Zwemcoach Faber kiest voor snelle duidelijkheid richting Spelen
AMSTERDAM (ANP) - Bondscoach Mark Faber kiest in aanloop naar de Olympische Spelen in Parijs voor snelle duidelijkheid en rust. Zwemmers die op 7 april 2024 tot de twee snelsten op hun afstand behoren, zijn zeker van olympische deelname. Zwemmers kunnen dan tot 23 juni alleen nog op de 'open' plekken proberen om aan de limieten te voldoen.
"Het idee erbij is dat we dan een heel goede voorbereiding kunnen draaien richting de Spelen en dat we rust kunnen bieden", legde Faber in het Sloterparkbad in Amsterdam uit. "Anders krijg je toch een soort limietenjacht en dat gaat naar mijn mening ten koste van de prestaties op de Spelen."
Nederland mag per individuele afstand twee zwemmers afvaardigen. In aanloop naar de vorige Spelen in Tokio ontstond onrust nadat Femke Heemskerk bij het kwalificatietoernooi in Rotterdam op de 50 meter vrije slag haar olympisch ticket kwijtraakte aan Valerie van Roon. Heemskerk kon in Rotterdam niet meedoen vanwege corona. De inmiddels gestopte Heemskerk stapte naar de tuchtcommissie en kreeg toch nog een nieuwe kans. Faber: "We hebben daarvan geleerd. We hebben een bepaling opgenomen in de regels. Corona is nu geen excuus. Het is keihard, maar wel waterdicht."
Bij wedstrijden in Frankrijk doken Arno Kamminga, Tes Schouten en Kenzo Simons onlangs al onder de olympische limieten. Volgende week kunnen anderen bij de Eindhoven Qualification Meet op jacht naar limieten. "Ik verwacht zeker dat deze drie nog harder gaan en dat er ook meer zwemmers bijkomen die een limiet halen", aldus Faber.
Meer uit Sport
MALMÖ (ANP) - De Nederlandse handbalmannen hebben hun eerste duel op het EK verloren van Zweden. Ondanks het verlies liet de ploeg van bondscoach Staffan Olsson zich van zijn beste kant zien. Tegen de recordwinnaar van het EK en medegastland van dit toernooi werd het 36-31.
1 uur geledenZOETERMEER (ANP) - Atlete Marijn Kieft heeft bij een indoorgala in Zoetermeer het Nederlands record polsstokhoogspringen verbeterd. De 19-jarige atlete van de Alphense club AAV'36 sprong over 4,60 meter en daarmee sprong ze hoger dan de 4,52 van Femke Pluim in 2021. Kieft ging ook over het Nederlands outdoorrecord heen, dat Pluim in 2015 op 4,55 zette.
3 uur geledenWIJK AAN ZEE (ANP) - Anish Giri is het internationale schaaktoernooi in Wijk aan Zee begonnen met een nederlaag. De Nederlandse winnaar van 2023 verloor in de eerste ronde van de Duitser Vincent Keymer, die met wit speelde. Giri gaf op na 23 zetten.
5 uur geledenTILBURG (ANP) - De Nederlandse shorttrackers hebben gedomineerd op de 500 meter bij de Europese kampioenschappen in Tilburg. Er was sprake van goud, zilver en brons voor de mannen van bondscoach Niels Kerstholt op de kortste afstand. Jens van 't Wout veroverde het goud, Teun Boer behaalde het zilver en Melle van 't Wout pakte het brons.
7 uur geledenTILBURG (ANP) - Shorttrackster Xandra Velzeboer heeft op de EK in Tilburg het goud veroverd op de 1000 meter. De kopvrouw van de Nederlandse ploeg finishte voor haar zus Michelle Velzeboer, die het zilver bemachtigde. De Italiaanse Elisa Confortola pakte het brons. Selma Poutsma, de derde Nederlandse in de finale, kwam als vijfde over de finish.
7 uur geledenWENGEN (ANP) - De Zwitserse skiër Marco Odermatt heeft voor de vierde achtereenvolgende keer de afdaling op de fameuze Lauberhorn in Wengen op zijn naam geschreven. De topfavoriet voor olympisch goud volgende maand in Cortina was veruit de snelste op de piste in de Zwitserse Alpen. Hij was 0,79 seconde sneller dan de Oostenrijker Vincent Kriechmayr. De Italiaan Giovanni Franzoni noteerde de derde tijd; hij gaf 0,90 seconde toe op Odermatt, die zijn 52e wereldbekerzege boekte.
8 uur geledenTILBURG (ANP) - Jens van 't Wout heeft zijn titel geprolongeerd op de 1500 meter bij de Europese kampioenschappen shorttrack in Tilburg. De kopman van de Nederlandse ploeg was de sterkste in de finale. Hij nam vier ronden voor het einde de koppositie in en stond die niet meer af.
9 uur geleden