Zwemmer De Boer als tweede naar EK-finale 50 vrij
ROME (ANP) - Zwemmer Thom de Boer heeft bij de EK in Rome de finale bereikt van de 50 meter vrije slag. De 30-jarige Noord-Hollander won zijn halve finale in 21,72 seconden. In de eerste halve finale was alleen de Brit Benjamin Proud wat sneller geweest (21,40).
Jesse Puts redde het niet met 22,22. Dat betekende de negende tijd; de eerste acht zwemmen woensdagavond om 18.00 uur in het Foro Italico de finale.
De Boer bereikte vorig jaar bij de Olympische Spelen van Tokio ook de finale van het sprintnummer. Hij tikte daarin als laatste aan, in 21,79. De Boer heeft het Nederlands record op zijn naam staan met 21,58. Bij de EK van vorig jaar in Boedapest plaatste de sprinter zich als eerste voor de finale, maar daarin eindigde hij als vierde.
Op de 50 school bleef Anne Palmans steken in de halve finales. Met 31,62 was de 22-jarige Palmans langzamer dan in de series (31,37) en eindigde ze op de vijftiende plaats.
Meer uit Sport
ROME (ANP) - Tennisster Elina Svitolina heeft het masterstoernooi van Rome op haar naam geschreven. De 31-jarige Oekraïense versloeg de als derde geplaatste Amerikaanse Coco Gauff in de finale. In de Italiaanse hoofdstad werd het 6-4 6-7 (3) 6-2 voor Svitolina.
7 uur geledenBORDEAUX (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor is er bij het challengertoernooi in Bordeaux niet in geslaagd de finale te bereiken. In de halve finale verloor Griekspoor van de Belg Raphaël Collignon, de nummer 68 van de mondiale ranglijst. Het werd 7-5 6-1 voor Collignon.
11 uur geledenFERMO (ANP) - Wielrenner Jhonatan Narváez heeft ook de achtste etappe van de Giro d'Italia op zijn naam geschreven. De Ecuadoriaan van UAE Team Emirates kwam na een heuvelrit van 156 kilometer tussen Chieti en Fermo solo over de finish. Het is zijn tweede ritzege in de Ronde van Italië van dit jaar.
11 uur geledenROME (ANP) - Tennisser Jannik Sinner heeft zich bij het masterstoernooi van Rome geplaatst voor de finale. Sinner was in de halve finale in drie sets te sterk voor Daniil Medvedev: 6-2 5-7 6-4. De halve eindstrijd werd vrijdagavond bij een stand van 6-2 5-7 4-2 in het voordeel van Sinner stilgelegd door regenval en werd zaterdag uitgespeeld.
12 uur geledenMONTMELÓ (ANP) - De Spanjaard Álex Márquez heeft de sprintrace bij de Grote Prijs van Catalonië gewonnen in de MotoGP.
12 uur geledenNÜRBURGRING (ANP) - Max Verstappen heeft zijn debuut bij de 24 uur van de Nürburgring nog even uitgesteld. Zijn ploeggenoot Daniel Juncadella is namens zijn ploeg om 15.00 uur vanaf de vierde positie van start gegaan op het Duitse circuit in de Eifel.
13 uur geledenSHANGHAI (ANP) - Jessica Schilder heeft het Nederlands record kogelstoten fors verbeterd. De wereldkampioen haalde een sensationele afstand van 21,09 meter. Het oude nationale record van 20,69 stond ook op haar naam.
15 uur geleden