Zwemcoach Faber past trainingsmanier ook na klachten niet aan
AMSTERDAM (ANP) - Topzwemcoach Mark Faber heeft zijn manier van training geven niet aangepast na de beschuldigingen van ongepast gedrag aan zijn adres. "Ik doe dit werk al dertig jaar met mijn eigen stijl en probeer daar lekker mezelf in te zijn", zegt de trainer van onder anderen vicewereldkampioen Arno Kamminga in aanloop naar de WK in het Qatarese Doha. Die beginnen voor zijn langebaanzwemmers volgende week zondag.
In november werd via de Volkskrant bekend dat zwembond KNZB een onafhankelijk onderzoek naar het functioneren van Faber heeft ingesteld na meerdere "meldingen van ongenoegen". Pas half maart, na de WK dus, worden hier op zijn vroegst de resultaten van verwacht. Faber liet zich los van een korte eerste reactie eerder niet inhoudelijk uit over de zaak.
"Op die manier wil ik de ruis weghouden bij mijn zwemmers", verwees de coach naar de vier olympiërs Kamminga, Caspar Corbeau, Tes Schouten en Kenzo Simons, met wie hij in het Amsterdamse trainingscentrum werkt. "Wij zijn heel lekker met elkaar aan het werk en hebben ongelooflijk veel schik. We hebben dit thema gewoon geparkeerd als iets waar niet over gesproken wordt."
Pesterig gedrag
De meldingen stammen van begin vorig jaar, toen Faber ook nog hoofdcoach van het hele Nederlandse topzwemmen was. Die functie legde hij afgelopen zomer neer. Vanuit zowel Amsterdam als het andere toptrainingscentrum in Eindhoven werd in de voorgaande periode volgens de Volkskrant de meldingen van onder meer pesterig gedrag gedaan. Kamminga, Corbeau en Schouten hebben zich de afgelopen maanden al meerdere keren volledig achter Faber geschaard.
Faber laat weten niet extra gedreven te zijn door de beschuldigingen. "Mijn drijfveer is om met atleten te werken aan de doelstellingen waarmee ze ooit begonnen. Dan stippel je een traject uit met allerlei facetten, waarin plezier een hele belangrijke is. Als dan lukt wat je met elkaar hebt bedacht en je een glimlach aan de andere kant ziet, daar doe ik het voor. Daar is nooit iets aan veranderd", aldus de sinds 2016 in Amsterdam werkzame coach.
Kamminga, die onder leiding van Faber in 2021 twee keer olympisch zilver won op de schoolslag, zegt dat de commotie het Amsterdamse zwemteam onderling alleen maar dichter bij elkaar heeft gebracht. "Wij staan als een huis achter Mark. Wij geloven in hem, zijn programma, zijn openheid en zijn eerlijkheid. Dus natuurlijk verbindt dat ons nu."
Meer uit Sport
WARSCHAU (ANP) - De Nederlandse 3x3-basketbalsters hebben op het WK in Warschau de kwartfinales bereikt. De regerend wereldkampioen won ook de derde en vierde groepswedstrijd van respectievelijk Kazachstan en Polen en is zo groepswinnaar in groep A.
6 uur geledenTURKU (ANP) - Atlete Minke Bisschops heeft bij de Paavo Nurmi Games in Finland de 100 meter op haar naam geschreven. De 23-jarige sprintster won op de atletiekwedstrijd in Turku in 11,25 seconden.
7 uur geledenSANTO STEFANO DI CADORE (ANP) - Demi Vollering heeft de vijfde etappe in de Giro d'Italia gewonnen. De 29-jarige wielrenster van FDJ United-Suez was in de etappe van Longarone naar Santo Stefano di Cadore na 146 kilometer net iets sneller dan landgenote Anna van der Breggen. Antonia Niedermaier uit Duitsland werd derde.
8 uur geledenPARIJS (ANP) - Aryna Sabalenka is verrassend uitgeschakeld in de kwartfinales van Roland Garros. De 28-jarige Belarussische gaf een ruime voorsprong weg en verloor onder winderige omstandigheden in drie sets van de Russische Diana Sjnajder: 6-3 5-7 0-6. De nummer 1 van de wereld won het grandslamtoernooi in Parijs nog nooit.
11 uur geledenPARIJS (ANP) - Maja Chwalińska heeft gezorgd voor een nieuwe stunt op Roland Garros. De 24-jarige Poolse, die begon als qualifier aan het grandslamtoernooi in de Franse hoofdstad, versloeg in de kwartfinale de Russische Anna Kalinskaja in twee sets: 7-6 (3) 6-3.
13 uur geledenMARANELLO (ANP) - Formule 1-coureur Charles Leclerc heeft zijn contract bij Ferrari verlengd. Daardoor blijft de huidige nummer 3 van de WK-stand ook de komende seizoenen voor het Italiaanse team rijden. De 28-jarige Monegask debuteerde in 2018 in de hoogste raceklasse en heeft sinds 2019 een vast stoeltje bij Ferrari, waar hij nu zevenvoudig wereldkampioen Lewis Hamilton als teamgenoot heeft.
18 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennisser Jakub Menšík heeft zich op Roland Garros voor het eerst geplaatst voor de halve finales van een grandslamtoernooi. De mondiale nummer 27 uit Tsjechië was in Parijs met 6-4 6-3 7-6 (3) te sterk voor de Braziliaan João Fonseca. Hij speelt tegen de Duitser Alexander Zverev om een plaats in de finale.
1 dag geleden