
Zwemmer Corbeau pakt tweede bronzen plak bij wereldbeker
BERLIJN (ANP) - Caspar Corbeau heeft zondag brons gepakt bij de wereldbeker zwemmen in Berlijn. Hij werd derde op de 200 meter schoolslag. De 22-jarige Nederlander deed dat in een tijd van 2.08,82.
De Chinese wereldkampioen Haiyang Qin pakte het goud en was ruim een seconde sneller dan Corbeau. Zijn landgenoot Shihao Dong werd tweede. Voor Corbeau was het zijn tweede bronzen plak in de World Cup. Vrijdag werd hij ook al derde, toen op de 100 meter schoolslag.
Bij de vrouwen eindigde Marrit Steenbergen zondag net naast het podium. Ze werd met een tijd van 53,86 vierde op de 100 meter schoolslag en miste daardoor nipt een medaille.
Met het brons van Corbeau kwam de totale medailleoogst voor het Nederlandse team in Berlijn op zeven. Er werd één keer goud gehaald, twee keer zilver en vier keer brons. Volgende week gaat de wereldbeker zwemmen verder in Athene.
Meer uit Sport
LONDEN (ANP) - Tennisster Suzan Lamens is op de wereldranglijst acht plaatsen gestegen. De 26-jarige Nederlandse neemt nu de 61e positie in. Ze stond nog niet eerder zo hoog. Lamens strandde op het zojuist afgesloten Wimbledon in de tweede ronde.
2 uur geledenSANKT GALLEN (ANP) - De voetbalsters van Engeland hebben op het EK in Zwitserland geen fout gemaakt tegen Wales. De formatie van de Nederlandse bondscoach Sarina Wiegman won in Sankt Gallen het laatste groepsduel met 6-1 en gaat als nummer 2 in de poule van Oranje door naar de kwartfinales.
11 uur geledenLONDEN (ANP) - De Italiaan Jannik Sinner heeft voor het eerst de titel op Wimbledon veroverd. De nummer 1 van de tenniswereld was na iets meer dan drie uur met 4-6 6-4 6-4 6-4 te sterk voor tweevoudig winnaar Carlos Alcaraz uit Spanje.
14 uur geledenAPELDOORN (ANP) - De Nederlandse volleybalsters hebben de Nations League in Apeldoorn afgesloten met een nederlaag tegen Italië. De olympisch kampioen kreeg felle tegenstand van Oranje, maar won uiteindelijk met 3-0 (25-23 28-26 25-18)
17 uur geledenCHÂTEAUROUX (ANP) - Mathieu van der Poel werd zondag in Châteauroux minder dan een kilometer voor de finish ingehaald door het sprintende peloton. Zo won niet de Nederlander van Alpecin-Deceuninck, maar de Belg Tim Merlier de negende etappe van de Tour de France. "Ik had gehoopt dat het net voldoende was, maar ik heb in ieder geval mijn ploeggenoot Jonas Rickaert kunnen helpen een droom waar te maken", vertelde Van der Poel bij de NOS.
17 uur geledenIITTI (ANP) - Motorcrosser Calvin Vlaanderen is op het podium beland in de Grote Prijs van Finland. Hij eindigde op het circuit van de Kymiring als derde dankzij een vierde plaats in de eerste en een derde plaats in de tweede manche. Glenn Coldenhoff eindigde als vierde (tweede en vijfde in de heats). De overwinning in Finland was voor de Belg Lucas Coenen, die beide manches won.
17 uur geledenCHÂTEAUROUX (ANP) - Tim Merlier heeft de negende etappe van de Tour de France gewonnen. Het was een vlakke rit van Chinon naar Châteauroux over 174 kilometer, die eindigde in een massasprint. Dat gebeurde pas nadat het peloton kort voor de finish Mathieu van der Poel, na een aanval vanaf de start samen met zijn Belgische ploeggenoot Jonas Rickaert, had achterhaald.
17 uur geleden