Zwemmer De Boer op WK buiten de medailles op 50 vrij
ABU DHABI (ANP) - Zwemmer Thom de Boer heeft bij de WK kortebaan in Abu Dhabi geen individuele medaille kunnen pakken. De 29-jarige Noord-Hollander, die met de estafetteploegen al drie plakken pakte in het 25-meterbad, eindigde op de 50 meter vrije slag op de vijfde plaats in 21,07 seconden. De Brit Benjamin Proud pakte de wereldtitel in 20,45.
Proud had op het podium gezelschap van de Amerikaan Ryan Held (zilver in 20,70) en de Canadees Joshua Liendo Edwards (brons in 20,76). De Boer had zich als vierde geplaatst voor de WK-finale. Jesse Puts, de wereldkampioen van 2016 op het sprintnummer, bleef steken in de halve finales.
De Boer is een parttime-zwemmer. Hij combineert zijn sport met een fulltimebaan als financieel analist. Op de Olympische Spelen van afgelopen zomer in Tokio haalde de sprinter ook de finale van de 50 vrij, waarin hij als achtste en laatste aantikte.
Bij de WK kortebaan pakte De Boer op de estafettenummers al goud (4x50 wissel gemengd), zilver (4x50 vrij gemengd) en brons (4x50 vrij).
Meer uit Sport
HEERENVEEN (ANP) - Heerenveen wil dat schaatsstadion Thialf de komende jaren ook het trainingscentrum wordt voor de olympische curlers, skeletonners en bobsleeërs. Topsport NOORD onderzoekt deze ambitie het komende halfjaar en zegt de steun te hebben van de gemeente Heerenveen en provincie Friesland. "We willen dat iedereen die naar de Winterspelen gaat, hier zijn voorbereiding heeft", zegt directeur Evert Jorritsma van de regionale topsportorganisatie.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De relatie van Nederland en Europa met de Verenigde Staten is "onomkeerbaar" veranderd, zegt premier Rob Jetten. In een grote toespraak over het buitenlandbeleid van zijn kabinet waarschuwde hij dat de houding van Europa's voormalige grote beschermheer de komende jaren "uitdagend" zal blijven. "Het is naïef om te denken dat bij een nieuwe Amerikaanse president we terug naar vroeger gaan."
2 uur geledenOKLAHOMA CITY (ANP/AFP) - Titelverdediger Oklahoma City Thunder heeft nog één zege nodig om opnieuw de finale van de Amerikaanse basketbalcompetitie NBA te bereiken. De Canadese sterspeler Shai Gilgeous-Alexander hielp de kampioen met 32 punten aan een 127-114-thuiszege op San Antonio Spurs. De ploeg uit Oklahoma City komt daardoor 3-2 voor in de finale van de Western Conference, met nog twee duels te gaan.
3 uur geledenPARIJS (ANP) - Jannik Sinner is zijn jacht op de nog ontbrekende grandslamtitel in Parijs begonnen met een soepele zege op de Fransman Clément Tabur. De Italiaanse nummer 1 van de wereldranglijst was na minder dan twee uur in drie sets klaar: 6-1 6-3 6-4.
13 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennisster Demi Schuurs heeft op Roland Garros de tweede ronde bereikt in het vrouwendubbelspel. Met haar Australische dubbelpartner Ellen Perez won de 32-jarige Nederlandse op het gravel in Parijs in twee sets van de Britse Katie Boulter en de Kazachse Joelia Poetintseva: 6-1 7-6 (5).
14 uur geledenCARÌ (ANP) - Jonas Vingegaard heeft zijn vierde ritzege geboekt in de Giro d'Italia. De Deense rozetruidrager was bergop ook de beste in de zestiende etappe van Bellinzona naar Carì over 113 kilometer. Achter de 29-jarige kopman van Visma-Lease a Bike werd de Oostenrijker Felix Gall op 1.09 minuut tweede voor Jai Hindley uit Australië. Thymen Arensman eindigde vlak erachter als vierde.
18 uur geledenPARIJS (ANP) - Aryna Sabalenka is goed begonnen aan Roland Garros, het grandslamtoernooi dat de Belarussische nummer 1 van de wereld nog nooit wist te winnen. In de eerste ronde was ze in twee sets te sterk voor de Spaanse Jéssica Bouzas Maneiro, de nummer 50 op de wereldranglijst: 6-4 6-2.
22 uur geleden