Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Zwemkampioene Coventry leidt commissie coördinatie Spelen 2032

Zwemkampioene Coventry leidt commissie coördinatie Spelen 2032

LAUSANNE (ANP) - Tweevoudig olympisch zwemkampioene Kirsty Coventry krijgt een belangrijke rol in de voorbereiding op de Olympische Spelen van 2032 in Brisbane. Het Internationaal Olympisch Comité (IOC) heeft de 38-jarige Zimbabwaanse benoemd tot voorzitter van de coördinatiecommissie. Die commissie is nauw betrokken bij de voorbereiding op een olympisch evenement en rapporteert daarover aan het IOC-bestuur.

Coventry won op de Spelen van 2004 en 2008 goud op de 200 meter rugslag. Daarnaast pakte ze vier keer zilver en een keer brons op de Spelen. Coventry trad in 2012 toe tot de atletencommissie van het IOC en was daar tot voor kort voorzitter van. De oud-zwemster is in Zimbabwe minister van Sport.

Coventry zat in de coördinatiecommissie voor de Spelen van Tokio, die werd aangevoerd door de Australiër John Coates. Het IOC heeft haar nu benoemd tot voorzitter voor de Spelen van 2032. De commissie bestaat uit afgevaardigden van de atleten, de internationale sportfederaties, nationale olympische comités en het Internationaal Paralympisch Comité. "Kirsty Coventry geeft in deze commissie leiding aan een nieuwe generatie IOC-leden", aldus Thomas Bach, de voorzitter van de olympische beweging.

De volgende Zomerspelen zijn over drie jaar in Parijs, Los Angeles organiseert het mondiale sportevenement in 2028.

Meer uit Sport

Broeders-Bol loopt voor FBK Games al 800 meter in Ostrava

OSTRAVA (ANP) - Femke Broeders-Bol komt al uit op de 800 meter op de Gouden Spike in het Tsjechische Ostrava op 16 juni. Dat is vijf dagen voor haar race op de FBK Games in Hengelo, zo maakte de organisatie van de atletiekmeeting in Tsjechië bekend.

2 uur geleden
Voorsprong basketballers San Antonio in finale Western Conference

OKLAHOMA CITY (ANP/AFP) - De basketballers van San Antonio Spurs hebben een 1-0-voorsprong genomen in de finale van de Western Conference van de NBA. Dankzij een indrukwekkend optreden van sterspeler Victor Wembanyama won de ploeg uit Texas na twee verlengingen met 122-115 bij titelverdediger Oklahoma City Thunder.

18 uur geleden
Volleybalster Daalderop mist groot deel zomerprogramma Oranje

UTRECHT (ANP) - Aanvoerder Nika Daalderop van de Nederlandse volleybalsters mist naar verwachting een groot deel van het zomerprogramma van Oranje. De 27-jarige Amsterdamse kampt met een hamstringblessure. Daalderop ontbreekt deze week tijdens de wedstrijden in de Four Nations Cup in Apeldoorn en in juni bij de start van de Volleyball Nations League.

1 dag geleden
Grand Départ Tour de France 2028 in Reims na twee keer buitenland

REIMS (ANP/AFP) - De Tour de France start in 2028 in Reims. Dat heeft de organisatie van de grootste wielerwedstrijd ter wereld maandag bekendgemaakt in de noordoostelijk gelegen Franse stad. De edities van 2026 (Barcelona) en 2027 (Edinburgh) beginnen in het buitenland.

1 dag geleden
Internationale turnbond laat Russen en Belarussen weer toe

SHARM-EL-SHEIKH (ANP) - De internationale turnbond World Gymnastics gaat Russen en Belarussen weer toelaten bij internationale wedstrijden. Dat is de uitkomst van een vergadering van het uitvoerend bestuursorgaan van de bond in het Egyptische Sharm-el-Sheikh.

1 dag geleden
Sinner wint in Rome vijfde masterstoernooi van 2026

ROME (ANP) - Tennisser Jannik Sinner heeft zijn vijfde masterstoernooi van 2026 gewonnen. De Italiaanse nummer 1 van de wereld versloeg in Rome de Noor Casper Ruud in twee sets: 6-4 6-4.

2 dagen geleden
Di Giannantonio wint GP van Catalonië na chaotische race

BARCELONA (ANP/AFP) - Motorcoureur Fabio Di Giannantonio heeft in de MotoGP de Grote Prijs van Catalonië gewonnen. De Italiaanse Ducati-rijder bleef de Spanjaarden Joan Mir en Fermín Aldeguer voor na een chaotische race, die werd stilgelegd na een zware crash van de Spanjaard Álex Márquez, die naar het ziekenhuis moest worden gebracht.

2 dagen geleden