Zwemcoach Faber past trainingsmanier ook na klachten niet aan
AMSTERDAM (ANP) - Topzwemcoach Mark Faber heeft zijn manier van training geven niet aangepast na de beschuldigingen van ongepast gedrag aan zijn adres. "Ik doe dit werk al dertig jaar met mijn eigen stijl en probeer daar lekker mezelf in te zijn", zegt de trainer van onder anderen vicewereldkampioen Arno Kamminga in aanloop naar de WK in het Qatarese Doha. Die beginnen voor zijn langebaanzwemmers volgende week zondag.
In november werd via de Volkskrant bekend dat zwembond KNZB een onafhankelijk onderzoek naar het functioneren van Faber heeft ingesteld na meerdere "meldingen van ongenoegen". Pas half maart, na de WK dus, worden hier op zijn vroegst de resultaten van verwacht. Faber liet zich los van een korte eerste reactie eerder niet inhoudelijk uit over de zaak.
"Op die manier wil ik de ruis weghouden bij mijn zwemmers", verwees de coach naar de vier olympiërs Kamminga, Caspar Corbeau, Tes Schouten en Kenzo Simons, met wie hij in het Amsterdamse trainingscentrum werkt. "Wij zijn heel lekker met elkaar aan het werk en hebben ongelooflijk veel schik. We hebben dit thema gewoon geparkeerd als iets waar niet over gesproken wordt."
Pesterig gedrag
De meldingen stammen van begin vorig jaar, toen Faber ook nog hoofdcoach van het hele Nederlandse topzwemmen was. Die functie legde hij afgelopen zomer neer. Vanuit zowel Amsterdam als het andere toptrainingscentrum in Eindhoven werd in de voorgaande periode volgens de Volkskrant de meldingen van onder meer pesterig gedrag gedaan. Kamminga, Corbeau en Schouten hebben zich de afgelopen maanden al meerdere keren volledig achter Faber geschaard.
Faber laat weten niet extra gedreven te zijn door de beschuldigingen. "Mijn drijfveer is om met atleten te werken aan de doelstellingen waarmee ze ooit begonnen. Dan stippel je een traject uit met allerlei facetten, waarin plezier een hele belangrijke is. Als dan lukt wat je met elkaar hebt bedacht en je een glimlach aan de andere kant ziet, daar doe ik het voor. Daar is nooit iets aan veranderd", aldus de sinds 2016 in Amsterdam werkzame coach.
Kamminga, die onder leiding van Faber in 2021 twee keer olympisch zilver won op de schoolslag, zegt dat de commotie het Amsterdamse zwemteam onderling alleen maar dichter bij elkaar heeft gebracht. "Wij staan als een huis achter Mark. Wij geloven in hem, zijn programma, zijn openheid en zijn eerlijkheid. Dus natuurlijk verbindt dat ons nu."
Meer uit Sport
WIJK AAN ZEE (ANP) - Schaker Jorden van Foreest heeft op het Tata Steel Chess Tournament remise gespeeld tegen de Oezbeek Javokhir Sindarov. Hij blijft door dat resultaat gedeeld tweede, samen met Sindarov en de Duitser Matthias Bluebaum, die woensdag van Anish Giri won.
3 uur geledenNIEUWEGEIN (ANP) - Ferry Weertman en Ranomi Kromowidjojo zijn toegetreden tot de International Swimming Hall of Fame (ISHOF). Daarmee behoren de voormalige zwemmers tot een select gezelschap Nederlanders dat deze internationale erkenning ontvangt. Maarten van der Weijden, Monique Wildschut, Irene van der Laan en Judith van Berkel gingen hen voor.
3 uur geledenLONDEN (ANP) - Atlete Sifan Hassan (33) zal op 26 april van start gaan in de marathon van Londen. Hassan maakte in 2023 in Londen haar debuut op de marathon. Ondanks dat ze onderweg even moest stoppen vanwege kramp, wist ze haar eerste marathon meteen winnend af te sluiten.
5 uur geledenMANCHESTER (ANP/RTR) - De vorig jaar gestopte Britse bokser Tyson Fury keert opnieuw terug in de ring. De 37-jarige voormalige wereldkampioen zwaargewicht neemt het op 11 april op tegen de Rus Arslanbek Makhmudov.
5 uur geledenUTRECHT (ANP) - Het WK beachvolleybal van 2027 in Nederland vindt plaats op een aantal "iconische locaties" in de speelsteden Den Haag, Amsterdam, Apeldoorn en Rotterdam. Dat meldt volleybalbond Nevobo in een persbericht. De organisatie hoopt onder meer in Den Haag te spelen in een stadion op de Hofvijver, net als in 2015.
10 uur geledenMELBOURNE (ANP/AFP) - De Italiaanse tennisser Jannik Sinner heeft zonder problemen de halve finales van de Australian Open bereikt. De winnaar van de vorige twee edities was in Melbourne met 6-3 6-4 6-4 te sterk voor de Amerikaan Ben Shelton.
11 uur geledenMELBOURNE (ANP/RTR) - Coco Gauff krijgt veel bijval van andere toptennissters na haar woedeuitbarsting van dinsdag op de Australian Open. De Amerikaanse nummer 3 van de wereld klaagde over het gebrek aan privacy in Melbourne en daar zijn haar landgenotes Amanda Anisimova en Jessica Pegula en de Poolse Iga Swiatek het mee eens. "De vraag is of we tennissers zijn of dieren in de dierentuin, die zelfs in de gaten worden gehouden als ze naar de wc gaan", zei Swiatek.
11 uur geleden