Zwemmer Dorsman pakt paralympisch goud op 200 meter wisselslag
TOKIO (ANP) - Zwemmer Rogier Dorsman heeft bij de Paralympische Spelen in Tokio ook goud veroverd op de 200 meter wisselslag in de klasse SM11. De 22-jarige zwemmer tikte aan na 2.19,02 minuten en verbeterde daarmee zijn eigen wereldrecord.
Dorsman bleef de Oekraïner Michailo Serbin en de Japanner Uchu Tomita voor. De debutant op de Paralympische Spelen, die een visuele beperking heeft, veroverde eerder al goud op de 400 meter vrije slag. "Fantastisch en net als op de 400 meter in een toptijd", zei Dorsman. "Mijn doel was om onder de 2.20 te zwemmen en dat is gelukt. Een nieuw wereldrecord."
Thomas van Wanrooij won het brons op de 200 meter wisselslag in de klasse SM13. Liesette Bruinsma eindigde op de 200 meter wisselslag als vijfde in de klasse SM11. De blinde zwemster, die op de Spelen van Rio de Janeiro nog goud won op dit onderdeel, raakte ook haar wereldrecord kwijt aan de Chinese Jia Ma die in 2.42,14 het goud veroverde.
Meer uit Sport
ROOSENDAAL (ANP) - Boksster Chelsey Heijnen heeft haar topsportloopbaan "eerder dan gepland" beëindigd. De 26-jarige Roosendaalse schrijft op Instagram dat ze nog door wilde tot de Olympische Spelen van Los Angeles in 2028, maar "die deur is gesloten". "Maar waar deuren sluiten, gaan of moeten er andere open", aldus Heijnen, die werk heeft gevonden bij een niet nader genoemd bedrijf.
22 minuten geledenMÜNCHEN (ANP/DPA) - De Duitse stad München wil de wereldkampioenschappen atletiek in 2029 of 2031 organiseren. Het stadsbestuur zal zich kandidaat stellen voor de organisatie van een van de grootste sportevenementen ter wereld.
49 minuten geledenSUZUKA (ANP) - Max Verstappen kijkt ondanks zijn moeizame start aan het Formule 1-seizoen uit naar de Grote Prijs van Japan komend weekend, die hij vanwege de snelle bochten "een van zijn favorieten" noemt. De viervoudig wereldkampioen van Red Bull begon het seizoen deze week in Australië met een zesde plek en viel een kleine twee weken geleden uit in China.
4 uur geledenHAFJELL (ANP/RTR/BELGA) - Skiester Mikaela Shiffrin heeft in Hafjell in Noorwegen haar 110e wereldbekeroverwinning behaald. De 31-jarige Amerikaanse was de beste op de slalom en zette daarmee een grote stap op weg naar haar zesde eindzege in de algemene wereldbeker.
23 uur geledenLILLEHAMMER (ANP/DPA) - Skiër Lucas Pinheiro Braathen heeft in het Noorse Lillehammer de wereldbeker reuzenslalom veroverd. De 25-jarige olympisch kampioen, die sinds 2024 voor Brazilië uitkomt, won de laatste wereldbekerwedstrijd van het seizoen. Hij passeerde met de zege de Zwitserse leider Marco Odermatt in de stand.
23 uur geledenMIAMI (ANP) - Tennisser Jannik Sinner heeft zich eenvoudig geplaatst voor de vierde ronde van het masterstoernooi van Miami. De Italiaanse nummer 2 van de wereld was met 6-1 6-4 te sterk voor Corentin Moutet uit Frankrijk.
1 dag geledenMIAMI (ANP) - Tennisser Daniil Medvedev is na zijn finaleplaats in Indian Wells al in de derde ronde uitgeschakeld op het masterstoernooi van Miami. Francisco Cerúndolo uit Argentinië versloeg de als negende geplaatste Rus in drie sets: 6-0 4-6 7-5.
1 dag geleden