Zwemcoach Verhaeren terug bij KNZB
NIEUWEGEIN (ANP) - Jacco Verhaeren keert terug bij de Nederlandse zwembond KNZB. De 55-jarige voormalige coach van onder meer Pieter van den Hoogenband, Inge de Bruijn en Ranomi Kromowidjojo wordt vanaf 1 september Performance Strateeg Topzwemmen, meldt de zwembond.
Verhaeren was eerder van 2006 tot 2014 technisch directeur van de KNZB. Daarna werd hij hoofdcoach van de Australische zwemmers. De Franse zwembond trok Verhaeren vervolgens in 2021 aan als directeur. In die functie kreeg hij de leiding over de Franse zwemploeg, die bij de voorbije Olympische Spelen in Parijs met Léon Marchand vier gouden medailles won. Ook behaalden de Fransen een keer zilver en twee keer brons.
Verhaeren gaat zijn werkzaamheden combineren met zijn functie binnen het sportief managementteam bij wielerploeg Visma - Lease a Bike. Bij de KNZB vormt hij een team met technisch directeur Sjors Lommerts, die zich meer gaat focussen op de organisatorische en zakelijke aspecten van het wedstrijdzwemmen en andere sporttakken binnen de KNZB. "Jacco is altijd een groot voorstander van kruisbestuiving geweest. Hij weet als geen ander wat de ene sport van de andere kan leren, welke overeenkomsten en voordelen er zijn en hoe je die kunt inzetten om er samen beter van te worden", aldus Lommerts.
Aschwin Lankwarden, algemeen directeur van de KNZB, is ook blij met de terugkeer van Verhaeren: "Jacco heeft bewezen, zowel bij de KNZB als in Australië en Frankrijk, dat hij weet hoe zwemmers succesvol kunnen worden en blijven. Met de kennis en ervaring die hij in het buitenland heeft opgedaan, verwachten we dat hij ook het Nederlandse wedstrijdzwemmen weer nieuwe impulsen kan geven", meldt hij via de zwembond.
Meer uit Sport
NICE (ANP) - Demi Vollering heeft voor de tweede keer de Tour de France Femmes gewonnen. De 29-jarige wielrenster van FDJ United-Suez verdedigde in de slotetappe met start en finish in Nice de gele leiderstrui met succes door die ook op haar naam te schrijven.
1 uur geledenWIELICZKA (ANP) - Wielrenner Marco Brenner heeft de Ronde van Polen gewonnen. De Duitser van Tudor Cycling nam na de afsluitende tijdrit in Wieliczka de leiding in het algemeen klassement over van de Italiaan Christian Scaroni. De Zwitser Stefan Küng won de slotetappe.
3 uur geledenNICE (ANP) - De wielrensters van de Tour de France Femmes zijn met Demi Vollering in het geel vertrokken voor de slotetappe. De negende rit over 99,2 kilometer voert het peloton in vier rondes vier keer over de Col d'Èze. Zowel de start als de finish is in Nice.
3 uur geledenSILVERSTONE (ANP) - De Spaanse motorcoureur Raúl Fernández heeft de Grote Prijs van Groot-Brittannië op zijn naam geschreven en zijn eerste overwinning van het seizoen geboekt in de MotoGP. Jorge Martín, de Spaanse leider in de WK-stand, eindigde als tweede voor de Italiaan Marco Bezzecchi.
5 uur geledenSILVERSTONE (ANP) - De Nederlandse motorcoureur Collin Veijer (21) is vroeg uitgevallen in de Moto2-race bij de Grote Prijs van Groot-Brittannië. De Staphorster startte vanaf de vijftiende plek en ging in de openingsronde onderuit op het circuit van Silverstone.
7 uur geledenTORONTO (ANP) - Tennisster Aryna Sabalenka heeft drie weken voor de US Open een pijnlijke nederlaag geleden. De Belarussische nummer 1 van de wereld verloor in de nacht van zaterdag op zondag op het WTA-toernooi in het Canadese Toronto in de vierde ronde van de Russische Ekaterina Alexandrova: 6-7 (3) 6-4 4-6.
9 uur geledenNICE (ANP) - Kasia Niewiadoma was na de voorlaatste etappe van de Tour de France Femmes boos op Demi Vollerings ploeggenoot Célia Gery. Dat is te zien op beelden van Wielerflits. Niewiadoma verloor de gele trui aan Vollering door een aanval in de finale. Volgens de Poolse renster werd zij gehinderd door Gery op het moment dat Vollering aanging.
1 dag geleden