Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Zwemkampioene Coventry leidt commissie coördinatie Spelen 2032

Zwemkampioene Coventry leidt commissie coördinatie Spelen 2032

LAUSANNE (ANP) - Tweevoudig olympisch zwemkampioene Kirsty Coventry krijgt een belangrijke rol in de voorbereiding op de Olympische Spelen van 2032 in Brisbane. Het Internationaal Olympisch Comité (IOC) heeft de 38-jarige Zimbabwaanse benoemd tot voorzitter van de coördinatiecommissie. Die commissie is nauw betrokken bij de voorbereiding op een olympisch evenement en rapporteert daarover aan het IOC-bestuur.

Coventry won op de Spelen van 2004 en 2008 goud op de 200 meter rugslag. Daarnaast pakte ze vier keer zilver en een keer brons op de Spelen. Coventry trad in 2012 toe tot de atletencommissie van het IOC en was daar tot voor kort voorzitter van. De oud-zwemster is in Zimbabwe minister van Sport.

Coventry zat in de coördinatiecommissie voor de Spelen van Tokio, die werd aangevoerd door de Australiër John Coates. Het IOC heeft haar nu benoemd tot voorzitter voor de Spelen van 2032. De commissie bestaat uit afgevaardigden van de atleten, de internationale sportfederaties, nationale olympische comités en het Internationaal Paralympisch Comité. "Kirsty Coventry geeft in deze commissie leiding aan een nieuwe generatie IOC-leden", aldus Thomas Bach, de voorzitter van de olympische beweging.

De volgende Zomerspelen zijn over drie jaar in Parijs, Los Angeles organiseert het mondiale sportevenement in 2028.

Meer uit Sport

Sleutelrol Cubaan Taboada bij handballers Oranje op EK

ARNHEM (ANP) - Een geboren Cubaan heeft een sleutelpositie gekregen bij de Nederlandse handballers op het EK handbal. Reinier Taboada, sinds september speelgerechtigd voor Oranje, krijgt de positie centraal in de verdediging.

2 uur geleden
Handballer Steins wil op EK olympische droom levend houden

ARNHEM (ANP) - Handballer Luc Steins kan zich geen slecht EK permitteren. Als hij zijn olympische droom wil verwezenlijken, zijn overwinningen noodzakelijk op de Europese eindronde. Die begint voor Oranje zaterdag met een wedstrijd tegen Zweden.

2 uur geleden
Marokkaanse international Hakimi prijst strafschoppenheld Bounou

RABAT (ANP) - Marokkaans international Achraf Hakimi noemt zijn doelman Yassine Bounou 'de beste keeper van de wereld' als het om penalty's gaat. Dat zei de verdediger van Marokko na afloop van de gewonnen strafschoppenserie tegen Nigeria tegen Ziggo Sport. Marokko won de reeks met 4-2 en gaat naar de finale van de Afrika Cup. Daarin treft Marokko zondag Senegal.

12 uur geleden
AZ schakelt Ajax met veel machtsvertoon uit in KNVB-beker

ALKMAAR (ANP) - AZ heeft Ajax kansloos gelaten in de achtste finale van de KNVB-beker. De club uit Alkmaar schaarde zich met een zege van 6-0 voor eigen publiek bij de laatste acht van het toernooi.

14 uur geleden
Amateurtennisser wint showformat met toppers in Melbourne

MELBOURNE (ANP) - Amateurtennisser Jordan Smith heeft in het nieuwe showformat One Point Slam afgerekend met onder anderen Jannik Sinner en 1 miljoen Australische dollar (570.000 euro) gewonnen. Bij het toernooi in Melbourne, in aanloop naar de Australian Open, besliste één punt wie de partij won en zich daarmee plaatste voor de volgende ronde. De Australiër Smith klopte in de finale de Taiwanese Joanna Garland, de nummer 117 van de wereld bij de vrouwen.

23 uur geleden
Organisatie Spelen 2028 belooft ook goedkope kaarten

LOS ANGELES (ANP/RTR/BELGA) - Ongeveer een derde van de tickets voor de Olympische Spelen van Los Angeles in 2028 moet onder de 100 dollar (86 euro) gaan kosten. Minstens 1 miljoen kaarten komen zelfs voor 24 euro beschikbaar, heeft Casey Wasserman, voorzitter van het organisatiecomité, beloofd.

1 dag geleden
Snowboardster Dekker tweede bij wereldbeker Bad Gastein

BAD GASTEIN (ANP) - Snowboardster Michelle Dekker (28) is bij de wereldbekerwedstrijd in Bad Gastein als tweede geëindigd op het onderdeel parallelslalom. Dekker hoefde alleen de Italiaanse Lucia Dalmasso voor zich te dulden. De Poolse Aleksandra Krol-Walas eindigde als derde.

1 dag geleden