Zwembond ziet geen 'aantoonbaar' ongepast gedrag coach Faber
NIEUWEGEIN (ANP) - Zwembond KNZB spreekt coach Mark Faber vrij van "aantoonbaar grensoverschrijdend" gedrag en neemt geen specifieke maatregelen tegen hem. Dat is de uitkomst van het onafhankelijk onderzoek naar opgepast gedrag. De bond neemt wel maatregelen om "communicatie, organisatie en omgangsvormen" binnen het topsportprogramma zwemmen te verbeteren en meer openheid te creëren. De bond gaat hierbij intensief samenwerken met Faber, zoals in een persbericht staat.
De KNZB startte het onderzoek na klachten over het gedrag van Faber, toen hij nog hoofdcoach was van de gehele Nederlandse zwemselectie. Afgelopen zomer had de geboren Maastrichter zijn werk als hoofdcoach al neergelegd. Volgens hemzelf was dit los van de klachten en het onderzoek. Hij is nu in Amsterdam de coach van topzwemmers Arno Kamminga, Caspar Corbeau, Tes Schouten en Kenzo Simons.
"Het onderzoeksrapport dat nu is afgerond, laat een gemengd beeld zien met betrekking tot omgangsvormen, maar spreekt niet van aantoonbaar grensoverschrijdend gedrag", aldus de bond. "De KNZB hanteert het uitgangspunt dat omgangsvormen desalniettemin als ongewenst ervaren kunnen zijn. Beide partijen nemen de resultaten van het onderzoeksrapport ter harte en hebben besloten constructief met elkaar verder te gaan."
Zoektocht
"De KNZB betreurt het dat de bond in het verleden te weinig ruimte heeft geboden aan sporters om gevoelens van ongenoegen tijdig en in alle openheid aan te kaarten", meldt algemeen directeur Aschwin Lankwarden. "We moeten elkaar kunnen aanspreken op de gezamenlijke normen en waarden en situaties op een volwassen manier met elkaar kunnen afhandelen. De directie van de KNZB neemt daarom maatregelen om dit in de toekomst te borgen en op te volgen."
Ook Faber geeft in het persbericht aan dat hij het betreurt dat een aantal sporters "gevoelens van ongenoegen" heeft ervaren. "In mijn functie als KNZB-hoofdcoach heb ik altijd de intentie gehad om de zoektocht naar de (sportieve) grenzen hand in hand te laten gaan met plezier in de sport. Dat is een permanente zoektocht naar de juiste balans, die je samen moet vinden. Ik zal samen met directie en collega's alles in het werk stellen om het prestatieklimaat te optimaliseren."
Meer uit Sport
KASTELA (ANP) - Zeilster Roos Wind is op het Europees kampioenschap in de ILCA6-klasse in Kroatië vijfde geworden. De 21-jarige zeilster eindigde bij de wedstrijden na elf races als zesde, maar met het wegstrepen van de Amerikaanse Charlotte Rose finishte ze als vijfde op het EK. In het klassement onder 23 jaar werd ze tweede.
8 minuten geledenVERBANIA (ANP) - Alberto Bettiol heeft de dertiende etappe in de Giro d'Italia gewonnen. De Italiaan van XDS Astana kwam na 189 kilometer tussen Alessandria en Verbania solo aan. Andreas Leknessund uit Noorwegen werd tweede en Jasper Stuyven uit België derde.
2 uur geledenVEENENDAAL (ANP) - Charlotte Kool heeft de vijfde editie van Veenendaal-Veenendaal op haar naam geschreven. De 27-jarige Nederlandse van Fenix-Deceuninck klopte Kathrin Schweinberger uit Oostenrijk en de Nederlandse Nienke Veenhoven na een rit van 120 kilometer in een sprint.
2 uur geledenBODEGA VIÑA PEDROSA (ANP) - Wielrenster Lorena Wiebes heeft haar tweede ritzege in de Ronde van Burgos geboekt. De Nederlands kampioene van SD Worx - Protime was net als een dag eerder na 122 kilometer in de sprint van de tweede etappe van Castrojeriz naar Bodega Viña Pedrosa de beste. Op de oplopende finishstraat bleef ze de Italiaanse Elisa Balsamo en Ally Wollaston uit Australië voor.
2 uur geledenNIEUWEGEIN (ANP) - Kai van Westering sluit in ieder geval tot de Olympische Spelen in Los Angeles van 2028 aan bij de Nederlandse zwemselectie in Eindhoven. De 22-jarige Nederlands-Amerikaanse zwemmer trainde de laatste jaren in de Verenigde Staten, waar hij studeerde aan de Universiteit van Indiana. Peter Bishop wordt zijn coach.
7 uur geledenNEW YORK (ANP/RTR) - De basketballers van New York Knicks hebben een 2-0-voorsprong genomen in de finale van de Eastern Conference van de NBA. De ploeg uit New York won in het eigen Madison Square Garden met 109-93 van Cleveland Cavaliers.
8 uur geledenCONCORD (ANP/RTR) - NASCAR-coureur Kyle Busch is donderdag op 41-jarige leeftijd aan een ziekte overleden. De Amerikaan wordt gezien als een grootheid in de populaire autosportklasse. Hij boekte in totaal 232 overwinningen en schreef in 2015 en 2019 de NASCAR Cup Series op zijn naam.
10 uur geleden