Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Zwemcoach Faber: Schouten en Steenbergen op eenzame hoogte

Zwemcoach Faber: Schouten en Steenbergen op eenzame hoogte

EINDHOVEN (ANP) - Bondscoach Mark Faber is tevreden met het resultaat van de kwalificatiewedstrijden voor de WK zwemmen deze zomer en de Spelen van volgend jaar. De ploeg voor de wereldtitelstrijd in Japan en de Spelen in Parijs heeft volgens de trainer na de races in het Pieter van den Hoogenband-zwemstadion aardig vorm gekregen. "Ik ben blij hoe het is gegaan", keek Faber terug op de Eindhoven Qualification Meet. "De kern voor de WK in Fukuoka is wel rond. Ons doel was om zwemmers al vroeg kwalificatie voor de Spelen te laten afdwingen. Een paar mensen hebben dat verrassend goed gedaan."

Faber noemde schoolslagspecialiste Tes Schouten en Marrit Steenbergen, die sterk zwom op de vrije slag en de wisselslag, als positieve uitschieters. De twee zwemsters voldeden aan olympische limieten en zwommen nationale records op hun afstanden. "Ze hebben tijden gezwommen die meetellen in de wereld. Er mogen twee zwemmers per afstand naar de Spelen. Er kunnen mensen nog harder gaan, maar Tes staat op eenzame hoogte op de schoolslag en dat geldt ook voor Steenbergen op haar afstanden. Zij kunnen met een rustig hart naar Parijs kijken. Na de Spelen in Tokio waren er zorgen na het afscheid van Femke Heemskerk en Ranomi Kromowidjojo. Maar ik ben blij dat er nieuwe namen zijn opgestaan. Dat geeft ook zeker inspiratie voor de club eronder. Er is zeker talent. Er zijn ook diverse limieten gezwommen voor de jeugdtoernooien. We zijn lekker aan het doorgroeien."

Bij de mannen was Faber te spreken over Kenzo Simons, die opnieuw onder olympische richttijd op de 50 meter vrij bleef. De 21-jarige Thomas Jansen haalde de WK-limiet voor de 400 meter wisselslag. "Voor de Spelen moet hij nog wel een stuk harder, maar hij kan naar Fukuoka om te groeien." Met oog op de samenstelling van de estafettes heeft Faber in Eindhoven ook goede dingen gezien. Voor de Spelen mikt hij op de 4x200 meter vrij, 4x100 meter vrij en 4x100 meter wissel bij de vrouwen en de 4x100 wissel voor de gemengde teams. "Die meiden zijn Europees kampioen op de 4x200 meter vrij. Ze hebben zich goed verder ontwikkeld. De tijden zijn aangescherpt."

Bij de mannen heeft hij ook ingezet op de 4x100 meter vrij. Maar een aantal kandidaten voor deze estafette, zoals Jesse Puts, kampt met blessures. "We moeten kijken of dat nog gaat lukken. Bij de NK in juni moeten we voor de WK de balans opmaken."

Meer uit Sport

Tennisser Griekspoor heeft Dubai verlaten

DUBAI (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor heeft Dubai verlaten, nadat hij daar vast was komen te zitten door de oorlog in het Midden-Oosten. De beste tennisser van Nederland is samen met zijn broer Scott geland in Milaan, meldt zijn coach Marc Dijkhuizen, die zelf nog probeert naar zijn woning in Bahrein te komen.

6 uur geleden
Trump: maakt me helemaal niets uit of Iran meedoet aan WK

WASHINGTON (ANP/RTR) - Het maakt de Amerikaanse president Donald Trump "helemaal niets uit" of Iran meedoet aan het WK voetbal van komende zomer. "Het is een verslagen land, ze lopen op hun laatste benen", zei Trump tegen nieuwssite Politico.

7 uur geleden
Voetbalsters beginnen WK-kwalificatie met gelijkspel in Polen

GDANSK (ANP) - De Nederlandse voetbalsters zijn de kwalificatie voor het WK voetbal van 2027 begonnen met een gelijkspel tegen Polen. In Gdansk gaf de ploeg van bondscoach Arjan Veurink een voorsprong uit handen en eindigde het duel in 2-2.

21 uur geleden
Profar na bericht over doping uit basis Nederlands honkbalteam

SARASOTA (ANP) - Honkbalinternational Jurickson Profar (33) is uit de opstelling van het Nederlands team gehaald vanwege berichten over een positieve dopingtest. De outfielder van Atlanta Braves stond al in de basis bij een oefenduel dat het Koninkrijksteam op dinsdag speelt tegen Baltimore Orioles.

22 uur geleden
Honkbalinternational Profar in aanloop naar WBC positief getest

ATLANTA (ANP) - Honkbalinternational Jurickson Profar (33) is opnieuw positief getest op prestatieverhogende middelen. Dat melden verschillende Amerikaanse media op basis van een bericht van ESPN. De outfielder van Atlanta Braves en het Koninkrijksteam hangt een schorsing van 162 wedstrijden boven het hoofd. Profar is met Nederland in voorbereiding op de World Baseball Classic.

22 uur geleden
Paralympiërs gehinderd in reis naar Milaan door oorlog Iran

MILAAN (ANP) - Sommige deelnemers aan de Paralympische Winterspelen ondervinden hinder bij hun reis naar Milaan en Cortina d'Ampezzo vanwege de sluiting van het luchtruim in het Midden-Oosten. Dat blijkt uit een verklaring van het Internationaal Paralympisch Comité (IPC). Door de oorlog in Iran en Iraanse aanvallen op omliggende landen is het luchtruim boven Iran, diverse Golfstaten en elders in het Midden-Oosten gesloten.

1 dag geleden
Petit en Kampschreur vlaggendragers voor Paralympische Spelen

PAPENDAL (ANP) - Claire Petit en Jeroen Kampschreur zijn op 6 maart de vlaggendragers voor Nederland tijdens de openingsceremonie in Verona van de Paralympische Spelen in Milaan en Cortina d'Ampezzo.

1 dag geleden