Zweedse voetbalcompetitie op 14 juni van start
STOCKHOLM (ANP) - De Zweedse voetbalcompetitie gaat op 14 juni van start. De overheid en de gezondheidsdiensten hebben toestemming gegeven om in de hoogste twee divisies te gaan voetballen, wel zonder publiek in de stadions. Het nieuwe seizoen zou eigenlijk begin april starten, maar als gevolg van de coronacrisis werd de competitie uitgesteld.
"We zijn dankbaar dat de autoriteiten akkoord zijn gegaan met de protocollen die we hebben opgesteld", zei secretaris-generaal Mats Enquist van de Zweedse bond. "De voorbereiding zal niet optimaal zijn, maar dat is voor alle clubs hetzelfde."
De spelers moeten zich houden aan strenge voorschriften. "Het coronavirus is nog steeds onder ons, de crisis is nog niet voorbij", zegt Enquist. "We zijn er met elkaar verantwoordelijk voor dat we niet voor verspreiding zorgen." In Zweden zijn voor zover bekend ruim 4200 mensen overleden aan Covid-19.
Vorig jaar ging de landstitel naar Djurgardens IF. De competitie loopt doorgaans van april tot november.
Meer uit Voetbal
ALKMAAR (ANP) - AZ heeft een samenwerking met de Franse club AS Nancy Lorraine aangekondigd. De Eredivisieclub uit Alkmaar gaat zijn kennis en werkwijze delen over het herkennen en aantrekken van talentvolle spelers.
21 minuten geledenATLANTA (ANP/DPA) - Harry Kane begrijpt dat bondscoach Thomas Tuchel beter voetbal van de Engelse ploeg verwacht in de halve finale tegen Argentinië. "Hij wil het beste uit ons halen en we weten zelf ook dat we een nog hoger niveau kunnen halen. We hebben dat nog te weinig laten zien, tegen Noorwegen was dat bij vlagen", zei de Engelse spits in aanloop naar het duel in Atlanta op woensdag.
5 uur geledenANYANG (ANP) - Telstar raakt aanvoerder Danny Bakker kwijt aan de Zuid-Koreaanse club FC Anyang. De 31-jarige centrale verdediger stroomt halverwege het seizoen in, want in de hoogste divisie (K-League) zijn al zeventien wedstrijden gespeeld.
5 uur geledenZEIST (ANP) - Scheidsrechter Danny Makkelie en zijn assistenten Hessel Steegstra en Jan de Vries komen niet meer in actie tijdens de laatste vier wedstrijden van het WK. Dennis Higler blijft als videoscheidsrechter wel tot het einde van de mondiale eindronde actief. Het is nog niet bekend bij welke wedstrijd hij wordt aangesteld.
6 uur geledenMONTEVIDEO (ANP/DPA) - Diego Forlán leidt voorlopig de nationale voetbalploeg van Uruguay. Hij is de tijdelijke opvolger van Marcelo Bielsa, die na een teleurstellend WK is vertrokken.
15 uur geledenATLANTA (ANP/RTR) - Voorzitter Gianni Infantino van de FIFA weet nog niet of er in de toekomst 64 landen aan een WK deelnemen. "Dat gaan we na dit toernooi eens rustig onderzoeken", zei hij in een interview met de Zwitserse televisiezender Blue Sport. Het WK van 2030 vindt plaats in Spanje, Portugal en Marokko, met drie duels in Argentinië, Paraguay en Uruguay. Vier jaar later is Saudi-Arabië gastheer van de beste landenploegen van de wereld.
18 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax wil zich versterken met Marcos Leonardo. De 23-jarige Braziliaanse spits staat nu nog onder contract bij Al-Hilal, maar mag daar vertrekken omdat de topclub uit Saudi-Arabië met Karim Benzema en Darwin Núñez al twee centrumaanvallers heeft.
22 uur geleden