Zwemcoach Faber kiest voor snelle duidelijkheid richting Spelen
AMSTERDAM (ANP) - Bondscoach Mark Faber kiest in aanloop naar de Olympische Spelen in Parijs voor snelle duidelijkheid en rust. Zwemmers die op 7 april 2024 tot de twee snelsten op hun afstand behoren, zijn zeker van olympische deelname. Zwemmers kunnen dan tot 23 juni alleen nog op de 'open' plekken proberen om aan de limieten te voldoen.
"Het idee erbij is dat we dan een heel goede voorbereiding kunnen draaien richting de Spelen en dat we rust kunnen bieden", legde Faber in het Sloterparkbad in Amsterdam uit. "Anders krijg je toch een soort limietenjacht en dat gaat naar mijn mening ten koste van de prestaties op de Spelen."
Nederland mag per individuele afstand twee zwemmers afvaardigen. In aanloop naar de vorige Spelen in Tokio ontstond onrust nadat Femke Heemskerk bij het kwalificatietoernooi in Rotterdam op de 50 meter vrije slag haar olympisch ticket kwijtraakte aan Valerie van Roon. Heemskerk kon in Rotterdam niet meedoen vanwege corona. De inmiddels gestopte Heemskerk stapte naar de tuchtcommissie en kreeg toch nog een nieuwe kans. Faber: "We hebben daarvan geleerd. We hebben een bepaling opgenomen in de regels. Corona is nu geen excuus. Het is keihard, maar wel waterdicht."
Bij wedstrijden in Frankrijk doken Arno Kamminga, Tes Schouten en Kenzo Simons onlangs al onder de olympische limieten. Volgende week kunnen anderen bij de Eindhoven Qualification Meet op jacht naar limieten. "Ik verwacht zeker dat deze drie nog harder gaan en dat er ook meer zwemmers bijkomen die een limiet halen", aldus Faber.
Meer uit Sport
DELHI (ANP) - Het Nederlandse cricketteam heeft zijn eerste overwinning geboekt op het WK T20. Het team van bondscoach Ryan Cook versloeg in het Indiase Delhi Namibië. Nederland verloor zaterdag zijn eerste wedstrijd van Pakistan.
32 minuten geledenMILAAN (ANP) - Shorttrackster Xandra Velzeboer heeft zich bij de start van de Olympische Spelen overtuigend geplaatst voor de kwartfinale van de 500 meter. De 24-jarige kopvrouw van de Nederlandse ploeg eindigde in de voorrondes als eerste in haar heat. Velzeboer reed in de Milano Ice Skating Arena vanaf de start weg bij de andere drie deelneemsters en was niet meer te achterhalen.
38 minuten geledenCORTINA (ANP) - Een olympische skeletonner uit Oekraïne heeft van het Internationaal Olympisch Comité te horen gekregen dat hij op de Winterspelen geen helm mag dragen met daarop afbeeldingen van omgekomen Oekraïense sporters in de oorlog met Rusland. "Het is een beslissing die me diep raakt", meldde Vladyslav Jeraskevitsj, die ook de vlag droeg van Oekraïne tijdens de openingsceremonie, op Instagram.
2 uur geledenMILAAN (ANP) - Jutta Leerdam voelde de tranen opkomen nadat ze op de Olympische Spelen in Milaan de 1000 meter had gewonnen. "Je werkt ergens naartoe en dan is dat klaar en dan heb je ook nog die medaille om je nek. Dat is een superbijzonder moment", zei ze terwijl ze met haar gouden medaille om veel media te woord stond.
13 uur geledenMILAAN (ANP) - Femke Kok heeft na haar sterke optreden op de olympische 1000 meter niet alleen nog meer vertrouwen in de 500 meter, maar ook in de 1500 meter. Dat vertelde de schaatsster in het Milano Speed Skating Stadium, waar ze ondanks een olympisch record toch genoegen moest nemen met zilver achter haar landgenote Jutta Leerdam.
14 uur geledenMILAAN (ANP) - Femke Kok kon maandag in het Milano Speed Skating Stadium kort na afloop van de 1000 meter nog niet helemaal blij zijn met haar zilveren medaille. De 25-jarige Nederlandse schaatsster dacht dat haar olympische record van 1.12,59 genoeg was voor goud. Haar landgenote Jutta Leerdam was in de slotrit met 1.12,31 toch nog sneller.
15 uur geledenMILAAN (ANP) - Jutta Leerdam was na haar gouden olympische medaille op de 1000 meter op de Spelen van Milaan trots op zichzelf en bedankte haar team. "Ik heb zo'n goed team. Zo zie je maar, als je je hart volgt, sta je hier met olympisch goud", zei een emotionele Leerdam bij de NOS over haar keuze een eigen team te beginnen.
15 uur geleden