Zwembond laat functie van technisch directeur vervallen
NIEUWEGEIN (ANP) - De Nederlandse zwembond laat de functie van technisch directeur vervallen. Er komt geen opvolger van André Cats, die is vertrokken bij de KNZB om directeur topsport van sportkoepel NOC*NSF te worden. De bond gaat verder met vier topsportmanagers.
De KNZB heeft Sjors Lommerts aangesteld als manager topzwemmen. Hij is vanaf 1 mei op organisatorisch gebied verantwoordelijke voor de topsportprogramma's wedstrijdzwemmen en de paralympische zwemploeg. Mark Faber blijft als bondscoach sportinhoudelijk verantwoordelijk.
Vorig najaar had de KNZB voormalig bondscoach Arno Havenga al aangesteld als manager topwaterpolo. Nancy Roza en Annerieke Wolf hebben al enige tijd de topsport voor respectievelijk schoonspringen en synchroonzwemmen onder hun hoede.
"We hebben voor deze constructie gekozen omdat we al langer in de gaten hadden dat met name alle organisatorische werkzaamheden van de technisch directeur eigenlijk niet door één persoon zijn in te vullen", zegt Aschwin Lankwarden, algemeen directeur van de KNZB. "Met de aanstelling van Arno Havenga voor het waterpolo liepen we al vooruit op het idee om verschillende taken van het technisch directeurschap over meerdere mensen te verdelen."
Meer uit Sport
MIAMI (ANP) - Tennisster Suzan Lamens is er niet in geslaagd het hoofdschema van het tennistoernooi van Miami te bereiken. De 26-jarige Zuid-Hollandse verloor in de eerste ronde van de kwalificaties in Florida in drie sets van Bianca Andreescu uit Canada: 6-4 1-6 5-7.
11 uur geledenINDIAN WELLS (ANP/AFP) - Jannik Sinner heeft het tennistoernooi van Indian Wells gewonnen. De Italiaan, de nummer 2 van de wereld, versloeg in de finale de Rus Daniil Medvedev in twee sets: 7-6 (6) 7-6 (4). Het is voor Sinner de eerste keer dat hij het toernooi in Indian Wells wint.
1 dag geledenCORTINA D'AMPEZZO (ANP) - De Paralympische Spelen van Milaan en Cortina zijn beëindigd met de sluitingsceremonie in Cortina d'Ampezzo. Jeroen Kampschreur en Lisa Bunschoten-Vos droegen de Nederlandse vlag het Cortina Curling Olympic Stadium binnen.
1 dag geledenMIAMI (ANP/AFP) - Tennisser Novak Djokovic heeft zich teruggetrokken van het masterstoernooi van Miami. De 38-jarige Serviër heeft last van een schouderblessure, meldden de organisatoren.
1 dag geledenMONTREAL (ANP) - Shorttrackster Xandra Velzeboer is voor de vierde keer wereldkampioen op de 500 meter geworden. De 24-jarige olympisch kampioene was bij de WK in Montreal de beste in de finale. Selma Poutsma greep het zilver. Chiara Betti uit Italië pakte het brons.
1 dag geledenMONTREAL (ANP) - Jens van 't Wout heeft bij de WK shorttrack in Montreal zilver gegrepen op de 1000 meter. De olympisch kampioen eindigde als derde achter de Canadees William Dandjinou en Rim Jong-un uit Zuid-Korea. De Canadees werd echter gediskwalificeerd, waardoor Van 't Wout als tweede eindigde. Het brons ging naar de Brit Niall Treacy.
1 dag geledenMONTREAL (ANP) - Xandra Velzeboer heeft op de 1500 meter bij de WK shorttrack haar tweede zilveren medaille gegrepen. De tweevoudig olympisch kampioene moest alleen Kim Gilli uit Zuid-Korea, de olympisch kampioene op deze afstand, voor zich dulden. Het brons ging naar de Amerikaanse Corinne Stoddard. Michelle Velzeboer eindigde als vijfde.
1 dag geleden