVEEN (ANP) - Jenning de Boo spreekt van het mooiste schaatsweekend uit zijn carrière, al werd het WK sprint op een donderdag en vrijdag gehouden. De 22-jarige Groninger klopte zijn rivaal Jordan Stolz en veroverde de wereldtitel sprint in Thialf. "Ik ben heel goed in één keer pieken, maar moest hier vier keer goed zijn. Dat het me gewoon lukt, had ik niet gedacht", aldus De Boo.
3 minuten geledenHEERENVEEN (ANP) - Jenning de Boo heeft voor het eerst de wereldtitel sprint veroverd. De 22-jarige Groninger bleef met de tweede tijd van 1.07,40 op de 1000 meter de Amerikaan Jordan Stolz voor. Stolz won de 1000 meter in 1.07,26 en werd tweede in het klassement. Het brons ging naar titelverdediger Ning Zhongyan uit China. Joep Wennemars werd vierde.
1 uur geledenMIAMI (ANP) - De honkballers van het Nederlands Koninkrijksteam zijn door een compleet mislukte vijfde inning teleurstellend aan de World Baseball Classic begonnen. Venezuela vierde een ruime zege (6-2) voor 20.000 toeschouwers in het overdekte stadion van Miami Marlins.
2 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Femke Kok is voor het eerst wereldkampioene sprint geworden. De 25-jarige Friezin deed dat door ook de vierde afstand van het WK in Thialf te winnen. Ze bleef het hele WK sprint ongeslagen. Met Suzanne Schulting (zilver) en Marrit Fledderus (brons) is het podium voor het eerst geheel Nederlands.
2 uur geledenVERONA (ANP) - De openingsceremonie van de veertiende Paralympische Winterspelen is begonnen. Nederland is niet vertegenwoordigd in het amfitheater van Verona. De bestuurders ontbreken uit protest tegen het besluit van het Internationaal Paralympisch Comité (IPC) om Russen en Belarussen onder hun eigen vlaggen deel te laten nemen. De acht Nederlandse sporters zijn niet bij de opening omdat het niet in de voorbereiding past.
3 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Femke Kok heeft ook de derde afstand van het WK sprint gewonnen. De olympisch kampioene op de 500 meter was op die afstand, net als een dag eerder, verreweg de beste. Met 36,76 bleef ze landgenote Suzanne Schulting en Kaja Ziomek-Nogal uit Polen voor.
4 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De marathon van Rotterdam heeft dit jaar tijdens de 45e editie een andere finishlocatie. Vanwege werkzaamheden ligt de streep op de Coolsingel bij Beursplein, ter hoogte van het WTC. Dat maakte de organisatie bekend in een persbericht.
12 uur geleden