Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Zwemcoach Verhaeren houdt na Spelen alle opties open

Zwemcoach Verhaeren houdt na Spelen alle opties open

FUKUOKA (ANP) - Jacco Verhaeren staat ervoor open in de toekomst weer aan de slag te gaan in Nederland. De succesvolle zwemtrainer werkt als directeur bij de Franse bond toe naar de Olympische Spelen in Parijs. Na dit toernooi kan het voor hem alle kanten op.

"Ik leef nog altijd van Olympische Spelen naar Olympische Spelen", zegt hij aan de vooravond van de WK in Fukuoka. "Parijs is de missie en daar wil ik mij volledig op concentreren. Daar heb ik echt veel plezier in en daarna zien we wel. Maar uiteindelijk woon ik op tien minuten fietsen van een prachtig zwemstadion. Ik ben nu niet met mijn toekomst bezig, maar het is echt dichtbij", doelde de Eindhovenaar op het Pieter van den Hoogenband zwemstadion.

De 54-jarige Verhaeren werkt nu bijna twee jaar bij de Franse bond. Hij is vooral aan de slag gegaan met de structuur binnen het team. De afgelopen twee Spelen stelde de Franse ploeg teleur. "Anders word je ook niet gebeld", stelt Verhaeren, die ook een aantal jaren bondscoach was van de Australische ploeg. "Als het goed gaat dan blijven ze het zelf wel doen. Dat was in Australië ook. Ik heb altijd geluk, als het niet goed gaat, word ik gebeld."

Ranomi Kromowidjojo

Verhaeren is benieuwd naar de prestaties bij de wereldtitelstrijd in Japan. Hij verwacht dat het niveau een stuk hoger zal zijn dan vorig jaar. Het mondiale toernooi is echter ondergeschikt aan de Spelen. "Met die druk valt het nu nog mee, maar het zal zeker losbarsten na dit kampioenschap. We hebben de EK's en WK's nodig om het niveau te laten groeien. Maar het draait echt om de OS en daar is iedereen in Frankrijk zich echt wel van bewust. Alles wat we gedaan hebben, moet leiden naar wat we echt goed willen gaan doen bij de Spelen. We hebben het talent en hebben echt medaillekandidaten. Ik zie het wel goed tegemoet."

Verhaeren is goed op de hoogte van de ontwikkelingen in Nederland. "Arno Kamminga en Marrit Steenbergen doen hele goede dingen. Ik zie hier ook een jonge coach als Geert Janssen. Dat vind ik prachtig, een opkomende talentvolle coach. Een goede coach gaat meer de continuïteit bewaken dan een paar goede zwemmers, die komen dan wel."

Hij behaalde zelf veel successen met onder anderen Pieter van den Hoogenband en Ranomi Kromowidjojo. "Ranomi opvolgen is niet zo makkelijk. De Ranomi's en Pieters van deze wereld willen we allemaal hebben. Maar je kunt ook goed presteren met het bereiken van finales en andere medailles. Want ook dat is bijzonder."

Meer uit Sport

Paralympische Spelen in Cortina beëindigd

CORTINA D'AMPEZZO (ANP) - De Paralympische Spelen van Milaan en Cortina zijn beëindigd met de sluitingsceremonie in Cortina d'Ampezzo. Jeroen Kampschreur en Lisa Bunschoten-Vos droegen de Nederlandse vlag het Cortina Curling Olympic Stadium binnen.

1 uur geleden
Djokovic meldt zich af voor mastertoernooi van Miami

MIAMI (ANP/AFP) - Tennisser Novak Djokovic heeft zich teruggetrokken van het masterstoernooi van Miami. De 38-jarige Serviër heeft last van een schouderblessure, meldden de organisatoren.

1 uur geleden
Xandra Velzeboer voor de vierde keer wereldkampioene op 500 meter

MONTREAL (ANP) - Shorttrackster Xandra Velzeboer is voor de vierde keer wereldkampioen op de 500 meter geworden. De 24-jarige olympisch kampioene was bij de WK in Montreal de beste in de finale. Selma Poutsma greep het zilver. Chiara Betti uit Italië pakte het brons.

1 uur geleden
Shorttracker Jens van 't Wout grijpt op WK zilver op 1000 meter

MONTREAL (ANP) - Jens van 't Wout heeft bij de WK shorttrack in Montreal zilver gegrepen op de 1000 meter. De olympisch kampioen eindigde als derde achter de Canadees William Dandjinou en Rim Jong-un uit Zuid-Korea. De Canadees werd echter gediskwalificeerd, waardoor Van 't Wout als tweede eindigde. Het brons ging naar de Brit Niall Treacy.

2 uur geleden
Xandra Velzeboer pakt op WK shorttrack zilver op 1500 meter

MONTREAL (ANP) - Xandra Velzeboer heeft op de 1500 meter bij de WK shorttrack haar tweede zilveren medaille gegrepen. De tweevoudig olympisch kampioene moest alleen Kim Gilli uit Zuid-Korea, de olympisch kampioene op deze afstand, voor zich dulden. Het brons ging naar de Amerikaanse Corinne Stoddard. Michelle Velzeboer eindigde als vijfde.

3 uur geleden
TeamNL op negende plaats in medaillespiegel Paralympische Spelen

CORTINA D'AMPEZZO (ANP) - De Nederlandse atleten hebben de Paralympische Spelen van Milaan en Cortina afgesloten met de negende plaats in de medaillespiegel. TeamNL won zeven medailles: drie keer goud, drie keer zilver en een keer brons en evenaarde daarmee het recordaantal van de Spelen van Pyeongchang in 2018.

4 uur geleden
Vingegaard wint Parijs-Nice, slotrit voor Fransman Martinez

NICE (ANP) - Jonas Vingegaard heeft de Franse etappekoers Parijs-Nice gewonnen. De Deense kopman van Visma - Lease a Bike zag zijn leidende positie niet meer in gevaar komen in de slotetappe met start en finish in Nice. Hij moest na 129 kilometer de ritzege laten aan de Fransman Lenny Martinez van Bahrain-Victorious en eindigde als tweede.

7 uur geleden