Zwemcoach Verhaeren terug bij KNZB
NIEUWEGEIN (ANP) - Jacco Verhaeren keert terug bij de Nederlandse zwembond KNZB. De 55-jarige voormalige coach van onder meer Pieter van den Hoogenband, Inge de Bruijn en Ranomi Kromowidjojo wordt vanaf 1 september Performance Strateeg Topzwemmen, meldt de zwembond.
Verhaeren was eerder van 2006 tot 2014 technisch directeur van de KNZB. Daarna werd hij hoofdcoach van de Australische zwemmers. De Franse zwembond trok Verhaeren vervolgens in 2021 aan als directeur. In die functie kreeg hij de leiding over de Franse zwemploeg, die bij de voorbije Olympische Spelen in Parijs met Léon Marchand vier gouden medailles won. Ook behaalden de Fransen een keer zilver en twee keer brons.
Verhaeren gaat zijn werkzaamheden combineren met zijn functie binnen het sportief managementteam bij wielerploeg Visma - Lease a Bike. Bij de KNZB vormt hij een team met technisch directeur Sjors Lommerts, die zich meer gaat focussen op de organisatorische en zakelijke aspecten van het wedstrijdzwemmen en andere sporttakken binnen de KNZB. "Jacco is altijd een groot voorstander van kruisbestuiving geweest. Hij weet als geen ander wat de ene sport van de andere kan leren, welke overeenkomsten en voordelen er zijn en hoe je die kunt inzetten om er samen beter van te worden", aldus Lommerts.
Aschwin Lankwarden, algemeen directeur van de KNZB, is ook blij met de terugkeer van Verhaeren: "Jacco heeft bewezen, zowel bij de KNZB als in Australië en Frankrijk, dat hij weet hoe zwemmers succesvol kunnen worden en blijven. Met de kennis en ervaring die hij in het buitenland heeft opgedaan, verwachten we dat hij ook het Nederlandse wedstrijdzwemmen weer nieuwe impulsen kan geven", meldt hij via de zwembond.
Meer uit Sport
SINGAPORE (ANP) - Max Verstappen viert zondag een jubileum. De Grote Prijs van Singapore wordt zijn 250e race in de Formule 1 en hij gaat proberen op het stratencircuit van Marina Bay een "onafgemaakte zaak" te regelen. De viervoudig wereldkampioen won races op 26 verschillende Formule 1-circuits, maar nog nooit op het stratencircuit van Marina Bay in de Zuidoost-Aziatische stadstaat.
1 uur geledenBERGAMO (ANP) - De Spaanse wielrenner Ion Izagirre doet zaterdag met een gebroken pols mee aan de Ronde van Lombardije. De laatste klassieker van het jaar zou na een carrière van zeventien jaar de afscheidskoers vormen voor Izagirre (37), maar zijn polsbreuk na een trainingsongeval ruim een week geleden leek dat te voorkomen. "Ik wil mijn loopbaan niet op deze manier afsluiten. Daarom zie ik jullie zaterdag bij de start in Lombardije", meldde de renner via zijn ploeg Cofidis.
2 uur geledenSHANGHAI (ANP) - Botic van de Zandschulp heeft met enige moeite de tweede ronde bereikt in het masterstoernooi van Shanghai. De 31-jarige tennisser won van de Spanjaard Daniel Merida in drie sets: 1-6 6-3 6-4.
2 uur geledenBAKOE (ANP) - Judoka Sanne van Dijke is op de WK judo in Bakoe (Azerbeidzjan) uitgeschakeld in de achtste finales in de klasse tot 70 kilogram. De winnares van het brons vorig jaar op de WK in Boedapest verloor in Bakoe van de Spaanse Ai Tsunoda Roustant.
2 uur geledenMELBOURNE (ANP/RTR) - Tennissers Jannik Sinner en Carlos Alcaraz hebben hun deelname toegezegd aan het demonstratietoernooi tussen amateurs en profs, voorafgaand aan de Australian Open. De winnaar van het zogeheten 'One Point Slam' ontvangt 1 miljoen Australische dollar (omgerekend 621.000 euro).
5 uur geledenBAKOE (ANP) - Judoka Sanne van Dijke is op de WK judo in Bakoe (Azerbeidzjan) doorgedrongen tot de achtste finales in de klasse tot 70 kilogram. De winnares van het brons vorig jaar op de WK in Boedapest won in Bakoe haar eerste twee partijen. Nadat ze in de eerste ronde afrekende met Celinda Corozo uit Ecuador, volgde daarna een zege op de Kroatische Lara Cvjetko, de huidige aanvoerster van de wereldranglijst in de klasse tot 70 kilogram.
5 uur geledenNEW YORK (ANP/DPA) - De Amerikaanse skibond heeft verrassend genoeg Lindsey Vonn opgenomen in de hoofdselectie voor het komende seizoen in de wereldbeker. De 41-jarige Vonn maakt deel uit van het A-team van in totaal zeventien skiërs (vrouwen en mannen).
6 uur geleden