Zwemcoach Faber past trainingsmanier ook na klachten niet aan
AMSTERDAM (ANP) - Topzwemcoach Mark Faber heeft zijn manier van training geven niet aangepast na de beschuldigingen van ongepast gedrag aan zijn adres. "Ik doe dit werk al dertig jaar met mijn eigen stijl en probeer daar lekker mezelf in te zijn", zegt de trainer van onder anderen vicewereldkampioen Arno Kamminga in aanloop naar de WK in het Qatarese Doha. Die beginnen voor zijn langebaanzwemmers volgende week zondag.
In november werd via de Volkskrant bekend dat zwembond KNZB een onafhankelijk onderzoek naar het functioneren van Faber heeft ingesteld na meerdere "meldingen van ongenoegen". Pas half maart, na de WK dus, worden hier op zijn vroegst de resultaten van verwacht. Faber liet zich los van een korte eerste reactie eerder niet inhoudelijk uit over de zaak.
"Op die manier wil ik de ruis weghouden bij mijn zwemmers", verwees de coach naar de vier olympiërs Kamminga, Caspar Corbeau, Tes Schouten en Kenzo Simons, met wie hij in het Amsterdamse trainingscentrum werkt. "Wij zijn heel lekker met elkaar aan het werk en hebben ongelooflijk veel schik. We hebben dit thema gewoon geparkeerd als iets waar niet over gesproken wordt."
Pesterig gedrag
De meldingen stammen van begin vorig jaar, toen Faber ook nog hoofdcoach van het hele Nederlandse topzwemmen was. Die functie legde hij afgelopen zomer neer. Vanuit zowel Amsterdam als het andere toptrainingscentrum in Eindhoven werd in de voorgaande periode volgens de Volkskrant de meldingen van onder meer pesterig gedrag gedaan. Kamminga, Corbeau en Schouten hebben zich de afgelopen maanden al meerdere keren volledig achter Faber geschaard.
Faber laat weten niet extra gedreven te zijn door de beschuldigingen. "Mijn drijfveer is om met atleten te werken aan de doelstellingen waarmee ze ooit begonnen. Dan stippel je een traject uit met allerlei facetten, waarin plezier een hele belangrijke is. Als dan lukt wat je met elkaar hebt bedacht en je een glimlach aan de andere kant ziet, daar doe ik het voor. Daar is nooit iets aan veranderd", aldus de sinds 2016 in Amsterdam werkzame coach.
Kamminga, die onder leiding van Faber in 2021 twee keer olympisch zilver won op de schoolslag, zegt dat de commotie het Amsterdamse zwemteam onderling alleen maar dichter bij elkaar heeft gebracht. "Wij staan als een huis achter Mark. Wij geloven in hem, zijn programma, zijn openheid en zijn eerlijkheid. Dus natuurlijk verbindt dat ons nu."
Meer uit Sport
PRAAG (ANP) - De Japanse kunstschaatsster Kaori Sakamoto (25) heeft haar carrière in stijl afgesloten. In Praag werd ze voor de vierde keer wereldkampioen. Haar landgenote Mone Chiba werd tweede, het brons was voor Nina Pinzarrone uit België.
3 uur geledenHARELBEKE (ANP) - Mathieu van der Poel dacht te worden ingelopen vlak voor de finish van de E3 Saxo Classic in Harelbeke. Doordat de achtervolgers even twijfelden, kon hij alsnog voor de derde keer op rij de Vlaamse koers winnen. "Ik ben heel blij met de overwinning, maar het kostte heel veel energie", zei hij in het flashinterview.
7 uur geledenHARELBEKE (ANP) - Mathieu van der Poel heeft voor de derde keer op rij de E3 Saxo Classic op zijn naam geschreven. De 31-jarige Nederlander van Alpecin - Premier Tech kwam na 208,5 kilometer na een lange solo aan in Harelbeke, waarin hij in de finale vier achtervolgers net voorbleef. De Noor Per Strand Hagenes werd tweede en de Belg Florian Vermeersch derde.
7 uur geledenLA MOLINA/COLL DE PAL (ANP) - Jonas Vingegaard (29) heeft de vijfde etappe van de Ronde van Catalonië gewonnen. De Deense kopman van Visma - Lease a Bike kwam op de Coll de Pal in zijn eentje als eerste over de streep. Vingegaard nam de leiding in het klassement over van de Fransman Dorian Godon (Ineos Grenadiers).
8 uur geledenWASHINGTON (ANP/DPA) - President Donald Trump van de Verenigde Staten heeft het Internationaal Olympisch Comité (IOC) gefeliciteerd met de beslissing van donderdag om transgender vrouwen uit te sluiten van deelname in de vrouwencategorie bij de Olympische Spelen van 2028 in Los Angeles. Alleen biologisch vrouwelijke atleten, van wie het geslacht wordt vastgesteld door middel van een eenmalige genetische screeningstest, komen in aanmerking om deel te nemen.
12 uur geledenCINCINNATI (ANP) - Oranje-international Ceddanne Rafaela is het nieuwe MLB-seizoen met de honkballers van Boston Red Sox begonnen met een overwinning bij Cincinnati Reds. De negenvoudig kampioen was in Ohio met 3-0 te sterk voor de thuisploeg.
12 uur geledenUTRECHT (ANP) - Nederland organiseert het EK hockey voor mannen en vrouwen in 2029. Dat maakte de Nederlandse hockeybond (KNHB) vrijdag bekend. Het evenement vindt plaats in het Wagener Stadion in Amstelveen.
13 uur geleden