Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Zwemcoach Faber: Schouten en Steenbergen op eenzame hoogte

Zwemcoach Faber: Schouten en Steenbergen op eenzame hoogte

EINDHOVEN (ANP) - Bondscoach Mark Faber is tevreden met het resultaat van de kwalificatiewedstrijden voor de WK zwemmen deze zomer en de Spelen van volgend jaar. De ploeg voor de wereldtitelstrijd in Japan en de Spelen in Parijs heeft volgens de trainer na de races in het Pieter van den Hoogenband-zwemstadion aardig vorm gekregen. "Ik ben blij hoe het is gegaan", keek Faber terug op de Eindhoven Qualification Meet. "De kern voor de WK in Fukuoka is wel rond. Ons doel was om zwemmers al vroeg kwalificatie voor de Spelen te laten afdwingen. Een paar mensen hebben dat verrassend goed gedaan."

Faber noemde schoolslagspecialiste Tes Schouten en Marrit Steenbergen, die sterk zwom op de vrije slag en de wisselslag, als positieve uitschieters. De twee zwemsters voldeden aan olympische limieten en zwommen nationale records op hun afstanden. "Ze hebben tijden gezwommen die meetellen in de wereld. Er mogen twee zwemmers per afstand naar de Spelen. Er kunnen mensen nog harder gaan, maar Tes staat op eenzame hoogte op de schoolslag en dat geldt ook voor Steenbergen op haar afstanden. Zij kunnen met een rustig hart naar Parijs kijken. Na de Spelen in Tokio waren er zorgen na het afscheid van Femke Heemskerk en Ranomi Kromowidjojo. Maar ik ben blij dat er nieuwe namen zijn opgestaan. Dat geeft ook zeker inspiratie voor de club eronder. Er is zeker talent. Er zijn ook diverse limieten gezwommen voor de jeugdtoernooien. We zijn lekker aan het doorgroeien."

Bij de mannen was Faber te spreken over Kenzo Simons, die opnieuw onder olympische richttijd op de 50 meter vrij bleef. De 21-jarige Thomas Jansen haalde de WK-limiet voor de 400 meter wisselslag. "Voor de Spelen moet hij nog wel een stuk harder, maar hij kan naar Fukuoka om te groeien." Met oog op de samenstelling van de estafettes heeft Faber in Eindhoven ook goede dingen gezien. Voor de Spelen mikt hij op de 4x200 meter vrij, 4x100 meter vrij en 4x100 meter wissel bij de vrouwen en de 4x100 wissel voor de gemengde teams. "Die meiden zijn Europees kampioen op de 4x200 meter vrij. Ze hebben zich goed verder ontwikkeld. De tijden zijn aangescherpt."

Bij de mannen heeft hij ook ingezet op de 4x100 meter vrij. Maar een aantal kandidaten voor deze estafette, zoals Jesse Puts, kampt met blessures. "We moeten kijken of dat nog gaat lukken. Bij de NK in juni moeten we voor de WK de balans opmaken."

Meer uit Sport

Verstappen beseft dat hij 'geluk' nodig heeft in titelstrijd

SÃO PAULO (ANP) - Max Verstappen geeft toe dat hij "een beetje geluk" nodig heeft om Lando Norris en Oscar Piastri te achterhalen in het kampioenschap van de Formule 1. "Ik moet elk weekend veel meer punten scoren en dat is niet zo eenvoudig", vertelde de viervoudig wereldkampioen aan onder meer Autosport.com op de persdag voorafgaand aan de Grote Prijs van São Paulo.

20 uur geleden
Tweevoudig olympisch zeilkampioene Bouwmeester (37) stopt

NOORDWIJK (ANP) - Tweevoudig olympisch zeilkampioene Marit Bouwmeester stopt met topsport. Dat meldt het Watersportverbond. De 37-jarige Bouwmeester is met vier olympische medailles de succesvolste zeilster aller tijden. De Friezin kondigde haar afscheid aan bij de presentatie van haar boek Winnen met je hoofd.

23 uur geleden
Tennisster Lamens jaar na doorbraak blij met behoud plek top 100

AMSTELVEEN (ANP) - Suzan Lamens is een jaar na haar doorbraak blij dat ze nog in de top 100 staat. De beste tennisster van Nederland staat richting het einde van het seizoen op de 86e plaats op de wereldranglijst, ongeveer even hoog als vorig jaar, vlak nadat ze haar tot nu toe enige titel had gepakt. "Ik heb dit jaar alle grote toernooien gespeeld en ben tevreden dat ik mijn ranking heb behouden", zegt Lamens tijdens een persmoment in Amstelveen.

23 uur geleden
Brown: verlies liever titel dan kiezen tussen Norris en Piastri

SÃO PAULO (ANO/RTR) - Teambaas Zak Brown van Formule 1-renstal McLaren weigert een van zijn twee coureurs voor te trekken in de eindfase van het wereldkampioenschap. "Ik verlies nog liever de titel dan dat ik moet kiezen tussen een van mijn twee coureurs", zegt de Amerikaan in de podcast 'Beyond the Grid'.

1 dag geleden
Tennisster Pegula verslaat Paolini in WTA Finals

RIYAD (ANP) - De Amerikaanse tennisster Jessica Pegula heeft haar tweede wedstrijd in de groepsfase van de WTA Finals in het Saoedische Riyad gewonnen. De nummer 5 van de wereld versloeg de Italiaanse Jasmine Paolini in twee sets: 6-2 6-3. Paolini leed al haar derde nederlaag en was al uitgeschakeld.

1 dag geleden
De Waard en Brinkman genomineerd voor beste hockeyer ter wereld

LAUSANNE (ANP) - Xan de Waard en Thierry Brinkman zijn genomineerd voor de prijs van beste hockeyer ter wereld. De internationale hockeyfederatie FIH heeft per sekse drie kanshebbers bekendgemaakt. Anne Veenendaal is een van de drie genomineerde keepsters.

1 dag geleden
Meer dan de helft van de tickets voor Winterspelen 2026 verkocht

MILAAN (ANP/DPA) - Meer dan de helft van de kaarten voor de Olympische Spelen van Milaan en Cortina d'Ampezzo volgend jaar is verkocht. Met nog drie maanden te gaan tot de openingsceremonie van de Winterspelen meldt de organisatie dat 850.000 van de 1,6 miljoen tickets weg zijn.

1 dag geleden