Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Zwemcoach Faber kiest voor snelle duidelijkheid richting Spelen

Zwemcoach Faber kiest voor snelle duidelijkheid richting Spelen

AMSTERDAM (ANP) - Bondscoach Mark Faber kiest in aanloop naar de Olympische Spelen in Parijs voor snelle duidelijkheid en rust. Zwemmers die op 7 april 2024 tot de twee snelsten op hun afstand behoren, zijn zeker van olympische deelname. Zwemmers kunnen dan tot 23 juni alleen nog op de 'open' plekken proberen om aan de limieten te voldoen.

"Het idee erbij is dat we dan een heel goede voorbereiding kunnen draaien richting de Spelen en dat we rust kunnen bieden", legde Faber in het Sloterparkbad in Amsterdam uit. "Anders krijg je toch een soort limietenjacht en dat gaat naar mijn mening ten koste van de prestaties op de Spelen."

Nederland mag per individuele afstand twee zwemmers afvaardigen. In aanloop naar de vorige Spelen in Tokio ontstond onrust nadat Femke Heemskerk bij het kwalificatietoernooi in Rotterdam op de 50 meter vrije slag haar olympisch ticket kwijtraakte aan Valerie van Roon. Heemskerk kon in Rotterdam niet meedoen vanwege corona. De inmiddels gestopte Heemskerk stapte naar de tuchtcommissie en kreeg toch nog een nieuwe kans. Faber: "We hebben daarvan geleerd. We hebben een bepaling opgenomen in de regels. Corona is nu geen excuus. Het is keihard, maar wel waterdicht."

Bij wedstrijden in Frankrijk doken Arno Kamminga, Tes Schouten en Kenzo Simons onlangs al onder de olympische limieten. Volgende week kunnen anderen bij de Eindhoven Qualification Meet op jacht naar limieten. "Ik verwacht zeker dat deze drie nog harder gaan en dat er ook meer zwemmers bijkomen die een limiet halen", aldus Faber.

Meer uit Sport

Tour de France Femmes 2027 krijgt voor het eerst ploegentijdrit

LONDEN (ANP) - De Tour de France Femmes krijgt in 2027 voor het eerst een ploegentijdrit. Dat maakte de organisatie maandag in Londen bekend bij de presentatie van de eerste drie etappes. In voorlopers van de huidige uitvoering van de Ronde van Frankrijk bij de vrouwen werd wel al vaker een ploegentijdrit verreden.

1 uur geleden
Keniaan Korir wint marathon Boston in parcoursrecord, Nageeye 21e

BOSTON (ANP) - De Keniaan John Korir heeft voor het tweede jaar op rij de marathon van Boston gewonnen, een van de zeven majors. De 29-jarige atleet won de 130e editie van de 42,195 kilometer lange wedstrijd in een parcoursrecord van 2.01.52. Korir verpulverde het vijftien jaar oude parcoursrecord van de Keniaan Geoffrey Mutai met meer dan een minuut (2.03.02 in 2011).

2 uur geleden
Mercedes-baas Wolff wil geen vergelijking Antonelli met Senna

LONDEN (ANP/RTR) - Teambaas Toto Wolff van Mercedes is onder de indruk van de manier waarop Kimi Antonelli met de druk omgaat. De 19-jarige Italiaan won de laatste twee grands prix (China en Japan) in de Formule 1 en is de jongste leider ooit in het kampioenschap.

3 uur geleden
Schaatsster Tas debuteert als wielrenster in Waalse Pijl

HUY (ANP/BELGA) - De Belgische schaatsster Sandrine Tas (30) maakt woensdag haar WorldTour-debuut als wielrenster in de Waalse Pijl. Tas werd in februari op de Olympische Winterspelen van Milaan vierde op de 5000 meter schaatsen, op slechts 0,3 seconde van de Italiaanse olympisch kampioen Francesca Lollobrigida. Merel Conijn pakte het zilver op die afstand namens Nederland.

3 uur geleden
Evenepoel bezorgt Gold Race-directeur Van Vliet gedroomd afscheid

BERG EN TERBLIJT (ANP) - Koersdirecteur Leo van Vliet beleefde met de zege van topfavoriet Remco Evenepoel in de zestigste Amstel Gold Race zijn gedroomde afscheid. "Dit is de topfavoriet en hij wint. Een mooier afscheid had ik me niet kunnen wensen", blikte de oud-wielrenner terug bij de finish in Berg en Terblijt.

1 dag geleden
Ook tweede helft van bekerfinale begint later door vuurwerk

ROTTERDAM (ANP) - Ook de tweede helft van de bekerfinale tussen AZ en NEC is een paar minuten later begonnen. Scheidsrechter Danny Makkelie moest de aftrap uitstellen nadat fans van de club uit Nijmegen veel vuurwerk hadden afgestoken. De finale begon al vijf minuten later in De Kuip omdat beide doelen niet zichtbaar waren door de vele rook die fakkels van supporters van AZ veroorzaakten.

1 dag geleden
Evenepoel neemt revanche en wint 60e editie Amstel Gold Race

BERG EN TERBLIJT (ANP) - De Belg Remco Evenepoel heeft zijn favorietenrol waargemaakt en voor de eerste keer de Amstel Gold Race gewonnen. De tweevoudig olympisch kampioen klopte titelverdediger Mattias Skjelmose in de sprint van de zestigste editie van de enige Nederlandse wielerklassieker.

1 dag geleden