Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Zwemcoach Faber: Schouten en Steenbergen op eenzame hoogte

Zwemcoach Faber: Schouten en Steenbergen op eenzame hoogte

EINDHOVEN (ANP) - Bondscoach Mark Faber is tevreden met het resultaat van de kwalificatiewedstrijden voor de WK zwemmen deze zomer en de Spelen van volgend jaar. De ploeg voor de wereldtitelstrijd in Japan en de Spelen in Parijs heeft volgens de trainer na de races in het Pieter van den Hoogenband-zwemstadion aardig vorm gekregen. "Ik ben blij hoe het is gegaan", keek Faber terug op de Eindhoven Qualification Meet. "De kern voor de WK in Fukuoka is wel rond. Ons doel was om zwemmers al vroeg kwalificatie voor de Spelen te laten afdwingen. Een paar mensen hebben dat verrassend goed gedaan."

Faber noemde schoolslagspecialiste Tes Schouten en Marrit Steenbergen, die sterk zwom op de vrije slag en de wisselslag, als positieve uitschieters. De twee zwemsters voldeden aan olympische limieten en zwommen nationale records op hun afstanden. "Ze hebben tijden gezwommen die meetellen in de wereld. Er mogen twee zwemmers per afstand naar de Spelen. Er kunnen mensen nog harder gaan, maar Tes staat op eenzame hoogte op de schoolslag en dat geldt ook voor Steenbergen op haar afstanden. Zij kunnen met een rustig hart naar Parijs kijken. Na de Spelen in Tokio waren er zorgen na het afscheid van Femke Heemskerk en Ranomi Kromowidjojo. Maar ik ben blij dat er nieuwe namen zijn opgestaan. Dat geeft ook zeker inspiratie voor de club eronder. Er is zeker talent. Er zijn ook diverse limieten gezwommen voor de jeugdtoernooien. We zijn lekker aan het doorgroeien."

Bij de mannen was Faber te spreken over Kenzo Simons, die opnieuw onder olympische richttijd op de 50 meter vrij bleef. De 21-jarige Thomas Jansen haalde de WK-limiet voor de 400 meter wisselslag. "Voor de Spelen moet hij nog wel een stuk harder, maar hij kan naar Fukuoka om te groeien." Met oog op de samenstelling van de estafettes heeft Faber in Eindhoven ook goede dingen gezien. Voor de Spelen mikt hij op de 4x200 meter vrij, 4x100 meter vrij en 4x100 meter wissel bij de vrouwen en de 4x100 wissel voor de gemengde teams. "Die meiden zijn Europees kampioen op de 4x200 meter vrij. Ze hebben zich goed verder ontwikkeld. De tijden zijn aangescherpt."

Bij de mannen heeft hij ook ingezet op de 4x100 meter vrij. Maar een aantal kandidaten voor deze estafette, zoals Jesse Puts, kampt met blessures. "We moeten kijken of dat nog gaat lukken. Bij de NK in juni moeten we voor de WK de balans opmaken."

Meer uit Sport

Tennisster Gauff naar finale van graveltoernooi in Rome

ROME (ANP) - Coco Gauff heeft als eerste de finale van het tennistoernooi van Rome bereikt. De als derde geplaatste Amerikaanse versloeg de Roemeense Sorana Cirstea: 6-4 6-3.

44 minuten geleden
Sinner verbreekt met overwinning op Roeblev record Djokovic

ROME (ANP) - Tennisser Jannik Sinner heeft voor de 32e keer op rij een wedstrijd op een masterstoernooi gewonnen. De Italiaan verbrak daarmee het record van de Serviër Novak Djokovic, die in 2011 tot 31 achtereenvolgende zeges kwam.

3 uur geleden
Tennisser Darderi na nachtpartij naar halve finale in Rome

ROME (ANP/RTR) - Tennisser Luciano Darderi heeft zich bij het masterstoernooi van Rome voor de halve finale geplaatst. De Italiaan rekende in een partij die tot diep na middernacht duurde af met de Spaanse tiener Rafael Jodar: 7-6 (5) 5-7 6-0.

8 uur geleden
Spanjaard Arrieta wint vijfde rit Giro, Eulálio pakt roze trui

POTENZA (ANP) - Igor Arrieta heeft de vijfde etappe in de Giro d'Italia op zijn naam geschreven. De Spanjaard bezorgde UAE Team Emirates de tweede dagzege op rij door na 203 kilometer in Potenza de rit te winnen. Hij finishte voor medevluchter Afonso Eulálio uit Portugal in de finale waarin beide renners ten val kwamen en Arrieta zelfs nog verkeerd reed.

1 dag geleden
Eerste openlijk homoseksuele basketballer in NBA overleden

NEW YORK (ANP/DPA) - De NBA rouwt om het verlies van Jason Collins. De voormalige profbasketballer is op 47-jarige leeftijd overleden aan een hersentumor, meldt zijn familie. Collins kreeg tijdens zijn actieve carrière veel aandacht toen hij in 2013 als eerste speler in de Noord-Amerikaanse competitie openlijk uitkwam voor zijn homoseksualiteit.

1 dag geleden
Verstappen kijkt uit naar racen in het donker op Nürburgring

NÜRBURGRING (ANP) - Max Verstappen kijkt uit naar het racen in de nacht tijdens de 24 uur van de Nürburgring komend weekend. Voor de viervoudig wereldkampioen in de Formule 1 is het zijn eerste deelname aan de langeafstandsrace op het Duitse circuit in de Eifel.

1 dag geleden
Sinner met 31e masterszege op rij naar kwartfinale in Rome

ROME (ANP) - Jannik Sinner heeft de kwartfinales van het masterstoernooi van Rome bereikt. De als eerste geplaatste Italiaan versloeg in twee sets zijn landgenoot Andrea Pellegrino: 6-2 6-3.

2 dagen geleden