Zwembond verheugd met mogelijkheden voor topsporters
EINDHOVEN (ANP) - De zwembond KNZB is blij dat het kabinet de mogelijkheden verruimt voor topsporters om weer te gaan trainen. Topsporters kunnen vanaf volgende week op aangewezen trainingslocaties de training hervatten als zij 1,5 meter afstand in acht nemen.
"De KNZB is verheugd dat er voorzichtig, met alle veiligheidsmaatregelen van dien, mogelijkheden komen voor individuele topsporters", zegt technisch directeur André Cats, die er eerder al voor had gepleit om de nationale trainingscentra van de zwemmers in Eindhoven en Amsterdam weer open te stellen voor de topzwemmers. Olympische zwemmers als Ranomi Kromowidjojo, Femke Heemskerk, Arno Kamminga, Kira Toussaint en Ferry Weertman hebben al ruim een maand niet meer in water kunnen trainen. Ook de waterpoloteams, die normaal in het KNZB-bad in Zeist trainen, hopen nu snel weer het water in te kunnen.
"We zullen in de komende dagen protocollen ontwikkelen die dit mogelijk gaan maken", aldus Cats.
Meer uit Sport
MILAAN (ANP) - De Italiaanse president Sergio Mattarella heeft de 25e editie van de Winterspelen officieel geopend. Dat deed hij vanuit de presidentiële box in stadion San Siro in Milaan in aanwezigheid van onder anderen koning Willem-Alexander, koningin Máxima en prinses Amalia.
2 uur geledenMILAAN (ANP) - Shorttracker Jens van 't Wout heeft vrijdag in Milaan de Nederlandse vlag stadion San Siro binnengedragen tijdens de openingsceremonie van de Olympische Spelen. Tegelijkertijd deed skeletonster Kimberley Bos dat in Cortina d'Ampezzo, dat de 25e editie van de Winterspelen samen met Milaan organiseert.
3 uur geledenMILAAN (ANP) - De Verenigde Staten hebben voor het tweede jaar op rij hun jaarlijkse contributie aan het mondiale antidopingbureau WADA ingehouden. Het gaat om een bedrag van 3,6 miljoen dollar. Een wet die president Donald Trump ondertekende, bevestigde de daad.
5 uur geledenMILAAN (ANP) - De Nederlandse Sport Pers (NSP) dient een klacht in bij Carl Verheijen, chef de mission van de Nederlandse sportploeg bij de Olympische Spelen in Milaan. De reden is dat schaatsster Jutta Leerdam in aanloop naar de 1000 meter van maandag journalisten niet te woord wil staan. Alle andere Nederlandse schaatsers praten tot dusver wel met journalisten in aanloop naar hun wedstrijd.
6 uur geledenMILAAN (ANP) - Suzanne Schulting vindt het vervelend dat het in de afgelopen weken zo veel over haar dubbele programma op de Olympische Spelen in Milaan is gegaan. "Sommige mensen zijn er positief over en sommigen negatief, maar op dit moment overheerst bij mij zo veel positiviteit en plezier om hier te staan", zegt de 28-jarige Friezin.
9 uur geledenMILAAN (ANP/AFP/RTR) - De Amerikaanse vicepresident JD Vance heeft in Milaan de Italiaanse premier Giorgia Meloni ontmoet. Vance is vrijdagavond te gast bij de openingsceremonie van de Olympische Spelen en prees Italië voor de goede organisatie.
11 uur geledenMILAAN (ANP) - Joy Beune neemt het op de eerste dag van het olympisch schaatstoernooi in Milaan in de slotrit van de 3000 meter op tegen Isabelle Weidemann uit Canada. Dat is de uitkomst van de loting van de eerste schaatsafstand op de Olympische Spelen van Milaan. Beune is de regerend wereldkampioene op de 3000 meter.
11 uur geleden