Zwemmer De Boer als snelste naar halve finales 50 meter vrij
ROME (ANP) - Zwemmer Thom de Boer heeft zich als eerste geplaatst voor de halve finales van de 50 meter vrije slag op de EK in Rome. De 30-jarige Nederlander tikte aan na 21,59 seconden, bijna 2 tienden sneller dan de Brit Benjamin Proud. Ook Jesse Puts is door naar de halve eindstrijd van dinsdagavond, hij zwom de achtste tijd. Kenzo Simons is uitgeschakeld.
Op de 50 meter schoolslag wist Anne Palmans de volgende ronde te bereiken. Ze kwam met 31,37 tot de twaalfde tijd, op bijna 1,5 seconde van de snelste vrouw Arianna Castiglioni.
De gemengde estafetteploeg plaatste zich op de 4x200 meter vrije slag als vijfde voor de finale van dinsdagavond. Stan Pijnenburg, Luc Kroon, Imani de Jong en Silke Holkenborg noteerden een tijd van 7.41,51. Frankrijk was in 7.38,82 het snelst.
Meer uit Sport
TBILISI (ANP) - Judoka's Simeon Catharina en Jur Spijkers hebben brons overgehouden aan de Grand Slam in Tbilisi. Het zijn de tweede en derde Nederlandse medailles bij het toernooi in Georgië. Eerder won Joanne van Lieshout zilver.
1 uur geledenROESELARE (ANP) - Dylan Groenewegen heeft zijn tweede zege in drie dagen behaald. Na de winst in de Bredene Koksijde Classic van afgelopen vrijdag was de sprinter van United Rose Rockets ook de snelste in de Grote Prijs Jean-Pierre Monseré. Groenewegen passeerde met zijn sprint na 202,5 kilometer tussen Torhout en Roeselare de vluchters Simon Dehairs uit België en Kamil Malecki uit Polen.
2 uur geledenTORUN (ANP) - Nadine Visser is op de WK indooratletiek in het Poolse Torun met gemak doorgedrongen tot de halve finales van de 60 meter horden. De Nederlandse troef voor een medaille won haar heat in een tijd van 7,82 seconden.
4 uur geledenTORUN (ANP) - Sofie Dokter bezet ook na het derde onderdeel de eerste plek op de vijfkamp bij de WK indooratletiek in het Poolse Torun. De Groningse meerkampster stootte de kogel naar 13,92 meter en die afstand was net voldoende om de Amerikaanse Anna Hall en de Ierse Kate O'Connor voor te blijven in de tussenstand. Het verschil in punten is klein.
4 uur geledenTORUN (ANP) - De Nederlandse estafettevrouwen op de 4x400 meter hebben zich redelijk eenvoudig geplaatst voor de finale bij de WK indooratletiek in het Poolse Torun. De finale is zondagavond.
6 uur geledenTORUN (ANP) - De Nederlandse estafettemannen hebben zich overtuigend geplaatst voor de finale van de 4x400 meter op de WK indooratletiek. Eugene Omalla, Liemarvin Bonevacia, Max van der Lugt en Tony van Diepen wonnen hun heat in een tijd van 3.04,66. Ze versloegen onder meer de teams van de Verenigde Staten, Portugal en Polen.
7 uur geledenLOS ANGELES (ANP/AFP) - LeBron James heeft zaterdag het NBA-record voor meeste gespeelde wedstrijden in het reguliere seizoen gebroken. Hij kwam in actie voor zijn 1612e duel toen zijn Los Angeles Lakers het opnamen tegen de Orlando Magic. Hij passeerde daarmee het aantal van 1611 wedstrijden dat sinds 1997 op naam stond van Robert Parish.
16 uur geleden