Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Zwembond laat functie van technisch directeur vervallen

Zwembond laat functie van technisch directeur vervallen

NIEUWEGEIN (ANP) - De Nederlandse zwembond laat de functie van technisch directeur vervallen. Er komt geen opvolger van André Cats, die is vertrokken bij de KNZB om directeur topsport van sportkoepel NOC*NSF te worden. De bond gaat verder met vier topsportmanagers.

De KNZB heeft Sjors Lommerts aangesteld als manager topzwemmen. Hij is vanaf 1 mei op organisatorisch gebied verantwoordelijke voor de topsportprogramma's wedstrijdzwemmen en de paralympische zwemploeg. Mark Faber blijft als bondscoach sportinhoudelijk verantwoordelijk.

Vorig najaar had de KNZB voormalig bondscoach Arno Havenga al aangesteld als manager topwaterpolo. Nancy Roza en Annerieke Wolf hebben al enige tijd de topsport voor respectievelijk schoonspringen en synchroonzwemmen onder hun hoede.

"We hebben voor deze constructie gekozen omdat we al langer in de gaten hadden dat met name alle organisatorische werkzaamheden van de technisch directeur eigenlijk niet door één persoon zijn in te vullen", zegt Aschwin Lankwarden, algemeen directeur van de KNZB. "Met de aanstelling van Arno Havenga voor het waterpolo liepen we al vooruit op het idee om verschillende taken van het technisch directeurschap over meerdere mensen te verdelen."

Meer uit Sport

Judoka Van Krevel verliest op EK strijd om het brons

TBILISI (ANP) - Naomi van Krevel heeft op de EK judo in het Georgische Tbilisi naast een bronzen medaille gegrepen in de klasse tot 52 kilogram. De 25-jarige judoka verloor in de strijd om het brons van de Spaanse Ariane Toro Soler, die eerder werd uitgeschakeld in de halve finale.

9 uur geleden
Brisbane houdt vast aan omstreden roeilocatie voor Spelen 2032

BRISBANE (ANP/RTR) - De organisatie van de Olympische Spelen van 2032 in het Australische Brisbane ziet geen reden om te kijken naar een alternatieve locatie voor het olympische roeitoernooi. De roeiwedstrijden moeten plaatsvinden in de rivier de Fitzroy in de deelstaat Queensland, die bekendstaat om sterke getijden en als leefgebied van krokodillen.

13 uur geleden
Poolse Swiatek begint gravelseizoen met zege op Siegemund

STUTTGART (ANP/AFP) - Iga Swiatek is overtuigend begonnen aan haar gravelseizoen. De Poolse tennisster boekte in Stuttgart in de achtste finales een duidelijke zege op de Duitse Laura Siegemund: 6-2 6-3.

1 dag geleden
Giri verslaat Blübaum en beëindigt Kandidatentoernooi als tweede

PEGEIA (ANP) - Schaker Anish Giri is als tweede geëindigd op het Kandidatentoernooi op Cyprus. De 31-jarige Nederlandse grootmeester versloeg in de veertiende en laatste ronde in Pegeia de Duitser Matthias Blübaum.

1 dag geleden
Alcaraz trekt zich met polsblessure terug uit toernooi Barcelona

BARCELONA (ANP/AFP) - Carlos Alcaraz doet deze week niet mee aan het ATP-tennistoernooi van Barcelona. De Spanjaard heeft een polsblessure, meldt de organisatie.

1 dag geleden
Murray stopt er na zeven grandslamtitels in dubbelspel mee

LONDEN (ANP/RTR) - Tennisser Jamie Murray beëindigt zijn topsportloopbaan. De 40-jarige Schot, de broer van de al eerder gestopte Andy Murray, heeft dat woensdag gemeld.

1 dag geleden
Wielrenner Merlier sprint naar winst in Ronde van Limburg

TONGEREN-BORGLOON (ANP) - Tim Merlier heeft de Ronde van Limburg gewonnen. De Belgische wielrenner van Soudal Quick-Step was veruit de beste in de sprint in Tongeren-Borgloon in Belgisch Limburg. De Colombiaan Fernando Gaviria werd op meerdere fietslengtes tweede, voor Floris van Tricht uit België. Merlier won de Ronde van Limburg voor de tweede keer in zijn carrière. Een week geleden schreef hij ook al de Scheldeprijs op zijn naam.

1 dag geleden