Zwembond KNZB maakt selectie bekend voor WK langebaan in Doha
NIEUWEGEIN (ANP) - Zwembond KNZB heeft de selectie bekendgemaakt voor de wereldkampioenschappen langebaan in Doha. In totaal reizen tien vrouwen en acht mannen af naar Qatar, waar de WK van 11 tot en met 18 februari op het programma staat.
De zwemmers zijn geselecteerd op basis van hun kwalificatietijden of eventuele deelname aan een estafette. Het is nog niet zeker of alle aangewezen zwemmers ook in actie komen op de WK. De definitieve startlijsten en de samenstellingen van de estafettes worden pas in Doha bepaald. De WK is een van de mogelijkheden voor de Nederlandse zwemmers om limieten te zwemmen voor de Spelen van Parijs in 2024.
Op de laatste WK in Japan van afgelopen zomer veroverde Nederland drie medailles. Arno Kamminga en Tes Schouten pakten zilver op respectievelijk de 100 meter schoolslag en 200 meter schoolslag. Marrit Steenbergen legde beslag op een bronzen medaille op de 100 meter vrije slag.
Selectie vrouwen:
Marrit Steenbergen (50 vrij, 100 vrij, 200 vrij, 200 wissel), Tes Schouten (100 en 200 school),
Imani de Jong (400 en 1500 vrij), Kira Toussaint (100 rug), Maaike de Waard (100 rug), Janna van Kooten (200 vrij), Kim Busch (50 vrij), Milou van Wijk (estafette), Silke Holkenborg (estafette) en Yara van Kalmthout (estafette).
Selectie mannen:
Arno Kamminga (100 en 200 school), Caspar Corbeau (100 en 200 school), Thom de Boer (50 vrij), Kenzo Simons (50 vrij), Thomas Jansen (400 wisselslag), Nyls Korstanje (100 vlinder), Kai van Westering (200 rug) en Stan Pijnenburg (estafette).
Meer uit Sport
MIAMI (ANP) - Tennisser Daniil Medvedev is na zijn finaleplaats in Indian Wells al in de derde ronde uitgeschakeld op het masterstoernooi van Miami. Francisco Cerúndolo uit Argentinië versloeg de als negende geplaatste Rus in drie sets: 6-0 4-6 7-5.
4 uur geledenLONDEN (ANP) - Atlete Sifan Hassan heeft zich afgemeld voor de marathon van Londen van volgende maand. Dat meldt de organisatie van het evenement in de Engelse hoofdstad. De Nederlandse oud-winnares kampt met een blessure aan haar achillespees.
8 uur geledenMIAMI (ANP) - Titelverdedigster Aryna Sabalenka is doorgedrongen tot de vierde ronde van het tennistoernooi van Miami. De Belarussische nummer 1 van de wereldranglijst versloeg de Amerikaanse Caty McNally met 6-4 6-2.
14 uur geledenMIAMI (ANP) - Carlos Alcaraz is in de derde ronde van het masterstoernooi van Miami uitgeschakeld. De Spaanse nummer 1 van de wereld verloor in drie sets van de Amerikaan Sebastian Korda: 3-6 7-5 4-6.
1 dag geledenTORUN (ANP) - Nadine Visser heeft op de WK indooratletiek in het Poolse Torun de zilveren medaille behaald op de 60 meter horden. De 31-jarige atlete was in een spannende finale net iets langzamer dan Devynne Charlton van de Bahama's. De Poolse Pia Skrzyszowska greep het brons.
1 dag geledenALMONTE (ANP) - Motorcrosser Jeffrey Herlings heeft bij de Grote Prijs van Andalusië in de MXGP genoegen moeten nemen met de tweede plaats. Herlings eindigde in beide manches op het circuit in het Spaanse Almonte als tweede achter de Belg Lucas Coenen.
1 dag geledenTORUN (ANP) - Sofie Dokter heeft haar opmars in de meerkamp onverwacht snel bekroond met de wereldtitel op de vijfkamp. De pas 23-jarige Groningse atlete presteerde in de atletiekhal van het Poolse Torun indrukwekkend op vrijwel alle nummers en behaalde het goud met een Nederlands record van 4888 punten. Ze verbeterde de 4830 punten, waarmee Nadine Broersen in 2014 de wereldtitel veroverde.
1 dag geleden