Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Zwemcoach Faber past trainingsmanier ook na klachten niet aan

Zwemcoach Faber past trainingsmanier ook na klachten niet aan

AMSTERDAM (ANP) - Topzwemcoach Mark Faber heeft zijn manier van training geven niet aangepast na de beschuldigingen van ongepast gedrag aan zijn adres. "Ik doe dit werk al dertig jaar met mijn eigen stijl en probeer daar lekker mezelf in te zijn", zegt de trainer van onder anderen vicewereldkampioen Arno Kamminga in aanloop naar de WK in het Qatarese Doha. Die beginnen voor zijn langebaanzwemmers volgende week zondag.

In november werd via de Volkskrant bekend dat zwembond KNZB een onafhankelijk onderzoek naar het functioneren van Faber heeft ingesteld na meerdere "meldingen van ongenoegen". Pas half maart, na de WK dus, worden hier op zijn vroegst de resultaten van verwacht. Faber liet zich los van een korte eerste reactie eerder niet inhoudelijk uit over de zaak.

"Op die manier wil ik de ruis weghouden bij mijn zwemmers", verwees de coach naar de vier olympiërs Kamminga, Caspar Corbeau, Tes Schouten en Kenzo Simons, met wie hij in het Amsterdamse trainingscentrum werkt. "Wij zijn heel lekker met elkaar aan het werk en hebben ongelooflijk veel schik. We hebben dit thema gewoon geparkeerd als iets waar niet over gesproken wordt."

Pesterig gedrag

De meldingen stammen van begin vorig jaar, toen Faber ook nog hoofdcoach van het hele Nederlandse topzwemmen was. Die functie legde hij afgelopen zomer neer. Vanuit zowel Amsterdam als het andere toptrainingscentrum in Eindhoven werd in de voorgaande periode volgens de Volkskrant de meldingen van onder meer pesterig gedrag gedaan. Kamminga, Corbeau en Schouten hebben zich de afgelopen maanden al meerdere keren volledig achter Faber geschaard.

Faber laat weten niet extra gedreven te zijn door de beschuldigingen. "Mijn drijfveer is om met atleten te werken aan de doelstellingen waarmee ze ooit begonnen. Dan stippel je een traject uit met allerlei facetten, waarin plezier een hele belangrijke is. Als dan lukt wat je met elkaar hebt bedacht en je een glimlach aan de andere kant ziet, daar doe ik het voor. Daar is nooit iets aan veranderd", aldus de sinds 2016 in Amsterdam werkzame coach.

Kamminga, die onder leiding van Faber in 2021 twee keer olympisch zilver won op de schoolslag, zegt dat de commotie het Amsterdamse zwemteam onderling alleen maar dichter bij elkaar heeft gebracht. "Wij staan als een huis achter Mark. Wij geloven in hem, zijn programma, zijn openheid en zijn eerlijkheid. Dus natuurlijk verbindt dat ons nu."

Meer uit Sport

Uitspraken Verstappen wijzen op langer verblijf in Formule 1

MONTREAL (ANP) - Max Verstappen ziet met de nieuwe regels voor de Formule 1 in 2027 de kans toenemen dat hij volgend jaar in de koningsklasse van de autosport actief blijft. De viervoudig wereldkampioen noemde de aanpassingen van de huidige motorreglementen een stap in de goede richting.

6 uur geleden
Verhoeven en Usyk vechten enkel om wereldtitel van boksbond WBC

GIZEH (ANP) - Rico Verhoeven vecht zaterdag tegen Oleksandr Usyk om de wereldtitel in het zwaargewicht van de World Boxing Council (WBC), de meest prestigieuze boksbond van de wereld.

8 uur geleden
Verhoeven krijgt ook een herkansing als hij verliest van Usyk

GIZEH (ANP) - Rico Verhoeven krijgt ongeacht de uitslag van zijn wedstrijd om de wereldtitel van bond WBC tegen Oleksandr Usyk een nieuwe kans als bokser. "We houden hem erbij, of hij nu wint of verliest", beloofde Turki Al-Sheikh tijdens een persconferentie in The Grand Egyptian Museum. "Hij gaat ook vechten op andere grote evenementen. Het is een legende."

9 uur geleden
Belg Segaert wint twaalfde rit Giro na late aanval

NOVI LIGURE (ANP) - De Belg Alec Segaert heeft de twaalfde etappe van de Giro d'Italia gewonnen. De 23-jarige renner van Bahrain - Victorious plaatste op enkele kilometers van de finish in Novi Ligure een versnelling en bleef het uitgedunde peloton net voor. Zijn landgenoot Toon Aerts won na 175 kilometer de sprint om de tweede plaats, voor Guillermo Silva uit Uruguay.

11 uur geleden
Roland Garros 'zal niet toegeven' na onvrede over prijzengeld

PARIJS (ANP/AFP) - Roland Garros lijkt het prijzengeld dit jaar niet te verhogen, ondanks de onvrede bij tennissers over de verdeling van de toernooiopbrengsten. "We zullen niet toegeven", zei toernooidirecteur Amélie Mauresmo donderdag.

13 uur geleden
MotoGP-coureur Álex Márquez voorlopig uitgeschakeld door breuken

BARCELONA (ANP) - MotoGP-rijder Álex Márquez mist sowieso de komende twee grands prix. De Spanjaard uit het team Gresini Racing heeft tijd nodig om te herstellen van een gebroken halswervel en een gebroken sleutelbeen. Hij liep de verwondingen op bij een zware crash afgelopen zondag in de Grote Prijs van Catalonië.

14 uur geleden
Griekspoor en Van de Zandschulp ontlopen toptennissers in Parijs

PARIJS (ANP) - Tennissers Tallon Griekspoor en Botic van de Zandschulp ontlopen in de eerste ronde van Roland Garros de grote namen. Griekspoor treft in Parijs voor het eerst in zijn carrière Matteo Arnaldi, de Italiaanse nummer 96 van de wereld. Griekspoor staat zelf 31e. Van de Zandschulp neemt het op tegen de Argentijn Francisco Cerúndolo, van wie hij drie keer eerder verloor. Het toernooi begint zondag.

14 uur geleden