Zwemcoach Verhaeren terug bij KNZB
NIEUWEGEIN (ANP) - Jacco Verhaeren keert terug bij de Nederlandse zwembond KNZB. De 55-jarige voormalige coach van onder meer Pieter van den Hoogenband, Inge de Bruijn en Ranomi Kromowidjojo wordt vanaf 1 september Performance Strateeg Topzwemmen, meldt de zwembond.
Verhaeren was eerder van 2006 tot 2014 technisch directeur van de KNZB. Daarna werd hij hoofdcoach van de Australische zwemmers. De Franse zwembond trok Verhaeren vervolgens in 2021 aan als directeur. In die functie kreeg hij de leiding over de Franse zwemploeg, die bij de voorbije Olympische Spelen in Parijs met Léon Marchand vier gouden medailles won. Ook behaalden de Fransen een keer zilver en twee keer brons.
Verhaeren gaat zijn werkzaamheden combineren met zijn functie binnen het sportief managementteam bij wielerploeg Visma - Lease a Bike. Bij de KNZB vormt hij een team met technisch directeur Sjors Lommerts, die zich meer gaat focussen op de organisatorische en zakelijke aspecten van het wedstrijdzwemmen en andere sporttakken binnen de KNZB. "Jacco is altijd een groot voorstander van kruisbestuiving geweest. Hij weet als geen ander wat de ene sport van de andere kan leren, welke overeenkomsten en voordelen er zijn en hoe je die kunt inzetten om er samen beter van te worden", aldus Lommerts.
Aschwin Lankwarden, algemeen directeur van de KNZB, is ook blij met de terugkeer van Verhaeren: "Jacco heeft bewezen, zowel bij de KNZB als in Australië en Frankrijk, dat hij weet hoe zwemmers succesvol kunnen worden en blijven. Met de kennis en ervaring die hij in het buitenland heeft opgedaan, verwachten we dat hij ook het Nederlandse wedstrijdzwemmen weer nieuwe impulsen kan geven", meldt hij via de zwembond.
Meer uit Sport
LONDEN (ANP) - Atlete Sifan Hassan (33) zal op 26 april van start gaan in de marathon van Londen. Hassan maakte in 2023 in Londen haar debuut op de marathon. Ondanks dat ze onderweg even moest stoppen vanwege kramp, wist ze haar eerste marathon meteen winnend af te sluiten.
1 uur geledenMANCHESTER (ANP/RTR) - De vorig jaar gestopte Britse bokser Tyson Fury keert opnieuw terug in de ring. De 37-jarige voormalige wereldkampioen zwaargewicht neemt het op 11 april op tegen de Rus Arslanbek Makhmudov.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - Het WK beachvolleybal van 2027 in Nederland vindt plaats op een aantal "iconische locaties" in de speelsteden Den Haag, Amsterdam, Apeldoorn en Rotterdam. Dat meldt volleybalbond Nevobo in een persbericht. De organisatie hoopt onder meer in Den Haag te spelen in een stadion op de Hofvijver, net als in 2015.
6 uur geledenMELBOURNE (ANP/AFP) - De Italiaanse tennisser Jannik Sinner heeft zonder problemen de halve finales van de Australian Open bereikt. De winnaar van de vorige twee edities was in Melbourne met 6-3 6-4 6-4 te sterk voor de Amerikaan Ben Shelton.
7 uur geledenMELBOURNE (ANP/RTR) - Coco Gauff krijgt veel bijval van andere toptennissters na haar woedeuitbarsting van dinsdag op de Australian Open. De Amerikaanse nummer 3 van de wereld klaagde over het gebrek aan privacy in Melbourne en daar zijn haar landgenotes Amanda Anisimova en Jessica Pegula en de Poolse Iga Swiatek het mee eens. "De vraag is of we tennissers zijn of dieren in de dierentuin, die zelfs in de gaten worden gehouden als ze naar de wc gaan", zei Swiatek.
7 uur geledenMELBOURNE (ANP/RTR) - Tennisster Iga Swiatek blijft ook dit jaar zonder eindzege op de Australian Open. De Poolse nummer 2 van de wereld, die de drie andere grandslamtoernooien al wel won, verloor in de kwartfinales in Melbourne van de Kazachse Elena Rybakina: 5-7 1-6.
9 uur geledenMELBOURNE (ANP) - Tennisser Novak Djokovic is in de kwartfinales van de Australian Open ontsnapt aan uitschakeling. Zijn Italiaanse tegenstander Lorenzo Musetti gaf door een blessure op in de derde set, na de eerste twee te hebben gewonnen: 6-4 6-3 1-3.
10 uur geleden