Zwemmer De Boer als snelste naar halve finales 50 vrij op EK
BOEDAPEST (ANP) - Zwemmer Thom de Boer heeft zich bij de EK in Boedapest als eerste geplaatst voor de halve finales van de 50 meter vrije slag. De 29-jarige De Boer zette in de series met 21,76 seconden de beste tijd neer. De Noord-Hollander bleef maar net boven zijn Nederlands record, dat op 21,74 staat.
De sprinter zette die toptijd eind vorig jaar neer in Rotterdam, waar hij zich op de 50 vrij kwalificeerde voor de Olympische Spelen. De Boer komt in Tokio samen met Jesse Puts in actie op de kortste afstand. Puts eindigde twee jaar geleden bij de WK in Gwangju als twaalfde op de 50 vrij en verzekerde zich zo van een olympisch startbewijs.
Op de EK in Boedapest bleef de wereldkampioen kortebaan van 2016 steken in de series. Puts zette met 22,28 de negentiende tijd neer. Kenzo Simons plaatste zich met 22,13 (twaalfde) wel voor de halve finales. Stan Pijnenburg (22,35, 22e) werd net als Puts uitgeschakeld.
Vlinderslag
Op de 50 meter vlinderslag plaatsten Ranomi Kromowidjojo (tweede in 25,88) en Maaike de Waard (zevende in 26,11) zich voor de halve finales. Kim Busch zette in de series met 26,32 de elfde tijd neer, maar ze werd uitgeschakeld omdat per land slechts twee deelnemers naar de halve finales mogen. Ook Tessa Giele (27,41) bleef steken in de series. Op de 50 school haalde Rosey Metz de volgende ronde met een persoonlijk record van 30,63 (achtste). Anne Palmans (31,55) en Tes Schouten (31,82) slaagden daar niet in.
De gemengde estafetteploeg op de 4x100 vrij plaatste zich als derde voor de finale van zaterdagavond. Pijnenburg, Luc Kroon, Marrit Steenbergen en Busch klokten 3.27,34 en moesten alleen Italië en Polen voor zich dulden.
Meer uit Sport
DEN BOSCH (ANP) - Wielerteam Visma-Lease a Bike heeft Nathan Van Hooydonck per direct aangesteld als sportief directeur. De Belgische oud-wielrenner van de ploeg gaat leiding geven aan het sportmanagementteam.
48 minuten geledenTOKIO (ANP) - Carlos Alcaraz heeft de finale bereikt van het ATP-toernooi van Tokio. De als eerste geplaatste Spaanse tennisser versloeg in de halve finale in drie sets zijn landgenoot Jaume Munar: 5-7 6-3 6-1.
2 uur geledenBAKOE (ANP) - Judoka Naomi van Krevel is bij de WK judo in Bakoe uitgeschakeld in de eerste ronde in de klasse tot 52 kilogram. De 26-jarige judoka verloor in de hoofdstad van Azerbeidzjan van Tereza Bodnarova uit Tsjechië met ippon.
4 uur geledenBOEKELO (ANP) - Renske Kroeze heeft bij de Military Boekelo-Enschede voor het eerst het Nederlands kampioenschap eventing gewonnen. De 37-jarige amazone hield drievoudig Nederlands kampioene Janneke Boonzaaijer achter zich op het meerkamponderdeel in de paardensport.
19 uur geledenŠENČUR (ANP) - Remco Evenepoel heeft zondag in Slovenië de Europese titel wielrennen veroverd. De Belg versloeg de Italiaan Giulio Ciccone in een spannende sprint à deux. Een andere Italiaan, Christian Scaroni, werd op een kleine minuut derde.
21 uur geledenBEIJING (ANP) - Tennisser Novak Djokovic (39) heeft op het China Open ten koste van Alexander Zverev de halve finale bereikt. De Servische 24-voudig grandslamwinnaar blijft daarmee ongeslagen in Beijing, hij won het toernooi bij al zijn zes eerdere deelnames. Hij rekende in drie sets af met de Duitse nummer 2 van de wereld: 4-6 6-4 6-4.
22 uur geledenSEPANG (ANP) - Autosportfederatie FIA heeft toegegeven dat een fout in de software leidde tot chaos in de Formule 1-race op het circuit van Sepang in Maleisië. De half-elektrische racewagens vielen stil tijdens de opwarmronden op een nog natte baan van eerder gevallen stortbuien. Onder anderen de latere winnaar Max Verstappen merkte dat hij geen power had bij het indrukken van het gaspedaal.
23 uur geleden