Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Zwemcoach Robbertsen ziet goed EK als opsteker richting 2024

Zwemcoach Robbertsen ziet goed EK als opsteker richting 2024

OTOPENI (ANP) - De deelname aan de Europese kampioenschappen kortebaan in Roemenië heeft op weg naar de Olympische Spelen goed uitgepakt voor de Nederlandse ploeg. Het team won in totaal zes gouden en vijf bronzen medailles. "Dit is een mooi opsteker richting de WK in februari in Doha en de Olympische Spelen", aldus Kees Robbertsen, die bij het toernooi als hoofdcoach optrad. "De ploeg heeft goede prestaties neergezet en elke dag was er een goede score. Dat goede gevoel kunnen de zwemmers meenemen naar de volgende toernooien."

In de voorbereiding op de Spelen koos coach Mark Faber ervoor met zijn zwemmers te starten bij de wedstrijden in het 25-meterbad. Patrick Pearson, trainer van onder anderen Marrit Steenbergen, koos met zijn team voor een andere voorbereiding. De pupillen van Faber boekten mooie successen. De schoolslagspecialisten Arno Kamminga, Caspar Corbeau en Tes Schouten pakten alle drie een gouden medaille.

Maar door het onafhankelijke onderzoek dat er naar hem loopt na klachten over ongepast gedrag, wilde Faber zelf niet reageren op de resultaten en nam Robbertsen de honneurs waar. "Het accent ligt natuurlijk op de Spelen. Het toernooi was ook niet zo zwaar bezet, iedereen maakt daarin zijn eigen keuze. Maar de zwemmers uit Amsterdam wilden hier graag meedoen. Het was ook een goede combinatie met de Rotterdam Qualification Meet van vorige week. Om te racen op de kortebaan is prima in deze fase."

Jonge zwemmers

Daarnaast startten in Roemenië ook een aantal jonge zwemmers, onder wie Thomas Jansen en Tessa Giele, die goud won op de 50 meter vlinderslag. "Voor de jonge zwemmers was dit ook een hele goede ervaring. We hopen dat deze groep de komende jaren een belangrijke rol kan gaan spelen." Giele verraste ook Robbertsen met haar succes op het niet olympische nummer. Giele maakt geen deel uit van de ploeg voor de WK in Doha. "Ze heeft zich niet weten te kwalificeren. Maar deze titel zal haar ongelooflijk veel goed doen en haar hopelijk extra motivatie en vertrouwen geven. Ze kan ook goed uit de voeten op de 50 meter vrij en heeft in april nog een kans zich hierop te plaatsen voor Parijs."

De deelnemers aan de wereldtitelstrijd in Doha zullen de komende maand wat gas terugnemen. In januari begint de voorbereiding op de WK en de Spelen. "Dan gaan we vol gas. Met de drukke kalender is het wel een beetje kunst-en-vliegwerk. Het is een behoorlijke uitdaging, maar met een goede planning moet het goed komen."

Meer uit Sport

Darter Van Gerwen verslaat Van Veen in finale Bahrein Masters

BAHREIN (ANP) - Darter Michael van Gerwen heeft de Bahrein Masters op zijn naam geschreven. Het was zijn zeventiende overwinning in een toernooi uit de World Series of Darts. De Brabander rekende in de finale af met Gian van Veen, de Gelderlander die eerder deze maand de finale van het WK speelde.

4 uur geleden
Slovenië en Montenegro vestigen doelpuntenrecord op EK handbal

OSLO (ANP) - Slovenië en Montenegro hebben op het EK handbal voor mannen in Noorwegen, Zweden en Denemarken een doelpuntenrecord gevestigd. De wedstrijd in Oslo eindigde in 41-40 voor Slovenië; nog nooit waren er 81 doelpunten gescoord in een EK-wedstrijd. Het vorige record stond volgens de Europese handbalfederatie EHF op 77 doelpunten, gemaakt op het EK van 2016 in de door Belarus gewonnen wedstrijd tegen IJsland: 39-38.

5 uur geleden
Waterpoloërs gaan onderuit tegen Hongarije op EK

BELGRADO (ANP) - De Nederlandse waterpoloërs hebben op het EK in Belgrado verloren van dertienvoudig Europees kampioen Hongarije. De ploeg van bondscoach Branko Mitrovic bood goed partij tegen nummer 3 van de wereld en wist een aantal keren een achterstand goed te maken, maar in de vierde periode maakten de sterke Hongaren het verschil. Mede door een man minder bij Oranje liep Hongarije uit van 11-10 naar 16-11.

6 uur geleden
IJsdanspaar Verhaegh/Van Geffen strandt in ritmische dans op EK

SHEFFIELD (ANP) - Het Nederlandse ijsdanspaar Chelsea Verhaegh en Sherim van Geffen is op de EK kunstschaatsen in het Engelse Sheffield als 23e geëindigd in de ritmische dans. Die klassering was te laag voor een optreden zaterdag in de vrije dans. De eerste twintig kwalificeerden zich voor het onderdeel, waarin de medailles worden verdeeld.

7 uur geleden
Kopvrouw Velzeboer bij EK shorttrack foutloos op eerste dag

TILBURG (ANP) - Shorttrackster Xandra Velzeboer is de eerste dag van de Europese kampioenschappen in Tilburg zonder problemen doorgekomen. De kopvrouw van de Nederlandse ploeg plaatste zich, net als haar zus Michelle Velzeboer en Selma Poutsma, op zowel de 500 als 1000 meter voor de kwartfinales.

9 uur geleden
Skeletonster Bos eindigt als vierde in Altenberg

ALTENBERG (ANP) - Skeletonster Kimberley Bos heeft ook bij de laatste wereldbekerwedstrijd van het seizoen naast een medaille gegrepen. De wereldkampioene van 2025 finishte als vierde in het Duitse Altenberg.

10 uur geleden
Trucker Van den Brink wint twaalfde etappe Dakar Rally

YANBU (ANP) - Trucker Mitchel van den Brink heeft de twaalfde etappe van de Dakar Rally in Yanbu gewonnen. De Nederlander behaalde zijn vierde etappezege van dit jaar.

11 uur geleden