Zwemcoach Robbertsen ziet goed EK als opsteker richting 2024
OTOPENI (ANP) - De deelname aan de Europese kampioenschappen kortebaan in Roemenië heeft op weg naar de Olympische Spelen goed uitgepakt voor de Nederlandse ploeg. Het team won in totaal zes gouden en vijf bronzen medailles. "Dit is een mooi opsteker richting de WK in februari in Doha en de Olympische Spelen", aldus Kees Robbertsen, die bij het toernooi als hoofdcoach optrad. "De ploeg heeft goede prestaties neergezet en elke dag was er een goede score. Dat goede gevoel kunnen de zwemmers meenemen naar de volgende toernooien."
In de voorbereiding op de Spelen koos coach Mark Faber ervoor met zijn zwemmers te starten bij de wedstrijden in het 25-meterbad. Patrick Pearson, trainer van onder anderen Marrit Steenbergen, koos met zijn team voor een andere voorbereiding. De pupillen van Faber boekten mooie successen. De schoolslagspecialisten Arno Kamminga, Caspar Corbeau en Tes Schouten pakten alle drie een gouden medaille.
Maar door het onafhankelijke onderzoek dat er naar hem loopt na klachten over ongepast gedrag, wilde Faber zelf niet reageren op de resultaten en nam Robbertsen de honneurs waar. "Het accent ligt natuurlijk op de Spelen. Het toernooi was ook niet zo zwaar bezet, iedereen maakt daarin zijn eigen keuze. Maar de zwemmers uit Amsterdam wilden hier graag meedoen. Het was ook een goede combinatie met de Rotterdam Qualification Meet van vorige week. Om te racen op de kortebaan is prima in deze fase."
Jonge zwemmers
Daarnaast startten in Roemenië ook een aantal jonge zwemmers, onder wie Thomas Jansen en Tessa Giele, die goud won op de 50 meter vlinderslag. "Voor de jonge zwemmers was dit ook een hele goede ervaring. We hopen dat deze groep de komende jaren een belangrijke rol kan gaan spelen." Giele verraste ook Robbertsen met haar succes op het niet olympische nummer. Giele maakt geen deel uit van de ploeg voor de WK in Doha. "Ze heeft zich niet weten te kwalificeren. Maar deze titel zal haar ongelooflijk veel goed doen en haar hopelijk extra motivatie en vertrouwen geven. Ze kan ook goed uit de voeten op de 50 meter vrij en heeft in april nog een kans zich hierop te plaatsen voor Parijs."
De deelnemers aan de wereldtitelstrijd in Doha zullen de komende maand wat gas terugnemen. In januari begint de voorbereiding op de WK en de Spelen. "Dan gaan we vol gas. Met de drukke kalender is het wel een beetje kunst-en-vliegwerk. Het is een behoorlijke uitdaging, maar met een goede planning moet het goed komen."
Meer uit Sport
MILTON KEYNES/WOKING (ANP/RTR) - Max Verstappen dreigt na 2027 zijn race-engineer Gianpiero Lambiase bij Red Bull kwijt te raken. De 45-jarige Italiaan maakt na volgend seizoen de overstap naar McLaren, zoals Dagblad De Limburger en De Telegraaf eerder berichtten. Ook de BBC en persbureau Reuters bevestigen de overgang op basis van bronnen.
1 uur geledenROUBAIX (ANP) - Marianne Vos gaat zondag van start in Parijs-Roubaix. Dat meldt haar ploeg Visma - Lease a Bike op de eigen site. De 38-jarige renster miste afgelopen zondag de Ronde van Vlaanderen vanwege het overlijden van haar vader. Ook liet ze eerder Milaan-Sanremo schieten toen haar vader ernstig ziek was.
2 uur geledenBASAURI (ANP) - Axel Laurance heeft de derde etappe van de Ronde van Baskenland gewonnen. De Franse wielrenner van Ineos Grenadiers versloeg Igor Arrieta in een sprintduel, nadat het tweetal was overgebleven uit een kopgroep van dertien renners. Jardi van der Lee was de beste Nederlander op plek 11.
20 uur geledenOEIRAS (ANP) - Nederland heeft op de Billie Jean King Cup een 2-1-nederlaag geleden tegen Hongarije. In het dubbelspel verloren Suzan Lamens en Anouk Koevermans in twee sets van het Hongaarse duo Anna Bondar en Adrienn Nagy (6-4 6-4).
20 uur geledenSCHOTEN (ANP) - Charlotte Kool heeft de Scheldeprijs gewonnen. In het Belgische Schoten sprintte de Nederlandse wielrenster van Fenix-Deceuninck naar de zege voor haar landgenoot Nienke Veenhoven en de Italiaanse Elisa Balsamo. De afgelopen drie jaar werd Kool telkens tweede in de Scheldeprijs, een keer achter Balsamo en twee keer achter Lorena Wiebes.
22 uur geledenMONACO (ANP) - De Russische tennisser Daniil Medvedev is na zijn eerste partij op het tennistoernooi de Monte Carlo Masters uitgeschakeld. In de tweede ronde verloor de mondiale nummer 10 kansloos van de Italiaan Matteo Berrettini, nummer 90 op de wereldranglijst. In nog geen uur was de wedstrijd voorbij: 6-0 6-0.
1 dag geledenHONG KONG (ANP/RTR) - De Chinese zwembond start een onderzoek naar cyberpesten aan het adres van drievoudig olympisch schoonspringkampioene Hongchan Quan (19). Quan heeft aangifte gedaan bij de politie.
1 dag geleden