Zwemmer Dorsman pakt paralympisch goud op 200 meter wisselslag
TOKIO (ANP) - Zwemmer Rogier Dorsman heeft bij de Paralympische Spelen in Tokio ook goud veroverd op de 200 meter wisselslag in de klasse SM11. De 22-jarige zwemmer tikte aan na 2.19,02 minuten en verbeterde daarmee zijn eigen wereldrecord.
Dorsman bleef de Oekraïner Michailo Serbin en de Japanner Uchu Tomita voor. De debutant op de Paralympische Spelen, die een visuele beperking heeft, veroverde eerder al goud op de 400 meter vrije slag. "Fantastisch en net als op de 400 meter in een toptijd", zei Dorsman. "Mijn doel was om onder de 2.20 te zwemmen en dat is gelukt. Een nieuw wereldrecord."
Thomas van Wanrooij won het brons op de 200 meter wisselslag in de klasse SM13. Liesette Bruinsma eindigde op de 200 meter wisselslag als vijfde in de klasse SM11. De blinde zwemster, die op de Spelen van Rio de Janeiro nog goud won op dit onderdeel, raakte ook haar wereldrecord kwijt aan de Chinese Jia Ma die in 2.42,14 het goud veroverde.
Meer uit Sport
INDIAN WELLS (ANP/AFP) - Jannik Sinner heeft het tennistoernooi van Indian Wells gewonnen. De Italiaan, de nummer 2 van de wereld, versloeg in de finale de Rus Daniil Medvedev in twee sets: 7-6 (6) 7-6 (4). Het is voor Sinner de eerste keer dat hij het toernooi in Indian Wells wint.
7 uur geledenCORTINA D'AMPEZZO (ANP) - De Paralympische Spelen van Milaan en Cortina zijn beëindigd met de sluitingsceremonie in Cortina d'Ampezzo. Jeroen Kampschreur en Lisa Bunschoten-Vos droegen de Nederlandse vlag het Cortina Curling Olympic Stadium binnen.
14 uur geledenMIAMI (ANP/AFP) - Tennisser Novak Djokovic heeft zich teruggetrokken van het masterstoernooi van Miami. De 38-jarige Serviër heeft last van een schouderblessure, meldden de organisatoren.
15 uur geledenMONTREAL (ANP) - Shorttrackster Xandra Velzeboer is voor de vierde keer wereldkampioen op de 500 meter geworden. De 24-jarige olympisch kampioene was bij de WK in Montreal de beste in de finale. Selma Poutsma greep het zilver. Chiara Betti uit Italië pakte het brons.
15 uur geledenMONTREAL (ANP) - Jens van 't Wout heeft bij de WK shorttrack in Montreal zilver gegrepen op de 1000 meter. De olympisch kampioen eindigde als derde achter de Canadees William Dandjinou en Rim Jong-un uit Zuid-Korea. De Canadees werd echter gediskwalificeerd, waardoor Van 't Wout als tweede eindigde. Het brons ging naar de Brit Niall Treacy.
16 uur geledenMONTREAL (ANP) - Xandra Velzeboer heeft op de 1500 meter bij de WK shorttrack haar tweede zilveren medaille gegrepen. De tweevoudig olympisch kampioene moest alleen Kim Gilli uit Zuid-Korea, de olympisch kampioene op deze afstand, voor zich dulden. Het brons ging naar de Amerikaanse Corinne Stoddard. Michelle Velzeboer eindigde als vijfde.
17 uur geledenCORTINA D'AMPEZZO (ANP) - De Nederlandse atleten hebben de Paralympische Spelen van Milaan en Cortina afgesloten met de negende plaats in de medaillespiegel. TeamNL won zeven medailles: drie keer goud, drie keer zilver en een keer brons en evenaarde daarmee het recordaantal van de Spelen van Pyeongchang in 2018.
18 uur geleden