Zwemmer De Boer op WK buiten de medailles op 50 vrij
ABU DHABI (ANP) - Zwemmer Thom de Boer heeft bij de WK kortebaan in Abu Dhabi geen individuele medaille kunnen pakken. De 29-jarige Noord-Hollander, die met de estafetteploegen al drie plakken pakte in het 25-meterbad, eindigde op de 50 meter vrije slag op de vijfde plaats in 21,07 seconden. De Brit Benjamin Proud pakte de wereldtitel in 20,45.
Proud had op het podium gezelschap van de Amerikaan Ryan Held (zilver in 20,70) en de Canadees Joshua Liendo Edwards (brons in 20,76). De Boer had zich als vierde geplaatst voor de WK-finale. Jesse Puts, de wereldkampioen van 2016 op het sprintnummer, bleef steken in de halve finales.
De Boer is een parttime-zwemmer. Hij combineert zijn sport met een fulltimebaan als financieel analist. Op de Olympische Spelen van afgelopen zomer in Tokio haalde de sprinter ook de finale van de 50 vrij, waarin hij als achtste en laatste aantikte.
Bij de WK kortebaan pakte De Boer op de estafettenummers al goud (4x50 wissel gemengd), zilver (4x50 vrij gemengd) en brons (4x50 vrij).
Meer uit Sport
WARSCHAU (ANP) - De Nederlandse 3x3-basketballers zijn op het WK in het Poolse Warschau uitgeschakeld in de kwartfinales. Worthy de Jong, Jan Driessen, Bryan Alberts en Daen van Tilborg verloren met 21-19 van zesvoudig wereldkampioen Servië.
1 uur geledenSÁVOLY (ANP) - Motorcoureur Marc Márquez heeft zaterdag de sprintrace van de Grote Prijs van Hongarije gewonnen. De Spaanse regerend wereldkampioen startte vanaf poleposition en kwam geen moment in de problemen tijdens de sprintrace. Zondag start Márquez wederom vanaf pole op het Balaton Park Circuit met zijn Ducati.
1 uur geledenWARSCHAU (ANP) - De Nederlandse 3x3-basketbalsters hebben de halve finale van het wereldkampioenschap in Polen bereikt. Dankzij een beslissend punt van Noor Driessen in de slotfase was de regerend wereldkampioen met 21-20 te sterk voor Hongarije.
1 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennisster Mirra Andrejeva heeft een droom laten uitkomen met het winnen van Roland Garros. Het is de eerste grandslamtitel voor de 19-jarige Russin. "Ik heb Roland Garros gekeken sinds ik heel, heel jong was", zei Andrejeva na haar overwinning op het gravel in Parijs.
2 uur geledenMONACO (ANP) - Max Verstappen start bij de Grote Prijs van Monaco als tweede. De viervoudig wereldkampioen moest de poleposition bij de beroemde race in het prinsdom laten aan Mercedes-coureur Kimi Antonelli.
2 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennisster Mirra Andrejeva (19) heeft voor het eerst Roland Garros gewonnen. De als achtste geplaatste Russin versloeg in de finale in Parijs de Poolse qualifier en verrassing Maja Chwalińska in twee sets: 6-3 6-2.
2 uur geledenSESTRIERE (ANP) - Demi Vollering (FDJ United - SUEZ) heeft de achtste etappe van de Giro d'Italia gewonnen. De Nederlandse nummer 2 van het algemeen klassement was de sterkste in een sprint bergop tussen de top 4 van het klassement. Isabella Holmgren uit Canada werd tweede, net voor de Duitse Antonia Niedermaier. Klassementsleider Anna van der Breggen werd vierde in dezelfde tijd als Vollering en behoudt de roze leiderstrui met nog één etappe te gaan.
2 uur geleden