Zwembond KNZB maakt selectie bekend voor WK langebaan in Doha
NIEUWEGEIN (ANP) - Zwembond KNZB heeft de selectie bekendgemaakt voor de wereldkampioenschappen langebaan in Doha. In totaal reizen tien vrouwen en acht mannen af naar Qatar, waar de WK van 11 tot en met 18 februari op het programma staat.
De zwemmers zijn geselecteerd op basis van hun kwalificatietijden of eventuele deelname aan een estafette. Het is nog niet zeker of alle aangewezen zwemmers ook in actie komen op de WK. De definitieve startlijsten en de samenstellingen van de estafettes worden pas in Doha bepaald. De WK is een van de mogelijkheden voor de Nederlandse zwemmers om limieten te zwemmen voor de Spelen van Parijs in 2024.
Op de laatste WK in Japan van afgelopen zomer veroverde Nederland drie medailles. Arno Kamminga en Tes Schouten pakten zilver op respectievelijk de 100 meter schoolslag en 200 meter schoolslag. Marrit Steenbergen legde beslag op een bronzen medaille op de 100 meter vrije slag.
Selectie vrouwen:
Marrit Steenbergen (50 vrij, 100 vrij, 200 vrij, 200 wissel), Tes Schouten (100 en 200 school),
Imani de Jong (400 en 1500 vrij), Kira Toussaint (100 rug), Maaike de Waard (100 rug), Janna van Kooten (200 vrij), Kim Busch (50 vrij), Milou van Wijk (estafette), Silke Holkenborg (estafette) en Yara van Kalmthout (estafette).
Selectie mannen:
Arno Kamminga (100 en 200 school), Caspar Corbeau (100 en 200 school), Thom de Boer (50 vrij), Kenzo Simons (50 vrij), Thomas Jansen (400 wisselslag), Nyls Korstanje (100 vlinder), Kai van Westering (200 rug) en Stan Pijnenburg (estafette).
Meer uit Sport
WIJK AAN ZEE (ANP) - Schaker Anish Giri heeft bij het schaaktoernooi Tata Steel Chess in Wijk aan Zee ook remise gespeeld in de zesde speelronde. Voor de oud-winnaar is het gedeelde punt tegen Vincent Keymer uit Duitsland de vijfde remise op een rij. Giri verloor alleen zijn eerste partij.
19 minuten geledenMELBOURNE (ANP) - De Italiaanse tennisser Jannik Sinner heeft zich net als vorig jaar geplaatst voor de finale van de Australian Open. De 23-jarige nummer 1 van de wereld was in drie sets 7-6 (2) 6-2 6-2 te sterk voor zijn één jaar jongere Amerikaanse tegenstander Ben Shelton. Sinner treft zondag Alexander Zverev in de Rod Laver Arena. De 27-jarige Duitser, die na een opgave van Novak Djokovic voor het eerst in Melbourne de eindstrijd haalde, is de huidige nummer 2 van de wereld.
8 uur geledenSAN FRANCISCO (ANP) - Basketballer Quinten Post heeft in de NBA een belangrijk aandeel gehad in de zege van Golden State Warriors op de Chicago Bulls. De 24-jarige Nederlander nam 20 punten voor zijn rekening. Golden State Warriors won met 131-106.
12 uur geledenVICTOR HARBOR (ANP/BELGA) - Bryan Coquard heeft de vierde etappe in de Tour Down Under op zijn naam geschreven. De Franse wielrenner van Cofidis was in finishplaats Victor Harbor de snelste in de sprint van een uitgedund peloton. De Duitser Phil Bauhaus werd tweede, voor de Ecuadoraan Jhonatan Narváez. Voor Coquard was het zijn tweede zege ooit in de Tour Down Under.
12 uur geledenMELBOURNE (ANP/RTR) - Novak Djokovic was vrijdag in de halve finale van de Australian Open niet fit genoeg om Alexander Zverev in de rally's meerdere sets bij te houden. Dat zei de Serviër nadat hij na verlies van de eerste set in een tiebreak opgaf, tot onvrede van de fans in Melbourne. Met op zijn gezicht een berouwvolle uitdrukking stak Djokovic twee duimen omhoog en klapte richting de tribunes, maar er klonk boegeroep toen de tienvoudig kampioen de baan verliet.
12 uur geledenMELBOURNE (ANP) - Novak Djokovic heeft geblesseerd moeten opgeven in de halve finale van de Australian Open. De Serviër speelde tegen de Duitser Alexander Zverev en verloor de eerste set met 7-6 (5), waarna hij het voor gezien hield.
14 uur geledenVARAZDIN (ANP) - De handballers hebben op het wereldkampioenschap hun tweede nederlaag geleden. Zesvoudig wereldkampioen Frankrijk was in Varazdin (Kroatië) te sterk voor de manschappen van bondscoach Staffan Olsson: 35-28. Bij rust stond Nederland al met 19-13 achter. Topschutter in de Nederlandse ploeg was Dani Baijens met zes doelpunten.
1 dag geleden