Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Zwemkampioene Coventry leidt commissie coördinatie Spelen 2032

Zwemkampioene Coventry leidt commissie coördinatie Spelen 2032

LAUSANNE (ANP) - Tweevoudig olympisch zwemkampioene Kirsty Coventry krijgt een belangrijke rol in de voorbereiding op de Olympische Spelen van 2032 in Brisbane. Het Internationaal Olympisch Comité (IOC) heeft de 38-jarige Zimbabwaanse benoemd tot voorzitter van de coördinatiecommissie. Die commissie is nauw betrokken bij de voorbereiding op een olympisch evenement en rapporteert daarover aan het IOC-bestuur.

Coventry won op de Spelen van 2004 en 2008 goud op de 200 meter rugslag. Daarnaast pakte ze vier keer zilver en een keer brons op de Spelen. Coventry trad in 2012 toe tot de atletencommissie van het IOC en was daar tot voor kort voorzitter van. De oud-zwemster is in Zimbabwe minister van Sport.

Coventry zat in de coördinatiecommissie voor de Spelen van Tokio, die werd aangevoerd door de Australiër John Coates. Het IOC heeft haar nu benoemd tot voorzitter voor de Spelen van 2032. De commissie bestaat uit afgevaardigden van de atleten, de internationale sportfederaties, nationale olympische comités en het Internationaal Paralympisch Comité. "Kirsty Coventry geeft in deze commissie leiding aan een nieuwe generatie IOC-leden", aldus Thomas Bach, de voorzitter van de olympische beweging.

De volgende Zomerspelen zijn over drie jaar in Parijs, Los Angeles organiseert het mondiale sportevenement in 2028.

Meer uit Sport

Tennislegende King sceptisch over nieuwe 'Battle of the Sexes'

DUBAI (ANP/AFP) - De komende 'Battle of the Sexes' in het tennis tussen Aryna Sabalenka en Nick Kyrgios is pure show en lijkt in niets op de historische tennispartij tussen een man en een vrouw in 1973 tussen Billie Jean King en Bobby Riggs. "Het is niet hetzelfde. Bij ons ging het om sociale verandering. Mijn strijd was politiek", zei King in aanloop naar de demonstratiewedstrijd op zondag tussen Sabalenka en Kyrgios in Dubai.

1 uur geleden
KNSB: geen tweede marathon op natuurijs

UTRECHT (ANP) - Meer marathons op natuurijs komen er niet. De KNSB laat weten dat het deze korte vorstperiode blijft bij de marathon die op tweede kerstdag is verreden op de ijsbaan De Witte Poorte in Winterswijk.

1 uur geleden
Britse tennisser Draper zegt af voor Australian Open

LONDEN (ANP/AFP) - De Britse tennisser Jack Draper mist de Australian Open, het eerste grandslamtoernooi van het jaar. Draper, de nummer 10 van de wereld, komt al niet meer in actie sinds hij zich in augustus terugtrok voor de tweede ronde van de US Open vanwege een armblessure.

15 uur geleden
Schaatser Ariëns wint in Winterswijk eerste natuurijsmarathon

WINTERSWIJK (ANP) - Crispijn Ariëns heeft de eerste marathon op natuurijs van deze winter gewonnen. De wedstrijd vond plaats in Winterswijk. Op schaatsbaan De Witte Poorte was de 36-jarige Brabander na 125 ronden de snelste in een sprint van een kopgroep, die eerder in de wedstrijd het peloton op een ronde had gezet.

16 uur geleden
Schaatsster Schilder wint eerste marathon op natuurijs

WINTERSWIJK (ANP) - Sofia Schilder heeft de eerste marathon op natuurijs van deze winter gewonnen. Schilder was na tachtig ronden op de bevroren piste van ijsbaan De Witte Poorte in Winterswijk de snelste in een massasprint. Lianne van Loon finishte als tweede, net voor Esther Kiel.

18 uur geleden
Schaatser Van de Bunt ook klaar voor ploegenachtervolging

HEERENVEEN (ANP) - Stijn van de Bunt denkt dat hij op de Winterspelen van Milaan ingezet kan worden op de ploegenachtervolging. De 21-jarige schaatser van Team IKO X2O won op het olympisch kwalificatietoernooi de 5000 meter en verzekerde zich daarmee van deelname aan de Spelen. Mocht hij nodig zijn, dan is hij "er klaar voor", zei hij.

18 uur geleden
Van de Bunt schaatst zonder spanning naar sensatie op OKT

HEERENVEEN (ANP) - Stijn van de Bunt besefte vlak na zijn zege op de 5000 meter op het olympisch kwalificatietoernooi nog niet helemaal dat hij naar de Spelen van Milaan gaat. De 21-jarige schaatser van Team IKO X2O versloeg met 6.09,30 favorieten als Chris Huizinga en Nederlands kampioen Marcel Bosker en zei onderkoeld dat hij totaal geen spanning had gehad voor de wedstrijd. "Na mijn rit, toen ik moest afwachten, zat mijn hartslag wel boven de 140", gaf hij snel toe.

18 uur geleden