Zwemgebieden in de Seine in Parijs weer dicht door regen
PARIJS (ANP/AFP) - De drie plekken in de Seine in Parijs waar zaterdag voor het eerst in ruim een eeuw gezwommen mocht worden, zijn een dag later weer tijdelijk gesloten. Net als in de decennia ervoor was het water te vervuild.
De rivier is onder meer zo vies omdat de ruim 150 jaar oude riolering van de stad op de Seine loost als het hard regent. Om gezondheidsproblemen te voorkomen, wordt het water dagelijks gecontroleerd op de aanwezigheid van de bacteriën E. coli en enterococcus, die voorkomen in de darmen van mensen. Op alle drie de locaties waren zondag de rode vlaggen te zien die waarschuwen als het water niet schoon genoeg is om te zwemmen.
Zwemmen in de Seine was sinds 1923 verboden. In de tussentijd is vaker geprobeerd om het water schoon genoeg te krijgen om de ban op te heffen, maar daar kwam pas echt schot in in aanloop naar de Olympische Spelen in Parijs, vorige zomer. Toch moesten ook toen wedstrijden worden afgeblazen nadat de waterkwaliteit na regenval te slecht was geworden.
Meer uit Buitenland
CLEVELAND (ANP/AFP) - De voormalige Amerikaanse president Barack Obama heeft tijdens een rally voor Democratische kandidaten voor de midtermverkiezingen in Ohio en Michigan ernstige kritiek geleverd op president Donald Trump.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Oekraïne heeft zich niet aan de voorwaarden gehouden om Starlink te mogen gebruiken. Dat zegt Elon Musk, topman van SpaceX, dat eigenaar van Starlink is.
8 uur geledenMAR-A-LAGO (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft zijn stem uitgebracht voor de midterm-verkiezingen. Die vinden pas op 3 november plaats, maar Trump heeft al vervroegd zijn stembiljet ingeleverd.
8 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Bij de grootschalige protesten in Frankrijk zijn zaterdag bijna duizend mensen aangehouden, meldt minister van Binnenlandse Zaken Laurent Nuñez. Toch zijn de meeste demonstraties volgens hem goed verlopen. Vorige week liepen de betogingen nog uit op zware rellen en de regering had een grote politiemacht ingezet om te voorkomen dat dat weer zou gebeuren.
12 uur geledenROME (ANP) - Italiaanse demonstranten zijn zaterdag het wereldberoemde oud-Romeinse amfitheater Colosseum in Rome binnengedrongen. In Italië wordt in meerdere steden gedemonstreerd, waarbij dat in een aantal gevallen tot confrontaties met de politie leidt.
12 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - De Franse politie meldt dat 110.000 mensen hebben deelgenomen aan de grote protestmars in Parijs. Die demonstratie zou tot nu toe "kalm" zijn verlopen. In andere Franse steden is de situatie al wel onrustig en grijpt de politie in.
14 uur geledenORLÉANS (ANP) - Jordan Bardella is met 98,98 procent herkozen als voorzitter van de Franse rechtsradicale politieke partij Rassemblement National (RN). Hij was de enige kandidaat.
14 uur geleden