Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Zwemmer De Boer als snelste naar halve finales 50 vrij op EK

Zwemmer De Boer als snelste naar halve finales 50 vrij op EK

BOEDAPEST (ANP) - Zwemmer Thom de Boer heeft zich bij de EK in Boedapest als eerste geplaatst voor de halve finales van de 50 meter vrije slag. De 29-jarige De Boer zette in de series met 21,76 seconden de beste tijd neer. De Noord-Hollander bleef maar net boven zijn Nederlands record, dat op 21,74 staat.

De sprinter zette die toptijd eind vorig jaar neer in Rotterdam, waar hij zich op de 50 vrij kwalificeerde voor de Olympische Spelen. De Boer komt in Tokio samen met Jesse Puts in actie op de kortste afstand. Puts eindigde twee jaar geleden bij de WK in Gwangju als twaalfde op de 50 vrij en verzekerde zich zo van een olympisch startbewijs.

Op de EK in Boedapest bleef de wereldkampioen kortebaan van 2016 steken in de series. Puts zette met 22,28 de negentiende tijd neer. Kenzo Simons plaatste zich met 22,13 (twaalfde) wel voor de halve finales. Stan Pijnenburg (22,35, 22e) werd net als Puts uitgeschakeld.

Vlinderslag

Op de 50 meter vlinderslag plaatsten Ranomi Kromowidjojo (tweede in 25,88) en Maaike de Waard (zevende in 26,11) zich voor de halve finales. Kim Busch zette in de series met 26,32 de elfde tijd neer, maar ze werd uitgeschakeld omdat per land slechts twee deelnemers naar de halve finales mogen. Ook Tessa Giele (27,41) bleef steken in de series. Op de 50 school haalde Rosey Metz de volgende ronde met een persoonlijk record van 30,63 (achtste). Anne Palmans (31,55) en Tes Schouten (31,82) slaagden daar niet in.

De gemengde estafetteploeg op de 4x100 vrij plaatste zich als derde voor de finale van zaterdagavond. Pijnenburg, Luc Kroon, Marrit Steenbergen en Busch klokten 3.27,34 en moesten alleen Italië en Polen voor zich dulden.

Meer uit Sport

Skiester Shiffrin verovert gouden medaille op de slalom

CORTINA D'AMPEZZO (ANP) - Mikaela Shiffrin (30) heeft de gouden medaille op de slalom gewonnen. De Amerikaanse alpineskiester won woensdag beide runs in Cortina d'Ampezzo. Het betekende de derde olympische gouden medaille voor Shiffrin in haar loopbaan. Ze hield de Zwitserse Camille Rast en de Zweedse Anna Swenn-Larsson ruim achter zich.

40 minuten geleden
Evenepoel raakt leiderstrui in UAE Tour kwijt aan Italiaan Tiberi

JEBEL MOBRAH (ANP) - Wielrenner Remco Evenepoel is zijn leiderstrui kwijtgeraakt in de derde etappe van de Ronde van de Verenigde Arabische Emiraten, kortweg UAE Tour. De tweevoudig olympisch kampioen van Red Bull-Bora-hansgrohe liep op de steile slotklim naar Jebel Mobrah veel tijdverlies op. De Italiaan Antonio Tiberi was de sterkste en neemt de leiding in het algemeen klassement over.

45 minuten geleden
Snowboarder Su bezorgt China eerste gouden medaille in Italië

LIVIGNO (ANP/AFP) - Snowboarder Su Yiming heeft China de eerste gouden medaille van deze Olympische Winterspelen bezorgd. Su won op zijn 22e verjaardag het onderdeel slopestyle, nadat hij eerder deze maand zijn olympische titel op de big air van vier jaar geleden in eigen land was kwijtgeraakt. De Japanner Taiga Hasegawa werd in Livigno tweede, de Amerikaan Jake Canter veroverde het brons.

1 uur geleden
Kok vindt zichzelf outsider op eerste internationale 1500 meter

MILAAN (ANP) - Schaatsster Femke Kok ziet zichzelf vrijdag op de olympische 1500 meter niet als topfavoriet, maar als outsider. "Dit wordt mijn eerste internationale 1500 meter. Dat klinkt eigenlijk best wel lullig, bedenk ik mij nu", vertelde ze lachend na haar training in het Milano Speed Skating Stadium.

2 uur geleden
Bobsleeër Wesselink op Spelen tiende bij debuut in tweemansbob

CORTINA D'AMPEZZO (ANP) - Bobsleeër Dave Wesselink is bij zijn debuut op de Olympische Spelen in de tweemansbob als tiende geëindigd. De 26-jarige Noord-Hollander kwam na vier runs in het Cortina Sliding Centre tot een totaaltijd van 3.43,32. Daarmee was hij 3,62 seconden langzamer dan de Duitse winnaar Johannes Lochner.

17 uur geleden
Nederland blijft na zilver schaatssters vierde in medaillespiegel

MILAAN (ANP) - Nederland is dinsdag bij de Olympische Spelen in het medailleklassement op de vierde plaats blijven staan. De langebaanschaatssters Joy Beune, Marijke Groenewoud en Antoinette Rijpma-de Jong eindigden op de ploegenachtervolging als tweede en bezorgden Nederland zo de zesde zilveren medaille in Milaan.

18 uur geleden
Verstappen test donderdag en vrijdagmiddag in Bahrein

SAKHIR (ANP) - Max Verstappen komt donderdag en vrijdagmiddag in actie tijdens de laatste testdagen van de Formule 1 in Bahrein. Dat meldde zijn team Red Bull dinsdag.

19 uur geleden