Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Zwembond ziet geen 'aantoonbaar' ongepast gedrag coach Faber

Zwembond ziet geen 'aantoonbaar' ongepast gedrag coach Faber

NIEUWEGEIN (ANP) - Zwembond KNZB spreekt coach Mark Faber vrij van "aantoonbaar grensoverschrijdend" gedrag en neemt geen specifieke maatregelen tegen hem. Dat is de uitkomst van het onafhankelijk onderzoek naar opgepast gedrag. De bond neemt wel maatregelen om "communicatie, organisatie en omgangsvormen" binnen het topsportprogramma zwemmen te verbeteren en meer openheid te creëren. De bond gaat hierbij intensief samenwerken met Faber, zoals in een persbericht staat.

De KNZB startte het onderzoek na klachten over het gedrag van Faber, toen hij nog hoofdcoach was van de gehele Nederlandse zwemselectie. Afgelopen zomer had de geboren Maastrichter zijn werk als hoofdcoach al neergelegd. Volgens hemzelf was dit los van de klachten en het onderzoek. Hij is nu in Amsterdam de coach van topzwemmers Arno Kamminga, Caspar Corbeau, Tes Schouten en Kenzo Simons.

"Het onderzoeksrapport dat nu is afgerond, laat een gemengd beeld zien met betrekking tot omgangsvormen, maar spreekt niet van aantoonbaar grensoverschrijdend gedrag", aldus de bond. "De KNZB hanteert het uitgangspunt dat omgangsvormen desalniettemin als ongewenst ervaren kunnen zijn. Beide partijen nemen de resultaten van het onderzoeksrapport ter harte en hebben besloten constructief met elkaar verder te gaan."

Zoektocht

"De KNZB betreurt het dat de bond in het verleden te weinig ruimte heeft geboden aan sporters om gevoelens van ongenoegen tijdig en in alle openheid aan te kaarten", meldt algemeen directeur Aschwin Lankwarden. "We moeten elkaar kunnen aanspreken op de gezamenlijke normen en waarden en situaties op een volwassen manier met elkaar kunnen afhandelen. De directie van de KNZB neemt daarom maatregelen om dit in de toekomst te borgen en op te volgen."

Ook Faber geeft in het persbericht aan dat hij het betreurt dat een aantal sporters "gevoelens van ongenoegen" heeft ervaren. "In mijn functie als KNZB-hoofdcoach heb ik altijd de intentie gehad om de zoektocht naar de (sportieve) grenzen hand in hand te laten gaan met plezier in de sport. Dat is een permanente zoektocht naar de juiste balans, die je samen moet vinden. Ik zal samen met directie en collega's alles in het werk stellen om het prestatieklimaat te optimaliseren."

Meer uit Sport

Zieke wielrenner Brennan (Visma-Lease a Bike) mist Milaan-Sanremo

MILAAN (ANP) - Matthew Brennan kan zaterdag niet meedoen aan Milaan-Sanremo, het eerste wielermonument van het jaar. De 20-jarige Britse wielrenner is ziek en wordt vervangen door Victor Campenaerts, meldt zijn ploeg Visma-Lease a Bike.

1 uur geleden
Sloveense basketballer Doncic blinkt uit met 60 punten bij Lakers

MIAMI (ANP/RTR) - Basketballer Luka Doncic heeft in de NBA de Los Angeles Lakers langs Miami Heat geleid. De 27-jarige Sloveen maakte in de door zijn team met 134-126 gewonnen wedstrijd liefst 60 punten. Voor de LA Lakers was het de achtste overwinning op rij.

1 uur geleden
Tennisster Swiatek direct uitgeschakeld in Miami

MIAMI (ANP/RTR) - Iga Swiatek is bij het tennistoernooi van Miami direct uitgeschakeld. De als tweede geplaatste Poolse verloor in de tweede ronde in drie sets van haar landgenote Magda Linette: 6-1 5-7 3-6. Voor Swiatek, die in de eerste ronde niet in actie hoefde te komen, was het haar eerste nederlaag in de openingsronde van 74 WTA-toernooien.

2 uur geleden
Wielrenner Pedersen rijdt Milaan-Sanremo na snel herstel

MILAAN (ANP) - De Deense wielrenner Mads Pedersen gaat zaterdag van start in de Italiaanse voorjaarsklassieker Milaan-Sanremo. De renner van Lidl-Trek is eerder dan verwacht hersteld van botbreuken aan zijn pols en sleutelbeen. Dat meldt zijn ploeg op sociale media.

15 uur geleden
Judoka Steenhuis beëindigt carrière

NIEUWEGEIN (ANP) - Judoka Guusje Steenhuis (33) heeft besloten haar carrière te beëindigen. Dat hebben TeamNL Judo en Steenhuis via Instagram bekendgemaakt. "Het was fantastisch en het is goed zo", zegt de judoka in het bericht.

16 uur geleden
Karalis daagt Duplantis uit: ben gevaarlijk als ik plezier heb

TORUN (ANP) - De Griekse polsstokhoogspringer Emmanouil Karalis daagt nadrukkelijk wereldrecordhouder Armand Duplantis uit op de WK indooratletiek in Torun (Polen). "Ik ben gevaarlijk als ik plezier heb", zei hij op een persconferentie in de atletiekhal. "Je weet nooit wat er gaat gebeuren. Ik voel me goed, geloof in mezelf, geloof in mijn vermogen om hoog te springen."

17 uur geleden
Europees kampioen Chapple kiest rol van underdog op 1500 meter

TORUN (ANP) - Samuel Chapple kruipt bewust in de rol van underdog op de 1500 meter bij de komende WK indooratletiek in Torun, ook al behoort hij op papier tot de kanshebbers op een medaille.

19 uur geleden