
Zwembond verheugd met mogelijkheden voor topsporters
EINDHOVEN (ANP) - De zwembond KNZB is blij dat het kabinet de mogelijkheden verruimt voor topsporters om weer te gaan trainen. Topsporters kunnen vanaf volgende week op aangewezen trainingslocaties de training hervatten als zij 1,5 meter afstand in acht nemen.
"De KNZB is verheugd dat er voorzichtig, met alle veiligheidsmaatregelen van dien, mogelijkheden komen voor individuele topsporters", zegt technisch directeur André Cats, die er eerder al voor had gepleit om de nationale trainingscentra van de zwemmers in Eindhoven en Amsterdam weer open te stellen voor de topzwemmers. Olympische zwemmers als Ranomi Kromowidjojo, Femke Heemskerk, Arno Kamminga, Kira Toussaint en Ferry Weertman hebben al ruim een maand niet meer in water kunnen trainen. Ook de waterpoloteams, die normaal in het KNZB-bad in Zeist trainen, hopen nu snel weer het water in te kunnen.
"We zullen in de komende dagen protocollen ontwikkelen die dit mogelijk gaan maken", aldus Cats.
Meer uit Sport
SANTIAGO (ANP/DPA) - De Italiaanse skiër Matteo Franzoso is overleden na een zware crash tijdens een training in Chili. Dat heeft de Italiaanse skifederatie FISI bekendgemaakt.
11 uur geledenAIGLE (ANP) - De internationale wielerbond UCI is niet te spreken over de uitlatingen van de Spaanse premier Pedro Sánchez, die op de slotdag van de Vuelta zei "trots" te zijn op demonstranten die zich tijdens de Ronde van Spanje tegen het team van Israel - Premier Tech hadden gericht.
14 uur geledenTOKIO (ANP) - Niels Laros gaat woensdag als topkandidaat voor een gouden medaille van start in de finale van de 1500 meter bij de WK atletiek in Tokio. De pas 20-jarige Oosterhouter won overtuigend zijn serie in de halve finale en was onder anderen titelverdediger Josh Kerr en oud-wereldkampioen Jake Wightman de baas. "Het zegt nog niks. De eerste zes gingen door naar de finale, dus eerste worden of zesde maakt niets uit", zei Laros nuchter na afloop in de catacomben van het Japan National Stadium.
15 uur geledenTOKIO (ANP) - Armand Duplantis (25) heeft het wereldrecord polsstokhoogspringen opnieuw verbroken. De Zweed sprong bij het WK atletiek in Tokio over 6,30 meter. Het was de veertiende keer dat hij het wereldrecord verbeterde.
16 uur geledenTOKIO (ANP) - Nadine Visser heeft op de wereldkampioenschappen atletiek in Tokio haar carrière weer niet kunnen bekronen met een medaille op de 100 meter horden. De 30-jarige atlete was een zekere kandidate voor eremetaal, maar in de finale in het goedgevulde nationale stadion van Japan eindigde ze als achtste en laatste in 12,56, ver onder haar Nederlandse record van 12,28.
16 uur geledenTOKIO (ANP) - Niels Laros heeft zich op de WK atletiek in Tokio overtuigend geplaatst voor de finale van de 1500 meter. De 20-jarige atleet won zijn serie in de halve finales in een tijd van 3.35,50. Hij bleef onder anderen regerend wereldkampioen Josh Kerr voor. De finale van de 1500 meter is woensdag (15.20 uur Nederlandse tijd).
17 uur geledenTOKIO (ANP) - Nadine Visser heeft zich op de wereldkampioenschappen atletiek in Tokio geplaatst voor de finale van de 100 meter horden. De 30-jarige atlete snelde in haar heat van de halve finales naar de tweede plaats in een tijd van 12,45. Dat was goed voor directe doorgang naar de finale, later maandag om 15.20 uur Nederlandse tijd.
18 uur geleden