Zwembond verlengt contracten bondscoaches tot Spelen van 2021
ROTTERDAM (ANP) - De Nederlandse zwembond KNZB gaat de contracten van de bondscoaches met een jaar verlengen nu de Olympische Spelen van Tokio zijn uitgesteld tot de zomer van 2021. Technisch directeur André Cats voert daar gesprekken over met de hoofdcoaches Arno Havenga, Harry van der Meer (waterpolo), Marcel Wouda, Mark Faber (zwemmen), Edwin Jongejans (schoonspringen), Esther Jaumà (synchroonzwemmen) en Sander Nijhuis (para-zwemmen). "We hebben de intentie uitgesproken om met elkaar naar Tokio te gaan, dat wordt nu dus in 2021", zegt Cats.
De schoonspringsters Inge Jansen (3 meterplank) en Celine van Duijn (10 meter) hebben zich geplaatst voor de Spelen. De synchroonzwemmende tweelingzussen Noortje en Bregje de Brouwer hopen dat nog te gaan doen. Beide waterpoloteams zijn aangewezen op het laatste olympisch kwalificatietoernooi. Voor de vrouwen van Havenga is dat OKT vermoedelijk begin volgend jaar in Triëst, voor de mannen van Van der Meer zoekt de KNZB nog een geschikte periode voor het toernooi dat in Rotterdam wordt gehouden.
Bij de zwemploeg hebben onder anderen Ranomi Kromowidjojo, Arno Kamminga, Femke Heemskerk, Kira Toussaint en Arjan Knipping voldaan aan de limieten voor de Spelen.
Zwembaden dicht
Als gevolg van de maatregelen die de overheid heeft genomen om de verspreiding van het coronavirus in te dammen, zijn ook alle zwembaden dicht. De bond hoopt dat nationale trainingscentra binnenkort weer kunnen opengaan. De waterpoloteams trainen in Zeist, de zwemmers in Eindhoven en Amsterdam.
"Wellicht kunnen we eerst weer in kleine groepjes gaan trainen", zegt Havenga. "Maar we wachten nu af wat de overheid gaat beslissen, daar hechten we veel waarde aan." Cats benadrukt dat het voorschrift van 1,5 meter afstand houden waarschijnlijk wel nog maandenlang in stand zal worden gehouden. "Dat is het 'nieuwe normaal' geworden."
Meer uit Sport
UTRECHT (ANP) - Aanvoerder Nika Daalderop van de Nederlandse volleybalsters mist naar verwachting een groot deel van het zomerprogramma van Oranje. De 27-jarige Amsterdamse kampt met een hamstringblessure. Daalderop ontbreekt deze week tijdens de wedstrijden in de Four Nations Cup in Apeldoorn en in juni bij de start van de Volleyball Nations League.
5 uur geledenREIMS (ANP/AFP) - De Tour de France start in 2028 in Reims. Dat heeft de organisatie van de grootste wielerwedstrijd ter wereld maandag bekendgemaakt in de noordoostelijk gelegen Franse stad. De edities van 2026 (Barcelona) en 2027 (Edinburgh) beginnen in het buitenland.
7 uur geledenSHARM-EL-SHEIKH (ANP) - De internationale turnbond World Gymnastics gaat Russen en Belarussen weer toelaten bij internationale wedstrijden. Dat is de uitkomst van een vergadering van het uitvoerend bestuursorgaan van de bond in het Egyptische Sharm-el-Sheikh.
11 uur geledenROME (ANP) - Tennisser Jannik Sinner heeft zijn vijfde masterstoernooi van 2026 gewonnen. De Italiaanse nummer 1 van de wereld versloeg in Rome de Noor Casper Ruud in twee sets: 6-4 6-4.
1 dag geledenBARCELONA (ANP/AFP) - Motorcoureur Fabio Di Giannantonio heeft in de MotoGP de Grote Prijs van Catalonië gewonnen. De Italiaanse Ducati-rijder bleef de Spanjaarden Joan Mir en Fermín Aldeguer voor na een chaotische race, die werd stilgelegd na een zware crash van de Spanjaard Álex Márquez, die naar het ziekenhuis moest worden gebracht.
1 dag geledenCORNO ALLE SCALE (ANP) - Wielrenner Jonas Vingegaard heeft zijn tweede etappezege geboekt in de Giro d'Italia. De Deen van Visma - Lease a Bike versloeg in de negende etappe van Cervia naar Corno Alle Scale concurrent Felix Gall uit Oostenrijk op de slotklim. Thymen Arensman eindigde als vierde vlak achter Vingegaards ploeggenoot Davide Piganzoli uit Italië.
1 dag geledenNÜRBURGRING (ANP) - Max Verstappen heeft door autoproblemen genoegen moeten nemen met de 38e plaats bij de 24 uur van de Nürburgring. De Mercedes-AMG GT3 van het team van de Nederlander ging aan de leiding met nog ruim drie uur te gaan, maar moest daarna de pits opzoeken.
1 dag geleden