Zwembond na vertrouwensbreuk op zoek naar nieuwe voorzitter
NIEUWEGEIN (ANP) - Zwembond KNZB praat haar leden donderdag bij over de aanstaande zoektocht naar een nieuwe voorzitter. De bond bevestigde het bericht uit de Volkskrant dat voorzitter Marius van Zeijts dinsdag is opgestapt. De reden is dat de voormalige beroepsmilitair niet meer het vertrouwen genoot van de rest van het bestuur.
Afgelopen najaar ontstond er een conflict toen bleek dat Van Zeijts op persoonlijke titel had geprobeerd de herbenoeming van zijn voorganger Erik van Heijningen tot bestuurslid van wereldzwembond Fina te voorkomen. Het bestuur besloot daarop een onafhankelijk onderzoek in te stellen naar de gang van zaken. Over de inhoud van het onderzoeksrapport doet de zwembond "in het belang van de KNZB en de direct betrokkenen" geen uitlatingen, maar voor Van Zeijts, sinds 2017 voorzitter, was het reden genoeg om op te stappen.
"Als voorzitter trek ik het mij aan dat het me niet is gelukt het bestuur als een team te laten opereren", stelt Van Zeijts in een verklaring. "Er zijn breuken in het vertrouwen ontstaan die ik niet heb weten te lijmen. Ik ben een man van verantwoordelijkheid nemen. Dat heb ik mijn hele leven gedaan en doe ik nu ook. Met pijn in het hart leg ik daarom nu de functie als voorzitter van de KNZB neer."
Meer uit Sport
DEN BOSCH (ANP) - Joep Wennemars kan nog niet zeggen hoe goed hij eind oktober is bij de eerste wedstrijd van het schaatsseizoen. De 24-jarige schaatser van Team Essent moest afgelopen zomer herstellen van een liesblessure. "Ik vind dat ik niet op 100 procent ben", zo vertelde hij tijdens de teampresentatie in Den Bosch. "Ik weet niet of ik over een paar weken hard ga schaatsen of niet. Ik ga wel meedoen."
8 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - Suzanne Schulting gaat in het eerste deel van het nieuwe schaatsseizoen vooralsnog niet shorttracken. De 29-jarige schaatsster van Team Essent, die het langebaanschaatsen combineert met het shorttracken, richt zich in de komende maanden op de langebaan, zo vertelde ze dinsdag tijdens de teampresentatie in Den Bosch.
9 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - Sponsor Essent heeft zich tot en met 2030 verbonden aan de schaatsploeg van coach Jac Orie en commercieel directeur Sven Kramer. Dat heeft Team Essent dinsdag tijdens de teampresentatie in Den Bosch bekendgemaakt.
12 uur geledenSINGAPORE (ANP/RTR) - Formule 1-coureur George Russell start komende zondag in de Grote Prijs van Singapore achteraan. De Brit van Mercedes incasseert een gridstraf omdat hij een motorwissel moet doorvoeren. Het is zijn vijfde en daarmee heeft hij zijn maximale aantal van vier krachtbronnen per seizoen overschreden, bevestigde het team van Mercedes.
12 uur geledenNIEUWEGEIN (ANP) - De volleybalsters hebben zich officieel geplaatst voor het WK van 2027 in de Verenigde Staten en Canada. De 32 nationale teams die deelnemen aan het WK zijn na de kwalificatieperiode bekend. Nederland kwalificeerde zich met de tiende plaats op de ranking van de internationale volleybalbond FIVB voor het mondiale eindtoernooi.
12 uur geledenUTRECHT (ANP) - Schaatsbond KNSB heeft voorafgaand aan het na-olympische seizoen twee wijzigingen aangekondigd in de selectieprocedure van Nederlandse schaatsers voor internationale toernooien. Dat maakte de bond dinsdag bekend. Individuele schaatsers kunnen zich via de World Cups al plaatsen voor het WK afstanden. Ook verandert de selectie van de ploegenachtervolging bij de mannen.
13 uur geledenBEIJING (ANP) - Novak Djokovic heeft dinsdag voor de zevende keer de China Open gewonnen. De 39-jarige Serviër zag zijn Australische tegenstander Alex De Minaur aan het begin van de tweede set opgeven. Djokovic stond met 7-6 (3) 0-1 voor.
13 uur geleden