Zwemmer Dorsman pakt paralympisch goud op 200 meter wisselslag
TOKIO (ANP) - Zwemmer Rogier Dorsman heeft bij de Paralympische Spelen in Tokio ook goud veroverd op de 200 meter wisselslag in de klasse SM11. De 22-jarige zwemmer tikte aan na 2.19,02 minuten en verbeterde daarmee zijn eigen wereldrecord.
Dorsman bleef de Oekraïner Michailo Serbin en de Japanner Uchu Tomita voor. De debutant op de Paralympische Spelen, die een visuele beperking heeft, veroverde eerder al goud op de 400 meter vrije slag. "Fantastisch en net als op de 400 meter in een toptijd", zei Dorsman. "Mijn doel was om onder de 2.20 te zwemmen en dat is gelukt. Een nieuw wereldrecord."
Thomas van Wanrooij won het brons op de 200 meter wisselslag in de klasse SM13. Liesette Bruinsma eindigde op de 200 meter wisselslag als vijfde in de klasse SM11. De blinde zwemster, die op de Spelen van Rio de Janeiro nog goud won op dit onderdeel, raakte ook haar wereldrecord kwijt aan de Chinese Jia Ma die in 2.42,14 het goud veroverde.
Meer uit Sport
KYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky noemt het besluit dat enkele Russische en Belarussische sporters onder eigen vlag mogen meedoen aan de Paralympische Winterspelen van Milaan-Cortina "smerig" en "onjuist". Dat heeft hij gezegd in een interview met de Britse journalist Piers Morgan dat op X is geplaatst.
34 minuten geledenAHMEDABAD (ANP) - De Nederlandse cricketers hebben op het WK T20 niet voor een verrassing kunnen zorgen in hun laatste groepsduel. Het uitgeschakelde Oranje ging in Ahmedabad onderuit tegen gastland India. De titelhouder maakte in de eerste inning 193 runs voor het verlies van 6 wickets. Oranje strandde na een dappere poging op 176 voor 7.
58 minuten geledenMILAAN (ANP) - Nederland is bij de Olympische Spelen in het medailleklassement van de vierde naar de zesde plaats gezakt. Frankrijk en Zweden behaalden woensdag allebei goud en zijn TeamNL voorbijgegaan.
1 uur geledenMILAAN (ANP) - Kjeld Nuis start donderdag in de dertiende rit van de 1500 meter op de Spelen van Milaan tegen Ning Zhongyan uit China. Joep Wennemars rijdt in de elfde rit tegen de Italiaan Daniele di Stefano. Tijmen Snel komt een rit later uit tegen Taiyo Nonomura uit Japan.
1 uur geledenMILAAN (ANP) - Tijmen Snel kan donderdag bij de Spelen van Milaan eindelijk zijn olympisch debuut maken. De 28-jarige schaatser moest lang wachten deze Spelen totdat de 1500 meter op het programma staat en wat hem betreft mag het wel zover zijn.
1 uur geledenSAKHIR (ANP) - Max Verstappen houdt vast aan zijn kritiek op de nieuwe regels in de Formule 1. De viervoudig wereldkampioen hekelde die vorige week in Bahrein door ze "niet Formule 1-waardig" te noemen. Verstappen stelde woensdag tijdens een nieuwe testweek in Bahrein dat de Formule 1 niet te veel op de Formule E moet gaan lijken. "Vergroot de batterij niet, schaf die juist af en concentreer je op een mooie motor", zei hij tegen een aantal media, waaronder het AD.
3 uur geledenCORTINA D'AMPEZZO (ANP) - Mikaela Shiffrin (30) heeft de gouden medaille op de slalom gewonnen. De Amerikaanse alpineskiester won woensdag beide runs in Cortina d'Ampezzo. Het betekende de derde olympische gouden medaille voor Shiffrin in haar loopbaan. Ze hield de Zwitserse Camille Rast en de Zweedse Anna Swenn-Larsson ruim achter zich.
4 uur geleden