Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Zwemcoach Robbertsen ziet goed EK als opsteker richting 2024

Zwemcoach Robbertsen ziet goed EK als opsteker richting 2024

OTOPENI (ANP) - De deelname aan de Europese kampioenschappen kortebaan in Roemenië heeft op weg naar de Olympische Spelen goed uitgepakt voor de Nederlandse ploeg. Het team won in totaal zes gouden en vijf bronzen medailles. "Dit is een mooi opsteker richting de WK in februari in Doha en de Olympische Spelen", aldus Kees Robbertsen, die bij het toernooi als hoofdcoach optrad. "De ploeg heeft goede prestaties neergezet en elke dag was er een goede score. Dat goede gevoel kunnen de zwemmers meenemen naar de volgende toernooien."

In de voorbereiding op de Spelen koos coach Mark Faber ervoor met zijn zwemmers te starten bij de wedstrijden in het 25-meterbad. Patrick Pearson, trainer van onder anderen Marrit Steenbergen, koos met zijn team voor een andere voorbereiding. De pupillen van Faber boekten mooie successen. De schoolslagspecialisten Arno Kamminga, Caspar Corbeau en Tes Schouten pakten alle drie een gouden medaille.

Maar door het onafhankelijke onderzoek dat er naar hem loopt na klachten over ongepast gedrag, wilde Faber zelf niet reageren op de resultaten en nam Robbertsen de honneurs waar. "Het accent ligt natuurlijk op de Spelen. Het toernooi was ook niet zo zwaar bezet, iedereen maakt daarin zijn eigen keuze. Maar de zwemmers uit Amsterdam wilden hier graag meedoen. Het was ook een goede combinatie met de Rotterdam Qualification Meet van vorige week. Om te racen op de kortebaan is prima in deze fase."

Jonge zwemmers

Daarnaast startten in Roemenië ook een aantal jonge zwemmers, onder wie Thomas Jansen en Tessa Giele, die goud won op de 50 meter vlinderslag. "Voor de jonge zwemmers was dit ook een hele goede ervaring. We hopen dat deze groep de komende jaren een belangrijke rol kan gaan spelen." Giele verraste ook Robbertsen met haar succes op het niet olympische nummer. Giele maakt geen deel uit van de ploeg voor de WK in Doha. "Ze heeft zich niet weten te kwalificeren. Maar deze titel zal haar ongelooflijk veel goed doen en haar hopelijk extra motivatie en vertrouwen geven. Ze kan ook goed uit de voeten op de 50 meter vrij en heeft in april nog een kans zich hierop te plaatsen voor Parijs."

De deelnemers aan de wereldtitelstrijd in Doha zullen de komende maand wat gas terugnemen. In januari begint de voorbereiding op de WK en de Spelen. "Dan gaan we vol gas. Met de drukke kalender is het wel een beetje kunst-en-vliegwerk. Het is een behoorlijke uitdaging, maar met een goede planning moet het goed komen."

Meer uit Sport

Tennisser Van de Zandschulp uitgeschakeld op Roland Garros

PARIJS (ANP) - Tennisser Botic van de Zandschulp is er niet in geslaagd de tweede ronde van Roland Garros te bereiken. De nummer 55 van de wereldranglijst ging in vier sets met 3-6 4-6 7-6 (7) 4-6 onderuit tegen de Argentijn Francisco Cerúndolo.

5 uur geleden
Hockeyers Rotterdam voor tweede keer in historie landskampioen

ROTTERDAM (ANP) - De hockeyers van Rotterdam zijn voor de tweede keer in het bestaan van de club landskampioen geworden. De ploeg van trainer Erik van Driel speelde in het eigen stadion in het tweede duel met 2-2 gelijk tegen titelverdediger Amsterdam. Dat was voldoende na de 3-2-zege van de Rotterdammers in het eerste duel.

8 uur geleden
Tennisser De Jong verslaat routinier Wawrinka op Roland Garros

PARIJS (ANP) - Tennisser Jesper de Jong heeft voor het derde jaar op rij de tweede ronde van Roland Garros bereikt. De 25-jarige Nederlander won na iets meer dan drie uur met 6-3 3-6 6-3 6-4 van de zestien jaar oudere Stan Wawrinka. De Zwitserse oud-winnaar speelde zijn laatste partij in Parijs. Hij beëindigt na het seizoen zijn carrière.

10 uur geleden
Hockeysters Amsterdam pakken landstitel ten koste van Den Bosch

DEN BOSCH (ANP) - De hockeysters van Amsterdam hebben de landstitel gewonnen. Het elftal van trainer Jesse Mahieu versloeg regerend kampioen Den Bosch na shoot-outs. Voor Amsterdam is het de 22e landstitel uit de clubgeschiedenis en de vijfde deze eeuw. Den Bosch blijft op 23 landstitels staan.

11 uur geleden
Swiatek begint goed aan jacht op vijfde tennistitel Roland Garros

PARIJS (ANP) - De Poolse tennisster Iga Swiatek heeft zich eenvoudig geplaatst voor de tweede ronde van Roland Garros. De viervoudig winnares van het grandslamtoernooi in Parijs was met 6-1 6-2 te sterk voor Emerson Jones uit Australië.

13 uur geleden
Tennisser Griekspoor speelt dinsdag om 11.00 uur tegen Arnaldi

PARIJS (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor begint dinsdag om 11.00 uur aan zijn wedstrijd tegen Matteo Arnaldi in de eerste ronde van Roland Garros. Het duel tussen de Nederlander en de Italiaan is de eerste partij van de dag op baan 7.

13 uur geleden
Klassementsleider Vingegaard wil in de Giro nog een etappe winnen

MILAAN (ANP/BELGA) - Klassementsleider Jonas Vingegaard wil zich in de laatste week van de Ronde van Italië niet alleen focussen op het behoud van zijn roze trui, maar ook nog minstens een etappe winnen. Dat zei de Deen van Visma - Lease a Bike maandag tijdens een online persconferentie op de laatste rustdag.

15 uur geleden