Zwembond verheugd met mogelijkheden voor topsporters
EINDHOVEN (ANP) - De zwembond KNZB is blij dat het kabinet de mogelijkheden verruimt voor topsporters om weer te gaan trainen. Topsporters kunnen vanaf volgende week op aangewezen trainingslocaties de training hervatten als zij 1,5 meter afstand in acht nemen.
"De KNZB is verheugd dat er voorzichtig, met alle veiligheidsmaatregelen van dien, mogelijkheden komen voor individuele topsporters", zegt technisch directeur André Cats, die er eerder al voor had gepleit om de nationale trainingscentra van de zwemmers in Eindhoven en Amsterdam weer open te stellen voor de topzwemmers. Olympische zwemmers als Ranomi Kromowidjojo, Femke Heemskerk, Arno Kamminga, Kira Toussaint en Ferry Weertman hebben al ruim een maand niet meer in water kunnen trainen. Ook de waterpoloteams, die normaal in het KNZB-bad in Zeist trainen, hopen nu snel weer het water in te kunnen.
"We zullen in de komende dagen protocollen ontwikkelen die dit mogelijk gaan maken", aldus Cats.
Meer uit Sport
HAMAR (ANP) - Schaatser Metodej Jilek heeft bij de wereldbekerwedstrijd in Hamar de 5000 meter gewonnen. De 19-jarige Tsjech deed dat op overtuigende wijze en verbeterde het baanrecord van Sven Kramer (6.09,74) uit februari 2009 tot 6.07,58.
15 uur geledenHAMAR (ANP) - Marijke Groenewoud heeft bij de wereldbekerwedstrijd van Hamar de 3000 meter gewonnen. Ze kwam tot een tijd van 4.00,95.
16 uur geledenHAMAR (ANP) - Jordan Stolz heeft ook de 1000 meter van de wereldbekerwedstrijd in Hamar gewonnen. De 21-jarige Amerikaan verbeterde het baanrecord van Joep Wennemars in het Vikingskipet in Hamar (1.07,63).
17 uur geledenKORTRIJK (ANP) - De Nederlandse veldrijdster Inge van der Heijden heeft de Leiecross gewonnen, een wedstrijd in het Belgische Kortrijk. De Europees kampioene van Crelan-Corendon reed vrijwel de hele cross alleen voorop.
18 uur geledenHAMAR (ANP) - Schaatsster Femke Kok is als tweede geëindigd op de 1000 meter van de wereldbekerwedstrijd in Hamar. Ze was alleen langzamer dan de Japanse winnares Miho Takagi (1.14,39).
18 uur geledenSANKT MORITZ (ANP) - Lindsey Vonn heeft naast de tweede zege op rij in de wereldbeker gegrepen. De Amerikaanse eindigde als tweede op de afdaling in Sankt Moritz. De Duitse Emma Aicher was 0,24 seconden sneller op een zonovergoten piste. De Italiaanse Sofia Goggia, de olympisch kampioene van 2018, werd derde.
20 uur geledenCALCUTTA (ANP/RTR) - De driedaagse rondreis van Lionel Messi door India is chaotisch begonnen. Fans gooiden met stoeltjes en wierpen voorwerpen op het veld toen de Argentijnse voetbalvedette een rondje over de grasmat van het Salt Lake Stadium in Calcutta liep.
23 uur geleden