Zwemmer De Boer als snelste naar halve finales 50 vrij op EK
BOEDAPEST (ANP) - Zwemmer Thom de Boer heeft zich bij de EK in Boedapest als eerste geplaatst voor de halve finales van de 50 meter vrije slag. De 29-jarige De Boer zette in de series met 21,76 seconden de beste tijd neer. De Noord-Hollander bleef maar net boven zijn Nederlands record, dat op 21,74 staat.
De sprinter zette die toptijd eind vorig jaar neer in Rotterdam, waar hij zich op de 50 vrij kwalificeerde voor de Olympische Spelen. De Boer komt in Tokio samen met Jesse Puts in actie op de kortste afstand. Puts eindigde twee jaar geleden bij de WK in Gwangju als twaalfde op de 50 vrij en verzekerde zich zo van een olympisch startbewijs.
Op de EK in Boedapest bleef de wereldkampioen kortebaan van 2016 steken in de series. Puts zette met 22,28 de negentiende tijd neer. Kenzo Simons plaatste zich met 22,13 (twaalfde) wel voor de halve finales. Stan Pijnenburg (22,35, 22e) werd net als Puts uitgeschakeld.
Vlinderslag
Op de 50 meter vlinderslag plaatsten Ranomi Kromowidjojo (tweede in 25,88) en Maaike de Waard (zevende in 26,11) zich voor de halve finales. Kim Busch zette in de series met 26,32 de elfde tijd neer, maar ze werd uitgeschakeld omdat per land slechts twee deelnemers naar de halve finales mogen. Ook Tessa Giele (27,41) bleef steken in de series. Op de 50 school haalde Rosey Metz de volgende ronde met een persoonlijk record van 30,63 (achtste). Anne Palmans (31,55) en Tes Schouten (31,82) slaagden daar niet in.
De gemengde estafetteploeg op de 4x100 vrij plaatste zich als derde voor de finale van zaterdagavond. Pijnenburg, Luc Kroon, Marrit Steenbergen en Busch klokten 3.27,34 en moesten alleen Italië en Polen voor zich dulden.
Meer uit Sport
MELBOURNE (ANP) - Max Verstappen is het nieuwe Formule 1-seizoen begonnen met een crash. Hij belandde in de eerste ronde van de kwalificatie in Australië in de grindbak en knalde tegen een afzetting. Hij zette dus geen tijd neer en daardoor start hij morgen bij de race achteraan. De klap was zo hard dat de kwalificatie tijdelijk werd stilgelegd.
1 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Jenning de Boo spreekt van het mooiste schaatsweekend uit zijn carrière, al werd het WK sprint op een donderdag en vrijdag gehouden. De 22-jarige Groninger klopte zijn rivaal Jordan Stolz en veroverde de wereldtitel sprint in Thialf. "Ik ben heel goed in één keer pieken, maar moest hier vier keer goed zijn. Dat het me gewoon lukt, had ik niet gedacht", aldus De Boo.
9 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Jenning de Boo heeft voor het eerst de wereldtitel sprint veroverd. De 22-jarige Groninger bleef met de tweede tijd van 1.07,40 op de 1000 meter de Amerikaan Jordan Stolz voor. Stolz won de 1000 meter in 1.07,26 en werd tweede in het klassement. Het brons ging naar titelverdediger Ning Zhongyan uit China. Joep Wennemars werd vierde.
11 uur geledenMIAMI (ANP) - De honkballers van het Nederlands Koninkrijksteam zijn door een compleet mislukte vijfde inning teleurstellend aan de World Baseball Classic begonnen. Venezuela vierde een ruime zege (6-2) voor 20.000 toeschouwers in het overdekte stadion van Miami Marlins.
12 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Femke Kok is voor het eerst wereldkampioene sprint geworden. De 25-jarige Friezin deed dat door ook de vierde afstand van het WK in Thialf te winnen. Ze bleef het hele WK sprint ongeslagen. Met Suzanne Schulting (zilver) en Marrit Fledderus (brons) is het podium voor het eerst geheel Nederlands.
12 uur geledenVERONA (ANP) - De openingsceremonie van de veertiende Paralympische Winterspelen is begonnen. Nederland is niet vertegenwoordigd in het amfitheater van Verona. De bestuurders ontbreken uit protest tegen het besluit van het Internationaal Paralympisch Comité (IPC) om Russen en Belarussen onder hun eigen vlaggen deel te laten nemen. De acht Nederlandse sporters zijn niet bij de opening omdat het niet in de voorbereiding past.
12 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Femke Kok heeft ook de derde afstand van het WK sprint gewonnen. De olympisch kampioene op de 500 meter was op die afstand, net als een dag eerder, verreweg de beste. Met 36,76 bleef ze landgenote Suzanne Schulting en Kaja Ziomek-Nogal uit Polen voor.
13 uur geleden