Zwemmer De Boer op WK buiten de medailles op 50 vrij
ABU DHABI (ANP) - Zwemmer Thom de Boer heeft bij de WK kortebaan in Abu Dhabi geen individuele medaille kunnen pakken. De 29-jarige Noord-Hollander, die met de estafetteploegen al drie plakken pakte in het 25-meterbad, eindigde op de 50 meter vrije slag op de vijfde plaats in 21,07 seconden. De Brit Benjamin Proud pakte de wereldtitel in 20,45.
Proud had op het podium gezelschap van de Amerikaan Ryan Held (zilver in 20,70) en de Canadees Joshua Liendo Edwards (brons in 20,76). De Boer had zich als vierde geplaatst voor de WK-finale. Jesse Puts, de wereldkampioen van 2016 op het sprintnummer, bleef steken in de halve finales.
De Boer is een parttime-zwemmer. Hij combineert zijn sport met een fulltimebaan als financieel analist. Op de Olympische Spelen van afgelopen zomer in Tokio haalde de sprinter ook de finale van de 50 vrij, waarin hij als achtste en laatste aantikte.
Bij de WK kortebaan pakte De Boer op de estafettenummers al goud (4x50 wissel gemengd), zilver (4x50 vrij gemengd) en brons (4x50 vrij).
Meer uit Sport
PARIJS (ANP) - Tennisster Suzan Lamens heeft zich niet geplaatst voor het hoofdtoernooi van Roland Garros. De Nederlandse speelster verloor in de laatste ronde van het kwalificatietoernooi; ze boog na twee lange sets voor de Poolse Maja Chwalinska: 6-7 (4) 5-7.
57 minuten geledenPARIJS (ANP) - Tennisser Jesper de Jong is er niet in geslaagd zich te plaatsen voor het hoofdtoernooi van Roland Garros. De Nederlander verloor in de laatste kwalificatieronde in twee sets van de Amerikaan Michael Zheng: 5-7 3-6. Dat is een tegenvaller voor De Jong, die de afgelopen twee edities van het grandslamtoernooi op het Parijse gravel de tweede ronde van het hoofdtoernooi wist te bereiken.
1 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Schaatser Patrick Roest verlengt zijn aflopende contract bij Team Reggeborgh met een jaar. De zevenvoudig wereldkampioen heeft enkele teleurstellende seizoenen achter de rug en kiest nu, in overleg met de trainersstaf, voor een nieuwe aanpak. Dat meldt Reggeborgh.
5 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennissers Jesper de Jong en Suzan Lamens zijn doorgedrongen tot de laatste voorronde van Roland Garros. De in het kwalificatietoernooi als eerste geplaatste De Jong won in de tweede ronde van de Canadees Liam Draxl, de nummer 164 van de wereld: 4-6 6-1 6-3. Lamens versloeg de Roemeense Irina-Camelia Begu na een partij van meer dan drie uur: 6-4 6-7 (7) 6-3.
1 dag geledenARNHEM (ANP) - Atlete Nienke Brinkman maakt een verrassende rentree in het trailrunnen. De 32-jarige marathonloopster gaat mee met de Nederlandse ploeg naar het EK in het Sloveense bergplaatsje Kamnik van 5 tot en met 7 juni. Ze komt uit op het onderdeel uphill, een bergloop over 8,9 kilometer met 1280 meter hoogteverschil.
1 dag geledenOSTRAVA (ANP) - Femke Broeders-Bol komt al uit op de 800 meter op de Gouden Spike in het Tsjechische Ostrava op 16 juni. Dat is vijf dagen voor haar race op de FBK Games in Hengelo, zo maakte de organisatie van de atletiekmeeting in Tsjechiƫ bekend.
1 dag geledenOKLAHOMA CITY (ANP/AFP) - De basketballers van San Antonio Spurs hebben een 1-0-voorsprong genomen in de finale van de Western Conference van de NBA. Dankzij een indrukwekkend optreden van sterspeler Victor Wembanyama won de ploeg uit Texas na twee verlengingen met 122-115 bij titelverdediger Oklahoma City Thunder.
2 dagen geleden